1!IT Dl Dl Buitenlandsch Nieuws Binnenlandsch Nieuws. Allerlei. BURGERLIJKE STAND, Martberichten Advertentien. H Abr. SLOOS, publiek verkoopen: LANDBOUW KOLVEN, -Jgemeene vergadering te houden, waarin alle bijzonderheden dienaangaande zullen worden geregeld. In hoofdtrekken is zijn denkbeeld om uit de deelhebbers eene commissie te benoemen, die, zoowel voor den overtocht als voor de eerste behoeften bij aankomst te New-York zal zorgen en verder de huishoudelijke zaken zal regelen. Nadat het land zal uitgezocht komen Op 3i Dec. '81 bedroeg het kapitaal der spaar bank te Grootebroek en Bovencarspel f 31290>D7' Aan de deelhebbers was zij verschuldigd f28966.26. Het batig saldo, als reservekas bedroeg f 2324,31 Zaterdagnacht j. 1- geraakte bij bet station Helder een goederen wagon los. Door den storm voortgejaagd kwam hij eindelijk te land of liever in het N. H. Kanaal bij de spoorweg zijn, zal deze commissie bij, loting de verdeeling te water _oe^ ep yan bepalen en letten op de belangen der onder scheidene godsdienstige gezindtenzij zal ver der zorgen voor onderwijs, aanschaffing van werktuigen voor gemeenschappelijk gebruik enz. enz. Spreker eindigde met de betuiging, dat, hoe grooter de deelneming was, hoe beter alles zou kunnen geregeld worden, en spoorde daarom ieder aan, die er aan dacht zich aan Eeistdaegs moet voor eenj" te sluiten, dit spoedig te doen, daar het nieu-rechtshof "Sa «ara móorJ en man d.e we stoomschip „Smref der Kon. Ned. Stoom- ,n fiene rechtzaak weSen6 moorJ- Een m0'd? bootmaajsèhappij waarschijnlijk reeds 29 Maart zou vertrekken, en men met die boot de reis gehoord, en men werd het eerst gewaar door dat de buffers nog even boven het water uitsta ken. De scheepvaart voor een korten tijd ge stremd, is weder vrij. dacht te maken. Of er zich nog velen hebben aangemeld weten wij niet. Wel, dat aan het slot der voordracht de beide ondernemers, door de talrijke aanwezigen, luide werden geapplau disseerd en nog menigeen nadere inlich tingen vroeg die bereidwillig werden gegeven. Overgenomen uit het N. v. d. D. Namens de Zuid Holl. Maatschappij tot redding van schipbreukelingen is te Hellevoet- sluis Donderdag uitgereikt de zilveren medaille met bijbehoorend getuigschrift aan den schipper van bet loodswezen P v d. Broek, die op 5 Januari het bevel voerde over de aan genoemde Maatschappij behoorende reddingsboot Koningin Emma, toen deze, bijgestaan door bet stoom. I behoud, en 5oandere zijn mede ernstig gekwest zijn kost won door met vijf apen en eene geit, welke hij kunsten liet vertoonen, rond te reizen, werd onlangs in de nabijheid van een dorp vermoord en zijn heele kunstemakersgroep met hem, behalve een aap. die in een boom was geklommen en zijn meester en zijne makkers door de moordenaars had zien begraven. loen alles rustig was, liep de aap naar het naaste dorp. en wist daar door geschreeuw en teekens te beduiden, dat er iets niet pluis was. Men volgde den aap naar de plaats, waar zijn mees ter begraven was, en de moord werd ontdekte De aap moet nu de moordenaars herkennen. Dit is waarschijnlijk wel de eerste maal, dat een aap van een echt apenras voor de rechtbank verschijnt. Bij Philadelphia te Chester is brand uit gebarsten in een vuurwerkfabriek, Er had een ontploffing plaats, die het gebouw vernielde en ver in 't rond aan de huizen schade aanbracht Twintig personen bleven op de plaats dood. 25 werden zoo zwaar gewond, dat geen hoop is op Op een avondpartijtje. Een heel bloode jongman weel niet hoe bij het gesprek mei. zijne dame zal aanknoopen. Op eens en niet zonder inspanning neemt hij een kloek besluit en begint op een zachten toonJufvrouw, heeft u al eens iemand zjea ophangen De Hoofdzaak Hechter, zijt gij gehuwd? Beschuldigde. Ja, helaas! Rechter. Dat, helaas doet u hier niets terzake Beschuldigde. Bij mij is het echter de hoofd' zaak. Gemeente Schagen. Ingeschreven van 17 tot en met 20 Feb. 1882, GEBORENGrietje, dochter van Klaas Kot, en van Antje Klerk. Alkmaar 20 Febr 6 Koeien en Ossen f 180 a 280, 48 vette Kal veren f 3o a 108 38 nuchtere Kalveren f6 a i5. i5 Schapenf20a 32, 5a vette Varkens 56 a 64 ets. per K. Edam 18 Febr. Kleine kaas f22 a 29 aaoge" voerd 6 st., wegende 100 P. Pubmerend 21 Febr Aangevoerd 17 Paarden 115 Koeien, Melkkoeien handel matig, prijs houdend, 52 vette Kalveren f0,90 a 1,10 p. P., handel vlug, 263 nucht- dito f5 a 18, handel matig, 962 Schapen en Lammeren, 53 vette Varkens fo.52 a 0,6a per P handel vlug, 11J Biggen f8 a 12,5o handel matig, Kipeieren f 3,5o a 4 Boter f 1,55 a 1,55 per kop. Kleine kaas f36,5o, middelbare f29, aange voerd 92 stapels. schip Zeemeeuw, de i3 personen redde, uitma kende de bemanning van het op dien dag in de buitengronden aldaar gestrande Zvveedsche barkschip Solid. Uit IJmuiden meldt men, dat de visscherij Den dag te voren was in dezelfde plaats de militaire akademie afgebrand, voor 100.000 doll schade is geleden, doch geen persoonlijke onge lukken zijn te betreuren. De koningin van Engeland heeft, in hare weder een aanvang genomen schijnt te hebben1 hoedanigheid van keizerin van Indië den eervv er zijn ongeveer 3o bommen en 20 loggers 1 pater Lafon, gewezen rector van het Jesuieten- aldaar binnengeloopen. Zij lossen onmiddelijk J college te Calcutta. begiftigd met heteerekris hun visch, wat altijd nogal moeilijk gaat, en Van Indië verzenden die per spoor naar Scheveningen of Katwijk. Het geeft voor deze plaats eene geheele levendigheid, evenzoo de werkzaamheden aan de forten, alwaar ongeveer 200 man werkzaam zijn Er is dan ook gebrek aan arbeiders wo ningen. Zaterdag avond geraakte een 19 jarig jongeling in het tleldersche Kanaal. Toen men den drenkeling eenige oogenblikken later opmerk te en op het drooge had gebracht, bleken de levensgeesten reeds uitgedoofd. De storm van 16 Februari is hier, zoo wordt van Terschelling geschreven, gelukkig zonder rampen te veroorzaken voorbijgegaan, ofschoon het leven van ongeveer 100 personen, onder welke kinderen van 10 en 11 jaar, ernstig bedreigd werd Toen nl de storm opkwam, lagen die lieden in hunne, meestal open schuitjes, tegen de zandbanken, bezig met het zoeken van cocles, en daar hunne vaartuigjes volstrekt niet tegen de zee bestand zijn, liepen vele moedersen vrou wen radeloos langs hel strand er, op de duinen, vot er van den wal hulp verleend werd door Waldemar stond aan het venster en luis terde stil toe het scheen hem alsof er geen einde kwam aan de optelling der ver schillende werkzaamhedenmen moest wel een ijzersterke gezondheid hebben, om dat werk dag aan dag te verrichten, en voor de eerste maal beproefde hij zich eene voorstel ling te maken van de persoonlijkheid van het vrouwelijk wezen, dat zoo onbaatzuchtig haar diensten aanbood. «Boven in het huis is uwe kamer," begon de barones na een korte pauze. «Het is eigen, lijk de kamer, die bestemd is voor mijn aanstaande schoondochter. Wanneer zij komt. «Dan zal ik haar natuurlijk mijn plaats inruimen, mevrouw de barones," antwoordde het jonge meisje met onweerstaanbare vrien delijkheid. De dame knikte een weinig welwillender. //Gij kunt dadelijk huis, keuken en kelder in oogenschouw nemen en u door het meisje de verdeeling der dagelijksche werkzaamheden laten meedeelen, waarbij ik natuurlijk reken dat gij de omstandigheden in aanmerking zult Duinkerken, Men maakt hier ontzaggelijk veel werken, om den zeehandel uit jte breiden sedert 1879 zijn er reeds meer dan 5o,000,000 franks besteed aan basins en spoorwegen. De Köln Mind passagierstrein ontspoorde heden ochtend ten 5 ure 36 m. even buiten het stationsterrein te Venloo, waardoor de loco motief en bagagewagen de lijn versperden. Om negen ure was de weg weder vrij, en toen eerst konden de reizigers vertrekken. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. CORRESPONDENTIE. De redactie gevoelt zich verpligt medetedeelen(lat het ra» slag der gecombineerde uitvoeringvoorkomende onder „Kuxsi- nieuws" in het vorig nummer, eigentlijk geplaatst had moete» worden onder de rubriek „Ingezonden stukken." Het is melijk, zooals de lezers misschien bemerkt zullen hebben, nie/ van haren gewonen verslaggever. notaris te Winkel, zal, op Maandag 6 Maai! 1882, des middags 12 ure, in de herberg „de Boode Leeuw," van D. KIST, te Kol- horngemeente Barsingerhorn het navolgende aan F. BOOTERKOOPEK toebehoorend vast goed gelegen te Kolhorn, gemeente Barsingerhorn en aldaar kadastraa bekend in sectie B, no. 988 HUIS en ERF. 99S HUIS en 992 TUIN tezamen groot 2 aren 33 centiaren. Een landbouwer, die vroeger veel list had van slakken op zijn roggevelden, heeft zich vol komen van die plaag bevrijd, door er sodagips, afval uit sodafabrieksn over te strooien, dat tevens een goede mest is, en zijn land bijzonder vruchtbaar maakte Zooals bekend is heeft sodagips ook op de klavervelden en weiden een uitmun tende uitwerking en is het een zeer goedkoop hulpmiddel ter bemesting. nemen. Mijn leven was niet zoo, dat ik ge leerd heb de kleine lasten van het huishouden op mij te nemen, en al mocht het aan eer- looze bedriegers gelukken ons te berooven zij konden ons niet afbrengen van onze vroegere aanspraken en gewoonten." Het jonge meisje verbleekte bij deze laat ste woorden, haar groote donkere oogen richtten zich bang en verschrikt op Waldemar die nog steeds aan het venster leunde. Het fronsen van zijn wenkbrauwen verried dat dit gesprek hem onaangenaam aandeed; maar hij zweeg. "Gij kunt nu gaan," vervolgde de barones, „en 0 ja, dat was het wat ik eigenlijk wilde zeggen, ge hebt een piano vooruit;: e- zonden en wenschtet die bij u te houden. Ik hoop met dat uit dit ongewoon verzoek zal volgen dat gij dikwijls muziek denkt te ma ken. Ten eerste, en dat is de hoofdzaak zouden uw werkzaamheden daaronder Kiden' verdmgem»^ alleCÜ g0edc ^k «Ik zal u niet lastig vallen, mevrouw de barones, en ik hoop mijne plichten niet te In de tuin achter het Noord- Hollandse!) Koffijhuis 170 zware TAKKEN BOSSEN Thans bestaat van af lieden in vengenoemd lokaal weder gelegenheid w verzuimen. Ik zie in, dat mjjn verzoek m^ schien ongepast geweest is, en ik kan slechts verontschuldigen, doordat ik hoopt* dat mijn piano hier ergens een bescheid01 plaatsje vinden zou." i/Daarin hebt ge u dan zeer vergist ik b® genoodzaakt geweest het instrument een pl»9li te geven in onze kamers, dat is te zeg?®1 in een klein vertrekje, dat tusschen deze ka®^ en de slaapkamer van mijn zoon gelegen is--' «U hebt mij daardoor, al was het niet opj zettelijk, eenige aangename uren bereid, V1 Waldemar haar snel in de rede. «Ik kon verzoeking niet weerstaan; gij neemt het toch niet kwalijk?" Eva was ten hoogste voldaan, dat kleine list zoo goed gelukt was. vintegendeel baron, ik ben zeer dank"®? dat gij het pijnlijke gevoel, van reeds bij intrede in dit huis mij een vrijheid ver loofd te hebben, op zuik een vriendelijke wist te verzachten, wanneer mevrouw de b» nes op het oogenblik geen andere bevelen T mij heeftwenschte ik wel mij te verwij"e 1 ten einde bekend te. mm-do-n met mvin ine" it ba»' omgeving. Wordt oef1'0' volgd

Schager Courant | 1882 | | pagina 2