K ach elor 11 a m ei 11 ei i. Te KOOP: W. J. BL1TZ, MEDEDEELmGEH. Biniienlandsch Nieuws Welnu ik moet het er op wagen ik zal wel onder dak komen. antwoord. j root'er eu rooder werd het schijnsel WfÜ rü vuurtoreu- H'j het telkens flikkerende eer icht aan den horizon, zag men reeds 'n oekigen ïokkteren van Heitum en de Buitcnlanrisch Nieuws Staatsloterij LEESGF.ZELSCH ,YlJ Bij dit blad behoort een prospectus van bet Week blad Lelie en Bozen knoppen* Ad vertentien Algemeene L'lrecfclsbe Maalsehappij Ilecrcn liefhebbers We. twoud K. SNEL TANDARTS Specialiteit in KACHËLOllNAMENTEN en alle benoo- digdheden, betreffende het kachelfabrikaat IJZERM AG AZIJN DE PHOENIX, raspende schoonheid, waaraan Ba-ch ons nu ^nnaal gewend heeft, en dat de reuzenwerken Wilhelnishöhe, met de groote feërie uit poornroos|e, een waardig slot vormde van een eldzaatn kunstgeheel en wij meenen dat het tfascblievend publiek, dat hier zeer talrijk ge vonden wordt (heden avond zal de groote buik reker Nürnberg bij Basch bovendien debu cèeren),deu toovenaar voor zijn toovergave van dit jaar hoogst erkentelijk zal zijn. Wij ontvingen heden het verslag van den ICederlandschen Militairen Bond voor 1881— 82 uitgebracht op de achtste Algemeene Vergadering te Utrecht gehouden op den 20 April 1882, waaruit blijkt dat de toestand vrij gunstig is ofschoon nog niet die deelneming onder vindt die de zaak verdient. Het bezoek konde over bet algemeen veel groöter zijn en du is geen wonder in den tegen vvoordigen lijd, nu de berbergen te goed bezocht worden en dus aantooiieu dat over hel algemeen de menscben nog niet doordrongen zijn van de goede manier om zich te ontspannen en te ver maken, bestaande daarin de geest met nuttige kennis te verrijken. Moge ieder in zijn kring trachten hierin ver betering te brengen- Er zijn nu localen gevestigd te Amersfoort, Amsterdam, Arnhewt Breda. Delft. Deventer. ■Gorinchetn, Helder, Hoorn, Leijden, Maastricht Naarden, Nijmegen, Utrecht. Vlissinger. en Zut phen. De inrigting is overal goed- die te Nijmegen werd zelfs in een transch blad besproken- Bij de firma Nijgh en van Dilmar te Rotter dam verschijnt een nieuw weekblad onder re -dactie van G. Abberdingk Tbijin met den naam van «Lelie en Rozenknoppen." Met rept wordt door dit blad een lang ge voelde leemte vervuld want goede lectuur voor nie:sjes bestond er niet. De inbond van het eerste nuinmer is zeer goed gekozen, de sti l over bet algemeen zeer be -schaatd, dit gevoegd bij |de goedkoopte de twaalf nummers franco per post f 1.40 voorspellen eeue ruime verspreiding welke ook zeer gewenscht is. De werklieden der katoenfabriek van de firma D Aeyder en Co., te Leiden, hebben, nadat de aanleidiug tot Je werkstaking, gelegen in bet loonwas uil den weg geruimd, den arbeid hervat. Door den stroomleidenden dam over de Pollen is de geul, welke toegane verleent uit zee tot de haven van Harlingen, zooveel dieper ge worden, dat tegetiwooidig de Engelsche booten zot,der lichters naar zee kunnen gaan. Maar door dezelfde oorzaak zijn ook de vuurtoren en bet daarmede correspoudeerende bavenlichtonbruik baar gewoider; van Rijkswege is thans zuidelij ker eene nieuwe lichttoren gebouwd, waarin het licht uil den ijzeren toren zal worden overge bracht, terwijl ook uet geleide licht op den ha vendam door een ander is vervangen- De wed Willemse, le Barneveld. heeft ha ren lojn verjaardag gevierd bij hare familie in het een uur van daar gelegen dorp Lunteren, waarheen de krasse vrouw zich te voet had be geven, ondanks uien haar een rijtuig had aange boden. Uit Kenneimerhnd wordt aan 't «Handelsblad geschreven, dat die. ook in 's landshistorie. ver gevonden worden, die als badplaats een ei landje aanbevelen waar alles nog zoo primitief is als vóór den zondvloed Die vraag is moeilijk te beantwoorden Waarschijnlijk zijn degenen, die mijn geboor te-eiland roemden, zoo verstandig geweest, de noodige voorzorgen te nemen, zooals reizigers behooren te doen. Had ge u eenige dagen geleden tot de directie van het badhuis ge wend, dan zoudt ge aan de landingsplaats een rijtuig gevonden hebben, om u naar uw logies te brengen. Zoo op goed geluk de wereld in te stoomeu, is, onder alle omstan digheden een gewaagde onderneming. Op nieuw gevoelde het meisje zich door Zljn gestrenge woorden en onvriendelijke toon beleedigd, ofschoon zij hem in haar hart ge- hjk moest geven. Maar juist daarom ant woordde zij een weinig uit de hoogte. Ik hoop het voor u, luidde het koele maarde streek, zoo hoogelijk behoefte heeft aan een betere gemeenschap- De Holl- spoorweg doorloopt slecbts een gedeelte. He: plan van een stooin of elictrischen tram van Velzen naar Beverwij';, Heemskerk. Castricum kimmen Hei loo Alkmaar Bergen Schoorl en er» de Eginonden met zijtak van Castricum over Egmond binnen en den Hoef naar Egmond aan Zee. zou de beste verwachting mogen doen koesteren- Die streek heeft eene bevolking tran 100000 zielen Van Egmond aan Zee wotdt nu reeds jaarlijks voor f 100000 aan visch uitgevoerd; de schelp visscherij levert er 25 a 40000 hektoliter per jaar op; Egmond binnen is een van landbouw en veeteelt levend dorp, Bergen is bekend als het fraaiste noordelijke plaatsje, Heemskerk Dimmen en Schoorl leveren ook vrij wat ver tier op. En voor goederen èu voor personen vervoer wordt een tramlijn als onmisbaar ge acht voor de streek die thans geinsoleerd is terwijl de aanleg die een kunstwerk zal eiscben niet kostbaar zal wezen Londen 12 Julij Volgens een officieel be rigt bedroeg het verlies der Engelsche bij bet bombardement tot dusver 5 dooden en 27 ge kwetsten. 5e klasse. Trekking van Woensdag 12 Julij 18S2. No. 19799 f 5000, No. 151 en 5142 f 1000, No. 5180, 14371 en 16782 f 400No. 3728, 4684, 6210 en 8124 f200; Nr. 24S6, 3252, 50225077, 53317045. 8500878814303 15243, 15440, 15941 en 1S489 f 100 Trekking van Donderdag 13 Juüj 1882. Nr. 18980 f2000, Nr. 6183 en 17903 f 1000 Nr. 5947, 6548, 14390 en 17663 f400, Nr. 2401 f200, Nr. 2342, 3315, 3490, 4430, 4835 5139, 6484, 6831, 20117 en 20946 t 100. fl(jiU.bULIJKt: S1A.MI Gemeente Schagen. Ingeschreven van 11 tot en met l3 Julij 1882 GEBOREN George Willem, zoon van Jan Jimmitik en van Adriana Visser. 11 Nut en Uitspanning Verzonden Vrijdag 14 Julij. 1. Serie. Zwaluw 6. Verspeeld, Roman. 2. Serie. Te Huis 7—8. Kronijk 19 22 Kunnen nog lezers geplaatst wonlen Boekhandel. T. J. C. SUHORER Voor Geldelijke uitkkeringen na over lijden van bepaalde personen, tot bestrijding van Begrafeniskosten. Opgerigt 1 Januarij 1852. Gewaarborgd door Aandeelhouders voor een Kapitaal van f 25,000. Directie: K. A. MANSSEN en S. P. TEN HOLT Kantoor: Voorstraat, H. 501, Utrecht. \oor bovengenoemde Maatschappij worden op plaatsen waar zij nog niet verte genwoor digd is, op zeer voordeelige conditiën. Agenten gevraagd. Ongeveer 12 a 1500 gebruikte POSTZE GELS, Te lievragen aan het bureau van dit blad •onder letter Z. VAN worden verzocht hun aantegevenvoor den grooten wedstrijd op 8 en 9 AUGUSTUS. Prijzen en premiên gezatuentlijk DltlE HON DERD GULDEN in CONTANTENhetwelk finaal vereerd zal worden. Reglementen a 10 cents verkrijgbaar. Jacob van Kampenstraat 124 Amsterdam. Is iederen Donderdof/ tot 11 ure, wegens T AND-HEELKUNDIGE OPERATIEN en het plaatsen van KUNSTTANDEN te spre ken, in het Hotel Vredelust, van den Heer BROERSMA, te Schaqen. Maandags in „de Jager" te Alkmaar en Zaturdags in de „Burg" beide dagen tot 11. uren, 's voormiddags te Alkmaar. ROKIN 50 AMSTERDAM. witte duinen van List Nog een kwartier en de landingsbrug van Munkuiarsch werd zichtbaar, Weder een kwar tier later legde de Willem I" aan. Goddank dat we er eindelijk zijn! riep het roodwangige meisje, haar kostbare hoeden- doos krampachtig vasthoudende, uit vrees dat deze, in het gedrang der aan wal stappende passagiers onder den voet zou raken. Haar vriendelijke beschermer voerde haar zorgvuldig over de vrij smalle brug. Een groote dikke dame snelde naar haar toehaar moeder, die reeds vroeger naar Sylt was ge reisd. De officieren en de magere juffrouw van middelbaren leeftijd, stapten in de hen wachtende rijtuigen en reden weg over de barre verlaten heide. Hélène bleef alleen achter. Niemand had zich om haar bekom merd, niemand in het minst acht geslagen op hare radeloosheid, De wind was in storm overgegaan. Groote, zware regendroppels begonnen te vallen. Geen wonder dat ieder zijn best deed zoo spoedig mogelijk onder dak te komen. Een akelig gevoel van verlatenheid over stelpte het meisje, toen ook het laatste rijtuig wegrolde. Zij had al haar bagage bijeenverza. meld en stond radeloos en met groote tranen in de oogen, op de eenzame landingsplaats. Wilt ge u aan mijn geleide toevertrou wen hoorde zij plotseling de barsche stem naast zich zeggen, die haar reeds eenige ma len had gekrenkt. Als die van een engel klonk haar die stem nu in de ooren. Gij nog hier! riep zij met zulke on miskenbare blijdschap, dat de jonge man on willekeurig glimlachte. Ge weet, ik ben een geboren Sylter, en weet, sedert mijn vroegste kindsheid, hier op het eiland overal den weg. Rijtuigen zijn met meer te krijgen; de nacht breekt aan. en er komt een zware regenbui. Wilt ge met mij medegaan? Als u dat niet lastig is. Bedeesd, bijna deemoedig klonk haar stem. Wordt Vervolgd.

Schager Courant | 1882 | | pagina 3