Breuken ZAKBOEKJES, BOEKHANDEL. T. J. C-SCHORER. SCHAGEN IMI17IHK uit het depot van den Heer KOKSMA, Voor Heeren Ambtenaren LEESGEZELSCHAP. 2. Serie. STAATSLOTERIJ. Marktberichten. Ad vertentien. V De ondergeteekende betuigt bij deze zijn hartelijke dank voor de vele bewijzen van deelnemingzoowel van kinderen als vrienden ontvangen ter gelegenheid van hun 40-jarige Echtvereeniging. 111U lil Ei KI. TIE fraiteeer. VERWDOOZEN, in diverse soorten, PAPETERIES, van verschillende prijzen. FANTASIE KAARTJES, in de grootste keuze. CORNETS voor BOCQUETTEN, voor diverse gelegenheden. PHOTOGRAPHIEN van SCHAGEN. tot opname der 5 en 6 klasse der personele belasting, als mede de signalementen der paarden. ZAKBOEKJES tot opname der sehipperspatentcn. dienstmeisjes. grondbelasting. Abonnementen en Advertentiën voor alle Bladen Allerlei. EENE VEFRASSING. TWEE VRIENDINNEN. dat de andere \eel te veel door je in de schaduw werden gesteld! j «Nut en Uitspanning Verzonden Vrijdag 8 September. 1. Sekte. Familiebode 10. Te Huis 2122. Lelie en Rozenknoppen 11. Huisvrouw 7. Kunnen nog lezers geplaatst worden. Boekhandel T. J. C. SUHORER 2e. klasse Woensdag 6 Sept. Nr. 11222 en 19547 f 1500, Nr. 10307 f 1000, Nr. 7520, 10589 en 18307 f 400, Nr. 3208 en 10514 f 200, Nr. 10106, 12559, 18563 en 19396 f 100. Donderdag, 7 Sept., Geene prijzen boven f 30 gevallen. Behagen 7 Sept- Aangevoerd 6 Stuks Paarden f 80 a 200, 6 Ossen f90, a 230, 10 Stieren f 90, u 180, 54 Gelde Koeien (ma rere) f 170, a 210, 35 idem (vette) f 220, a 310, 25 Kalfkoeien f 220, a 270. 20 Vaarson f 90, a 120, 6 Nuchtere Kalveren f 13, a 22, 415 Schapen (magere) f 19, a 26, 500 idem (vette) f 28, a 40, 420 Lammeren f 16, a 22, 4 Bok ken en Geiten f 1, a 6. 45 Varkens (magere) f 13, a 23, 25 Biggen f 6 a 8,50 20 Konijnen fÜ.lO a 60, 30 Kipnen f 0,30 a 1,50, 350 kilogr. Boter f 1,13 a 1,26 250 kilogr Kaas f 0,35 a 0,50 3000 stuks Kip Eieren 1 3-50 a 3,75 Alkmaar 8 Sopt Ter Graanmarkt aangevoerd 2863 hectoliters als: 666 tarwe f 8 50 a 11; 15') rogge f7 a 8; 527 gerst f 5 a 6.25, id-chev-f 6 a 7: 1030 haver f 3,50 a 5; 1 kanariozaad f 11,25 167 rood mosterdzaad f23 n 25,25, geel id- f 16, 166 karweizaad f 11,SO- a 13, 32 Blaauwmaanz f 17, 124 erwten vale f 12,50 a 15,50. G SMIT. J. BOMMER. Schagen 9 September 1882. Voorhanden in den Muziekhandel van T.J.C. SCHORER L ter herinnering aan het rerganm ran 1- M. AammoHilor ,,0p Adder" en tijne bemanning. Prijs 40 Cents. De curator in het faillissement van EVERT CRANS, koopman en metselaar te Schagen, maakt bekend dat de eerste vergadering van schuldeischers ter ve rificatie hunner schuldvorderingen zal gehouden worden op MAANDAG den 'l8en SEPl'EM- BER 1882, des middags ten half drie ure, in de Raadkamer der Arrondissements Rogt- bank in het Stadhuis aan de Langcstraat te Alkmaar. De schuldeischers worden verzocht de bewijzen hunner vorderingenvijf dagen te voren aan hem Curator te doen toekomen. De Curator voornoemd Mr. B. VAN DER FEEN. Advocaat. IIop No. 2. volkomen genezing door de Bandage Regu lateur van Dr. AERSEGERSgebreveteerd Breukmeester der HospitalenCommandeur en Ridder van verschillende Orden. Groenplaats.45 te Antwerpen. i, roering belemmeiden, dan zouden reeds enkele particuliere woningen en inrichtingen aldaar •daaronder de zetterij van liet «Handelsblad*) verlicht zijn naar dit stelsel, door aansluiting aan de lichtbron, die zich in de machinekamer bij Krasnapobkv bevindt Burg: en Weth: tocli hebben gemeend geenj vergunning te mogen ge ven voor het legge" der draden, zoolang de «.asouaestie niet is opgelost. (Hdbl.) Te Hamburg heeft een vronw, die 95 jaar op een plaatsin de Slachterstrasse gewoond heeft haar huis moeten verlaten. De matrone was in dat huis geboren, gedoopt, geconfirmeerd, ge troiiwd, had cr haar ouders en man verloren en hoopte er ook te sterven. Zij moest echter hare woning Verlaten, die wegens bouwvallig beid gevaarlijk werd- Een reusachtig spoorwegplan is door een Amerikaanschen ingenieur, Mr Helper, uit Mis- souri. ontworpen. Hij wil nl. een spoorweg aan leggen van de Behringstraat, de noordelijkste punt van Noord Amerika, naar Kaap Hoorn, de zuidelijkste punt van Zuid Amerika, een weg dus die door de beide deelen van Amerika zou loopen en inet de noodzakelijke afwijkingen van de lijnrechte richting, een lengte zou heb ben van 9500 mijlen. Men rekent dat voor dezen weg niet iniuder dan 836,000 ton rails noodig zijn, 1,662-000 ton bij dubbel spoor, wal hij zou moeten hebben oin aan de eischeti van het verkeer te voldoen. De ondernemers van dezen «internationalen Ainerikaaiisclieu spoorweg" rekenen in 1892 er mee gereed te kunnen zijn als zij het ont zaglijke kapitaal, dat er voor noodigd is, bijeen kunnen krijgen, en dit «als" is hel groote be zwaar, dat misschien de geheelc onderneming op het papier zal doen blijven. Wij lezen dat eene lading van niet minder dan duizende Centenaars aan geconserveerde ha zen en konijnen, in blikken bussen uit Austra lie te Londen is aangebracht; een der grootste facturen van dien aard, die ooit in Engeland is ontscheept. Het moet dan ook volgens bericht gevers, in Australië letterlijk weineleu van dat wild. Jammer is het maar dat wij Nederlanders nog maar steeds van factuurtjes verstoken blijven. Denkt inen mogelijk, dat de magen van onze Hollandsche werklieden niet tegen Australisch vleescl» of wild beslaud zijn, of achten de Ned stoomvaart maatschappijen het niet winstge vend genoeg en te gewaagd, [om met dat doel eens een proefreis met een humu r stoomschepen derwaarts te ondernemen Welnu, dat dan de Neder'andsehe onderne ming-geest bij het volk opnieuw oulwake Een volk ilat uit hun minden, door slechts geringe bijdragen, een Paleis voor Volksvlijt, schouw burgen etc. weet te doen verrijzen zal, met flinke mannen aan het hoofd, ook wel een stoomvaartlijn «Nederland, Java, Australië," tol dat doel in het leven welen te roepeu. Een dracht maakt macht. Keurig in 't zwart, inet een witte das om komt een heer in de kaïner en Deceeft zich naar den spiegel 0111 nog wat te verschikken en te verplooien. Eindelijk is hij gereed. Vrouwlief heelt hein al een poos met verbazing aangestaard, maar in haar huwelijksleven leerde zij één ding, namelijk zwijgen; zij vraagt dus niets, tot man lief zegt; «Zeg een®, vrouw; zou ik zoo kunnen gaan?* «Wat gaan? Waarheen?* «Failliet gaan» lieve!* is het verrassend antwoord. Jonge dame- He! Willetnien, waarom heb je mijn portret uit je album genomen. IVillemien: Ja lieve, ziet ge Ik vond dat hier en daar een vuurspuwende afgrond evenals de kaken van een in 't donker loerend helle monster, of een spiegat in het metselwerk laat een wild ziedende zee van vuur kijken. Overal ziet men bedrijvige gestalten, die nu eens in 't volle licht dat de gloed afwerpt optreden, dan weer in het donker verdwijnendie naar de door hen afgeworpen schaduw reuzendoch in vergelijking met de machines, aambeelden en stoomhamers waarmee zij bezig zijn, dwer gen gelijken, 't Is een onophoudelijk gebrul en gedonder, en gesteun en gesis, Avaartus- schen men het schelle fluitje van de stoompijp hoort, 't Is een stormwind, die daar heerscht, (loch een die op 't eene oogenblik verstikkend heet, het andere ijskoud is, Maar ook zijn er in die gebouAven luiken en galerijen, waardoor u een blik op het land schap wordt vergund. Welk een contrast Hier de oven van een vulkaan en daar de u!s een zilveren schaal glinsterende watervlak te yun het meer onder den met sterren be zaaiden hemel, onder het zwijgende bosch. Mot moeite scheidde Waïdeinar van het trotsche tooneel en nog zwaarder viel hem de scheiding van Jönsson, die hein slechts tot aan de boot kon uitgeleide doen. Zij hadden een hartelijke, innige vriendschap gesloten, hoe- Avel zij, beiden waren ze drie en twintig jaar oud in hun uiterlijk zoowel als in hun karakter en levensrichting zoo weinig moge lijk op elkander geleken Swan stak wel een hoofd boven de slanke, sierlijke figuur van Waldeiuar uit en had iets stram in zijn hou ding, zonder daarom toch stijf te zijn, terwijl hij, nimmer overhaast in zijn bewegingen, iemand met heldere open blikken aankeek en nimmer droomerig maar steeds welgemoed en opgeruimd Avas. Reeds stond Waldemar in de boot, doch nogmaals reikten zij elkander de hand. //En vergeet vooral niet je zuster mijn groet over te brengen," zij Swan. //Stellig niet, en Thea zal wat trotsch zijn als ze hoort, dat haar photographie, op de werktafel van den geniaalstjn van al de inge nieurs van geheel Zweden staat." Swan steeg het bloed naar de wangen toen hij aan die romantische idèe werd herinnerd. Maar zijn vriend had hem zoo veel goeds en liefs van zijn zuster Thea verteld, en volgens haar portret was ze zoo mooi, dat hij koud en ongevoelig had moeten zijn als hij niet met haar had gedweept. //Maar voeg er dan bij(met voorkennis van haar broer. Houdt ge u nog te Gothen- burg op?" //Neen, ik ga rechtstreeks naar huis, Nog maals: tot weerziens hier of in Duitsch- land! Och waarom moest je nu juist heden iets te doèn hebben ,/Voor den eersten keer doet mij zulks ver driet niet zoozeer om het feest als wel omdat jij heengaat Wat is het eiland aller aardigst verlicht!" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1882 | | pagina 3