1 SlIIOHIIM LOLi.il HA- te Schagen. AGENT. Gemeenteraad van Schagen. „Der Postillon von LONJÜMEAÜ" c;oi,o BKAIMUNI» Buitenlandsch Nieuws. Marktberichten, BURGERLIJKE STAND, Allerlei. Advertentien. DE OPERA Prijzen der plaatsen 09 cents de persoon. Na afloop BAL, hoofdbestuur, eene floralia vereeniging opge richt. Van een waggon ie en 2e. klasse van den sneltrein van Amsterdam naar Arnhem, op 17 dezer, is nahij Ede een as in brand geloopen- De reizigers ontwaarden een dichten rook en hoorden dadelijk daarop een harden slag. De stations-chef te Ede waarschuwde de machinist van den trein, zoodat de reizigers bij tijds uit den waggon gelalen en deze verwijderd kon worden. Met de lossing van bet te Egmond ge strande schip Kinderdijk wordt met kracht voortgegaan Morgen zal men opuieuw beproeven het af te brengen. De vleeschhouwer D. Haagman te 's Graven- hage, die bij het spoorwegongeval te Rotterdam gewond raakte en aldaar in het ziekenhuis werd opgenomen heeft gedurende zijn verpleging f23 per week van de Hollandsche Spoorweg-Maat schappij genoteu. Bij zijn herstel deed de Maat- shappij hem duizend gulden uitkeeren. LE1JDEN. 18 Jannarij. Gisteren stonden alhier weder voor het kantongerecht 46 perso nen te recht wegens overtreding van de drank wet, achtervolgens werden boeten van f I. tot f 10. of gevangenissttaf van een dag tot drie dagen opgelegd. Omtrent twee personen werd de uitspraak tot nader uitgesteld. Tot onderwijzer te Hansweert is benoemd de heer A. C. Boluijt van Leimuiden. HEIJDEN 19 Januarij. Gisteren had alhier een treurig ongeval plaats. De persoon G van Latestein schipper van Leijden op 's Hage voer door de mist misleid tegen de spoorbrug over de vliet nahij Leijden, nog de mast willende doen zakken was het echter daartoe te laat deze brak en sloeg hem bewusteloos overboord, kort daarna mocht men slechts zijn lijk ophalen. PROMOTIE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Bevordert tot docter in de rechtwetenschap de heer F- E. Couperus, geb- te Batavia met acad. proefschrift »Het rechtswezen op Suina- tra's westkust, en de heer H. J. Pijshouwer, geb. te Leiden, met acad- proefschrift: Over bet begrip nacht in het strafrecht". 18 JANUARIJ 188a. Na voorlezing en goedkeurig der notulen wordt mededeeling gedaan van drie ingekomen missi ves van 11 11. Gedep. staten waarbij goedgekeurd terug wordt gezonden. 1 Suppl. Kohieren voor den Hoofdelijken om slag en hondenbelasting. 2. Een goed gekeurd raadsbesluit tot af en over schrijving voor 1881. 3. Raadsbesluit tot heffing van een vergunnings regt ingevolge art. 6 der drankwet. Nog werd medegedeeld een schrijven van dat collegie dat zij een bezwaar heeft tegen het verleenen eener gratificatie aan de moeder van den overleden onderwijzer Loots gelijk aan een twaalfde gedeelte zijner jaarwedde- Na nog eenige besluiten genomen te hebben werd door den Voorzitter medegedeeld dat aan den heer Krieger te Alkmaar de bepalingen waren medegedeeld watrop de Raad hem defi nitief concessie verleent voor den aanleg van zijn stoomtram. Daar de Heer concessionaris weder wijzigingen lieeft vooigesteld oordeelde de voorzitter het noodig het advies in te winnen van den regtsgeleer den Raadsman der Gemeente- Na voorlezing van diens advies wordt besloten hem het ontwerpen van een ander concept voor Je concessie op te dragen. De benoemingen aan de orde komende wordt benoemd 1. Tot Lid der commissie van het Rietbosch den Heer J. Schenk. DOOR 31). V. r/Zijn gezondheid is nog onveranderd, hij gevoelt zich zeer sterk en heeft zelden pijn, zijn oogen zien er helder uit, maar de uit drukking is ledig, zoo ledig als zijn leven," zegt hij dikwijls, wanneer ik daarover klaag. Het is hem een grooter gemis, dan hij wil bekennen, dat hij geen piano hier heeft. Maar toen ik hem zoo terloops eens voorstelde er een te koopen, en het op de betaling maar te laten aankomen, weigerde hij en ik dring cr uiet verder op aan, want ik ben overtuigd dat ik den geheelen dag sombere melodiën zou moeten hooren. Ik lees hem zoo nu en dan eens voor, maar de keus zijner boeken bevalt mij niet. Couranten met de handelingen der Kamer, reisbeschrijvingen, natuurkundige, geschriften, en bijna nooit een romanDaarbij 2. Tot leden van het stembureau voor de ver kiezing van 3i Dec. a.s. D. Keet en W. A Hazen, en tot plaatsvervangende leden J.Schenk en H. B. Voorman. Vervolgens kwam ter tafel een advies van de Gijmnastiek en schermvereeniging Lijcurgus waarbij deze kosteloos hare diensten aanbiedt hij den brandweer, onder voorwaarden Jat liaar een »onderjcheidingsteekena wordt gegeven. Ten slotte kiaagde de Heer Hazeu nog over bet gebrekkige der gasverlichting in den voor avond. FRANKRIJK, In het Noorden van Afrika is het zoo jvinnig koud en ligt zoo veel sneeuw, dat het fransche leger in Tunis ontzagelijke el lende verduurt. Het water in de veldflesschen bevriest en de lastdieren sterven bij honderden. Te Luik stierf drie weken geleden een metselaar. Leonard D. Men legde hem in de lijkkist, maar de man, die met deze laak was belast, verklaarde dat het lijk nog warm was De kist werd geopend en men haalde het lijk er uit. De doode opende de oogen. Sedert dien blijft bet lijk de natuurlijke warmte behouden, nu en dan maakt D. bewegingen met oogen en haodenvoor het overige is hij roerloos en gebruikt hij geen voedsel. ALFRED ESCHER. Onder de beroemde zonen van Zwitserland en dal kleine plekje gronds in het midden van Europa gelegen telt velen zulken, bekleedt Al- fred Escher een eerste plaats. In 1821 te Zuricb geboren wijdde bij zich met succes aan de rechtswetenschap en werd reeds in 1844 tot Lid van den Grooten Raad verkozen en kort daarop President van den Credietbank te Zurich. Als President van den Noord Oostbaan waar toe hij ook op jeugdigen leeftijd verkozen werd, bereikten beide deze instellingen hun hoogsten bloei. Zijn werkzaamheid was spreekwoordelijk geworden, dagelijks arbeidde hij van des morgens 6 tot des nachts 2 ure. Tot nog toe was zijn naam slechts binnen de grenzen bekend, doch weldra zoude dezelve ook met eere in het overige Europa genoemd worden. Jaren en jaren lang had zich in zijn vrucht baar brein het plan ontwikkeld om eene betere gemeenschap daar te stellen tusschen Itafie en Zwitserland en DuitSchland. Zijn scherpe blik en ernstige studie bragten hem er toe om als zoodanig de doorboring van den St. Golhard te kiezen. Zijn politiek bëleid deden Italië en Duitsch. land groote geldelijke offers brengen. Het vertrouwen dat hij bij alle partijen had deed Zwitserland besluiten zich te belasten met de enorme kosten van de voorbereidende werk zaamheden. Zijne uitgebreide kennis deden alle andere plannen bij het zijne in het niet verzinken. Wel had zijne gezondheid vreeselijk ge leden, tengevolge van den ingespannen arbeid was hij drie maanden blind en kreeg bij een he vige 'ongontsteking, en al zal hij ook nooit meer zijne vorige gezondheid terug erlangen het werk waarvoor hij al les opofferde is gelukt, sedert 1 Januarij II. is de doorboring van den St. Gothard een fait accompli. Zijn blik was goed, hij deed wel aan den uitslag te gelooven. Eu als bewijs dat ook de geheele beschaafde wereld aan het nut van dezen handelweg gelooft diene dat de obligatien van den Gothardspoor van 4° lot 100 rezen en de aandeelen van 5o tot 34o. Dat gelukkig slagen zij Escher's roem. is zijn zenuwachtige prikkelbaarheid ongeloof lijk. Het kleinste ongemak bemerkt hij. of schoon hij het niet zien kan. Hij bemerkt elk stofje, elke onordelijkheid, elk verzuim, alsof ik het werk van een kamerdienaar of kamer meisje doen kan. Hij zegt dan wel niets, maar hij schuift het aangebrande middagmaal zwij gend van zich af, alsof ik dat helpen kan, hij klopt en zoekt met een ongeduldig gezicht wanneer hij alles wat hij noodig heeft niet op de bepaalde plaats vindt, alsof men in het leven niets anders te doen heeft, dan zich naar zijn pedanterie te schikken. Ja, dokter, geloof het maar, hij berokkent mij menig on gelukkig oogenblik. Of gelooft ge dat het niet smartelijk is voor het moederhart, zoo week, zoo opofferend als het mijne, wanneer hij on bewegelijk aan het open venster staat en op mijn vraag, wat hij daar doet, antwoordt„Ik adem de lucht van mijn geboorteplaats in en luister naar de groet die de vink mij toezingt „Dokter,, dokter, zoover is het al gekomen Het leven valt mij onbeschrijfelijk zwaar, mijn BERLIJN. 20 Januarij. Volgens berichten uil Pest zijn bij een gevecht tusschen opstande. lingen en eene compagnie infanterie, hetwelk bij Korito beeft plaats gehad, de luitenant Dalics twee onderofficierenen drie manschappen gg. wond, terwijl de bende 6 dooden en 4 gewoni den achterliet. Naar men meent te weten, zijn er in Zuid Dalmatie en de Herzegowina thans vijf georganiseerde benden opstandelingen. SCHAGEN aangevoerd op Donderdag 19 Juoij 1882 i5 Paarden f 4o a 200; 8 Gelde Koeien (magere) f60 a 904 idem (vette; 180 a 240 12 Nuchtere Kalveren f7 a 18; 90 Schapen (magere) f 20 a 2873o Overbouders f 15 24; 16 Varkens (magere) f 15 a 24; i6Biggen fg a 12; 3o Kippen fo,8o a I.5o; 20 Eenden fo.90 1.154oo kilogr, Boter f t.i3 a i.33; 4o kilogr. Kaas f 0'35 a o.5o35oo stuks Kip. Eieren f 4 a 5 Gemeente Schagen. Ingeschreven van 17 tot en met 19 Jan. 1882 OVERLEDEN: Grietje Dekker oud 65jaren, 10 maanden.— „Brand, Brand!" riep onlangs een dame. Terstond vliegen de keuken en kindermeid de salon binnen, gevolgd door twee ulanen en een burger. „Ziezoo" zeide de dame: „nn kunt gij wel weder weg gaan ik wilde maar eens zien boe- vele vrijers er in de keuken waren." Tableaux. Het gunstig bekende opera gezel schap, onder directie van den Heer EDU- ARD KLUPPEL te Groningensteldt zich voor om bij voldoende medewerking op ZON DAG 29 JANUARI a.s., des avonds ten 8 uurin het tooneel lokaal van CORNs. KOS Pz.firma A. KNIKKER, op te voeren: komische Opera in 3 Akten van ADAM. Dat de hooge kosten den ondernemer dezer opvoering die op Schagens-Tooneelnog nim mer heeft plaats gehad, doet hopen, zijn werk met een talrijk publiek bekroond te zien. Er bestaat van af heden de gelegenheid tot het bespreken van plaatsen a 10 Cents extra. De ondernemer CORNS. KOS Pz. FIRMA A. KNIKKER De Zaanlandsche Assurantie Com- pagnie voor BRAND- en BINNEN- LANDSCHE VAART, vraagt voor ZIJP$ en OMSTREKEN een Brieven franco aan den Directeur J. J. HO* NIG te Zaandijk. krachten zijn niet toereikend, om Goth wil zend mij spoedig hulp. Gij hebt steeds een bijzondere voorliefde voor Waldemar geha"' bedenk dat de vervulling van mijn bede voor hem vooral van het grootste gewicht is- ziek als ik ben, is het mij onmogelijk maar het geringste te doen voor zijn i nog veel minder om hem op te wekken- zal u niet vragen hoe het op de ZahrerK gesteld is, ofschoon dat voor mij een van het grootst gewicht. Uw antwoorden hd> duidelijk bewezen dat ge niet met ons pathiseert in het gevoel van diepe, onuibP1^ kelijke verachting die wij koesteren voor wezen, dat koelbloedig zooveel ellende vero® zaakt heeft. Beloof mij slechts dit alleen mij weten zoodra God haar gestraft heeft. dat zal, dat moet gebeuren J „En nu vaarwel, mijn krachten zijn Blt» put, denk aan den kommer van Eranciska von Zahringen- Wordt vervol I

Schager Courant | 1882 | | pagina 2