17 SCPTEMI5B:!?. Ao 1882 2Ö8te Jaargang No 1588 Bekendmaking. BEVOLKING: Jellc Doormeld SCHAGEI C01FRAMT. 4LGIIIEK- NIEÜWS- AÖYRRiKHTII. LMBBOOWBLlö, Dit blad verschijnt drie maal per weekMaandag Woensdag- en Zaturdagavond. Bij inzending lot 's middags 12 ure worden Advertentièn in hel eerstuitkomende nummer geplaatst. Ingezonden stukken een dag vroeger. O N I) A Prijs per jaar f 3Franco per post ƒ3.00 Afzonderlijke nummers f 0.05. Advertentièn van een tot vijf regels f 0.75. iedere regel meer f 0.15. Groote let'ers worden naar plaatsruimte berekend. —3 vroeger wonende te Doesborjjliliians te Schagen worilt in zijn Belang aangemaand zich zou (poe «lig mogelijk te vervoegeu ter secretarie van laatstgenoemde gemeente. POLITIE. ACiaTi;iU.EI5LS:VEIV, op de Markt te Scliogen van t4 September j.1. EEN SCHAAP; Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen ter Secretarie dier gemeente. P A T E N T E N. Burgemeester en Wetbomlers van Scliagen, brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat de patenten, tol uitoefening der beroepen Van tapper, slijter in wijnen en sterke dranken en k.offij huis houder, voor bet dienstjaar 1882(83 ter secretarie persoonlijk kunnen worden alge haald, des morgens van 9 tot 12 ure, onder overlegging van de kwitantie, wegens voldoening der helft van den aanslag Scbagen. 5 September 1882. Burgemeester en Wethouders voorn., G. LANGENBEHG. De Secretaris, DENIJS. de Provincie N'oor«lbolland is eexcutoir verklaard en op beden aan den Heer Ontvanger der dnec te belastingen binnen deze Gemeente ter invor tiering is overgegeven. leder ingezetenen, welke daarbij belang beeft wordt aizoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten ein de alle gerechtelijke vervolgingen welke uil na latigheid zouden voortvloeij» 11. te ontgran. Scbagen, deu t5 September 1882. Het tlooid van het Plaatselijk Bestuur voorn: G LANGENÜEHG. De kosten van bevriezen zijn per pond vracht ia PATE1STTEIT De Burgemeester van Schagen, brengt ter alge- tneene kennis, dat. van af Woensdag t3 tot en met 27 September 1882, (de Zondagen uitgezonderd) des voormiddags van 9101 12 ure, ter Secretarie der gemeente kunnen worden afgehaaldde VOÜaais p itenten voor bet dienstjaar 1882183 Wordende de pateutpiigligen herinnerd dat de afhaliug persoonlijk moet geschieden. Schagen, 12 September 1882 De Burgemeester voornoemd, G. I.ANGENBEBG. Het Hoofd van bet Plaatselijk Bestuur der Gemeente Scbagen; brengt bij deze ter kennis.se van de ingezetenen «Iter Gemeente, dat bet Ko hier van liet pateniregl over liet eerste kwar taal van bet dienstjaar 18Ha[83 op den 12 en dezer door den Heer Proviucialcn Inspecteur in Til A. Roman van KARL HEIGEL. (6) AÜSTR&m. Aan het verslag van den Consul Generaal te Melbourne, voorkomende in de Java Cou rant, ontleent de Java Bode het volgendedat wij met het oog op hetgeen wij meer malen schreven omtrent het bewaren van Austalisch vleesch hier niet onvermeld willen laten. win mijn vorig verslag maakte ik melding van den bevredigenden uitslag van de proef zending bevroren vleesch met liet schip z/Strathleven." Tegelijkertijd werd de methode beschreven naar welke het vleesch bevroren en verscheept weid, en werd van een nieuwe zending bevro ren vleesch per stoomschip Protos" gewag gemaakt. De uitkomst dezer zending heeft even wel niet aan de verwachtingen beantwoord en werd het schapen vleesch gemiddeld tot 6 1/td per pond en het ossen vleesch tot 3 J/4 a 4 1/3<1 per pond in Londen verkocht. De sla gers in Londen klaagden over uitdroging en dat het vleesch niet geheel en al zuiver was,* het welk toegeschreven werd aan de overhaas te wijze van bevriezen en onfdooijen. Deze bewering werd echter door vele betwist en scheen dan ook meerendeels ongegrond te zijn. Die bewering was evenwel in zooverre van nut, dat de aandacht der //Australian Fro- zen Meat Companij" alhier gevestigd werd op de methode zelve van bevriezen en ontdooijen, en dat besloten werd door verschillende proef nemingen tot de beste methode te geraken. - 7?d en de vracht 2 1/2i per pond. Die zeer hoog en men hoopt door het gebruik van snel varende zeilschepen in de plaats van stoomschepen, de vracht op bevroren Jvleesch aanmerkelijk te verlagen. Kieuw Zuid-Wallis, aangemoedigd door de eerste wel gelukto proefnemingen schonk zijn volle aandacht aan deze zoo belangrijke zaak en al spoedig werd een maatschappij opgericht onder naam van de //Oranje Meat Slaughlering Companij," dio zich tot taak stelde den uitvoer van bevroren vleesch op groote schaal te ondernemen, Oran je is een gehucht op een afstand van bijna 200 mijlen van Sijdneij in verbinding met do Great Western-Railwaij, die door bekoorlijke drevenals een slang zich om de Blue— Monntains heen kronkelt. De Freering Es- tablisment is gelegen op 2 mijlen van Oranje, aan den oever van de //Gorling Creek," welke onlspringt in //the Canoblas," die nog nim mer droog is geweest. Tot het lievriezen tier lucht wordt Giffard's drijair machine gebruikt en wel met zulk een bevredigenden uitslag, j dat nog vijf dezer machines te Londen besteld zijn. Deze met de groote gebouwen, zullen de maatschappij in staat stellen jaarlijks te be vriezen een half millioen schapen of 50,000 ossen. Eene drukking van 40 pk stoom in de machine geeft 00 omwentelingen in een mi nuut verbruikende 21.410 kubieke vott n lucht. De maatschappij koopt geen vee of schapen, maar bepaalt hare werkzaamheden tot het slaeh- ten, bevriezen en afleveren van het vleesch binnen een haven, voor rekening der 'Squat- ters. De schapen van de //Marino" soort ge ven 56 pond, de ossen 800 pond zuiver vleesch. Zoodra het vleesch zich in den vereischten toestand bevindt, wordt het naar de //Feering- chambers" vervoerd waarin het langzamerhand bevroren wordt tot het zoo hard als een plank is. I11 dien toestand wordt het verpakt in zeil doek omslagen, voorzien van de merken (Brands) der betrokken //Squatters." De regeering in overeenstemming met eene met de maatschap pij aangegane overeenkomst, heeft een zij spoor aangelegd, die naar de werkplaatsen voert. Opnieuw had ze hem om voorschot gevraagd. En mi stond hij beneden in het portaal te wachten, want zijn koetsier, een heerschap, die geen greintje eerbied voor hem had, was hier of daar met zijn rijtuig voor een kroeg gaan staan. Met strakken blik tuurde de lieer Hahnenkamm over zijn beslagen brilleglazen in de verte en beet daarbij, zooals hij in oogen- blikken, waarin hij diepzinnig dacht, gewoon Was. op zijn nagels. Al kwamen de kleeren van menheer uit Parijs en zijn laarzen uit landen, hij zag er toch niet als een gentleman !ut- Hij had een leelijk lomp figuur, een dik baardeloos gelaat, kleine grijs groene oogen met den blik van een lafaard, een neus als een jnlhond en lippen als een neger. Toch waren er heel wat menschen, die hem een mooi man noemden; maar een fortuin, dat men bij hon- ordduizendeu telt is het beste middel Zou die slagers wel geheel onpartijdig geoordeeld hebhen iemand mooi te maken. Aan dien rijkdom had hij de kunst te danken dat hij een geheim, zijn onbeduidendheid namelijk, kon verbergen. In liet oog van de wereld was hij een buiten gewoon man, in waarheid echter was hij een zoo allerordinairst menschenkind als men niet mogelijkheid kan aantreffen een man zon der geest of hart met een bekrompen verstand, met weinig ontwikkeling en kleingeestige be grippen. Hij was een nul en hij ging door voor een grootheid. Hij had niets dan het omhulsel deur stilhield, waarvoor de door zijn koetsier van e 11 Socrates, en toch leidde liij zijn chef - zoo gemeen behandelde beroemde man op den die hem tot compagnon en tot schoonzoon had 1 drenpel stond, gemaakt, deu bescheiden doch handigen klei-! nen man, dien hij voor zich liet arbeiden en ook de groote man, die speculeeren wilde en lo en van alle muzen, ook directeur van een schouwburg werd en niet met een paar ezels- ooren, maar «voor zijn verdienste, dat hij de kunst schraagde en ophief," met een ridder kruis werd begiftigd. Eindelijk hoorde hij toch het ratelen van 1 een rijtuig. Hahuenkamni veegde de glazen van zijn bril met zijn foulard af en keek de straat in. Foei, alweder een vigelante! Maar het toeval wilde dat deze juist voor de huis- stegen uit. om die zijn naam graag op hun prospectussen had den staan, om den tuin. Als van iemands ge luk kon gezegd worden, dat het slechts als een paddestoel opschoot, dan was dat gezegde op het fortuin van Hahnenkamm toepasselijk. Hij trokken, was de moderne Midas onder wiens handen alles in goud verkeerde, het eenige verschil bestond hierin, dat hij. tot schande van Apol- Twee vrouwen met voiles voor 't Waren juffrouw Freiberg en haar moe der, die van een vergeefsche reis terugkwa men. Gedoemd binnen den kring van het Apollinotheather te blijven, hadden zij aan den vacantietijd van de groote opera niet ge- 1 dacht. De prima donna was reeds lang ver- Bij het uitstijgen schoof Thea's japon een iiuig in de hoogte en Hahnenkamm zag den fijnen, prachtig getormden voet met zijn

Schager Courant | 1882 | | pagina 1