4MIIIIS» IIIBWS" AOTMTIIfïl- MTO0ÜWBLJJ. DINSDAG 21 NOVO A.« 1882 26ste Jaargang No 1614, Dit blad verschijnt drie maal per week. Maandag IJ oensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot s middags 12 ure worden Adcertentiën in het eerstuitkouiende nummer geplaatst. Ingezonden stukken een dag vroeger. Prijs per jaar f 3Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers f 0.05. Geachte Lezers en Lezeressen der Schager Courant. Daar wij uithoofde ons nog kort verblijf in deze Gemeente, Schagen, onmogelijk met alle maatschappelijke toestanden voldoende op de hoogte konden zijn, zijn er dientengevolge in ons raadsverslaggeplaatst in het No. van de parade over de uit Egypte teruggekomen troepen af. 8000 man namen aan deze parade deel. EGYPTE. Caïro 18 Nov. Het proces van Arahi is uitgesteldtot de Egyptische regeering de plan nen van Engeland zal erkend hebben Zondag 19 November 11. een paar onjuistheden,Het gerucht loopt, dat Egyptische troepen, welke wij nu verbeteren kunnen, opmerkzaam 1 die te Suez naar Suakim ingescheept zouden gemaakt en beter ingelicht door de welwillende hulpvaardigheid van een geacht ingezetene onzer gemeente. 1. Onder Lett. D. staat: „De Heer v. d. Maaten er op wijzende, dat die f 100 (schadevergoeding aan G. Dignum) reeds vastgesteld was, stelt voor f 60 te ver- r j 7 T n. i DO leenen en wel f 40 Voor het stukvallen dier Iniernatwnale Landbouwtentoonstelling 1884 steenen en f 20 voor het profiel." De toedracht der zaak is, dat G. Dignum worden, aan het muiten zijn geslagen en wei geren af te reizen. Bimienlanrisch Nieuws. jaarlijksch f 100 geniet van de gemeente, voor het onderhouden van alle timmerwerk aan de gemeente-toren en kerk en dat de f 60 hemi Op 18 dezer heeft in de lokalen van den Heer Krasnapolsky te Amsterdam, eene vereenigde vergadering plaats gehad van het uitvoerend Comité der in 1884 te Amsterdam te houden toegestaan werden voor de beschadigde leien internationale landbouwtentoonstelling en van pannen van het dak en voor het profiel. 2. Onder Lett. E.betreffende het verzoek der Yereeniging Bouwkunst staat: „De Heer v. d. Maaten stelt voor, een gede tailleerd verslag te geven, doch de Voorzitter zegt dit tegen de wet te zijn." Hiertoe diene tot correctie, dat, „niet het gedetailleerd verslag tegen den wet was, doch dat de Voorzitter begreep, dat de Heer v. d. Maaten een afschrift uit de notulen wilde gevenhetgeen wel tegen de wet zou zijn ge weest. Hopende hiermede deze beide onjuistheden zooveel mogelijk hersteld te hebben, houden wij ons bij voorkomende gelegenheden bij de goed gezinde (Burgers aanbevolen tot mededeelingen betreffende de Belangen onzer Gemeente en noemen ons Uitgever en Redact, der Schager Courant. W. Buitcnlandsch Nieuws. de Commissie van vertegenwoordiging der ver schillende Landbouw-Maatschappijen. De vergadering die door afgevaardigden van al de Provinciën werd bijgewoond werd gepre sideerd door den Heer C. J. Sickesz die o. a. van den financiëelen toestand mededeelde dat het Comité aan al de Burgemeesters in Nederland circulairen met inteekenlijsten had verzonden en dat tot heden slechts 200 hadden geantwoord terwijl van nog meer dan 900 met verlangen bericht wordt ingewacht. Uit de toe gezegde bijdragen, die reeds een aanmerkelijk kapitaal vertegenwoordigen, bleek dat het be oogde doel sympathie in Nederland had en wan neer het ontbrekende nu nog door de vele ge meenten, die nog niet bericht hebben, waaron der zeer belangrijken, wordt aangevuld en boven dien ook wel eene rijkssubsidie mag worden ver wacht, dan koestert de Voorzitter met vertrou wen de hoop dat de tentoonstelling op ons Va derland waardige wijze zal kunnen worden ge houden. Daarop wordt besloten mag eene cir culaire aan die Heeren Burgemeesters te zen den waarvan nog geen antwoord is ingekomen, terwijl aan de Landbouw-Maatschappijen der ITALIË.. betrokken Provinciën zal worden medegedeeld Rome, 16 Nov. Binnen drie dagen zal de Welke gemeenten nog niet van hunne belangstel- lijn Novara-Pino geopend worden, waardoor de iing deden blijken, met verzoek ook hunne mede- Gotthardbaan eerst worden zal, wat zij moet werking te verleenen opdat de inteekenlijsten zijneen machtige factoor voor het verkeer j aan de belanghebbenden en belangstellenden tusschen Duitschland en Italië en een onver-worden aangeboden. breekbare band van vriendschap tusschen de beide landen, die door de natuur en door de geschiedenis voor elkander bestemd zijn. g-root-brittantiê. Londen, 18 Nov. De Koningin nam heden op de plaats voor het gebouw der Horse-Guards (33) van KARL HEIGEL. Op voorstel van het Comité wordt besloten dat de geheele tentoonstelling een internationaal karakter zal dragen, zoodat een ieder op alle nommers van het programma kan mededingen, zijnde hiervan 'natuurlijk uitgezonderd die in zendingen waarvan de producten op bepaalde plaatsen, bijv. Delflandsche en Kamper boter moeten zijn vervaardigd. Breedvoerig werd daarop het programma be sproken en commissiën benoemd om de verschil lende afdeelingen nog nauwgezet te bespreken en dienaangaande voorstellen te doen die op eene volgende vergadering, waarop men vertrouwt, dat door aller medewerking het geheele pro gramma kan worden vastgesteld, zullen worden overwogen. De Middelburgsche Courant maakt melding van twee koolplanten, groeiende in een tuin te Rilland Bath, die te zamen zeven koolplanten voortbrengen. Aan de eene plant of stronk be vinden zich drie, aan de ander vier kooien. Elk dezer kolen heeft een middellijn van circa 2 dM. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft te Amstenrade een verschrikkelijke moord plaats gehad, waaromtrent De Tijd het volgende meldt: In den bewusten nacht kreeg zekere Brandts oud 50 jaar en ongehuwd, die als gar denier bij den graaf d' Ansembourg werkzaam was, twist in een herberg met twee jongelieden. Het was reeds laat toen B. naar huis ging. On verhoeds werd hij op straat aangevallen door twee personen, die hem op den grond wierpen en met voeten trapten. Op het geschreeuw van B. kwamen de gebr. Baggen te hulp, die in een der aanvallers, welke de vlucht namen, zekeren C. meenden te herkennen. Met behulp der gebr. B. werd Brandts naar zijn woning gebracht. Den volgenden morgen begaf hij zich als 'gewoon ter kerke; zelfs dronk hij nog een borrel in een herberg en ging daarna naar huis. Plotseling be gon zijn hoofd te zwellen en weinige oogenblik- ken daarna was hij een lijk. Bij de lijkschou wing is geconstateerd, dat de dood tengevolge van mishandeling is ingetreden. Een gebroken rib was tot de long doorgedrongen. De vermoe delijke daders hebben bij het vernemen van den dood van hun slachtoffer onmiddelijk de vlucht genomen over de Pruisische grens. Te "Wormerveer is in de afgeloopen week weder iemand overleden aan de typhus abdo- minalis. —LI. Zondagavond heeft er in de Ringvaart van de Haarlemmermeer een treurig ongeluk plaats gehad. De landbouwer L. v. d. Zon en de smid Oudejans met vrouw en zoon, kwamen geza menlijk van Heemstede; daar het reeds laat was toen zij de brug bij de Cruquius zouden passeeren, bemerkten zydat deze was afge draaid, zoodat zij met een schuit de overkant moesten bereiken, de knecht van den brug wachter zou hen overhalen, maar door diens lang wegblijven ging de brugwachter naar bui buiten en bemerkte toen dat de boot was om- SCHAKER COURANT. Adcertentiën van een tot vijf regels f 0.75. iedere regel meer f 0.15. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. te Amsterdam. UEd. Dw. Dienaar Roman Den avond daarop kwamen de reizigers met de stoomboot uit Gothenburg te Wisborg aan. Aan de aanlegplaats werden zo ontvangen door Swan Jcns- zon, die zijn vreugde over het wederzien van Walde- mar evenzoomin als zijn verlegenheid tegenover diens hem tot nog toe niet persoonlijk bekende, maar toch ook niet volkomen onbekende zuster verheelde. Wel licht zou de jonge man nog verlegener zijn geweest en zou hy zijn duitsch geheel hebben vergeten als hij de jongste lotgevallen van Thea had geweten. Nadat Swan, die er door een zwaren, vollen baard zooals in de boeken staat, als een echte Noorman uitzag, maarl die dezelfde eenvoudige, goedhartige mensch was van voorheen, een arbeider met de zorg voor de bagage had belast, voerde hy zjjn vriènd naar diens nieuwe woning. Het huis, een roodgeverwd houten gebouw, lag on der een partij °ude boomen op tien minuten afstands van de ijzergieterij. De eerste verdieping werd door Swan en zijn bloedverwante, juffrouw Lundquist, die in haar nationale kleederdracht oud en grijs was ge worden, bewoond. Swan was thans „technisch direc teur" van de Wisborger ijzergieterij, maar leefde nog steeds als de beseheidenste ongetrouwde heer. Broeder en zuster Freiberg zouden de verdieping ge lijkvloers bewonen. Reeds op hetzelfde oogenblik dat zij het huis bin nentrad, deed de geur der dennentakken, waarmee de vloer was bedekt Thea eigenaardig aan. In het ruime, maar lage, geheel met hout beschoten vertrek, heersch- te reeds eenigszins schemering. Thea keek bijna met een angstig gevoel om zich heen; daar viel haar oog op een vaas met bloemen. Een bouquet veldbloemen zou Thea's aandacht in haar vroegere woning in de schouwburgstraat bezwaar lijk hebben kunnen trekken, doch hier snelde zy er met een gevoel van innige vreugde heen en riep op oprechten toon uit: „Och, wat zfin dat mooie bloemen lZyn die van u?" „Ik - ik heb my inderdaad - veroorloofd," stotter de Swan. „U zult zeker wel gewoon zfin heel wat mooier bloemen ten geschenke te krijgen, doch deze zjjn op het mooiste punt van den geheelen omtrek, op den Odiusval. geplukt, en dus meende ik —"Hij maak te den zin niet af, zoozeer was hy getroffen door het vuur, dat op dat oogenblik in Thea's donkere oogen fon kelde. Spoedig echter verborgen de zware wimpers dit. „Ik dank u wel zeer, dat ge mijn broer zoo harte lijk ontvangt," zei ze. „O, dat heeft niets te beteekenen," hernam' Swan, die niet goed wist of hfi den bediende, die door een uitnoodiging van Hildegarde om op het eiland te komen, aan het gesprek een einde maakte, verwenschen of zegenen moest. Aan den eenen kant had hy den eer sten avond maar al te graag met Waldemar en met diens zuster alleen doorgebrachtaan den an deren kant was het hem nog nimmer zoo zwaar ge vallen, voor 't geen hy wilde zeggen, de duitsche uit drukking te vinden. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1882 | | pagina 1