Buitenlandsch Nieuws. Uitslag van den wedstrijd in „Voor 't jonge Volkje" 6den jaargang. Het bestuur van de harddraverij- en ren vereeniging heeft aan de husaren, die op den dag der Bussemsche wedrennen met reden konden klagen over slechte verzorging, als ver goeding daarvoor 5o cent per man doen toe komen. Onder toevloed van duizenden had Woens dag de aanbieding van het huldeblijk van Ap- peldoorn's jeugd aan den Ptinses Wilhelmina plaats. Ongeveer 700 kinderen uit alle standen togen met de commissie naar het paleis, bege leid door «Ie muziek van het harmoniekorps. Aan den ingang der vestibule, ontvangen door HU. MM. en de Prinses, hield de voorzitter der commisie een korte toespraak. Een meisje droeg een versje voor, Twee andere boden een keurig bloemenmandje aan, waarin, omringd door bloemen een keurig blaauw satijnen étui met kroon en zilveren sluiting, bevattende een prachtigen zwaar zilveren beker, van binnen zwaar /erguld, voorzien niet koninklijk wapen en inscriptie Nadat Z. M. zijne ingenomenheid en dank betuigd bad, keerde de optocht onder luide hoera's terug. Hoewel regenachtig bewogen zich duizenden in het Koninklijk park waar Z. M. drie duizend stoelen had laten plaatsen, om de schoone muziek der Grenadiers en Jagers te hooren. Ook HM. MM. kwamen daar met het Prinsesje, dat de Koning op de muziek in zijn armen liet dansen. Enkele particulieren hadden keurig hunne huizen versierd, en illumineerden des avonds. Algemeen wapperden vlaggen en wimpels, 's Middag was er diner ten hove, waarbij alle plaatselijke au toriteiten genoodigd waren, 's Avond op ver schillende plaatsen concert etc. EG11T. Voor vier weken werd alhier een kind geboren van het vrouwelijk geslacht) heb bende een vierkante mond, terwijl de bovenste gedeelten van armen en beenen ontbreken Het kind is tot heden zeer gezond. De vader(Renier Wolfhagen) is gaarne bereid het te laten bezich tigen. Bij de landbouw tentoonstelling verwierven de heeren Louis Nagel en Co. te Arnhem ver schillende prijzen voor hunne werktuigen. Op de tentoonstelling te Culemburg be haalde P. Ellerbroek te Iloorn, de ie prijs voor springstieren in 1879 geboren. HAARLEM 6 Sept. lieden werd alhier ter aarde besteld het lijk van den algemeenen secretaris der Maatschappij »Tot Nut van 't Algemeen" den Heer Mr. P. M. G. van Hees. Op de woltentoonstelling te Londen, behaalde G. Stuijt te Purmerend de bronzen medaille. t In verhand met de verzending van groenten uit Noord Holland deelt men mede, dat in één week (van 22 tot 27 Augustus) 90 wagens met groenten alleen van liet station Heer Hugowaard zijn verzouden. Door aanzienlijke Amsterdammers is het benoodigde kapitaal beschikbaar -gesteld voor een stoomtram tusschen Beverwijken Wijk aan Zee. Vlieland, met 700 welvarende inwoners, heeft slechts één herberg of koffiehuis) waarin maar zeer enkele inwoners dagelijks worden aangetroffen en de eigenlijke Vlielanders nooit behalve bij feestelijke gelegenheden, maar dan n°f, a' talrijk Men ziet er, zegt de berichtgever, letterlijk nooit een dronken mcnsch. ASSENDELFT, 1 Sept. 1881. Heden over leed alhier de heerP. Kat sedert .1849 hoofd der Zuiderscliool, (Nol). De overledene werd algemeen geacht en gewaardeerd a!s een uitne mend burger en een goed onderwijzer. Assendelft verliest in hein één dier weinigen, wier ver scheiden lang gevoeld en wier plaats in de maatschappij niet zoo gemakkelijk weder aan gevuld wordt. Den 3 's avonds is bij het wisselen van den laatsten tram uit Haarlem naar Hiliegom een'werkman uit Bennebroek onder de wagens geraakt en gedood Zeer bevangen door sterken drank had hij, niettegenstaande de waarschuwing van het personeel, plaats genomen op den wagon die voor den goederenwagen loopt, en wel op de halconleuningj van welke hij vruchteloos ver maand werd zich te verwijderen. Toen de ma. chine zich in beweging zette om te wisselen, viel hij achterover tusschen de wagens, en eer men kon doen stoppen was de trein, die ach teruit reed, over hem heen gegaan. Maakt men tegenwoordig papier niet enkel uit lompen, maar cok uit hout, stroo en ver schillende planten, een Duitscher meent nog op voordeliger wijze papier te fabricceren uit de bovenste turflaag, de zoogenaamde vale turf Volgens de «Echo der waarheidsvrienden" heelt hij daartoe bij het station Helenaveen in Noord. Brabant een fabriek opgericht, welke in Sep. tember in werking zal treden. Te Roosendaal heeft er een wonderlijke vergissing plaats gehad: °P 25 Augustus, den verjaardag van den Kroonprins, gaf het gemeentebestuur geen enkel blijk, dat het aan dien feestdag dachtmaar op 4 September, den verjaardag van den over leden prins van Orauje, werd de klok geluid en waperde de vlag op het raadhuis. Het Rosendaalsch gemeentebestuur schijnt nog een ouden almanak te gebruiken. WASHINGTON, 20 Aug. Een der beroemste geneesheeren van Amerika Dr. Hammond heeft zijne diensten aangeboden voor den President, waarvoor in hoffelijke ter men door het bestuur voor als nog is bedankt Zaterdag middag omtrent half' twaalf toen de Politie Agent M. Hogan naar de derde verdieping van hel Mulberrij station klonr, werd hij door eene duizeling bevangen en stortte over de balustrade van den trap heen aan welken val hij overleed. Nadat hij binnen eene maand vronw en kind door den dood verloren had schenen zij ne her sens door het verdriet daarover aangedaan te zijn NEWYORK. Tengevolge van hrt afne men der hitte stierven er in den week van i3 op 20 Aug., 682 menschen, in de week van 6 op 17 Aug., bedroeg dit getal 849 en de vorige week 83a. GENEVE, De laatste hardsteenen hoog irr den tunnel door den St Gothard is voltooid en hoopt men hierdoor een einde gemaakt te hebben aan de instorting welke zoolang de be kwaamheid der ingenieurs bezighielden. Hel Engelsche en buitenlandsche Bijbel genootschap heeft 784,000 in liet Hebrecuwsch vertaalde exemplaren van de Heilige schrift verspreid. WEENEN. Men schat dat Oostenrijk Hon garije 100 millioen gulden aan graan kan uit voeren, bijna zooveel als in 1868 toen de oogst het gunstigst was. CONNF.CT1CUT. Er zijn hier zoovele peren dat de landbouwers alles in het werk moeten stellen om de takken te ondersteunen. In Duitschland worden allerlei soorten van collis per post vervoerd, zelfs met visschen en gevogelte. Onlangs nu zou een gans, waarvan het adres zoek geraakt was door de postadministratie tot dekking van de kosten verkocht worden. Toen een beambte het dier bij den hals greep om het naar een potilier te brengen, viel een pakket, dat onder zijn vleugels verborgen was geweest, op den grond Dit pakket bleek hij onderzoek 358o mark aan hankbilletten te bevatten. De zonderlinge expediteur wordt ijverig op gespoord. BERN. Op de langdurige droogte en de daarmede gepaard gaande hitte, in ons land is ontzaggelijk veel regen gevolgd, geen gedeelte in ons land of het wordt door overstroorning geteisterd; op vele spoorwegen is de dienst verbroken, door het instorten van bruggen en afschuiven van dijken of rotsen. Bij den brug te Bazel rees het water 46° centimeters. Men schrijft uit Aken: De Koningin van België heeft alhier het eenvoudig leven hernomen, dat zij verleden jaar gedurende haar verblijf te Aken leidde. Zij bewoont in het Hotel Neuilles dezelfde vertrekken die zij verleden jaar in gebruik had. Zij schijnt zeer voldaan over de baden. Eiken dag doet zij lange wandelingen in Jen omtrek; zij ment zelf hare vier poneys, die ook hier reeds vermaard geworden zijn. Eiken avond schoolt eene groote menigte samen voor liet hotel, om de Koningin te zien wederkeeren. De Koningin is algemeen bemind om hare lief talligheid en vooral om hare liefdadigheid jegens de armen. Te Chareton had een groot spoorweg ongeluk plaats waarbij denkelijk 20 personen behalve de gewonde zijn omgekomen. De locomotief van den sneltrein van Marseille, is in den achtersten wagen van een gewone trein gedrongen en heeft d eze letterlijk vernield ook verscheidene andere wagens werden ernstig beschadigd. Op de sneltrein zijn geen personen gekwest o! gedood. Zoo als altijd is de juiste oorzaak niet be kend. ALGIERS, De toestand alhier blijft altijd nog zeer ernstig, ook de groote brand welke duizende kui kboomen vernielde wordt aan kwaad willigheid toegeschreven; reeds geruimen tijd hcerscht er eene gisting onder de bevolking en er rijst algemeen twijfel dat de Peij van Tunis met de oproermakers heult. LONDEN, heden, Maandag. Aan de Times wordt van Gister uit Quetta gemeld: Volgens vertrouwbare berichten uit Kandahar heeft Ajoeb Klian bekend gemaakt, dat hij van den oorlog tegen den Emir heeft afgezien, maar heeft hij den heiligen oorlog! tepen Engeland afgekondigd. BRIEVENBUS. Eindelijk zijn we zoover gekomen, dat we u den uitslag van den afgeloopen wedstrijd kunnen mededeelen. Er waren 546 mededingers en van dezen hebben er ruim 160 tot het einde hard gevochten. Enkelen bleven heel in het begin al steken. Allen, die hun best gedaan hebben, te beloonen, dat kon niet, ge begrijpt dat levendig. Wie nu niet beloond is, doe maar zijn best in den loopenden jaargang tot de bekroonden te behooren. en vergete vooral niet, dat meer dan één goed antwoord op eene opgave ook meer dan één punt geeft. Eene opgave waarmede vooral veel te verdienen viel, was, bijvoorbeeld opgave 31zoowel in wedstrijd A. als in wedstrijd B. Ook op het schrift kan men niet genoeg letten. Het hoogste aantal punten, dat behaald werd, was 139; het laagste dat nog bekroond werd 64. Zie hier de namen der bekroonden. Cornelia M. E. Blommendaal te Puttershoek de gouden medaille of een goaden horloge Jan Willem Van Rijn te Berkel en Roden rijs en Antoinette B Knappert te Schiedam eene zilveren medailo of zilveren horloge. Simon K. Akkersdijk te Heinenoord en Govcrdina J. In 't Veld te Hoornaar eene bronzen medaiie of schrijf portefeuile met zilveren sluitinr. Boekwerken zullen ontvangen: Annette M. Wijs te Amsterdam; JanSchippers te Maas sluis; Dirkje Akkersdijk te Heinenoord; Leonardje Van Gooi te flaaften; Cornelia G. M. Wijs te Amsterdam; Elizabeth F. M. Lindner te Botterdam; Jurjen A. Wesstra te Wolvega; Johannes E. Dijkstra te Nijega; Johanua E. Van Rijn te Berkel en Rodenrijs; Jan Jansma te Broek; Rijkele J. Gijlstra te Achlum, Johannes J. Van Ileel te Roer mond; Catherine A. Lagers te Maastricht; Cornelis van den Hoek Ostende te Rotterdam Doede J. Du Saar te TinkutnJan J. P. Weyerman te Epe; Cornelie Bolte te Haaf» ten; Gerardus J. Van der Heyden te Zand- voort; Everliard H. Lebret te Dordrecht; Marinus J Van Driel te Serooskerke; Arthur L. A. Sassen te Maastricht; Bartha G. Schroven te I.iendeu; .lan A. Kolft te Rotterdam; Augustinus E. M. Hartman te Edam; Guurtje Schermer te SchoorI; Klaas Wassenaar te Hailingen; Diederich H. Van Zuylen te Amsterdam; Wilhelmina J. II. Arendsen De Wolff te Arnhem; Cele- stin Roudewijns te [Haaften; Hen riet te E. W. J. Van der Hamrne te Elspeet; Frede- rik W. E. L. Schuld te Rarneveld Elisa- betli N. J. E Bolderman te ZutfenJolian H. W. Vornholt te Amsterdam; Cornelis Van Gooi en Anna M. Van Gooi te Haaften; Jan Buwalda te Stiens; Trijntje A. Vias- kunip te St. Anna Parochie; Martina Douw Van der Krap te Tolen; 1Klaas Jansma te Broek; Fosco J. Van der Molen te Den Hom; Sietsche Douwes De Jong te Ede; Engelina Dijkstra te Nijega; Anne W. E. Weyerman te Epe; Albertus Snijder te Har» lingen; Joharr A. Bonnermun te Amsterdam Catharina E. Creyghton ie Amsterdam; Hendrika Van Willigen te Haaften; Hendrik Edelman te Sappemeer; Anna G. Vornholt te Amsterdam; Aukje Vegelin van Glacr- bergen te Joure; Johannes J. Smith te Am sterdam; Jan L. Zuur te Tjummarum; Gas» parus J. Avé te Tolen; Wtllein W Kalis te Sliedreclit; Christina A. Van der Heijden te Amsterdam; Otto Scliuurmans te IJlst; Hendrik J. Lulofs tejAmeide; Neeltje Van der Heijden te Zandvoort; Charlotte E H. Van Ommeren te Gouda; Elisabeth G M. Blommendaal te Puttershoek; Willem Ko ning te Tjummarum; Eliza Van Assum te Harlingen; Iman J. J. Van Assum te Har- lingen; Tjitske Johanna De jong te Ede; Auk|e Reinders Algra te Bi'itsum; Marie C. Lindner te RotterdamMarie A J. I. Dries- man te Stadskanaal; Johannes A Schaaf! te Stiens; Maria J Van der Hegge te Charlois; Jacob Van Hulst te Harlingen; Johannes Slooff te Slikkerveer; Andries M. Siderius te St. Jacobi Parochie; -Bouwe Snijder te Lieve Vrouwe Parochie; Teunis A. Vlaskamp te St. Anna Parochie; Louis R. Taets van Amerongen te Breda; VVietse S. Koldijk te Grouw; Johanna M. Suermondt te Rotterdam; Berendina W. F. Sandberg te Arnhem; Jan Van Essen te Gouda; Reinier J. Pet te Hoogeveen Louise J, Van Braam te Rossrnn; Henri E Plate te HaarlemSara J. Van den Berge te Goes; Uke van Giffen te St. Anna Parochie; Catharina G. M. A Dull te Alrneloo; Susanna W. A. Perrin te Amster dam; Maria W. C. De Koning te Schiedam Atze R. Schuiliug te St. Jacobi Parochie) Herman Th. Colenbrander te Herwen; Elisabeth K, Kriebel te Amsterdam; Gellh" en Martinus Leopold te Leeuwarden; W1* letn I'h. Lindner te Rotterdam; Jacob Era* uier te Amersfoort; IJske Z. Van der Meer te Oldeholtpade; Gerrit G. Van Everdinfie° te Delft; Jan II. Leopold te Leeu\vardeu

Schager Courant | 1881 | | pagina 2