JMIII1I K1IQWS- MfffiTimi- LMQBÜOWHLIB. DINSDAG 19 DECEMBER. 26ste Jaargang No 1626. Dit blad verschijnt drie maal per week. Maandag 77 oensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's middags 12 ure worden Advertentièn in het eerstuitkomende nummer geplaatst. Ingezonden stukken een dag vroeger. Prijs per jaar 3Franco per post f 8.60. Afzonderlijke nummers f 0.05. Advertentièn van een tot vijf regels f 0.75. iedere regel meer f 0.15. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Buitenlandse!) Nieuws. HUMORISTI§CH VERHAAL. PHILIPP. LENZ. AMERIKA. Binnenlandse!! Nieuws. TVordt vervolgd. :\c 1882 SCHAGEIt COURANT. FRANKRIJK- Parijs, De Engelsch-Fransche verhande lingen gaan met groote traagheid voort. Daar Frankrijk het voorzitterschap in de Egyptische Schulden-commissie heeft geweigerd, zoo zou het dan nu toch tijd zijn, te zeggen, wat het eigenlijk wil. Maar Duclerc is stom als het graf, omdat hijzooals beweerd wordtzelf niet weet, wat hij voor Frankrijk vragen moet. Omtrent één „wensch" heerscht bepaald geen onzekerheid: tot iederen prijs wil men zich meester maken van Madagaskar en er is reden tot het vermoe den dat Engeland hiertegen niets zal inbrengen, wanneer Frankrijk zijne aanspraken in de Egyptische aangelegenheden voldaan verklaart, en dat er ook betreffende dit punt reeds onder handelingen hebben plaatsgevondenwaarbij Duclerc het standpunt verdedigde, dat Mada gaskar „niet genoeg" was. Van uit Tunis komen zeer gunstige be richten en het heet, dat bijna alle naar Tri polis gevluchte stammen naar hunne oude woonplaatsen zijn teruggekeerd. Zeer in tegen spraak daarmede is het feit, dat juist nu eene militaire expeditie wordt uitgerustom een bezoek te brengen aan de oostelijke streken van Tunis. O-HOOT-BTlITTJAnsriTIË- Londen, 15 Dec. Generaal Wood heeft heden voormiddag van Chattam uit de reis naar Egypte aanvaard, om het opperbevel over te nemen over het Egyptische leger. Londen, 15 Dec. De Dublinsche politie gelooft ditmaal werkelijk de daders van den dubbelden moord in het Phönixpark op het spoor te zijn. Zij gebruikte den list, op straat brieven te laten ronddeelen, waarin 500 L. beloofd werd, voor bijzondere mededeelingen dientengevolge meldden velen zich aan, wier aangiften te zamen genomen een goed uitgangs punt vormden. Verder leverden de verhooren bij de jongste moorden te Dublin vele belang rijke zaken op. Gisteren werden ook twee in dividuen, een steenhouwer en een timmerman gevangen genomen, hunne identiteit is wel is waar nog niet vastgesteld, doch deze gevan genneming heeft de politie haar aanzien, dat zij den laatsten tijd een weinig verloren had, weder teruggegeven. In Galway werden de drie ter dood veroor- van 3. Mevrouw Böhmer was zeer boos op haar man. Hij zou niet met dien "Wollrabe gaan en nu liet hij zich van hem afhalen! Dien omtrent zou zij nog heden avond Rudolf ernstig onderhouden en niet eerder rusten, tot hij het haar heilig beloofd zou hebben, zich voortaan niet meer met den lederhandelaar op te houden. Doch zp kon op Rudolf niet langer vertoornd blijven, dan een sneeuwlokje op de warme hand kon bestaan. Toen Ernst, de oudste zoon, in het vertrek keek en vroeg of zijn papa nog sliep dan of hij nu komen mocht, en de kindermeid toen de kleine Meta binnen bracht, was elke toornige gedachte bij haar verdwenen. Zp speelde met hare kinderen en was weldra even geluk kig en blijde als dezen. Ernst gedroeg zich vrij onbehoorlijk en zeide, dat hij naar de jaarmarkt wilde en sloeg weinig acht op hetgeen zijn mama voor hem deed. Eerst toen mama uit haar zakdoek een muis voor hem maakte en deze liet huppelen en springen, vergat hij zijn verlangen naar de caroussel en gierde en jubelde nu weder van deelde deelnemers aan de moorden der familie Joyce gisteren door den Engelschen Scherprech ter Marwood opgehangen. Twee van hen schik ten zich in het onvermijdelijkede derde echter Myles Joyce, bezwoer in het Iersch zijn on schuld bood den beul tegenstanden spartelde een poos aan den strik, door dat hij er zijn hand had doorgestoken, zoodat Marwood hem met geweld moest nederdrukken. Sterke pa trouilles omgaven de gevangenisdoch er waren nauwelijks tien personen, toen na de terecht stelling de zwarte vlag werd geheschen. Het schavot moest opgericht worden door werklieden uit Dublin, daar die uit Galway allen weigerden. De toestand van den postmeester-generaal Fawcett is verergerd door bloedstorting in de keel en gewricht-rhumatiek. ELTG-ELALTD- Londen, 16 Dec. Lord Derby legde de eed als Staatssecretaris der Koloniën af. Lord Kim- berley is benoemd tot Staatssecretaris voor In- dië, Childers tot Kanselier der schatkist, Lord Hartington tot Staatssecretaris van oorlog. Men kan binnen kort intrede van Sir Charles Dilke in het cabinet verwachten. New York 9 Dec. Verscheidene personen zijn in verschillende deelen van het land be vroren. In het noordwesten is de thermometer terug gevallen van 15 37 graden Fahrenheit onder nul. In een spoorwegtunnel bij Portland, Oregon, had Donderdag 11. eene ontploffing van buskruid plaats, waardoor vier chinezen gedood en zes zwaar gewond zijn. Een bende Apacha-Indianen, 500 man sterk, viel Casas Grandes in den staat Chi- huahua (Mexico) aan, doodde 75 personen en sleepte verscheidene vrouwen en meisjes en een groot aantal vee met zich mede. Troepen ver volgen de Indianen, die evenwel een goed eind vooruit zijn. Naar de verzekering van enkele bladen, werd een der heeren Rotschild, in de omstre ken van Frankfort wandelende, door twee practische Communisten aangerand, die hem zijn geld afvroegen, waarop zij, naar hunne beginselen evenveel recht hadden als hij. De pret. Tegen vier uur kwam Henriette binnen, reeds gekleed om uit te gaan, en verzocht, of Mevrouw haar wilde toestaan, tot acht uur naar de kermis te gaan. Ernst begon nu weder te schreeuwen en wilde met allen geweld dat Henriette hem zou medenemen. Mevrouw Böhmer zag echter de noodwendigheid niet in, dat hare keukenmeid, op wie zq veel redenen had om ontevreden te zijn, zich op de kermis amuseerde, terwijl zij zelve tehuis moest blijven, zij vond het bovendien zeer ongepast en bleef ook niet in gebreke, dit met nadruk te zeggen dat Henriette gekleed en wel bij haar kwam, juist zoo, alsof het vragen om verlof slechts een bloote vorm was. maar eindelijk stond zij toch het verzoek toe en het goede, zindelijke en werkelijk bescheiden meisje verwijderde zich, nadat zfj Ernst door hem een groote man te paard van koek te beloven, had omgekocht, en dat zp dien op zjjn bed zou leggen, zoodat hij dien bp zijn ontwaken zou kun nen vinden. „Maar precies acht uur zjjt gij weder tehuis!" riep mevrouw Böhmer haar na. Intusschen zij hier opgemerkt dat Ernst den volgen den morgen werkelijk zijn ridder vond, al is het dan ook met geen zeer krijgshaftige houding, daar hij er 'snachts op had gelegen. Henriette bezorgde eerst den mantel naar het kan toor van mijnheer Böhmer en haalde toen hare vriendin Doris af, met wie zfj reeds voor een halfjaar afspraak had gemaakt, samen de kermis te zullen bezoeken. De beide meisjes kwamen ook aan den hoek waar bankier verklaarde zich onmiddelijk bereid, om op zijn fortuin, tegenover deze twee heeren, de Communistische beginselen toe te passen. „Ik bezit zooveel millioen Mark," zeide hij, „er zijn zooveel millioen menschen op de we reld, deel die twij cijfers in elkander en ge verkrijgt: nul komma zooveel Pfenninge voor ieder mensch. Ik zal dus de zaak royaal be handelen, en heb dus de eer aan ieder van de heeren een Pfenning te overhandigenwaarmede onze likwidatie is afgeloopen." Hij nam be leefd afscheid van de heeren wereldhervormers en beide Communisten bleven beteuterd met hun koperstukje tusschen de vingers staan. Dat ook konijnen het den mensch lastig kunnen maken blijkt ons uit een bericht uit Australië De kolonisten hebben nu al twee millioen schapen verloren door het konijn; de plaag ver spreidt zich noordwaarts ongeveer honderd mij len per jaar. De vruchtbare langooren verme nigvuldigen zich zoo snel, dat eene landstreek, waar zij post hadden gevat, geen voedsel meer oplevert voor de ontelbare kudden scha pen. De eigenaars der gronden staan voor het al ternatief, hetzij de konijnen te verjagen of door de konijnen verjaagd te worden. Natuurlijk liever 't eerste. Maar dan staat er werk voor de deur. Samenwerking van allen, en dooden al wat ge dood kan worden, millioenen bij millioenen. Op het tegenwoordige standpunt der weten schap zou men allicht geneigd zijn eerst eene proeve te nemen met den invoer op groote schaal van de natuurlijke vijanden van het ko nijn, bv. het fret en de vos. Weet niemand beter middel, de kolonisten hebben er handen met geld voor over. Dat het Friesche rundvee bij voortduring ten zeerste in het buitenland gezocht isis op nieuw gebleken. Maandagmorgen werden aan het spoorwegstation te Leeuwarden, met be stemming naar Rusland, afgeleverd twee paar koeiendie in Maart a. s. zullen kalvenwaar van het eene paar met een kalfstier, in één koop was verkocht voor f 1040, het andere voor f 800. Het vee was afkomstig van twee veehouders uit het nabijgelegen dorp Marssum. De hoogste prijs van f150,000 der Rotter- damsche schouwburgloten, den 1 December ge trokken, is gevallen op een niet verkocht, zich nog in handen der bankiers bevindend lot. het circus stond, en, nadat zq langen tpd, doch nutte loos, met elkander hadden besproken, hoe schoon het toch zou zijn, als zij eens een paar voorname dames waren en ook een billet konden koopen om die kunst stukken, welke daarbinnen verricht werden, te gaan zien, wandelden zfj verder en kwamen bp de tent van de waarzegster. Henriette stelde veel belang in haar toekomst, of, beter uitgedrukt, in haren toekomstige. Zfj zeide tot Doris: het is toch alles dom tuig en de heks maakt maar wat Hokuspokus, doch zp zou toch wel eens willen hooren of de heks haar ook iets van haar tim merman zou weten te vertellen. Doris had dezelfde gedachte maar ten opzichte van haren kleermaker. Doch haar plan was niet zoo gemakkelijk uittevoeren, want vooreerst kostte de geschiedenis een grosche en men mocht eerst wel eens overwegenvoor men zulk een som uitgaf - ten tweede schaamde do meisjes zich voor de omstanders, om den tempel der kaartlegster te betreden. „Ga alleen naar binnen," zeide Doris tot Henriette „ik zal hier zoolang op u wachten." Henriette wilde niet alleenen eindelijk slopen toch de beide keukenmeisjes, de een achter de ander,blo zende en toch lachende de tent binnen.

Schager Courant | 1882 | | pagina 1