knuü z En nu de slotsom: Buiienhmrisch Nieuws. Btmtcnidiuiscli Nieuws. Te Schagen viel den 8ste dezer de met selaar R. zoodanig van het huis van den heer V.dat hij belangrijke kwetsuren aan den hals en arm bekwamde wonden zijn niet gevaarlijk. Op den spoorweg Zaandam—Hoorn zakt het opgebrachte zand dermate in dat het betwij feld wordt of de lijn op den bepaalden tijd ge reed zal kunnen zijn. De va dei- en moeder in het Weeshuis te Goes zijn ontslagen tengevolge van een vonnis, wegens het zich bevinden in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg, tegen den eerstgenoemde uitgesproken. Zij zijn reeds door een anderen vader en moeder vervangen. Aan het standbeeld van Z. M. Koning Willem H is door de bekende dankbare hand Woensdag 6 Dec., den geboortedag van dien Vorst weder een krans gehecht. De machinist Donkerlo, op de stoomtram- lijn Amsterdam - Krommenie, is zoo goed als hersteld en niet, zooals .eerst werd bericht over leden. Donderdag of Vrijdag zou hij het gast huis verlaten en binnenkort weer bij dezelfde maatschappij in dienst treden. Inmiddels heb ben eenige bewoners der Zaanstreek een som 5'an ruim f 52 bijeengebracht, welke verdeeld Door de directie is. onmiddellijk na het ge oeu - de, gelast, dat elke locomotief voortaan door twee personen moet worden bediend. Dinsdag namiddag is in de Overhaalsgang op den Kadijk te Amsterdam, een twee en hall jarig knaapje, tijdens de afwezigheid der moeder, met papiertjes gaan spelen bij den kachel, ten gevolge daaivan raakten de kleertjes van den klei ne in brani en overleed hij daarna, o\ ei dekt met brandwonden, De heer ds. Boonacker zal Donderdag, 10 December 's namiddags te half twee, te 0'toi- leek zijne intrede doen, na 's morgens te hall tien door een consulent te zijn bevestigd. Een dagblad van Parijs bevat de volgen de wreede, maar volkomen echte tijding: De mo- disten zouden voornemens zijn, met de eerst komende mode, de dameshoeden, in plaats van met vogels of duiven, met echte kattenkoppen te versieren. Onze confrater zegt dat hij verschei dene magazijnen kan noemen, alwaar de modis- ten zich bezig houden met kleine katjes op te voeden, om ze te onthoofden zcodra hunne kop jes groot genoeg zijn om op de hoeden van de dames gestoken te worden. Wat zal de maat schappij tot bescherming tder dieren daarvan zeggen? ttLIMibltLIJKH S B AND. Gemeente Schagen. GEBOREN. f ONDERTROUWDGeene. GETROUWD. 1 OVERLEDEN. Grietje de Graaf, oud 71 jr, 9 md, wonende te Barsingerhorn. Gemeente Barsingerhorn. GEBOREN: Hermanna Margaretha, dochter van Hendrik Wagenmaker en Agina Undiena Johanna Zasburg; Elisabeth Antjedochter van Frans Kwantes en Grietje BoodCorneliszoon van Willem Francis en Trijntje Spaans; Dirk zoon van Meijert Schenk en Dieuwertje Pronk Maria, dochter van Arie Schaap en Trijntje Zwart. ONDERTROUWDJan de Boer en Antje Jonker. GEHUWD: Arie Keesman j. m. oud 28 jaren en Dieuwertje Kooij j. d., oud 30 jaren. OVERLEDEN: Simon Bakker, 39 jaren, echt genoot van' Aafje ZeemanJan de Boer58 ja ren, echtgenoot van Aaltje Schouten. Gemeente De Rijp. Ingeschreven van 28 Nov. tot 4 Dec. 1882. fngozoiulun. EEN KINDERVRIEND. M a r k t berichten, SCHAGEN. 7 December Aangevoerd 4 Stuks Paarden f 60 a 160; Veulens f a Ossen f a Stieren f 0— a f 0—16 Gelde Koeien (magere) f 190,- a f 220,- 15 idem (vette) f 200 - a 240,-; 10 Kalfkoeien f 220 a 250* - Vaarsen f a f - Gras Kalven* f ,-.a - 14 Nuchtere Kalveren f12 22,- Rammen f - a -0,- 660 ScK pen (magere) f 12,— a24,—600 idem (vettfti f 28,— a 36,— Overhouders f V - Lammeren f -,- a o'boV* ken en Geiten f 0,- a 0,-25 Varken, (magere) f9,- a 16,-; - idem (vette) - a 40 Biggen f 6,- a 8,50; 20 Konijn f -,10 a -,60; 20 Kippen f -,40 a l 50 Eenden f -,70 a —,90;— Duiven f _T a - Ganzen f -a nen f a 600 kilogr. Boter f lfl« a 1,20; 70 kilogr. Kaas f—,30 a—,45; 15^ stuks Kip-Eieren f 6,— a 6,50. HOORN, Kaasmarkt van den 7 Dec. isgo Hoogste marktprijs Kleine f 36,50; Commissie f 36,50; Middelbare f 36,50; Gewogen 150 Sta pels. Wegende 42531 Kilogrammen. CORRESPONDENTIE. Met veel genoegen las ik in uw geacht bladde herinneringen aan de geschiedenis dezer streek. Ga zoo voort, want het kan wel niet. anders zijn voor uwe belangstellende lezers of de geschiedenis van dit gewest, die voor velen nog in een niet al te helder licht zal zijn g,>. plaatst, moet voldoen en vooral, als er soa3 nieuwere feiten door aan het licht komen. Met de plaatsing dezer regelen verplicht gjj Uw getrouwen Lezer. Ad vertent iën. Jan Molenaar. C. de PATER Jr. De Commissie. W MER/. w Radicale genezing van zenuwziekten Auxilium Oriëntalis van Dr. BOAS, Avenue de la Grande Armée a Paris. hij waarlijk een medaille. Zorgt zooveel mogelijkdat gij van likdoorns bevrijd blijft. Hebt. gij ze, ondanks al uwe voorzorgen, toch, koopt dan niet alle mogelijke, aange kondigde middeltjes, waardoor gij geld ver liest en de likdoorns behoudt, maar zoek naar een fermafdoendradicaal middel en roei ze dan uit met wortel en tak. En wanneer gij in vollen ernst mijne over denkingen tot de uwe maakt en de likdoorns en hunne uitroeing op uwe levenservaring en omstandigheden toepast, dan kan 't niet an ders of dit zal veel leed voorkomen, veel zorgen verdrijven en zoodoende uw levensge luk verhoogen! BV. EG-TPTE Caïeo 7 Dec. Heden voormiddag werden Mahmed Pascha, Sami Ali Pascha Fehmi, Ab- dellal Pascha en Tulba Pascha voor het krijgs- gerecht gebracht. Allen bekenden zich, evenals Arabi Pascha had gedaan, aan oproer schuldig. Jami Ali, Tulba en Abdellal werden ter dood veroordeeld, en deze straf werd in levenslange verbanning veranderd. Londen 5 Dec. Waarheen zal Arabi Pascha verbannen worden? Hij zelf zou gaarne naar Damaskus gaan, volgens zijn brief aan Blunt, en in het andere geval naar Londen. Hij weet zeer goed wat hij wil. Damaskus, de prachtige stad der Khaliven met hare ruischende bronnen, met hare overoude bevolking, zou voortreffelijk passen voor den Egypl ischen Abdel-kaderdaar zou hij na eenigen tijd met den Sultan, den heer der stad, zijne plannen opnieuw kunnen opnemen. In ieder geval zou het brood der ver banning hem daar goed smaken. Dat hij na Damaskus het oog naar Londen richt, berust blijkbaar op het vertrouwen, dat hij stelt in zijne aldaar wonende vrienden Blunt en Grego- ry. Nadat het Blunt gelukt was aan Arabi's proces eeno gunstige wending te geven, houdt Arabi hem voor den invloedrijksten mensch in Engeland en vermoedt niet dat Blunt ter nau- wernood zou worden ontvangen, wanneer hij zich nu bij Lord Granville liet aanmelden. Bo vendien weet Arabi ook hoe goed Ceterwayo het er had. Ceterwayo heeft in Londen bij de Ko ningin genade gevonden en wist de terugkeer naar Zululand te verkrijgenwat nu dezen bar baar mocht gelukken, zal voorzeker den jEgyp- tischen Napoleon wel niet kunnen ontgaan Het behoeft nauwelijks in twijfel te worden getrok ken, dat geenszins het verlangen naar de vrij heid hem eene keuze doet nemen, maar de sluwe berekening eens Arabiers. Deze bereke ning blijft evenwel geenszins verborgen voordo Eugelschen, van daar dan ook dat men den spot drijft met zijn brief aar. den berichtgevers van den „Times", waarin hij zijn dank betuigt aan Gladstone en Lord Granville voor hunne voor spraak, aan Lord Dufferin en Malet voor hunne goedheid en edelmoedigheid, en aan Blunt, Broadley en Napier voor hunnen onvermoeiden strijd voor hem en zijne landgenootenhij bedankte het Engelsche volk, de Engelsche pers, de leden van het Britsche parlement, kortom de geheele wereld. Waarschijnlijk zal het Arabi wel zeer te moede worden, wanneer hij eens hoort dat juist de Engelsche regeering hem naar de Kaap de Goede Hoop wil verbannen zien. Daar is eene kleine Mohamedaansche kolonie van ongeveer 17000 zielen; of er echter ook onder hen Arabieren of Arabische sprekende geloovi- gen zijn, wordt ten zeerste betwijfeld. zal worden onder conducteur en machinist, wakkerheid van den conducteur Ottings op oe 24sten November is bovendien ook reeds aooi de maatschappij zelve met klinkende bewijzen erkend. Ingeschreven van 5 tot en met 7 Dec: 1882. Ingeschreven van 1 80 November 1882. Geboren Pieterzoon van Willem Spaarman en Guurtje Sluts. Ondertrouwd Getrouwd en Overleden: Geenc. Mijnheer de Redacteur! Wees zoo goed onderstaande regelen te plaatsen in uwe S. Ct. van 9 Dec Aan kinderen, genot te verschaffen, is voor zeker geen kleinigheid, vooral, wanneer die kinderen, zóó talrijk zijn, als 6 Dec. in de zaal van den heer C. Kos, het geval was, en toch, is dit, der commissie en onderwijzers gelukt, zuks was duidelijk zichtbaar, aan de van vreugde stralende gezichten dier kinderen, en mocht alles wat daar in die zaal gedaan werd, goed zijn, dit was niet minder, voor die kinderen, die in de bewaarschool van 't Nut waren opgekomen; ook daar, hadden commissie en onderwijzeressen, als om strijd geijverd, het feest hunner kinderen, naar wensch te doen slagen, immers welk een genot, dien goeden Sint, zoo in eigen persoon, voor zich te zien staan, welk aanschouwelijk maken, in dien zin, den kinderen het juiste denkbeeld gaf, van den man, wiens naam in de laatste dagen, zoo dikwijls door hen werd genoemd; wat waren Jan Klaassen en zijne Katrien aar dig enlast not least die tombola, voor de meisjes van de handwerkles; ook voor hen was geijverd zoodat het, niet anders kan, of| de dankbetuigingen, door de onderwijzeres, uit naam der kinderen, der commissie en hun ne dames gebracht, waren welgemeend. XJEd. bj voorbaat dankzeggende voor de af gestane plaatsruimte De ondergeteekende maakt zijn begunstigers bekend, dat bij hem verkrijgbaar zijn! Voor hen die te halen Franco aan huis ze per duizend stuks. wenscht f 6.00 7.00 SCHAGEN, LOET, E, 62, De ondergeteekende neemt de vrijheid, zijne geëerde begunstigers er opmerkzaam op te makendatsedert den verkoop van den Koornmolen te Schagen, de orders voor hem bestemd bij voortduring kunnen worden bezorgd bij P. MEURS Pz. aldaar, die met de uitvoering daarvan belast is, zijnde Johs. KETEL in dienst van anderen overgegaan. De Commissie voor Werkverschaffing door heeren armverzorgers der Hervormde gemeente daartoe aangezocht zal hare taak weder aan vaarden en roept daarvoor belangstellenden op tot bijwoning eener vergadering op Zaterdag 16 December e. k., 's morgens te 101/3 uur, in de Landbouw Sociëteit Ceres, tot het benoemen van twee nieuwe leden of nieuwe (goede) voorstellen. Schagen, December 18S2. Wegens veranderin g van zaak MOET tegen ELKEN prijs worden van al het voorhanden zijnde, bij HOOGZIJDE No. 8, SCHAGEN door het Wij brengen diegenen, die aan deze kwa len lijden en gaarne volkomen herstellen willen, onze brochure in herinnering, n10 wij op verzoek gratis en franco zenden. Eiken dag te raadplegen van 's middags 12 tot 2 urecorrespondentie in alle talen- Depót van bovengenoemd middel. Algemeene Apotheek Faubourg Nlon martre 50 en 52 te Parijs.

Schager Courant | 1882 | | pagina 2