TENTOONSTELLING iijikwmiui te Schagen. S. EXIT Dz. Algemeen Advertentie Bureau Landbouw-Tentoonstelling SCHAGEN. Schagen getuigt thans eenen bedrijvigen geest, men kan zien dat de feestelijkheden naderen, nog slechts een dag en de landbouw- feesten nemen een aanvang. Dat de bewoners van Schagen met dit feest zijn ingenomen bewijzen de toebereidselen die reeds gemaakt z'jn en die nog gemaakt worden, om het den bezoekers van de tentoonstelling zoo aange naam mogelijk te maken. De versieringen aan de h lizen nemen reeds een aanvang zoodra men van het station de plaats binnenkomt. De gesamentlijke bewoners van de Molenstraat plaatsen een Eereboog welke zal worden geillumineerd op de ge dempte gracht en Laan zijn de versieringen reeds aangebracht. Men spreekt van decora- tiën en versieringen in de Landbouw Socië teit Ceres in het N. H. Koffijhuis van den Heer P. Kos tinna Knikker in de tent be stemt voor het Dinér bij den Heer Broersma in het Koffihuis de Beurs van den Heer W. Roggeveen enzenzop het tentoonstellings Terrein heeischt ook een algem. drukte de afdeelingen voor granen tuin en akkerbouw zijn bijna gevuld men verwacht nog meer inzen dingen. i Met het plaatsen der landlxmwwerktuigen, machinerien enz. is men druk in de weer. Wij vertrouwen, dat de verwachting die men van de tentoonstelling te Schagen heeft gekoesterd niet zal beschaamd worden. Landbouw berichten. De Vereeniging „Friesch Rundveestam boek" hield jl. W oensdag te Leeuwarden een 'buitengewone vergadering, tot verkiezing van een bestuurslid ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer A. baron van Harinxma thoe Slooten. De heer ijhr. mr. C. van Eysinga werd met op éen na 'algemeene stemmen gekozen. [Daarna leidde de heer K. N. Kuperus van jMarssum de vraag in: „Is het in 't belang [van het stamboek, om in't vervolg uitsluitend ,vce met zwartbont haar op te nemen," en trachtte dit belang te staven door mededeeling van correspondenties uit Amerika en Holstein subsidiair een tweeledig stamboek, het een van zwartbonte, het andere van roodbonte en andere kleuren. Eenerzijds werd dit stelsel als onbil lijk en onregtvaardig bestreden, omdat het de houders van ander vee, die tot de opiïgting van het stamboek hebben meegewerkt, zou uitsluitenanderdeels vindt het ondersteuning, omdat in Amerika de toekomst ligt voor den handel in Friesch vee, zoomede in Zuid- Duitschland, Polen en Frankrijk, waar men zwartbont prefereert. Op een volgende algemee ne vergadering zal een definitief besluit geno men worden. Het bestuur heeft den heerijhr mr. C. van Eysinga tot voorzitter benoemd' Bij den Heer Allert de Lange ziet het licht een wekelijksch tijdschrift voor vogelliefheb bers, kweekers enz. De prijs er van is f 6.per jaar, franco per post. Meer en meer wordt in den laatsten tijd het oog op dit vak geslagen, ook in verband dat men het nut der vogels voor den landbouw begint te begrijpen. Proefnummers liggen bij den Boekhandelaar Scnon kk ter inzageen zullen ook Zaturdag op het tentoonstellingsterrein aanwezig zijn. Gemengde Berichten. BURGERLIJKE STAND. Gemeente Schagen. Gemeente Sint Maarten. Gemeente Barsingerhorn. Openbare terechtzitting gehouden door het Kantongerecht te Schagen op 29 September 18M. Veroordeeld A. de W.M: S. de W.en G. S. allen wonende te Zijpe, wegens, het harder rijden dan in matige draf aan de Oude Sluis; ge meente Zijpe, ieder tot eene geldboete van f 3.subsidiair 1 dag gevangenisstraf. K. H. te Heer Hugowaard en J. v. B. te Alkmaar, wegens: het rijden met een wagen bespannen met hondenop den openbaren weg onder de gemeente Schagen, terwijl zij als geleiders op dien wagen waren gezeten, ieder tot eene geldboete van f 3.subsidiair 1 dag gevangenisstraf. A. G. te Zijpe. wegens: openbare dronken schap te Schagen, tot eene geldboete van f 3.subsidiair 3 dagen gevangenisstraf. D. R. te Schagen, wegens openbare dron kenschap te Schagen, tot eene geldboete van f 1-subsidiair 1 dag gevangenisstraf. Allen zijn tevens veroordeeld in de kosten, invorderbaar bij lijfsdwang. M arktberichten 45o st. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur. Advertentien. St. Annastraat C, No. 8 te Alkmaar Onder bovenstaande benaming blijft de onderge- teekende zich voortdurend beleefdelijk aanbe velen, zoowel buiten als binnen deze stadtot het plaatsen van Advertentien in, en het sluiten van Abonnementen opdeze en alle andere WEEK- en DAGBLADEN, zonder verhooging der hosten. Alsmede zich aanbevelende tot het plaatsen van DIENSTBODEN en HUISHOUDSTERS enz. enz. zoo wel om terstondals met 1 No vember en Kerstijd a.s. in dienst te treden. M. Zwaan Rz, Buitengewone groote voorraad Regen- Win ter- en Kindermantels volgens de laatste Parijzer modellen. Prachtige Heeren- en Kin der Overjassen. Heeft ontvangen (en wordt alles ook per el verkocht) de nieuwste patro nen en beste kwaliteiten Winterbukskins, Botones, Flokkones, Moskowas, extra fij"e zware Duffels en Zijde en Fluweel, voor kragen en Mantels. Twee ingezetenen van Oostwoud zouden Vrij dag ochtend met hunne echtgenooten een uit. slapie maken naar Amsterdam. Toen de vrou. wen in het rijtuig hadden plaats genomen terwijl de mannen zouden volgen, ging he' paard op den hol De vrouwen, daardoor ver schrikt, sprongen uit bet rijtuig met het noot- Jottig gevolg, dat éen harer zoodanig gekwest werd, dat ze terstond een lijk was. In de Veenolonién Kieuw Appelscha zijn 72 personen die pater.' hebben als tapper van sterkendrank dat is 1 op 25 inwoners de zui gelingen inede gerekend. Als die tappers de stop nog van hun kraftcn kunnen houden dan moet daar toch ook iets geconsumeerd worden. Uit Amsterdam wordt aan de Stichtsche Cr. gemeld De Amsterdammers kunuen hun kermis nog maar niet vergeten. Spellen en kramen staan er niet meer, maar van den dag af, dat eertijds de kermis een aanvang nam, kon men iu allerlei lokaliteiten nagenoeg van alles genieten wat elders de kermis aanbied, en voor het publiek dat er gebruik van wil maken, is in het Prinses Maria park wederom een soort van kermis in gericht, alles natuur getrouw nagebootst, tot de dronkenmanschtooneelen in cluis. Gedurende de afgeloopen maand ziju door de Leidsohe tramwaij vervoerd 35,869 personen dat is Ji 10 cent per Rid een bruto opbrengst van f 3586.90. Reter ten halve gekeerd dan geheel ge dwaald, dacht dezer dagen een landbouwer in Limburg Ilij had zijn bezittingen verkocht om naar Amerika te trekken; maar te Roermond gekomen, kreeg hij berouw, keerde met zijn gezin r.aar zijn dorp terug, en begon onmiddellijk een andere hofstede in te richten. «Door verkeerden stand van wissels bij het station Delftschepoort te Rotterdam is gis teren avond de Hollandsche spoortrein, die te 9 11. 35 m. uit Amsterdam vertrok, te Rotter dam op het terrein der Staatsspoor in botsing gekomen met een locomotief en een bagagewa- Gen- Ingeschreven van 3oSept tot en met 3 Oct. 188 f GEBOREN: Antje, dochter van Dirk Stins en van Grietje Kooij.Jacob, zoon van Harme Kraan en van Cornelia Schuitemaker. OVERLEDEN Arie koster oud 6 maanden Jacobus Josephus Brügemann, oud 10 maanden Ingeschreven van 1 tot en met 3o Sept. ;88t. GEBOREN. 1 Sept. Grietje dochter van Lourens Schager en van Clara van der Tal. 20 dito Cornelis zoon van Simon Koning en van Neeltje Dekker. 24 dito Jan z oon van Gerrit Koedijker en van Griet je Del ver. Ingeschreven van 13o September 1881. GEBORENTrijntje dochter van Jan Lief hebber en Antje Prins, Klaas, zoon van IJsbrand Visser en Aaltje Timmerman. Klaas, zoon van Cornelis Kerkmeer en Trijntje Leijen. Simon zoon van Gerrit Keesman en Elisabeth W'lhel» mina Eden. Maria, dochter van Albert Pool en Anna Hillegonda Kraan. Trijntje, dochter van Jacob Broersen en Trijntje de Geur. Geertje, dochter van Pieter Wardenaar eu Jantje var. Twuijver. ONDERTROUWDGerrit Muller jonkman oud 33 jaren, en Antje Klomp jongedochter oud 22 jaren. GEHUWD: Gerrit Muller en Antje Klomp OVERLEDEN. Willem slikker 38 jaren eebt- genoote van Anna de Graaf; Trijntje de Boer 71 jaren, echtgenoote van Pieter Sluis; Arie Eriks 29 jaren echtgenoot van Jrietje Smit Een levenloos aangegeven kind van Theeuwis Smit en en Marijtje Boots. PURMEREND 4 Oct Aangevoerd 26 Paarden, 44' Runderen, matig, 98 vette Kalveren p. k °,7°_ a °,9°> vbig 62 nucht. dito f 16 a 06, 3425 Schapen en Lammeren, stug en duur, 54 vette Varkens f o,56 a 0,64 |>er kilogr., v'lug. 260 Biggen f6 a 9, stug. Kipeierén f .4 a 5 per 100, Boter f i,35 a 1,45 per P 55o mud Appelen f 3,5o a 4,5o 125 mud Peren f 3 a 4 pei H. L. 4 Kleine kaas f 37. middelbare t 34, aangevoerd ALKMAAR 3 Oct. Aangevoerd t4 Koeien en Ossen f 180 a 280, 86 vette Kalveren f 4o a 120, 11 nuchtere f 10 a 18, 1272 Schapen f 2t a 36, 68 vette Varkens f 0,52 a 0,62 per p 25, magere Varkens f 18 a 22 per stuk. EDAM 1 Oct. Kleine kaas f 27 "a 37, aan gevoerd 74 st., wegende 15893 P. De redactie vereenigt zich niet altijd met de gevoelens der inzenders van geplaatste stukke Uit vriendenhand ontvingen wij No 1071 van Uw geacht blad. waarin een ingezonden stuk van den heer v. Heerde voorkomt Of de heer Van Heerde protesteert en wij protesteeren, daar komen wij niet verder mede en liet publiek lacht er over. Beter en korter is: zaken te behandelen. Allereerst deelen wij den heer v. Heerde mede, dat er tegen de lasteraars te Nieuw-York stap. pen genomen worden, die den redacteur der Folke Zeitung lastig genoeg zullen zijn Verder schrijft de heer v. Heerde: »Daar nu in onze passagiers register, waarin »de namen alphabetisch voorkomen,- hoegenaamd «geen passagier met name Hk. Hofman voor »kwam en nimmer die persoon met onze lijn «vertrokken was, besloot ik een onderzoek in te «stellen." Als een antwoord hierop laten wij een brief volgen van den heer v. Heerde aan Arie Veld» kamp te Doornspijk, dato 27 Jnli 1881: «Teneinde u voor zeer onaangenaamen ern. «stige moeielijkheden zoo mogelijk nog vrij te «waren, verzoek ik u mij p. o mede te deelen »of u uit Amerika een brief hebt ontvangen wan Hofman, die per onze boot „Zeeland" maar Amerika van Oldenbrock vertrok en door «uwe bemiddeling vluchtte onderden valscben naam van lik Jan. Schut, door u opgegeven" Later beproefde de heer v. Heerde nog twee maal (dato 5 en 8 Sept.) om door dreigende brieven, aan Veldkamp gericht, van dezen een verklaring te verkrijgen, dat hij nimmer een verklaring van Holman ontvangen had: doch alles te vergeefs. Wij zijn zoo vrij, Mr de Radacteur, UEd. hierbij die brieven ter inzage toe te zenden Ook voegen wij daarbij den brief van Hofman, gedateerd uit Oranje Gity i5 Augustus en den brief waarbij Veldkamp or.s tot adverteering daaivan machtigt. Zoodra u inzage van destukken genomen heeft, wenscben wij dezen bij den heer Officier van Justitie alhierte deponeeren hetgeen wij meenen wel het beste antwoord te zijn op de beschuldiging van den heer Van Heerde, als zouden wij ons van onwaarheid bediend hebben. UEd. bij voorbaat onzen dank betuigende, noemen wij ons, Mijnheer de Redacteur, UEd. dv. dieuaren, PBINS Zw4NENBURG. fg - Herfst- en Winterpetten. De Regenjas sen worden tegen alle prijzen opgeruimd Voor Dames, die zelve hare mantels willen maken of veranderenzijn bij mij alle STOF FEN te bekomen.

Schager Courant | 1881 | | pagina 2