ALGEMEEN NIEOWS-iQLlNDBQiWBUD. BONDEIIBAG OCTOBER. LANDBOUW. EVA- PATENTEN. Programma, Postduivenvlucht 's middags 1 uur. i Ao. 1881. 25stc Jaargang. \ii. 144(1. S€II4«ER(#IH\\T Dit blad verschijnt drie maal per weekmaandag- Woewtdag- en Zaterdagavond. Bij inzending lot 's middags 12 ure worden Advertentiën in het ecrstuitkomende nummer geplaatst. Ingezonden txkkcn een dag vroeger. Prijs per jaar 3.Franco per jiost 3.60 Afzonderlijke nummers 0.05. Advertentiën van con tot vijf regels f 0.75 iedere regel meer f 0.15. Groote lot ers worden naar plaatsruimte berekend. iSckcnrimakiiigcu. =3 Rurgemeerter en Wethouders van Schagen- brengen bij deze ter kennis van belanghebben den, dat de patenten, tot uitoefening der be roepen van 'l'APPER, SLIJTER in wijnen en sterke dranken, KROEG- en KOFFIEHUIS HOUDER, voor bef dienstjaar 18818a, ter Secretarie kunnen worden afgehaald, des mor gens van 9 tot 12 ure, ouder overlegging van de kwitantie wegens voldoening der helft van den aanslag. Schagen, 10 Augustus 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. Burgemeester en Weïhonders van Schagen, gelet op art. 89a van het politie reglement ilier gemeente, brengen ter algemeens kennis. a. het is in het belang der openbare veiligheid van af den 7en tot en met den llen dezer maand, verboden, in de kom der ge- meente anders dan stapvoets te rijden; b. de rijtuigen welke op den llen dezer, de afgesloten liard- draversbaan op de gedempte gracht moeten overgaan, zullen op die baan steeds regtaan moeten houden De bestuurders of geleiders gedragen zich verder stipt naar de aanwijzing der aldaar aanwezige politie. Overtreding wordt gestraft met <«ne boete van f 5 Schagen, den 15 Octobtr 1881. Burgemeester en Wethouders voorn.. O-LANGENBERG De Secretaris, DENIJS De Burgemeester en Wethouders van Schagen, doen te weten, slat door den Raad dier gemeente, in zij nc vergadering van 5 Octoher 1881, is vastgesteld, de volgende verordeneng: Verordening tot aanvulling van het politiereglement dier ge meente, in het belang der openbare veiligheid. Art: 89 a. Wanneer zulks door Burgemeester eu Wethouders, bij kermis markten of feesten, in het belang der openbare veiligheid wordt noodig geacht eu zulks door atkoudigiug en het plaatsen van borden tot waarschuwing is kenbaar gemaakt, zal in de kom. der gemeente, niet anders dan stapvoets mogen worden gereden Wanneer na voorafgaande afkondiging, ten behoeve van open, bare feesten, een gedeelte van den open baren weg, tijdelijk wordt afgezet, zal het passeren over dat gedeelte, aan voetgangers zijn verboden, en voor j rij-en voertuigen alleen zijn vergund, bij gebleken, noodzakelijkheid De bestuurders of geleiders van deze laatstcn, gedragen zich bij het passeren, naar de aanwijzing mede bij afkondiging vooraf bekeud genaakt. Overtreding van eeu en ander wordt gestraft met eene boete van v l| I gulden. Deze verordening treedt iu werking, onmiddelijk na hare alkoudiging. Vastgesteld ter Openbare vergadering van den 5en Oct»'.>er 1881 de, Secretarisde Voorzitter, (Get.) Denijs. (Get) G. Langenbcrir. Zijnde deze verord' ring aan de Gedeputeerde Staten v in «orl, Holland, iu afschritt medegedeeld. En is hiervan, ingevolge raadsbesluit ter bespoediging van den öen dezer maand, afkondiging geschied waar het behoort deu 5en Oclober 1881. De Secretaris. De Burgemeester. DENIJS. G- LANGENBERG. Burgemeester en Wethouder* der Gemeente Schagen; Brengen naar aanleiding van art- 203, alinea 3 der Wet van 29 Juni 1851, [staatsblad No. 85] ter openbare kennis, dat de Begrooting der plaatselijke iukomsten en uitgaveu vooi 1882, zooals zij aan den Raad der gemeente is aangeboden- op de Se cretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd tot en met den 18en Oetober a.s. en dat een ieder daarvan, tegeu betaling der kosten, een afschrif zal kunnen bekomen. Schagen, deu 5en Oetober 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester G- LANGENBERG. De Secretaris. DENIJS, Beoordeeling der voortbrengselen en werk tuigen. Vrijdag 7 Oetober, voor 's morgens 10 uur Ontvangst tafelbloemstnkken en bouqüetten. Ontvangst hengsten, stieren en melkkoeien bedoeld bij Xos. 28 en 29 van 't programma. Opening der tentoonstelling 's middags 12 unr. Zaturdag 8 Oetober, vóór's morgens 8 uur. Ontvangst van vee en pluimgedierte. Opening der tentoonstelling 's morgens 10 uur. Sectie vergadering in de Landbouw-Sociëteit ,.Ceres" 's namiddags ten 2 uur. Bespreking der middelenopdat de miliciens niet in den oogsttijd worden opgeroepenenz, Sectie vergadering in de Landbouw Sociëteit „Cerea" des avonds ten 7 uur. Over de beste middelen om landbouwon derwijs ook voor vrouwen toegankelijk te ma ken. In te leiden door den heer Mr, J P. Amersfoordt. Zondiig Oetober, 's middags 12 uur. Opening der tentoonstelling. Des avonds illuminatie. Maandag 10 Oetober, 's morgens 10 uur. Opening der tentoonstelling. Algemeene Vergadering in de Landbouw-- Societeit „Ceres" ten 12 uur. Gemeenschappelijke maaltijd in het hotel „Broersma" ten 5 uur. Dingsdag 1! Oetober, 's morgens 10 uur. Opening der tentoonstelling. Publieke verkoop der met le prijzen be kroonde tarwe, geleverd naar aanleiding der bepalingen van 't programma, ten 11 uur. Harddraverij door paarden van zessen klaar ouder den man, ten 12 uur. Prijs ter waarde van f 350of 35 tiengulden stukken. Premie ter waarde van f 100. Aangifte uiterlijk 10 Oetober, aan den Sec retaris der afdeeling Schagen en omstreken. Keuring en loting des morgens ten 0 uur, bij M. Kan, 111 «de Roos" te Schagen, Sluiting der tentoonstelling ten 4 uur, 's Avonds 9 uur, prachtig vuurwerk. Woensdag 12 Oetober, 's morgens 1013 uur. Afgifte der ingezonden voorwerpen. Donderdag 13 Oetober, V morgens 10 uur. Trekking der loterij op het raadhuis. DOOR GOLD KA 111 IA H- Een flaauw glimlachje vertoonde zich op het gelaat van het jonge meisje, «neen, die zijn er niet meer," reide zij, «zij zijn verdwenen en alleen de asschepoesters zijn overgebleven. Overigens vind ik deze voorstelling volstrekt zoo dwaas niet." «Ziet ge, daar hebben wij het al. Kom Eva, geef u toch niet aan die fantastische droome- rijen over. Er zijn voor u niet alleen geen feeën maar ook geen prinsen. In het geheele sprookje is hpegeuaaaud niets, wat betrekking op u zelve beeft.' Een zonderling vuur straalde uit Eva's don kere oogen. «O zeker," sprak zij diep geroerd, «juist iu dit sprookje ligt iets wat betrekking -op mij heeft, wat mij als kind reeds onbewust aantrok en wat ik nu eerst begrijp. Het is de steun en de zegen eener moeder, die de feeën aan het verlaten kind brachten en die ook nu nog in de nabijheid der weeze rondzweeft. Het geloof aan de beschermende nabijheid der afgestorvene is een troost die ik niet gaarne zou willen missen, en nooit zag ik die zoo kinderlijk verheerlijkt als in Asschepoester." oude dame haalde ongeloovig de schou- lei den De ders op lei den waaier weer op tafel neer en ging Eva voor naar beneden. Het gunstig bekende meisjes kostschool was onlangs in dit mime gebouw overgeplaatst, I het was er op dien Zondagmiddag zoo leeg en stil, dat de voetstappen luid door gangen en kamers weerklonken, daar de leerlingen van de pinkstervacantie gebruik hadden gemaakt l om zich naar alle kanten hetzij naar ouders, hetzij naar vrienden, te verstrooien. Alleen de institutrice was met Eva achter gebleven om het groote kille huis te bewaken. Eva genoot niet van de zoo vurig verlangde vrijheid, zij had geen tehuis, geen ouders, geen vrienden-, zij was arm en afhankelijkde school was haar toevluohtsoort en de juffrouw j haar ver van beminnelijke beschermster. Het J jonge meisje schikte snel de kopjes op het 1 theeblad en plaatste de lamp op de tafel. Zij was juist gereed met die aan te steken toen 1 er gescheld werd. Het -was buiten nog licht 'genoeg 0111 alles te kunnen onderscheiden, en I de institutricedie aan het raam getreden was zag een bejaard heer iu zonierldeeding, die tamelijk ongeduldig seheenhij schelde te- minste voor de tweede maal eu nu nog harder dan te voren. De oude gedienstige kwam met haar gewonen slependen tred aansloffen, opende de dein- en liet den vreemdeling in, die haar na eenig zoeken zijn kaartje overhandigde, «Voor juffrouw von Zahriugen," zeide zij, toen de oude dame haar magere hand er naar uitstrekte, «Onmogelijk, zij kent niemand, geef hier." antwoordde de dame ongeduldig, en las ver wonderd: «Mr. Roland - Ja, Eva hebt ge nog familie van dien naam?" Het jonge meisje sidderde melkbaar, toen zij autwooidde; «lk weet het niet, maar ik zou dien heer 111 elk geval wenscheu te spreken' «In elk geval?" luidde het antwoord op sekerpeu toon «daar heb ik toch, koop ik, over te beslissen, Eva. Ik zal bij het onder houd tegenwoordig Wijven; verzoek mijnheer binnen te komen, Anna," Spoedig daarna verscheen de vreemdeling op den ilrempel, slechts een oogenblik Weef hij aarzelend staan, eu keek strak naar Eva.. Het was hem aan te zien dat de strijd des levens, meer nog dan de ouderdom, diepe rimpels op zijn voorhoofd gegroefd liad, doch zijn houding was nog even recht als van een jongeling eu scheen zelfs deu spot te .drijven met zijn grijze haren, Ziju gelaatstrekken waren koel en streng, over het geheel was hij geen sympathetische verschijning, Toch keek het jonge meisje hem met de grootste belangstelling en in sprakelooze ver wachting aan. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1881 | | pagina 1