Norman Elwijn's eeiste vrouw, Buiteolaiidsch Nieuws. LANDBOUW Beverwijk is de prijs van t 200 gewonnen door den heer C. Paarlberg te Zijpe, met Susfinna; de ie premie door den Heer J, Koopman van Nieuwe Niedorp. met Johanna, en de ae premie door den heer W. van Haaren te Amsterdam met Wilhelmina. Het stoomschip „Castor" der directe lijn Amsterdam-New York is den 9 Augustus be houden te New York gearriveerd,alles welaan boord. Door de Hollandsche Spoorweg Maatschappij is aan de minder met aardsche goederen be deelde gerechtigden tot het dragen van het metalen kruisdie aan het feest in September zullen deelnemen, kosteloos vervoer voor heen en terug in de 3e klasse naar Amsterdam toe gezegd. Pieter de Lange, oudste inwoner der ge. meente Numansdorp, is in den ouderdom van 101J jaar overleden. Leest men, dat er eene boerderij is afge brand zegt de Leeuw, Ctgewoonlijk staat er dan bij, dat er zoo en zoo veel stuks vee in de vlammen zijn omgekomen. Dikwijls is dit verlies een gevolg van de moeijelijkbeden, om de beesten door den schrik van liet vuur onhandel baar geworden, het brandend gebouw te doen ontruimen, wanneer daarvoor nog gelegenheid beslaat. Deze halsstarrigheid der beesten kan men overwinnen door ze te blinddoeken; ze laten zich dan gewillig leiden. Ter Prov Grilfie van Noord Holland is aan besteed het inaken van een peilput en ge houwtje voor een regi.strerendcn getij meter te TJmuidcn, geraamd op f 5295. Minste inschrijver H Moorman te IJmuiden voor f575o. Men leest in het Dagbl.: Dezer dagen is ons een daad van moed en zelfopoffering ter oore gekomen, die der openlijke vermelding wel waardig is Aan het Kanaal viel jl. Vrijdag een schippers vrouw, moeder van verscheiden kinderen, van een schuit in het water. De kleinen, die hun moeder eensklaps in de diepte zagen verdwijnen, slaakten een kreet van schrik, die'luide in den omtrek weerklonk en die ook den schipper op het ongeval opmerkzaam maakte De man was echter zoo verlamd door den schrik, dat hij niet iri staat was een poging tot redding te doen Gelukkig was de kreet der kinderen ook door de Heeren Beijnen, onder nemers van de stoom hleekerij aan de Witte brug. die in een kamer voor het geopende raam zaten', géhoord en zagenzij de arme vrouw juist voor de tweede maal wegzinken, Zonder zich een oogenhlik te bedenken sprong een de zer heeren door het raam, wierp zijn jas uit en sprong overigens geheel gekleed in de gracht. »ij dook onder en had het geluk de vrouw naar boven te brengen, doch het lichaam was hem te zwaar om het naar den wal te bren gen, zoodat hij zelf in gevaar kwam. Zijn broe. der was echter aan de kant, en niet zoodra bemerkte hij het gevaarlijke van den toestand zijns broeders, of hij begaf zich mede te water en met vereende krachten had men de drenke linge weidia in het bootje dat achter het schip dreef. Met behulp van andere inmiddels toe geschoten personen was de bewuslelooze vrouw spoedig tot haar zelve en in bed gebracht en smaakten dos de heide redders het genoegen, haar aan een wissen dood ontrukt te hebben Aandoenlijk was het tafereel dat nu volgde De kinderen, niet wetende hoe hun dankbaarheid aan de redders hunner moeder te toonen, vlogen heide heeren om den hals en stamelden ender een stortvloed van tranen woorden van dank en erkentelijkheid. Dit was voorzeker de schoonste Hoofdstuk II. IV. Want door de verschrikkelijken schok van de ontmoeting, het plotseling gevoel van haar dooden man van aangezicht tot aangezicht te zien was Etta's verstompte verstand eensklaps ontwaakt. Als een lichtstraal stelde zij zich Norman's positie voor indien zij haar regten deed gelden en haar besluit tot zelfverloche- ning kwam als een ingeving. Zij haastte zich de trap af, Lina vast bij de hand houdende en ging naar het kleine witte huisje waar hare moeder gestorven was. Door hare zwakte wankelde zij bij iederen stap en was waarschijnlijk niet aan bare be stemming gekomen als zij de stationsagent niet ontmoet had, die haar met zijn sterken arm ondersteunde. Eens in de rustplaats, ontzonk haar de kracht, en de gastvrouw/mtving haar kostgangster be wusteloos uit haar mans arm. Wel, wel, glad op, zeide de goede vrouw. Een zwak schepseltje en wat heeft zij in haar gezicht. Ik heb honger, zeide Lina. belooning, die den redders voor hun edele daad kon gegeven worden. De spanning -op de in staat van oorlog Vérkeerende forten Voordorp, Ruigenhoek en de Gagel wordt steeds grooter. Maandag morgen kwam het berigt, verondersteld weid; dat de vijand al digt bij de door ons leger bezette Greb belinie was genaderd, 's Nachts is nu een vierde der bezetting op wacht, alle hekken en toegangen zijn gesloten en de hrngplanken opgenomen, men moet dan met een Schuitje overvaren. Aanhoudend worden op allerlei uren van dag en van nacht de bezettingen in onverwachtsch alarm geoefend. De voeding en ligging zijn goed; er wordt hard gewerkt, doch er zijn niet te veel zieken De kanonnen zijn nagenoeg allen gereed om den vijand te ontvangën.. Den 12 Aug. II- bezocht HH. MM. de Koning en Koningin het Kon. Militair Invaliden huis Bronbeek en ^gebruikten er het dejeuner. Na de geheele iurichting in oogenschouw genomen te hebben vertrokken de hooge Be zoekers ten 5 ure uit Arnhem. Men schrijft ons uit Amsterdam De commissie voor een Rijnvaart kanaal in oostelijke richting heeft de inschrijvers in het bekende aanbod van 3 millioen ontheven van deelneming, tengevolge van de voordracht van B en W aan den Gemeenteraad, waarbij wordt voorgesteld de inschrijvers in eene 3 pCt. lee ning van 3 millioen te ontslaan van hun aan. bod; en onder reserve dat de Raad die voor dracht aanneemt. De commissie meent echter, dat zij hare taak niet als geëindigd mag beschouwen, omdat de beslissing, door de Wetgevende Machten geno men, niet vooorziet en noch beantwoordt aan de belangen van handel en scheepvaart' van Amsterdam, maar die veeleer miskent en bedreigt, Zij heeft dus besloten zich niet te ontbinden, m aar de plannen technisch te onderzoeken en fi nancieel voor te bereiden, die te eenigertijd aan Amsterdam den korsten wëg in oostelijke rich ting naar de bovenrivieren zullen verschaffen. Het ware Amsterdam onwaardig zich in nut telooze recriminatiën te verliezen of moedeloos en werkeloos de toekomst te gemoef te gaan het is plicht kalm, vastberaden en met vol ver trouwen op den eindelijken uitslag de handen aan het werk te .slpan en door daden te hewij zen, dat Amsterdam niet alleen bewust blijft van hetgeen haar - handelsbehoeften vorderen, maar voor geene offers terugdeinst om daarin te '•voorzien. 'I I - - - Ten einde haar de middelen te verschaffen aan de geldelijke erschen te voldoen, aan een degelijk en grondig onderzoek verbonden, vraagt zij aan de deelnemers 1 pCt van de ingeschre ven som, om daaroi,t een fonds te vormen voor bovenstaand doel bestemd. De commisie zal alsdan te geschiktertijd mede deeling doen van Öe uitkomsten harer werk zaamheid en die aan de goedkeuring der in schrijvers onderwerpen, overtuigd dat dan als nu aller medewerking niet zal ontbreken, waar het de handhaving en verdediging geldt van de materieel» en zedelijke belangen van de stad onzer inwoning de Hoofdstad deis Rijks. Aan een Appelboom in de tuin van David Hawn in Herhimers Countij welke goed beladen is met halfrijpe appels komt thans weder bloe sem In de Vereenigde Staten beersebt opnieuw eert drukkende hitte, Op vele plaatsen staat de thermometer boven de 100 gr E.Verscheidene menschen moeten reeds weer aan zonnesteken Arm kind. Hier Marie neem gij het kind en Jan draag het arme schepsel naar haar kamer. Marie Harmon, een stevige zus van om streeks 20 kwam op het geroep van hare moeder en had spoedig Lina heel tevreden aan een tafel zitten, brood en melk etende ter wijl vronw Harmon vol moederlijke bezorgdheid voor Etta zorgde. Haar mankheid, haar verminking, haar diepe weduwrouw, spraken allen tot het vriendelijke hart van de boerenvrouw en geen teederder zorg kon de arme bewustelooze ooit worden aangedaan. Etta ontwaakte uit hare lange bewusteloos heid met al de wolkeu van de laatste vier jaren van haar weggenomen en in hunne plaats eene heldere, folterende herinnering aan het verledene. Haar eerste gedachte was haar kind te nemen en mijlen afstand te plaatsen tus- schen haar man en haar zeiven. Maar deze ingeving werd overwonnen door het verlangen 0111 weer te zien op het be minde gelaat, dat eens het zonlicht van haar leven geweest was. Het kon hem niet hinderen dacht zij, als zij aan haar venster zat en in zijn gezicht keek gestorven zijn. Mississippi Cotintij Missouri is de streef waar de meeste watermeloenen gekweekt wor den. Meer dan 4°00 akkers werden er mede be- bouwd en elke akker levert gemiddeld een vracht kar vol op. De prijs is ongeveer tio dollars per kar. Petroria, Maandag. De teruggave van de Transvaal aan de Boeren heeft heden plaats gehad. Een proclamatie van het gouvernement der Boeren aan het volk kondigt de vestiging der Zuid Afrikaansche republiek aan. De Staats-secretaris Bok en andere ambtenaren legden den eed af- Alles is rustig afgeloopen. De hoofden der inlanders keerden rustig huis. waarls hoewel men nog altijd ontevreden isover de schikkingen, door de koninklijke commissie gemaakt. Het hoofd Secocoeni is in vrijheid gesteld. De wetenschap leed een groot verlies. Professor Schleiden, is in den ouderdom van 77 jaren te Frankfort gestorven. De beroemde Bo tanicus is den 5 April 1804 te Hamburg geboren. Hij studeerde eerst in de regten te Heidel- berg, en legde zich daarna op de Natuurkunde voor namelijk Bothanie toe. Op zijnt dertigsten jaar kreeg hij een beroep als Professor te Jeua, en ging in 1863 naar Dorpat. Daar hij door die betrekkingen echter geen tijd genoeg overhield voor zijne eigen studies nam hij zijn ontslag. Verschillende pennevruchten van hem zagen nu het licht Ook zagen twee gedichten verzamelingen van zijn hand het licht. Een zekere Miss Nannie Siffard van Bal- timore is onlangs gehuwd in weeiwil dat zij door dit huwelijk het regt op eau erfenis ver liest van tusschen de 5o en 75 duizend dollars voor welk bedrag men overeenkomstig den wil van den erflater een weeshuis voor meisjes ge sticht uioet worden. Uit Novvgorod wordt van het laatst van Juli, bericht, dat de Siberische pest er zeer hevig onder het vee heerschte en de besmetting op den mensch overging. In de laatste twee maanden waren 70 menschen in de dorpen er aan be. zweken. Studenten in de geneeskunde uit Pe- tersburg waren er aangekomen, om hulp te verleenen Tegelijkertijd traden typhus en dipb.- theriris onder de arbeiders aldaar op Hoofd zakelijk zijn dat de sjouwers en dergelijke, hij de schipperij aldaar werkzaam, en die een hoogst ellendig leven leiden. Den 6 Aug. II is te Folkestown een stand beeld onthuld voor William Harweij, beroemd geneesheer en ontdekker van den bloedsomloop, Hij stierf in 1658. Naar men verneemt zal den 21 September as. een ploegwedstrijd plaats hebben uitgeschre ven door de Landbouw Maatschappijen Waard en Groet en Bar.singerhoru- De Landw. Piesse zegt 't volgende van Ame rika Aan de concurrentie der Vereenigde Staten van Noord-Ame ika zal zich binnen kort een tweede voegen. Ook Canada bekomt nu zijne Pacifichaan, ook daar wordt het verre westen ontsloten en diens vruchtbaarheid za' die der Noord Amerikaansche nog verre overtreffen. Nog 3 of 4 jaren, en dat zijn immers maar zooveel als hij voorbijkwam in en uit zijn eigen hek gaande. Hij moest dien weg gaan telkens als hij uitging of tehuis kwam en Etta verliet naauwelijks hare stoel terwijl de zomer voor bijging Zij gaf haar naam aan vrouw Harmon als Mrs Henrij, het met haar geweten over eenbrengende dat zij het volle regt had over haar eigen naam van Henriette. Niemand was genegen om haar lastig te vallen met vragen en vrouw Harmon was ingenomen met eene gast die zoo'n goede luisteraar was. De goede vrouw sprak veel van de Elwijns, van de te vredenheid van de oude man met zijns zoons huwelijk en van Normans goedheid jegens iedereen in de uitgebreide zaak die hij be stuurde. Maar, goede ziel, plagt de oude vrouw te zeggen, er is een doorn in iedermans kussen en Mr Norman zeggen ze, spijt het zeer dat er geen kind is om den naam en de rijkdom over te nemen die ze opeenhoopeu. Zie hoe hij Lina aanhaalt, men kan zien hoe gek h'J is met kinderen, alleen als hij zijn hand op haar krullebol ligt. Want het was in de lange zomerdagen ®e Lina eene gewoonte geworden om de lai)£®' ernstige heer te gemoet te loopen, die ®"J

Schager Courant | 1881 | | pagina 2