IIONDERDAG 13 OCTOBER. MiQMEÏÏM NIIOW TENTGONSTELLIW; te Schagen. Ao. 1881. 25stc Jaargang. No. 1443. EVA. Bekendmakingen. SCHMIER Dit blad verschijnt drie maal per weekmaandag- lVocwsdag- en Zaturdagavond. Bij inzending tot 's middags 12 ure worden Advertentiën in het cerstuitkoniende nummer geplaatst. Ingezonden stuiken een dag vroeger. i Prijs per jaar f 3.Franco por jiost 3.60 Afzonderlijke nummers f 0.05. Adtertenticn van een tot vijf regels f 0.75 iedere regel meer f 0.15. Groote let'ers worden naar plaatsruimte berekend. =3 VERLOREN: op Dingsdaf; den 4cn October op het stati onsplein te Schagen of langs den v/eg naar liet Kuurtje (gein: zijpe): Ken hnnkbillet van f a5. Zij die hieromtrent inlichtingen kunnen geven, worden verzocht zich daartoe aan te meiden ter Secretarie der gemeente Schageu. PATENTEN. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen bij deze ter kennis van belanghebben. den, dat de patenten, tot uitoefening der be roepen van TAPPER, SLIJTER in wijnen en sterke dranken, KROEG- en KOFFIEHUIS HOUDER, voor het dienstjaar 188182, ur Secretarie kunnen worden afgehaald, des mor gens van 9 tot 12 ure, ouder overlegging van <le kwitantie wegens voldoening der helft van den Uuiislag. Schagen, 10 Augustus 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. Do Bnrgcmicstrr en Wethouders van Schagen, doen te weten, dit door den Baad dier gemeente, in zijne vergadeiing van 5 October 1881, is vastgesteld, de volgende verordeneng: Verordening tot aanvulling van het politiereglemeut dier ge meente, in het belang der openbare veiligheid. Art: 89 a. Wanneer zulks door Burgemeester en Wethouders, bij kermis markten of leesten, in het belang der openbare veiligheid wordt noodig geacht en zulks door afkondiging en het plaatsen van horden tot waarschuwing is kenbaar gemaakt, zal in de kom. der gemeente, niet anders dan stapvoets mogen worden gereden Wanneer ua voorafgaande afkondiging, ten behoeve van open, hare feesten, een gedeelte van den openbaren weg, tijdelijk wordt afgezet, zal hel passeren over dat gedeelte, aan voetgangers zijn verlioden, en voor rij- en voertuigen alleen xjjn vergund, bij gebleken, noodzakelijkheid. De bestuurders of geleiders van deze laatsten, gedragen zieh hij het passeren, naar de aanwjjziu mede bij afkondiging vooraf bekend gemaakt. Overtreding van een en ander wordt gestraft met ecne boete van W 11 t g U I <1CII DOOR GOLO K1IMU.1». wZijt gij Eva von Zahringen? Ja, gij zijt liet," zeide liij beslist, terwijl hij, zonder de minste aandacht te schenken aan de institu- trice of zonder haar zelfs te groeten, op Eva toetrad. «Hebt ge mijn kaartje gelezen?" „Ja," antwoordde Eva nauw hoorbaar. „Mijn heer Roland." „Kunt gij volstrekt niet begrijpen wie dat zijn kan?" vroeg hij verder. „Neen," antwoordde zij zacht, „want ik durf niet hopen, dat het een lang vermiste, dat het mijn grootvader zijn kan." „Niet hopen!" antwoordde hij schouderop halend met lichten spot. „Laten wij liever zeggen niet vermoeden. Maar dat moogt ge werkelijk, Eva, ik ben in waarheid uw groot vader Een kreet, die jaren lang in het hart ver borgen was, een luide jubelkreet deed zich du hooren. „Grootvader," riep zij uit, „o grootvaderen snelde op hem toe. Maar hij strekte zijn handen afwijzend naar haar uit en hield haar terug. Deze verordening treedt in werking, onmiddelijk na hare afkondiging. Vastgesteld ter Openbare vergadering van den 5en Octolier 1881 de Secretaris, de Voorzitter, (Get.) Denijs. (Get) G. Langenb rg. Zijnde deze verordering aan de Gedeputeerde Staten van NojuI, Holland, in afschrift medegedeeld. En is hiervan, ingevolge raadsbesluit ter bespoediging van den 5cn dezer maand, afkondiging geschied waar het behoort den 5en October 1881. De Secretaris. De Burgemeester. DENIJS. G. LANGENBERG. Burgemeester en Wethouders van Schagen, gelet op art. 89, van het politie ïegleiueut dier gemeente, brengen ter algemeeue kennis. a. het is in het belang der openbare veiligheid van af den 7e» tot en met den Hen dezer maand, verboden, in de kom der ge meente anders dan stapvoets te rijden; b. de rijtuigen welke op den Hen dezer, de afgesloten hard- draversbaan op de gedempte gracht moeten overgaan zullen op die baan steeds reglnnn moeten houden De bestuurders ol geleiders gedragen zich verder stipt naar de aanwijzing der ahlaar aanwezige politie. Overtreding wordt gestraft met eene boete van f 5. Schagen, den 15 Octohtr 1881. Burgemeester en Wethouders vorrn.. LANGENBERG De Secretaris, DENIJS Burgemeester en Wethondcrs der Gemeente Schagen; Brengen naar aanleiding van art- 203, alinea 3 der Wet van 29 Juni 1851, [staatsblad No. 85] ter opeubare kennis, dat de Begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven vooi 1882, zooals zij aan dei: Raad der gemeente is aangeboden, op de Se cretarie der gemeente voor een ieder ter leziug is nedcrgclegd tot en met den 18cn October a s. en dat een ieder daarvan, tegen betaling der kosten, een afschrif zal kunnen l.c!:omcn. Schagen, den 5en October 1881. Burgemeester en Wethouders voornoem I, De Burgemeester G L iNUENBERG. De Secretaris. DENIJS. De muziekuitvoeringen op het Teutoonstel- lings terrein van Zaterdag en Zondag hebben uitstekend voldaan, van daar dan ook, dat toen de kapel der kon. Ned. Marine, Zondag avond een strijkconcerts gaf in de zaal van den Heer 1'. Kos deze zaal bijna vol was. De Sectie vergadering in de Ceres ten 2 uur des Zaterdags ging niet door, in die van 7 uur trad behalve onderscheidene sprekers ook Mevrouw storm van der Cliijs op, welko in hare sierlijke rede betoogde, de noodzake lijkheid van het oprichten eencr landbouw school voor hoeren dochters. De uitvoering dien avond gegeven door liet Rott. Tooneelgezelschap ouder Directie van den lieer IV. J. v. Zuijlen voldeed uitmuntend. De illuminatie vastgesteld op Zondagavond kon door de felle wind en den aanhoudenden dichten regen niet plaats hebben en weid uit gesteld tot Maand; g of Woensdagavond. Wel werden door ernige inwoners nog pogingen aangewend de lichten te ontsteken, zooals op de Marktplaats bij het kottijhuis „de Beursj, op de Laan en in de Molensttaat aan de eere koog, doch deze leden grootendeels schipbreuk dat wel te bejammeren was, delingen zich rteds bereids den om zich te verlustigen in de schoone en kostbare verlichtingen, die men zou aanbreu- geii. De 42e algemeene vergadering van de Hol 1. Maatscli. van Landbouw gehouden in de Land bouw Sociëteit Ceres werd 's Maandags ten 12'/^ uur door den Voorzitter den Wd. Ed. Heer van Oud -rinelhen geopend, met eene toespraak, waarin hij verklaarde, dat de hulde gebracht aan de nagedachtenis van wijlen den ouvergotelijkeu Prins Frede ik, hierin bestond, dat de Maatschappij de Tentoonstelling 8 dagen had verdaagd. De vergadering had tot beslis sing te brengen de kwestie van Landbouw onderwijs. De Secretaris bracht verslag uit. over de toestand der Maatschappij over 1880/81 over het algemeen kon men over den fiiiantieelen toestand der finantien niet klagen. Wel was daar vele vreem- in Schagen bevon- „AVilt ge zoo goed zijn ons een oogenblik alleen te laten, juffrouw?" sprak hij koel tot de institutrice. Deze, ofschoon ten hoogste beleedigd over zijn weinige beleefdheid, bukte voor den bijna bevelenden toon, boog toestemmend en verliet het vertrek. De oude heer wendde zich toen j weer tot zijn kleindochter. „Grootvaderzeide zij nog eens op harts tochtelijken toon; maar ook nu weder weerde hij haar af. „Raak mij niet aan, Eva, nog niet. Heeft men u wel verteld dat ik een bankroetier ben, een man die in èèn nacht al zijn vrienden verloor? Heeft men u verteld, dat ik vrouw en kind verlaten heb en ze in armoede liet sterven „Ik heb zoo iets wel gehoord, grootvader, maar anders. Één ding weet ik echter zeker, dat gij de onvergetelijke vader zijt mijner innig geliefde moeder en dat haar laatste woorden u golden." „Evariep hij uit, en voor de eerste maal verhelderde een zweem van teederheid zijn sombere trekken, Hij breide de armen uit en klemde het meisje teeder aan zijn borst. Maar deze uiting van gevoel duurde niet lang. Met geweld bedwong hij die, en na eenige minuten was hij weer dezelfde koele, trotsche man van voorheen. „Gij jubelt reeds voordat ge mij kent," sprak bij somber, en keek haar toen lang in de donkere oogen. „Waarom doet gij dat, Eva, wat. hoopt ge van mij?" Een oogenblik keek zij hem verlegen aan, toen sprak zij wt er niet die tei derheid, die hem ondanks zijn zelftieheersching zoo onuit sprekelijk goed deed: „dat ge mij lief zu't hebben, grootvader. Voortaan behcoren wij bij elkander." „Dat is een zeer twijfelachtig geluk, mijn kind; ik ben arm, oud en verbittérd, ik kan weinig of niets meer voor u zijn „Ik ben ook arm, grootvader," zeide zij lachend, „maar jong en moedig. Misschien kan ik iets voor u zijn, wanneer ik beproef uw leven te vervroolijkenhoe gelukkig zou ik wezen wanneer ik hierin mocht slagen Gebrek zullen wij niet lijden. Ik kan werken, en ik zal het met te meer lust doen, omdat het tevens voor u is Langzamerhand verdween de uitdrukking van wantrouwen van zijn gelaat, en drukte hij haar vrs er aan zich. „Ik ben niet arm, in den zin dien gij be doelt, Eva, gij behoeft niet te werken, Dat heb ik 19 jaar lang voor u gedaan en nu kunt gij de rijke vruchten er van plukken, ik ben arm, omdat mij geen liefelijke herinneringen zijn bijgebleven, omdat datgene wat ik geluk

Schager Courant | 1881 | | pagina 1