DINGSDAG TENTOONSTELLING IJLdlilEi RÏBOWS- 4 OCTOBER. LANDBOUW. k te Schagen. Ao. 1881. 25ste Jaargang. No. 1439. Programma EVA. Maandag 3 October. Landbouw berichten. SC1IHER COURANT Dit blad verschijnt drie maal per week maandag- Wtoensdag- en Zaturdagavond. Bij inzending lot 's middags 12 ure worden Advertentie» in het cerstuitkomende nummer geplaatst. Ingezonden stukken een dag vroeger. O O Prijs per jaar f 3.Franco per post 3.GO Afzonderlijke nummers f 0.05. Advertcntiën van een tot vijf regels f 0.75 iedere regel meer f 0.15. Groote let'ers worden naar plaatsruimte berekend. Maandag 3 October, voor 's middags 12 uur. Ontvangst wintertarwe Nos. 6168 van 't programma. Dinsdag 4 October, voor 's middags 12 uur. Ontvangst akkerbouw-voortbrengselen, hout teelt en werktuigen. Woensdag 5 October, voor 's middags 12 uur. Ontvangst tuinbouwbloemkweekerij en zuivel. Donderdag 6 October. Beoordeeling der voortbrengselen en werk tuigen. Vrijdag 7 October, voor 's morgens 10 uur Ontvangst tafelbloemstukken en bouquetten. Ontvangst hengsten, stieren en melkkoeien bedoeld bij Nos. 28 en 29 van 't programma. Opening der tentoonstelling 's middags 12 uur. Zaturdag 8 Octobervóór 's morgens 8 uur. Ontvangst van vee en pluimgedierte. Opening der tentoonstelling 's morgens 10 uur. Postduivenvlucht 's middags 1 uur. Sectie vergadering in de Landbouw-Sociëteit ,.Ceres" 's namiddags ten 2 uur. Bespreking der middelenopdat de miliciens niet in den oogsttijd worden opgeroepenenz. Sectie vergadering in de Landbouw Sociëteit Ceresdes avonds ten 7 uur. Over de beste middelen om landlxmwon- derwijs ook voor vrouwen toegankelijk te ma- hen. In te leiden door den heer Mr. J P. Amersfoordt. Zondag 9 October, 's middags 12 uur. Opening der tentoonstelling. Des avonds illuminatie. MaandagjlO October's morgens 10 unr. Opening der tentoonstelling. Algemeene Vergadering in de Landbouw- Societeit „Ceres" ten 12 uur. Gemeenschappelijke maaltijd in het hotel „Broersma" ten 5 uur. Dingsdag 11 October, 's morgens 10 uur. Opening der tentoonstelling. Publieke verkoop der met le prijzen be verkoop kroonde tarwe, geleverd naar aanleiding der bepalingen van 't programma, ten 11 uur. Harddraverij door paarden van zessen klaar onder den man, ten 12 uur. Prijs ter waarde f 350, of 35 tiengulden stukken. Premie ter waarde van f 10Ó. Aangifte uiterlijk 10 October, aan den Sec retaris der afdeeling Scllagen en omstreken. Keuring en loting des morgens ten 9 uur bij M. Ranin «de Roos" te Schagen. Sluiting der tentoonstelling ten 4 uur. 's Avonds 9 uur, prachtig vuurwerk. Woensdag 12 Octolier, 's morgens 1012 uur. Afgifte der ingezonden voorwerpen. Donderdag 13 October, 's: morgens 10 uur. Trekking der loterij op het raadhuis. DOOR OOLO BAlMUiU. De laatste stralen van de ondergaande zon gaven aan de muren van een klein kamertje een vriendelijk aanzien, en streelden zachtkens de wangen van een jong meisje, dat over een waaier gebogen, de laatste lichtstralen gebruikte om te schilderen j Het was een armoedig vertrekjede wei- nige meubels wareu ouderwetseh en verkeer den in een vervallen staat, maar toch sprak uit alles de ijverige pogingen om aan het geheel een gezellig aanzien te geven. Op het hagelwitte kleed, dat over de commode uit gespreid lag, stond in een glas een frissehe ruiker voorjaarsbloemen, en de muren waren met kleine, aardige aquarellen m eemoudige lijsten versierd. Het eenige venster van 't kamertje was zoo wijd mogelijk geopend het verschafte met alleen aan het vertrekkende daglicht maar ook aan den geur der bloeiende lindeboomen Zooals vroeger reeds is bericht ligt het Tentoonstellings terrein tusschen de Laan en het Station. Het bestaat uit twee afzonderlijke stukken weiland die door eene sloot afgeschei den. door overbruggen toegankelijk zijn ge maakt. Voor zoover er nu slechts een gedeelte van beliouwd is, niet tenten voor de tentoon gestelde voorwerpen van landbouw eet: zal het geheel een zeer goeden indruk op de een vrijen doortocht, en gaf bovendien over den voortuin heen het uitzicht op de \straten der vriendelijke voorstad, die op dezen heer lijken Zondagavond drukker dan ooit bezocht werd. Men hoorde het geluid van verschei dene stemmen, groepen van druk pratende wandelaars en lachende kinderen, rijtuigen en paai den rolden heen en weer, en dit alles zon der de opmerkzaamheid van het meisje tot zich te trekken; eerst toen het daglicht voor goed afscheid nam en zij haar taak misschien geëindigd had, spoelde zij haar penseel af in een voor haar staand glas water, schoof haar stoeltje achteruit en ging opstaan om eens uit te kijken Het was een slanke, lenige gestalte, haar gelaat was niettegenstaande de vermoeidheid, die er op te lezen stond, van die schoonheid, die men 't best met het woord edel kan aan duiden. Het lange goudblonde haar was een voudig naar achteren gestreken, het donkere kleed^sloot tot hoog aan den hals. Alles om en aan haar getuigde van den grootsten een voud en toch lag in haar houding en geheele verschijning iets, wat een zeldzaam contrast opleverde met haar armoedige omgeving. Zij boog zich diep uit het raam en genoot bezoekers maken. De muziektent] geplaatst tus schen twee geliouwen, welke worden ingericht voor Cafe's restaurants waardoor men onder het genot van eene verversching tevens kan profïtceren van de uittevoeren muziek stukken. Heeren rookers en liefhebbers van fijne sigaren zullen zich kunnen voorzien, wanneer het hun belieft, want naar wij vernemen zal de Heer Roggeveen depothouder van Boelen en Zn. te Kampen zich in eene tent vertegen woordigen. De toegang tot het terrein is op de laan, welke prijkt met eene sierlijke met groen en schilden versierde poort waarvan de schilden zullen voorstellen de wapens van Schagen, Holland en West-Friesland. Heeft het Hoofdbestuur als ook het Bestuur van de afdeeling Schagen, alles in het werk gesteld de feesten zoo schitterend mogelijk te maken, door het aanbrengen van eene eere poort o]i het Marktplein enz.heeft het ge meentebestuur ook het hare bijgedragen tot opluistering van het feest, ook de burge;s onderling zullen het hunne doen, want naar wij met zekerheid kunnen meldenzal de ge heele Hoog- en Laagzijde met guirlandes en lichten prijken op den avond van de illumi natie, ook het raadhuis en vele particuliere gebouwen zullen worden verlicht, later zullen wij op de versiering en illuminatie nog wel eens terugkomen. Wij zijn overtuigd dat iedereen het zijne zal bijdragen tot opluistering van het land- bouwfeest en dat de bewoners van Schagen beseffendat het alles van den landbouw heeft te wachten, en dus het lmnnen zullen doen om den landbouw bevorderlijk te zijndoor aan het feest deel te nemen. Bezigheden in den moestuin in October. Langzamerhand begint men de plaatsen in order te brengen waar de wintervoorraad geborgen moet worden natuurlijk voor al met zichtbaar welgevallen den opstijgenden geur der seringen, die in den kleinen tuin bloeiden; haar blik rustte langen tijd op de talrijke wandelaarsdie nu langzamerhand naar huis terugkeerden. «Naar huis gaan," zij had zoo diep over dit woord gedacht dat haar lippen h?t onv i!- lekeurig uitspraken en zij zichverschrikt door dit geluidomketrde alsof iemand haar verstaan kon hebben. Kende zij de beteekenis van dit woorddat de herinnering er van haar zoo meesleep e of was het slechts het natuurlijk verlangen van het menschelijk hartom gelukkig te zijn met de gelukkigen, wat haar dien uitroep ontlokte? Peinzend dwaalden haar donkere oogen door het vertrektje heen en bleven plotseling lus ten op een magere oudachtige dame, die op den drempel verscheen. «Lieve God, Eva, daar leunt ge weer uit het venster, en voert ni?ts, in 't geheel niets uit," begon zij «Toen ik u met de grootste zelfopoffering den geheelen namiddag toestond en dat nog wel op een Zondag, wanneer ik u het meeste noodig heb, omdat de dienstbo den dan hun uitgaansdag hebben, had ik toch het recht te verwachten dat ge nu eindelijk

Schager Courant | 1881 | | pagina 1