S?A. INGEZONDEN HELLER's Speelwerken Advcrtentien. golo itAim vn M ark tberich ten. BURGERLIJKE STAND, Wanneer ik lid van den raad te Schagen wasdan zou ik op de eerste vergadering de beste, den Burgemeester interpelleerenover het toelaten van eene straatvertooniugals die van verleden Zondag, op een tijd dat nog een groot gedeelte der ingezetenen eene vast gestelde middag godsdienst oefening houden. Het komt dunkt mij niet te pas. Een weinigje meer respect voor de godsdienst van medeburgers is zeker geen overdreven eisch. A. Schagen, November 1881. zoo heerlijk toeschenenblozend sloeg zij het zand van haar jurkje af en begaf zich weer naar haar plaats. Zij zat diep bedroefd op een stoelhoe on- j beholpen kwam zij zich voor, vooral toen een der aardigste kleine meisjes, dat zeer rijk ge- kleed washaar uitlachte en hardop riep uit welke visschershut dat kind toch wel gekomen M Baar naderde haar een troepjehet mooie meisje voorop, Men ging een pandspelletje I beginnenieder kind werd bij haar naam op geroepen en plotseling, zij vergiste zich niet hoorde zij de hare noemen. Het mooie meisje knielde niet ver van haar af en wenkte haar vriendelijk; zij was het, die haar geroepen had. Blozend sprong Eva op, om aan de roepstem gehoor te geven, maar een onzichtbare hand hield haar terugmen had haar met Barbara's prachtstuk aan haar stoel vastgebonden en een 1 rroep lachende en jubelende kinderen omringde haar. Groote tranen welden in haar oogen op Plotseling hoorde zij een jongensstem, wel f Bevallen van een welgeschapen ZOOïf J. HEDDES—ELAAUW. Schagen, 14 November 1881. Alle schuldeischers'in het fail lissement van J. SMIT, brood- bakker te Kolhornworden op- geroepen tot de bijwoning der tweede verga dering ter verificatie van' schuldvorderingen, welke zal gehouden worden op Maandag 28: November e.k. des namiddags ten één uur, in de raadkamer der Rechtbank alhier. De Curator, Mr. J. P. KRAAKMAN, Alkmaar, 15 November 1881. luidend zelfs nog in zijn drift, zeggen: „Schaam u, l ila, iemand zoo +e plagen; het staat je niets mooi, geloof dat maar niet. E'1 nu is het gedaan met dit pandspel en zulle" wij een ander beginnen." Eva keek bedeesd op. De spreker had het recht om hierover te beslissen, want hij al wel vijftien jaar en de oudste van alle kir deren. „Ik heb het Koningslot getrokken en nu mijn Koningin kiezen," ging hij voort, p! moet ons dan allemaal gehoorzamen." De mooie Ulla richtte zich vol verwachting op, maar de knaap liep haar voorbij, nam ee» kleinen en een grooten bloemenkrans, dietoj dit doeleinde aan den muur hingen, in de ha" en trad daarmede naar Eva toe. „Wilt gij mijn Koningin zijn?" Zondag verzamelde zich eene menigte op de markt te Schagen, de Hardlooper Monsieur Dibbels hield eene hardlooperij en hield het 2 uur vol zonder rusten ook zijn vrouw Madama Dibbels liep eenige malen mede. Monsieur Dibbels sprong verscheidene malen over barrièris van een Meter boog en was bij den laats! en loop noch niet te vermoeid om op den hoorn te blazen. Bij het opgooien van een drijfriem is Za terdag in de fabriek «de Prins van Oranje* te "s-Hage een werkman door een bout gegre pen en rondgeslingerd, waarbij hem een arm van het lijf werd gewrongen en de andere arm in drieën werd gebroken, terwijl de onge. lukkige verder nog verschillende verwondingen, aan de borst bekwam. Hij werd naar het gast huis overgebracht. LEIJDEN, 10 November. Gisteren avond ontstond alhier ten huize van mejufvrouw E: op de Booigracht een begin van brand, alweder tengevolge van een petroleum toestel. Door de vlammen met dekens te smoren gelukla het verdere onheilen te voorkomen. Op een zestal voor predikant in de ge meente Sneek, komen voor: Ds: Romijn te Rid derkerk; Ds: van Griethuizen te Wagcningen; Ds: de Vlieger te Katwijk, aan zee; Ds: Den Boer te Muiden; Ds: Oberman te Ruinen en Ds. van Spall te Leimuiden, Door de te Leijden zitting houdende Com missie voor het geneeskundig staats examen is tot arts bevorderd de beer H: .1Rinkes docto randus en zijn voor (het geneeskundig gedeelte toegelaten de heeren I'. A. Rietema en J. W. G. Meerstadt, doctorandus. VOORSCHOTEN 9 November. Zijn wij juist ingelicht dan zal onze gemeente zich spoe tlig morgen verheugen in het bezit van een electrischen Spoorbaan. Door de firma Wisse ricaluga en Co te 's Gravenhage, moet reeds aan debetrokken autoriteiten concessie gevraagd zijn tot het leggen van een dusdanige haan van i.eijden over deze gemeente, door de Papenlaan naar de gemeente Wassenaar LEIJDEN 9 November. De Scherpschut ters vereenig'ng alhier begint weer teekenen van leven tegeven door op Woensdag den 16 November a. s een Schiet wedstrijd 0111 prijzen in Katvvijks duinen te houden. Naar wij vernemen heeft de heer F Pij per theolog; candidaat te Leiden, toezegging van beroep ontvangen naar de gemeente Wij de- nes a. c. ROTTERDAM, ij Nov. Onze geachte oud ste leeraar bij de Hervormde gemeente, ds, H. J. R- G. Tbeesing, ontving heden bij zijn 4°- jarige Evangeliebediening van alle kanten de hartelijkste bewijzen van sympathie. Vele ge schenken van groote waarde werden aan den grijzen jubilaris ter hand gesteld. Moge onze waardige Evangeliedienaar, die nog altijd met jeugdige kracht en ijver het Evangelie alhier verkondigt, nog tal van jaren voor de Gemeente gespaard blijven! Zateidag is te Rotterdam bij een mikros kopisch onderzoek, door deskundigen ingesteld gebleken, dat in een vat pekelspek, uit Amerika aldaar aangebracht en in bet klein uitverkoent wordende; trichinen aanwezig wat en, tengevolge waarvan de geheele inhoud, van het vat door d<; politie in beslag is genomen en tot nadere onderzoeking ter beschikking der deskundigen is gesteld. Met vreugde vernemen wij dat bet sloom schip Madura kommd Adriani, weder eender sloepen met den gezagvoeider en 38 personen van liet veren.gelukte Stoomschip «Koning der Nederlanden" op het Salomon eiland een der I tot de Calios eilanden groep behooreud eiland, I beeft aangetroffen, zoo dat thans nog van de 7 sloepen met 2!5 koppen, drie met negen tig koppen vermist zijn, waar voor men reeds geg'onde hoop heeft, ook die reeds opgenomen of geland zijn. Volgens opgave voorkomende in de Java l5oue van Vrijdag den 23 September (daags vooi den vertrekdag) waren de passagiers van de Ivonicg der Nederlanden als volgt: B. Dankelman; C- W. Kogenschoteebtgen: en kind. C. G. L Bekkers; F. K, Engelbrecht; mr. J. P. van Os. senbruggen; M. Dames; kapt: art: S. A Bis. schop; roej: S. van Waegeninch; Mevr: C. G. Kotting; geb: de Heus en dochter; Offic. Adm. der Marine J- J- van der LeijA. J. B, Loge man; C F. Hunger; ie Luitn Inf. van Bommel van Vloten; Mr. P- A. L, Mac Lean en echtge- nooteJ. Amiabel echtgenoot en drie kinderen» B. de Forbal; H. J- Klits en echtgenooteF- Reinking; J. van Rooij echtgenoot en kind, verder Z- M- troepen, schepelingen en Mekkagangers, waarvan dus het grootste gedeelte reeds gered door 15) II. Zij vond zichzelf zoo recht netjes in haar helder, maar ouderwetschjurkje, waaraan tante Barbara in een opwelling van schoonheidsgevoel een geel geworden ceintuur uit haar eigeu schatten had toegevoegd, en de professor met een grijs pak en een zonderlingen hoed, die sedert jaren alleen bij hooge feestelijke gele genheden voor den dag kwam. Zij gevoelde zich niet op haar gemak tris- sehen al die vlugge vrolijke kinderen, die haar zoo onbeschaamd aankeken en hier en daar zacht tegen elkander lachten. Zij mengde zich verlegen onder de spelenden, maar zij werd niet opgemerkt, en toen zij mee wilde doen aan een welloop, toen, o ongeluk, viel zij in het zand. Zij had geen verstar d van die 'rilde, vroolijke kinderspelen, die haar soms ALKMAAR i4 Nov. Aangevoerd 63 vette Kalveren f 38 a 96, 7 nuchtere t 10 a 17, 1183 Schapen f 21 a 34, 161 vette Varkens f 0,5o a 0 61 per P., 4 magere f 18 EDAM 12 Nov. Kleine kaas f 3i a 37,5o, aangevoerd 53 st., wegende 12065 P. PURMEREND i5 Nov. Aangevoerd i3 Paar den, 333 Koeien vette vlugge handel, hoog in prijs, 54 vette Kalveren p. kg. 0,70 a 0,90 76, tlucht. dito f 10 a 20, heide handel vlug, 2939 Schapen en Lammeren, vlugge handel, hoog in prijs, 89 vette Varkens f o,5o a 0,60 per kilogr., 189 Biggen f 6 a 9, handel matig, Kipeieren f 7,5o per too, Boter f i,45 a i,5o per kilogr. 75 heel. Appelen t 4 a 5, 37 heet. Peeren f 3 a 4 per heet, 375 Ganzen 2,5o a 3 175 Zwanen f 5 a 5,25 per stuk. Kleine kaas f 38,5o, Middelbare f 37, aange. voerd 248 st. HOORN 14 November. Aangevoeld 7000 stuks vee, handel vlug, prijs hoog. LANDBOUW Dat gebrande beenderen lijn geklopt, voor het kalkgelialte het voimeti van schalen bij kippen bevordert, is bekend The American ponltri gard geeft tevens aan dat heenderen niet tot kalk gebrand, doch slechts op een ijzeren plaat boven een kolen vuur in de open lucht bruin en broos geroosterd en daarna op een steen fijn geklopt, onder het kippenvoer ge mengd, een uitmuntend voeder maakt, dat de dieren gezond doet blijven, de kammen rood doet worden en zelfs in bet gure jaargetijde het leggen begunstigt. De proef is licht te nemen. Gemeente Schagen. Ingeschreven van 11 ij November 1881 GEBOREN: Jan, zoon van Aiie Plakman en van Trijntje Klein. T) e redactie vereenigt zich niet altijd met de gevoelens der inzenders van yejjlaatste stukken Mijnheer de Redacteur* worden jaarlijks omstreeks dezen tijd aan«ekon digd, 0111 spoedig daarop als glanspunt op dui zenden van Kerstmis-tafels de kostbaarste dint-e te overtreffen. En om de andermaal duizenden van wenschen te kunnen bevredigen en mogelijk teleurstellingen, te vergeefs een HELLEfi's Speelwerk te hebben veiwacht. te voorkomen alsmede om den schenkers de zorg over gepast Kerstgeschenk te besparen, roepen uit overtuiging iedereen toe: Wat kan de uJ() aan zijne vrouw, de bruidegom aan zijn br^ de vriend aan zijnen vriend schooner en begeet lijker schenken? Het vertegenwoordigt gelukki» dooi leefde uren. lacht en schertst door zjjn^ beurtelings vroolijkeverheft hart en ziel door zijne ernstige wijzen, verdrijft droefheid en melancholie is debestegezel.de trouwste vriend van den eenzame en bovendien voor den lijder den zieke, de aan buis gebondene! In één woord, een HELLER's Speelwerk kan en mag in geen salon, aan geen ziekbed, ja )D geen enkel goed huis ontbreken. Voor Hotelhouders, Winkeliers, zoowel als Affaires van elke soort, is geen eenvoudiger e8 zekerder aantrekkingskracht dan zulk eer» werk, om de gasten en klanten duurzaam te boeien, Zooals ons van verschillende zijden is medegedeeld zijn de ontvangsten van dergelijke etablissementen verdubbeld* daarom kan aan die Hotelhouders en chefs van firma's, die nog niet in het bezit van zoo'n Speelwerk zijn niet dringend genoeg aanbevolen worden, zich van deze zoo zeker gaande aantrekkingskracht te bedienen, temeer daar op verzoek ook faciliteiten in de betaling verleend worden. Wij doen nog opmerken, dat de keus der stukken lijn doordacht is; de nieuwste, [zoowel als de meest geliefde oude opera's, operetten, dansen en liederen zijn in de HELLER'sche werken op het schoonst ver. eenigd. Hij heeit de eer leverancier van vele boven en vorsten te zijn en is bovendien Op de tentoonstellingen bekroond. Eene voor dezen winter gereed gemaakte premie verdeeling van 100 Speelwerken,tenbedrage van 20,000 francs, moet bovendien bijzondere aanbeveling vinden daar ieder kooper, zelfs van eene kleine Speel' doos, daardoor in het bezit van een groot werk kan geraken. Voor elke 25 francs ontvangt men een premiebewijs. Rijk geïllustreerde prijscou. ranten met plan van uitlotiug worden op ver. zoek franco toegezonden. Wij recommandeeren ieder, ook bij eene kleine speeldoos, zich direct tot de fabriek te wenden daar op vele plaatsen werken voor die van HELLER worden aangeprezen, die bel niet zijn. Alle echte werken en Speeldoozen dragen zijn gedrukten naamwaarop gelet moetwordeu. De firma heeft NERGENS Depóts. Wie ooit te Bern komt, verzuime niet de fabriek te bezichtigen, hetgeen breidwillig wordt toegestaan. Het kind keek hem verschiïkt aan. vroeg zij ougeloovig. Wordt vervolgd'

Schager Courant | 1881 | | pagina 2