lijke moord gepleegd op den secretaris der ste delijke armenverzorging, den. heer Diepenbruck, een man door iedereen geacht en bemind. De ongelukkige laat eene vrouw met drie kinderen achter. Hij was den vorigen dag om 5 uurna middags naar zijne familie te Essen gegaan, zoodat zijne vrouwtoen hij 's avonds niet terugkwam, veronderstelde dat hij daar was blijven overnachten. Toen hij ook den volgen den morgen nog niet fcehuiskwammeende zijn vrouw te moeten denken dat hij direct naar zijn bureau was gegaan. Het is nog onopgehel derd, hoe hij den vorigen avond inde Ruhrorter •straat is gekomen. Bij het lijk heeft men een schippersmes ge vonden. De doodelijke wonde bevindt zich inde hals, waarin men het mes naar rechts en links schijnt omgedraaid te hebben. G-ïbOOT-BBblTT^lSriÊ:. Londen, 21 Oct. Gisteren betrok een deel der Britsche garde uit Egypte weder de kazerne in Albanij street. Alle straten, welke zij door kwamen waren versierd. Een dichte menschen- menigte ontving de terugkeerende overwinnaars met luid gejubel; onder geleide van het 11 en 17 regement Middlesex en het gejubel der duizenden betrok de garde haar oud kwartier. De prins van Wales, die daags te voren met vrouw en dochters uit Zwitserland was terug gekeerd, verwelkomde de strijders in de kazerne. Dinsdag wordt er in de kazerne groot banket gehouden, waaraan 600 man zullen deelnemen, terwijl den uit Egypte teruggekeerde troepen insgelijks een feestelijk onthaal is bereid in Wini- sor, Shornliffe en Aldershot. EGYPTE. Cairo, 22 Oct. Het onderhoud der Engel- sche advokaten Broadleij en Napier met Arabi heeft nu plaatsgevonden. Arabi is nu gezond en verklaart vrede te nemen mqt de maatregelen, welke men genomen heeft mét het oog op zijne verdediginghij gaf te kennendat hij gedurende zijn gevangenschap tweemaal is mishandeld ge worden, doch dat na 10 October dergelijke mis handelingen niet meer hebben plaats gehad. Het getuigenverhoor zal, daar het verhoor der getui gen heeft plaats gehad in afwezigheid van de beschuldigden, nogmaals herhaald worden en zal Zaturdag een aanvang nemen. Reuters telegraaf deelt ons het volgende mede omtrent het door Baker-Pacha uitgewerkt plan voor de reorganisatie van het Egyptische leger. De reorganisatie van het Egyptische leger biedt groote moeielijkheden aan. Het groot aan tal der vroegere officieren, onderofficieren en soldaten is ernstig beleedigd door de jongste ge beurtenissen, en het is geheel onmogelijk, hen in dienst te behouden. Daarom schijnt hetnoo- dig, de onderofficieren uit Bosniërs, Albanesen en Bulgaren aan te werven of de onderofficieren van het leger tot den dienst terug te roepen en uit hen de bekwaamsten en minst beleedigden te kiezen. Maar dan komt de moeielijkheid het leger bekwame aanvoerders te geven. Dezen zijn niet in voldoend aantal in Egypte te vinden. Met toestemming Harer Majesteit, de Koningin, beveel ik nadrukkelijk aan, een bepaald aantal Britsche officieren aan te stellen. Tegelijkertij dzou de aanstelling der Engelsche officieren een groot bezwaar worden voor het Egyptische budget en evenzoo ook als een daadzaak beschouwd kun nen worden van wantrouwen tegenover de Egyp tische officieren. Ik sla daarom voor, dat het personeel der hoogere officieren uit een gelijk aantal van En gelsche en Egyptische officieren samengesteld wordemet de eene helft van bataillonsbatterij en enz. onder bevel der Engelsche en de andere helft onder dat van de Egyptische officieren. Alle Egyptische officieren van af den rangvan kapitein, zouden gekozen moeten worden uit de Egvptenaren, Albanezen en anderen, die zich reeds in dienst van den Khedive bevonden. Voor de regimenten en batterijen met Enge- sche hoofdofficieren sla ik de invoering van een systeem voor, dat in het Indische leger zul ke voortreffelijke uitkomsten heeft geleerd namelijk dat elk Infanterie-battaillon een overste een hoofdluitenant, een adjudant en twee an dere officieren van Engelsche nationaliteit zou hebben, terwijl de overige officieren echter uit Egvptenaren moeten zou bestaan. Dit systeem zou ook kunnen worden inge voerd bij de Cavallerie. De veldbatterijen echter zouden slechts drie Engelsche officieren moeten hebben. In ieder militair hospitaal, zoowel als aan een politiebureau zouden inlandsche officieren aan het hoofd moeten geplaatst worden. Het nieuwe leger zal bestaan uit: 12 batt. Infan terie, elk van 500 maneen Cavallerie-regiment van 500 man',' 2 bat. rijdende Infanterie, ins gelijks van 500 man; 6 batterijen rijdende- en veldartillerie elk met vier door honderd man bediende kanonnen; 2 bat, garnizoen-artillerie, elk 500 maneene compagnie genietroepen van 500 man; 2 regimenten gendarmerie elk ter sterkte van 700 man; en eindelijk 300 man voor de afdeeling, commissariaat. Te samen dus 10,900 man. De generale staf zal uit En gelsche en Egyptische officieren bestaan, van ieder evenveel. Ik houd mij overtuigd dat de uitga ven voor het onderhoud van dit leger de daartoe vastgestelde som 368,000 P. S. niet zullen over schrijden. Cairo 24 Oct. Heden morgen vroeg zou de geheele correspondentie, welke Arabie sedert twee jaren gevoerd heeft in beslag worden ge nomen en den Engelschen Consul-generaal Ma- let overgegeven zij bevat onder anderen eene uitgebreide briefwisseling; met Const-antinopel en de verhandelingen; die in de geheime zittin gen van het ministerie onder voorzitterschap van Malimud Pacha geschied zijn. SERVIÈ. Belgrado, 23 Oct. In de kerk schoot eene wouw op den Koning. Het schot miste gelukkig. De Koning bleef tot aan het slot van den regel in de kerk en begaf zich toen naar zijn paleis. De vrouw en de weduwe van den ter dood veroor deelden overste Markovitsch. Riga, 23 Oct. Volgens berichten uit de „Courant voor stad en land" uit Wolmar, is gisteren een moordaanslag gepleegd op baron Meiyendorf-Kamkaude baron werd door een schot in de arm gewond. Tot nu heeft men den dader nog niet ontdekt. AFRIKA. John-Dunn, dé premier onder de hoofden van Zululand, heeft aan de Times het volgende schrij ven gericht: Daar ik uit de Natalsche bladen zie, dat de regeering besloten heeft, Cetewaijo naar Zulu land tertig te zenden, alhoewel wij, als de door den generaal Sir Garnet Wolseley, aangestelde hoofden, in deze zaak niet zijn geraadpleegd, veroorloof ik mij, mijn betrekking neder te leg gen voor zulk een daad, die als het nadeeligst mag worden beschouwd voor het aanzien van alle Engelschen in Afrika, Wat zal voortaan onder de talrijke rassen van zwarten in dit land het woord der Engelsche regeering waard zijn, wanneer zulk eene gebeur tenis plaats vindt als deze terugzending? De tegenwoordige regeering van Engeland kan Ze kerlijk noch de welvaart der Engelschen in Afri ka, noch die der ingeboreneii aan het harte lig gen, terwijl zij zulk een stap doet.,.. 'Wij namen onze tegenwoordige posistie van Generaal Sir Garnet Wolseley als vertegen woordigers van Uwer Majesteit's regeering in het Zululand aan, onder voorwaarde, datCete- wayo nimmer meer in Zululand zou terügkee- renen nu hooren wijdat hij ten gevalle van eem'ge bewegingmakers (agitatoren) zal terüg- keeren. De door generaal Sir Garnet Wolseley getrof fen schikking was de beste, die er gemaakt kon worden, en is bewezen en zou nog beter bewezen worden, zonder die inmenging agitatie, veroorzaakt door den bisschop Colenz? en anderen, die dat alleen deden uit ij verzucht en eergierigheid. De terugkeer van Cetewavr zal hier, vrees ik, wederom de oorzaak z- van veel bloed vergietendaar eenigen van ons hier hunne stellingen zullen hebben te behouden^ ik kan maar slecht gelooven, dat ergens eetié regeering hij zulk een voornemen zal blijveé volharden. J c Binnenlandsch Nieuws. Volgens gerucht is heden middag de boe renplaats verbrand van Meijer Komen, wonende in Anna Paülouwna. Naar men ons mededeelt moet gisteren avond het dak van het boerenwoonhuis, toebe- hoorende aan Sip in de Keete bij denHelder. afe. waaidzijn. Demenschen waren juist bezig in een trommel brood te bakken. De wind woei nu de ko len vuur, die om en op de blikken trommel la. gen, uit elkaar, met dat ongelukkig gevolg dat weldra het geheele gebouw in brand geraakte. Alles is verbrand. Volgens mededeelingen is Maandag 11. de bliksem ingeslagen in het huis van een timmer man in den Beemster. De twee dochters van den man, welke boven op eene kamer waren I vielen daar in flauwteterwijl een der knechts I die in de winkel aan het werk was een stuk I uit zijn klomp werd geslagen. Hoewel het geheele huis door een sterke zwa- I vellucht verspreid wasis er toch geen brand ont- I staan. Een der dochters schijnt nu doof te zijn. Onder Alkmaar sloeg het onweder in eene I woning, met dat gevolg, dat de vrouw des I huizesdie in zekeren toestand verkeerdeeene I verlamming in de beenen heeft gekregen. Het onweder van Maandag 11. heeft vol-1 gens mededeelingenvreeselijk gewoed boven I Velzen. Een conducteur vertelde ons dienaan-1 gaande het Volgende: Toefl 's middags om vijf uurde trein te I Velzen aankwam, moest deze om het noodweerI daar stilhouden. De stationschef en nog eenige I personen, stonden hij elkander op het perron.I Daar komt een slag en treft de bliksem een I der telegraafpalen bij het stationmet dat go-1 volgdat het porceleinen kopje verbrijzeld wordt I en de stukken den chef om de oofen vliegen,! Van de paal springt de bliksem over de tender I heen op het perron en verdwijnt weder. Vóór I de slag Was het pefron n;it van den regeü, I maar daar, iWaar de bliksem had geraakt wasI het toen droog. Men kan wel begrijpendat de passagiers in I angst verkeerden, Benoemd tot ouderwijzer te Oudeschiklop I Texel M. Kroon Jbz. te Oudcarspel. Door den inspecteur der zeevisscherij te I Hoorn zijn verleden week weder een tiental I Visschers Vaft Voletfdam bekeurd, omdat zijl ongeoorloofd viscllwant gebruikten. In vervolg op het bericht der Amsterdamsche I erfenis ten bate van Pincoffswordt nu weder ge-1 meld, dat de f 600,000 niet aan hem zeiven,I ffiaar aa» zijne kinderen zijn vermaakt, enI dat het niet eene zoogenaamde vrij willige erf-1 lating wasdoch dat de farpilie Pincoffs aan-1 spraak had op dat deel des heeren Raphael's I nalatenschap. Het jaar 1882 schijnt wel het kometen, I jaar te zijn. Reeds verscheidene kometen W- I er dit jaar te zien geweestdoch ieder op |®r I beurt. Nu beeft men er evenwel twee tegelijk I De tweede komeet staat slechts 4 graden (te-1 melgbooggr'aden) van de eerste, die veel grooter is dan de tweede. Zij hebben beiden dezelwe I beweging en loopbaanzood'at men veronder-1 steltdat de kleine en de groote komeet n-1 dertijd een geheel hebben gevormdmaar dat I deze door de een 'of' andere stoornis in tvff' I deelen is gescheiden. I den eersren fruitwinkel den bésten oen dozijn perzik ken om er een begrafenis-b o w 1 van gereed te maken. De teraardebestelling had plaats met al do pracht, die een miïlionair en de directeur van een schouwburg alleen kunnen vertoonen. Onder de langgerekte tonen der bazuinen en het doffe roffelen der pauken wond de trein zich als een zwarte reuzenslang door de bonte menigte, die de door de zon beschenen straten vulde. Het ver over de honderd leden sterkemannelijke per soneel van het Apollino-tlieater opende den stoet met walmende fakkels in de hand en een eïlenlangen lam fer aan den hoed. Voor den met bloemen bedekte, door zes paarden getrokken lijkwagen uitdroeg een in 't wit gekleede koriste, wier jaren en lichamelijke bekoorlijkheden aan haar deugd geen oogeöblik deden twijfelen, een reusachtigen lauwerkrans. Wel was de ontslapene tijdens zijn leven zoo min een zan ger als een .held geweest, maar minstens had hjj op dien lauwerkrans even zooveel recht als zijn vader op zfjn ridderorde. Deze ridderorde fonkelde op diens borst in een prachtige rouwkoets met een lakei in zwart en zilver naast elk portier, die een met floers omwonden maarschalkstaf in de hand hielden. Het ove rige gedeelte van Hahnenkamm en van diens, zooais wij willeu gelooven, oprechte smart, was voor het publiek door een nieuwen.-met een nog breeder rouw rand omgeven batisten zakdoek omgeven. De stoet moest een omweg maken door de schouw burgstraat, opdat er van dö tinne van den kleinen tempel der kunst achter op het plijn oen zwarte vaan plechtig kon worden ontrold. Daar op de breede trap pen, die tot den ingang leidden, stonden de vrouwe lijke coryheeën van het tooneel. Haar rouwkleedij, haar bleekheid mogelijk wel door wat öieer poudre de riz dan gewoonlijk te gebruiken, verkregen haar overluid snikken, legden voor haar gevoelvol hart een schoon getuigenis af. Bij een zeker huis in genoemde straat gekomen wendden zich aller oogen naar dé eerste verdieping. Doch daar waren de eenige vensters, waaruit nie mand op des „eeuwigen vaandrigs" laatsten tocht nedérzag. De vrouw, wier naam in die geheele historie der Hahnenkamms, het meest werd genoemd, doorleefde smartelijke dagen. Ook Thea had zich in haar aan bidder en in de macht zijner vertwijfeling vergist. Zulk een einde had zij voor onmogelijk gehouden. Met haar moeder was zij op-een vroofijke partij en reeds was het lang middernacht toen een nog laat binnen gekomen gast dé treurmare bracht. Schijnbaar over Zich zelve meester, belette zij haar moeder door een vreeseljjken blik in luide jammerklachten los te bar sten, en toen een der aanwezigen voorstelde op Schul- den-Kasper in stilte een glas te ledigen, dronk zij haar kelk met champagne tot den laatsten droppel ledig. Maar zij wist dat zij bleek zag en ze gevoelde het jagend kloppen, van haar hart; en hoewel de anderen het aandenken aan den dood met wijn-afspoelden en hét er weldra wéér éven lhstig en vfoolijk toeging als to voren, schrok zij toch voor eiken blik, die liaar zocht en volgde zij de wending, die het gesprek na® I met ontzettenden angst. Zjj was te moede als de s l ziger, die bij nacht op weg is en achter iederenn I een bandiet verwacht. De vroolijke Harry y I van de marine verzocht haar het lied uit ..RataP' I voor te dragen. Doch ze was daartoe niet bij rj I AI had men haar voor eiken toon, dién zjj v0° gen zou een fortuin willen geven, zou het haat I tliet mogelijk zijn geweest te ringen. Niet dat Z'J I zeer was aangedaan het was haaf' physiek o I gelijk, Zjj verlangde naar huis. e I Den volgêndén morgén ging mama Freioe s i kondschap uit: doch kwam weldra met droevkI dingen terug. De een had haar niet gegroet, ae i had haar den rug toegekeerd. De slager bad I taling gemaand daarover scheen zij ge wé ui e ra31 en bij den kruidenier was zjj door de vr° por den schoenmaker A. en door de vrouw van a e„ tier B, vreeselijk beleedigd. In een woord: mo dochter waren gevloekt én' gebannen. troU^ Thea hoorde het geheele verhaal met eene en uitdrukking op haar gelaat aan. „Oudewijve' meidengebabbei!" riep zij uit, „maar den stag ueeB u het geld op staanden voet en morgen' nee ander." jaatsW „Je hebt goed praten geld! Ik heb mu briefje van vijf-mark gewisseld." 3 Wordt vervoty

Schager Courant | 1882 | | pagina 2