Uittreksel Advertentiën. tc DIUlvSMOHX, 83G aladies secrètes Zenuwziekten en Onvermogen. Dr. BEL LA, Abr. SLOOS, Holloway's Pillen en Zalf. ,e ?taat geruimen tijd in de behoeften des levens jai voorzien. Een paar dagen geleden had men in een woning aan den Loosduinschen weg de onvoor zichtigheid, onder een pak oudo papieren een zakje met buskruit in een brandende kachel te werpen. Een ketel water, welke op een kachel stond werd met een vreeselijken knal door het vertek geslingerd. De enkele huisgenoten, welke bij het ongeval tegenwoordig waren, bekwamen gelukkig slechts luttele verwonding. Te Aplerbeck heeft dezer dagen een bloe dige daad de geheele bevolking in opschudding gebracht. Zekere boekbindersgezel Fraaz Albus, 25 jaar oud, die eene üaison had met eene naaister, trachtte reeds eenigen tijd van haar af te komen. Op een bepaalden avond verzocht hij het meisje, hem in zijn werkplaats te komen opzoeken, en vuurde hier revolverschoten op haar af. Daarna begaf hij zich; als ware er niets geschied, naar een herberg, waar hij spoedig gevangen genomen werd. Toen de politie hem evenwel wilde wegvoeren, joeg hij zich zelf een kogel door den kop en was na een kwartier een lijk. Het meisje, hoewel zwaar gewond, hoopt men toch in het leven te kunnen houden. Maandag woedde een geweldige orkaan over Newfoundlandwaarbij vijftien schepen en vele visscherspinken verongelukten. KUNSTINIEUWS. van de bepalingen, waarvan quitanties, wis sels, assignaties en alle ander handelspa pier met 1 Jan. 1883 onderwor pen zullen zijn. iuku;i;hli.I5;i: sta in d. Gemeente Schagen. Marktberichten. 41 16, O',— w n n t R l n in de herberg van den Heer K. Govp.rs op Maandag 22 Jctnuarij 1883, voormiddag.-* 10 uur, ten overstaan van den Ie Schoorl dam residerenden Notaris A. \ONK, van: Eene kapitab BOEIREN- i PLAATS, ocstainde iu eene hechte, goed onderhouden 4ttes8a=sas' BOERBjftvOMXO, met ERF, SCHUUR, ARBEIDERSWONING, BOUW- en WEILANDEN in den Scha ffcr- waardgemeente Haringcarspelkad. Sectie C, Nos.' 129, 151, 152, 153, 257, 258,277, 276, 279, 467, 501, en 466, groot 26 hec taren 38 aren60 centiaren. Eigenaar do Heer R. BIJPOST. Aanvaarding Huizen 1 Mei 18S3, Lande rijen bij de betaling. A. VONK. (GEHEIME ZISETEN) vinden radicale genezing door mijne methode, ge baseerd op het nieuwst wetenschappelijk onder zoek, zelfs in do wanho- pendste gevallen zonder storing der functiën. Ik genees insgelijks ds droevige gevolgen van de zanden der jeugd, notaris te Winkelzal op Dinsdag 9 Janu ari 1883, des middags ten 12 ure, in de herberg van D. Wester, genaamd «Nieuw halfweg," tegenover de R. C. Kerk, inde Heer Hugo waard, publiek veikoopen Een HUISMAN S- WONING met ERF, BOOMGAARD, en diverse perceelen uitmuntend WEI-en BOUWLAND, staande en gelegen te Heerhugowaard, nabij de westdijk, kadaster sectie D, Nos. 825, 824, 826, 82/, 828, 829 en 835te zamen groot 6 Hectaren, 41 Aren, 30 Centiaren. Toebehoorende aan den Heer Jb. DEK KER Az. Waterzucht. Gezwollen beenen. Do verschilende soorten van waterzucht, door lucht of door water veroorzaakt, komen dik wijls voort uit eene opstopping van den vrijen bloedsomloop door de bloedvatenof hangen at van den eenen of anderen ontstoken toe stand der afzonderingsorganen. Holloway's be roemde middelenwelker kracht niet kan over dreven worden, werken onmiddellijk op het bloed, de zuiverings-en afscheidingsorganen, met eene kracht, waartegen geene waterzucht, hoe verouderd ook het kan uithouden. Zij rege len het vloeien van het bloed iu elk orgaan en zuiveren het te gelijker tijdzij maken al les wat besmet of schadelijk is schoon, zij her stellen elke werking en toch hoe machtig zij ook zijnom goed te doenzijn zij geheel cn al schadeloos. Zij bevatten volstrekt geen kwikzilver of eenig ander schadelijk bestan- deel. Zij werken veilig en zeker. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f0,80fl.S5, f3.fö.75, f 13,50 en f 20.50 zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij alle Apo thekers in Holland, alsmede in HOLLOWAY'S Etablissement Londen, 533, Oxford Street, Gisteren avond werd voor eene stampvolle zaal door de Rederijkerskamer „de Roos" opge voerd ,,de Oom uit Oost-Indie of de drie ge kroonde Artisjokkenblijspel met zang in twee bedrijven door A. Ruisch. Evenals de meeste stukken van dien auteur. Is ook dit niet vrij van bombast, holle frasen en fvalsche pathos en wat het ergste is, lang dradigheid. Het comische zou moeten gezocht worden behalve in eene ongehoorde hoeveelheid kluchtige scheldwoorden, in de combinatie van de meest verschillende denkbeelden, die door hunne dik wijls allerzotste tegenstelling de"' lachlust van 't publiek moeten opwekken. Zeer verdienstelijk zou 'de vinding van den stof en van eenige figuren zijnwanneer het 's Heeren Ruisch eigen werk ware, en niet de getrouwe nabootsing van de bekende verwante personen uit Diekens' Maarten Chuzzlewit, Toch schijnt er iets aantrekkelijks voor 't publiek in te leggen en wordt het door een zorgvuldige vertolking vrij wel gerei En nu een enkel woord over de opvoering. Deze was beter dan 't stuk. De bijval Van 't publiek was ten vólle verdiénd. Een woord van lof en waard.esring komt aan de leden der kamer toe, voor hun ijver, am bitie en studie. De oude Meyveld, de oom, die aan 't stuk de halven titel gaf, was een zeer goede tooneel- grijsaard, terwijl de waard uit „de drie gekroonde artisjokken" die de andere helft van den titel leverde slechts wat meer zorg aan uiterlijk had behoeven te geven, om een aardig type gele verd te hebben. De femelende Rollet, altijd huilend en huiche lend, had voldoende zalving. Succes was zijn deel. Philibert de.kleinzoon was een flink krijgs man. Het rolletje kreeg er beteekenis door. De dames vervulden hunne rollen boven ver wachting, vooral Arabella, een rol tot welker vervulling moed behoorde. De kasteleines was flink levendig en bij de hand: zooals ze. wezen moest. Het blijkt alzoo dat er nog goede krachten in de kamer schuilen, die ons verlangend doen uitzien naar de opvoering van een stuk van meer letterkundige waarde. Er is maar één keus, zich te schikken naar den smaak van 't publiek, waardoor de rede rijkerskunst van twijfelachtig nut wordt, of de smaak van 't publiek te ontwikkelen door het aanschouwen van goede tooneelwerken. Hierin te beslissen zij den heeren Rederijkers aanbevolen. Aan een vast recht van 5 cent zijn onderhevig (onverschillig het bedrag): a. alle wissels, assigna ties, orderbriefjes en ander handelspapier binnen het rijk betaalbaar (alsmede de duplicaten of copieën), be taalbaar hetzij op vertoon of zicht, hetzü uiterlijk drie dagen na zicht of vertoon, of uiterlijk acht dagen na de dagteekening, b. alle wissels en alle ander handelspapier buiten het rijk betaalbaar: c. alle Suitanties, bevattende de erkenning door of namens den schuldeischer van het geheel of gedeeltelijk te niet |aan eener geldschuld, onverschillig in weiken vorm die stukken overigens zijn opgemaakt, al warejhet in dien van berichten of brieven; - d. de kassiers-quitan- ties. Aan een evenredig recht zijn onderworpen al lo wissels, assignaties, orderbriefjes en ander handels- Papier, binnen het rijk betaalbaar, getrokken op andere termijnen dan sub 1 aangegeven. Dit èvenredig "«draagt: tot f 100, 5 cent, boven flOö tot 200, 15 cent, snz. voor olke f 100, 5 cent meer. nlet,mèer dan f 10 bedragende en niet 1 strekkende op tekening of tot geheele voldoening van een grootere som, zijn vrijgesteld van zegelrecht. ten boete van honderdmaal het niet overeenkom- stig de wet betaalde recht, doch minstens van f25, is verschuldi gd door iederdie een der bovenbedoelde stuk ken heeft geteekend, verhandeld, geaccepteerd, geën dosseerd, betaald gequiteerd of voor aval geteekend, of wel wegens non-acceptatie of non-betaling van zoodanig stuk een akte van protest heeft doen opmaken. Is een aan evenredig recht onderhevig, in het bui tenland getrokken wissel in meer dan één exemplaar opgemaakt of zijn daarvan copieën vervaardigd, dan zijn de andere exemplaren en copieën vrij van het recht mits; a. op den primo of den oorspronke- lijken wissel het recht behoorlijk voldaan zij; en - b. de houder of do acceptant, die binnen het rijk op een der niet gezegelde andere exemplaren of copieën het eerst zijne handteekening zet,'aan die handtee- kening de daardoor tevens bekrachtigde verklaring doet voorafgaan. „Het zegelrecht is op den prima (of oorspronkelyken) wissel behoorlijk voldaan" Hij, die deze verklaring in strijd met de waarheid ondor- teekent, beloopt duizend gulden boete. Het zegelrecht (waarvan geen opcenten verschuldigd zijn) kan worden voldaan: a. door gebruik van hot van rijkswege verkocht wordend handelszegol b. door do formulieren voor de onderteekening te doen zegelen aan het kantoor van buitengewoon zegel: c. door opplakking van een plakzogel, en d. wat betreft wissels uit het buitenland getrokken, door een plakzegel of wel door de wissels te doen zegelen door den ontvanger dér registratie voor de burgerlijke akten. Bij het gebruik maken van plakzegels, moot dit, voor de ondortookening, goplakt worden, op quitanties en brieven ter plaatse, voor de onderteekening bestemd: op wisselbrieven, assignaties, orderbriefjes en ander handelspapier door de trekkers ter plaatse voor do onderteekening bestemd; door de acceptanten, op de voorzijde, ter plaatse waar gemeenlijk een acceptatie gesteld wordt; door ondossanton, op do plaats waar zij hun endossement of blanco endossement moeten stellen. Het plakzegel wordt vernietigd, door de handtee kening voor de trekking, de trokking, do acceptatie, het endossement of de kwijting met inkt daarop of ovorheen te stellen en door op hot jevel eveneons met inkt in te'vullen den datum, desvorkiezende ver kort, waarop het gebruikt wordt. Ingeschreven van 22 tot eu met 25 Der. 1882. Geboren Johannes, zoon van Louwrens Koo- men en van Vrouwtje de Wever; Adrianus Johannes Josephus, zoon van Cornelis Schoen en van Cornelia Sloets. Simon, zoon van Ariën Blaauboer en van Aagje Meurs. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd Christian Wilhelm Bottge'r en Gerarda Johanna Suzanna Baert. Overleden: Klaas Snaas,. oud 75 jr8 md. Cornelis Schoorl, oud 68 jr. 2 md. HOORN don 23 Doe. 1332. Heet. Rogge f 1(5 12 Tarwe f 8 Gerst f 34 Haver f avitte Erwten f .,1 Groene Erwten f Grauwe Erwten f Vale Erwten f Bruine boonen f Witte boonen f Paardeboonen f f Duiven boonen f Karweizaad f Mosterdzaad f 10 stuks Paarden van. f Koeion van - f 20 Kalveren van f 70 stuks Schapen van f 230 stuks Lammeren van f 115-stuks Varkens van f 4 stuks Zeugen van f 345 stuks Biggen van f 0 Bokkon van f 0 Geiten van f 130 stuks Kippen van f 250 Eenden van f 900 Kippen eieren f Eendeneieren f 792 koppen Botor 5.21. van f 59 H.L. Aardappelen van f mand Appelen van f mand Peeren van f Hazelnoten f handel 9.00 4,75 3,25 09,- 13,00 17,- 13,- 14,- 00,- 7,00 12,50 70, 'Tor- Mark-t aangevoerd. 0, a: r.7,5') por H.L. 11- 5,75 4,09 00. - 1(5,- 21, 14.75 16, -• 8,00 n i) 14,00 24,- per 200, per stuk per stuk 28,— por stuk tot tot 16.-tot r 28, tot 34, oer stuk 14,- tot 17,— rot 25.— tot 5.— tot tot tot 1.— tot z,— per suis. 0,70 tot 0,80 per stuk 6.—a0,50 per 100 stuks 1 flfi pil-n Ir.-» 29, - per stuk 20,— peT stuk 55,— per stuk 9,— per stuk per stuk per stuk 2,— 'per stuk 1 Ol/Uft i stuks J stuks 0,67s per kop 2,40 tot 2,80 per H.T 0,—aO, TT a per 100 stuks O,025 tot l'~1-~v- ■j,— per halve H.L. 0, a 0, per halve H.L. matig. Notaris. GEHEIMHOUDING VERZEKERD. Verzoeke e<ne uitvoerige beschrijving der ziekte te zenden aan Paris, 6place de la Nation. Lid van verscheidene Wetenschappelijke Genootschappen.

Schager Courant | 1882 | | pagina 3