Londen, 23 Dec. Volgens bericht uit Suezzijn twee der Bedouïnendie den pro fessor Palmer vermoord hebbenin de woestein gevangen genomen en mag men verwachten, dat de overigen der bende binnen 14 dagen zullen worden in hechtenis genomen. Londen, 25 Dec. De toestand van den postmeester-generaal Fawcett is, volgens ver klaring der artsen nu buiten gevaar. Parijs 22 Dec. De gezondheidstoestand van Gambetta schijnt niet zoo gunstig te zijn als eerst werd beweerd. Hij wordt streng af gezonderd gehouden van de wereld en naar vermoeden zal hijal is hij weder hersteld vooreerst nog wel niet deel kunnen nemen aan het politike leven. Parijs 26 Dec. Prins Kratpotkine, die gevan gen genomen is wegens socialistische handelin gen, werd op nieuw 7 uur lang verhoord, doch antwoordde, op de hem gedane vragen alleen met ja en neen. DUITSOHLAND' EGYPTE. Caïro, 25 Dec. De terdoodveroordeelden, maar door den Khedive begenadigdenis he den hun verbanningsvonnis voorgelezen op het kazerneplein van Kasr-el-Nil, in tegen woordigheid van weinige toeschouwers. De veroordeelden zullen morgen vroeg van hier de reis naar Ceylon beginnen. New-York 25 Dec Zaldua de president van Columbia is overleden. De Yice-president neemt het ambt waar. o. a. nogmaals met Bernay's schedel in de hand te betoogen, dat het noodlottige schot werd toegebracht op de wijzeals door Léon werd aangegeven. De advokaat Lejeune trad mede andermaal in het strijdperkwaarna de president der jury de volgende vragen stelde 1. Is Léon Peltzer sehuldig, te Brussel op 7 Jan. 1882 en met het oogmerk den dood te veroorzaken een manslag te hebben begaan op den persoon van Guillaume Bernays? 2. Is die misdaad bedreven met voorbedach ten rade? 3. Is Armand Peltzer schuldig, te Brussel den 7n Januari 1882, opzettelijk en met het oogmerk om den dood te veroorzaken een manslag te hebben begaan en Bernays hetzij door de misdaad uit te voeren, hetzij door rechtstreeks mede te werken tot hare uitvoe ring, hetzij door aan eenig bedrijf, tot de uit voering behoorende, eene dusdanige hulpver leend te hebbenzonder welke hulp de misdaad niet zou kunnen zijn bedrevenhetzij door tot de misdaad uit te lokken door beloftenmis bruik van gezag of macht, of door listig» en schuldige kunstenarijen? 4. Is die misdaad met voorbedachten rade bedreven 's Avonds ten ruim 7 ure was de beslissing der jury bekendop de vier vragen werd toe stemmend geantwoord. Armand slingerde in zijne ontroering den wvloek zijner dochter" over de jury. De advokaten wierpen excepties op maar het hof verwierp die en veroordeelde Léon en Armand beiden tot de straffedesdoods. De veroordeelden hebben terstond cassatie aangeteekend. De houding van het publiek in de zaal en daar buiten was, naar gemeld wordt, allerel lendigst: er heerschte een waanzinnige vreugde. GEOOT-BRITTANK IË- Zaterdagavond heeft men beslag gelegd op het Vrijdagnummer van het weekblad United Irland, wegens een daarin voorkomend arti kel van den afgevaardigde O'Brien, waarin tot oproer wordt aangemaand. PRAKKEIJK^ De Fransche gezant te Bern heeft aan de Fransche regeeriiig geseind dat er groote hoeveelheden dynamiet uit Zwitserland naar Frankrijk gezonden zijn. Tengevolge van dat bericht wordt overal aan de grensplaatsen de grootste -waakzaamheid in achtgenomen. Te Spandau werd dezer dagen onder looning zij \an haren man aou vragen tot sonauever goeding dat zij niet naar de kermis was geweest. Zeer gaarne had zjj deze gelegenheid aangegrepen, om den lang gewenschten mantel, couleur Dalai-Lama, te krijgen, maar dat zou toch te onbescheiden ge weest zijn! Daar hare gedachten nu eenmaal zich tot dat voor werp bepaalden, zoo stond zjj op, om haar ouden mantel aan een nauwkeurig onïterzoek te onderwerpen en zich voor te stellen, dat hy gemaakt was, zooals z\j dit nu verlangde. Zjj ging naar de kleerenkast in het slaapvertrek, maar tot haar niet geringe verbazing was de mantel er uit verdwenen. Zij bezon zich, of zy hem misschien ook ergens anders had geborgen; en herinnerde zich nauwkeurig het haakje, waaraan zij den mantel had gehangen. Henriette had hem gestolen! Dit stond nu eenmaal vast bij mevrouw Böhmer. Nu wist zij waarom Henriette zoo verlegen en ver ward was. „O, dat schandelijke meisje! Zoo beloonde zjj dus de vele weldaden, die haar meesteres haar bewezen had! Maar zij zou haar straf niet ontgaan! Mevrouw Bomer nam zich voor, haar vooraf maar niet in verhoor te nemen, om verschoond te blijven van alle leugens, die natuurlijk nu zouden worden opgedischt. Na afloop van het diner zou zij haar man deze brutalen diefstal mededeelen en dan zou dade lijk de politie gehaald worden. Toen mijnheer Böhmer dien dag na tafel zich gereed maakte zijn middagslaapje te nc-menkwam zijne vrouw icer bizondere omstandigheden een zelfmoord gepleegd De commandant der vesting, gene- raal-majoor van Quistdorp gaf eenige dagen geleden eene partijwaarop alle daar in gar nizoen liggende officieren met hunne dames genoodigd waren. Te middernacht, toen het diner afgeloopen wasbegon het bal en onder de dansers onderscheide zich vooral de tweede luit. von Olzewaky. Het was half vier toen men aan den cottillon begon. Bij een der figuren reikte een der dames den luitenant een knal bonbonwaarvan hij het eene einde greep en waarop een kleine slag volgde. On- middelijk daarop haalde hij nn een revolver voor den dagschoot zich voor het hoofd en viel bloedend op den grond neder. Het tooneel, dat daarop volgde, wordt door een ooggetuige als verschrikkelijk afgeschilderd. Dames vielen in onmacht, eenige riepen om hulp, anderen vlogen weg en in hun baltoilet do straat op. De officieren ijlden natuurlijk naar de plek waar de jeugdige zelfmoordenaar gevallen waser werd een rijtuig gehaald en de stervende naar het garnizoen-hospitaal ge bracht. Men verdiept zich in gissingen naar de redendie den jongeling bewogen om op zulk eene opzienbare wijze de hand aan zich zeiven te slaan. Het dagblad El Ahmm van Aloxandrië, meldtdat Arabi's pensioen zal bedragen min stens 300 p. sterling en hoogstens 500 p. sterling. Zijne vrouw gaat eerst na hare be valling bij hem te Ceylon wonen en tachtig personen zullen Arabi daarheen vergezellen. - Een Hjarig meisje te Bladel had een tam in 't midden van het gehemelte, die haar tot last was; dezer dagen is deze tand ró een dokter van Turnhout met goed gevolg mond verwijderd. verwijderd Nu het hulppostkantoor te Kolhorn met 1 Jan. a. s. voor de dienst der Rijkspostspaar bank is aangewezen, wordt de spaarbank van het Nut opgeheven. De heer D. G. Minkema, smid en fabri kant van schaatsen té Öosterlittens (Friesland) is op de gedachte gekomen om aan den Koning en de Koningin een paar Friesche schaatsjes te zenden, bestemd voor de jonge Prinses W-ilhél- mina. De schaatsjes, die met erkentelijkheid werden aangenomen, zijn van echt Friesch mo del en werden kant en. klaar vérzonden. In een wagon der eerste klasse, zoo leest men in de Napelsehe bladen, zaten eenige dagen geleden, in een trein van Ceprano, de advokaat-fiskaal bij de militaire rechtbank te Napels, ridder Isidore Mel'l, en de controleur van het materieel der Romeinsche spoorwegen, Tito Moghi. Te Casalnuova stapten twee wel- gekleede lieeren bij hen in, die, toen de trein Napels naderde, zich met dolken op de niets kwaads vermoedende reizigers wierpen, hen knevelden en van hun gouden horloges en 1250 lira's in geld beroofden. Toen de trein langzamer begon te reiden, sprongen de roovers den wagen uit en verdwenen in de duisternis. b(j hem en zeide: „Rudolf, ga'nog'niet slapen, ik heb u iets gewichtigs te vertellen." „Hm," bromde de jonge koopman, „kan dat niet oven wachten?" Hij vreesde reeds dat iemand hem op de kermis had gezien en het reeds aan zijne vrouw zou hebben overgebabbeld. Toen hij nu niets erger vernam dan dat Henriette den mantel had gestolen, moest hjj wel lachen en om nu zijn plannetje niet aan zijne vrouw te verraden, trachtte hij haar deze gedachte uit het hoofd te praten. „Hebt h\j dan bewijzen voor uwe beschuldiging'" vroeg hij. Zijne eehtgenoote trachtte nu te bewijzen, dat het niet anders mogelijk waseerst had Henriette haar om den mantel gevraagd, en nu was die er niet meer Den geheelen dag sloop Henriette rond, als het ver persoonlijkte kwade geweten, daarvoor mocht alle twijfel verdwijnen. „Wjj willen ook volstrekt geen omslag met haar maken," zeide zy, „gij haalt de politie en „Noen. mijn schat!" viel haar man haar in de rede „dat gaat maar zoo niet. Zoolang gij geene daadzake lijke bewijzen i« handen hebt, moogt gij haar niet aanklagen. En gij vergist u ook, mijn kind. Henriette is een eerlijk meisje. Door een overijlde handeling zoudt gij u ontzettend veel verdriet bezorgen. Zie nocr eens alles nauwkeurig na, gij zult den mantel bepaald wel terugvinden. Mocht dit niet het geval zijn - nu dan spreken wij verder over de zaak.... Wees dus niet dwaas, hoort gij! Doe niets zonder mijn voor- kennis, en laat namenltjk Henriette niet eerder ver een den mond Toen de bunsingjagers Zuiderma en Postr J eergisternacht in de gemeente Achtkarspel ht>* bedrijf uitoefenden, zagen zij in het KuikW sterkanaal een otter. Dadelijk vlogen de honden toe, en er ontstond een hardnekkig gevecht. vx zelfs, dat de otter eenmaal Zuiderma aanvloog Na een langen strijd, waarbij aan weerskant^ bloed stroomde, behaalden de honden eindek de overwinning en werd de otter gedoód, k daarna bleek lang te zijn 1,28 M, en zwaar F KG. De huid is prachtig en de gestalte buiten" gewoon krachtig. In de jongste vergadering van de aft „Leiden en Omstreken" van de „Nederi. maat- schappij tot bevordering der geneeskunde" wer- met algemeene stemmen aangenomen het voor stel van haar raad van dicipline, om het ft J. Kimmel voor altijd van het lidmaatschap ver vallen te verklaren. Dat besluit werd genomen op grond, dat genoemde Heer, door met zih titel de recepten van een onbevoegde somnaii bule te dekken, zich had schuldig gemaakt af handelingen, „die den geneeskundigen stand ont eeren en den dader de achting zijner ambtge- nooten voor altijd doen verliezen." Als bewijs dat niet overal de landerijen voor weinig geld te bekomen zijnmoge die nen, dat te Ursem een boerenwoning met circa 9 hectaren land werd verkocht voor f 22000.ruim. Een adspirant-corömies bij de Hollandschi Spoorwegmaatschappij op een tractement van f50 's maands, was Zondag 10 Dec. 11. aan het centraal station te Amsterdam belast met de inontvangstneming van bestelgelden, 's Avonds omstreeks halftien had hij ruim f 370 ontvan gen. Op zeven gulden na. eigende hij zich dit geld toe. Toen hij den volgenden dag niets van zich liet liöoren, kreeg men kwaad vermoeden, De geldtrommel werd geopend en de diefsta ontdekt. De politie werd natuurlijk onmiddelijk hiervan in kennis gesteld. De dader maakte intusschen een uitstapje naar Delft en Rotter dam, keerde naar Amsterdam terug en werd dadelijk gearresteesd Ongeveer f 280 werd nog in zijn bezit gevonden. In het dorpje Hengsterbern bij Platten, woonden een vijf en twintig-jarige daglooner en zijne vrouw. Ofschoon zij in armoedige om standigheden verkeerden, verdienden zij nog zoo veel, dat zij met hun eenig kind het bestaan, zij 't ook kommervol, konden rekken. Toen ech ter voor eenige weken de familie werd vermeer derd door de geboorte van een tweede kind, trad 'de ellende de woning binnende zorgen voor het bestaan werden grooter, de armoede vertoonde zich van dag tot dag erger. Toen kwam bij den man de verschrikkelijke gedachte op, het jonggeboren kindje, eerst veertien dagen oud, uit den weg te ruimen. In den nacht van 10 op 11 dezer bracht hij dat noodlottig plan ten uitvoer. Terwijl zijne vrouw en de kindertjes in diepen slaap waren, kroop hij voorzichtig langs den grond, zocht een out mes, dat hij nog in den militairen stand ha/ gebruikt, naderde stil het bedje vaR de arme kleine en slachtte het kind. Daarna nam hij alles wat nog eenige waarde had, bijeen, verstopte een en ander op den zolder, opende de huis-en de kamerdeur en ging rustig in bed. Des och tends verspreidde hij het gerucht, dat men hem des nachts had bestolen en zijn kind vermoord. Doch voor dergelijke praatjes is de politifl gewoonlijk doofzij begon met hem in hechtenii te nemenen toen de door hem verborgen voor werpen werden gevonden en het met bloed be zoedelde mes hem werd voorgehouden, bekende de ontaarde vader zijne afschuwelijke daad. 0n noodig er bij te voegen, dat, althans voor hem, moeden, waarvan gy haar verdenkt, dan wanneer gi| er zeker van zyt." Mevrouw was door dit bescheid ontevreden. Zy hield Rudolf daarover een lange preek, .da u zich niet bedroog, dat het oog eenér vrouw in i gelijke dingen scherp en zeker zag, en dat zij zeer verwonderde over het verwijt, dat hfl naar j gij moet slordig zijn en niet weten, waar zie goed bevindt. Voor alles echter verklaarde zu J voor hoogst zonderling van haar man, dat M) 1 achtige Henriette nog bovendien in zijne bescn nam. Mijnheer Böhmer strekte zich op de sopna zeide: „..ïva dia „Mjjn schat, slechts geen overijling in ft eD, genEn laat nu u arme man slapen. sloot hij de oogen. „Tnnaaiió( Voor hij zich naar het kantoor begaf, v ign hjj zijne vrouw nogmaals, geen stappen te g0Q der zijn voorkennis en haar aanklacht teg wjij6n riette te bewaren, zoo lang zy geen heter in handen kreeg. Wordt vervolg*-

Schager Courant | 1882 | | pagina 2