OPRUIM! DIENSTBODE. GEMENGD NIEUWS. AABZISmtMKl ~A nn. SLOOS7 bij inschrijving verhuren: Buitenlanrisch Nieuws. Ad verleunen. Mnrlitberichten. Ingezonden. Manufacturen.Japonstoflen, Tapijtgoederen enz. enz. Uimerscel-Zuivcringszout. rot. I)r. ALBEliT i f Jr rwijl hondanie ojggctuigea van dit ontzet .eau drama, aan het strand vereenigd, geen enkele poging konden doen om de acht ongelukkigen te redden. Het x<n rampspoedige vaartuig was genaamd Zonder vlijt geen zegen en behoorde aan den reeder J. Tuvt, stuurman P. de Mos; het dreef bezuiden den vuurtoren aan land. Uit den Haag word gemeld dat de Koning en de Koningin niet, zooals aanvankelijk het plan was, van Engeland rechtstreeks naar Lux emburg zullen vertrekken, maar eerst op 1 Mei c. k. te Amsterdam de Internationale koloniale Tentoonstelling zullen openen. FRANKRIJK' - Parijs 7 Maart. Volgens de nieuwste berichten van de Fransehe reizigers Paul Soleil- let en Brémond, die zich tegenwoordig in Schoa bevinden, heeft Soleillct van den Koning Menelek van Sehoa een zeer groot gebied gekregen, benevens de concessie een spoor weg aan te leggen tusschen Schoa en Obock. Brémond, die zich den laarsten Januari naar Obock begaf, meldt, dat de Keizer van Abes svnie Johanneszeer zwaar ziek is cn dat Koning Meuclek reeds maatregelen neemt, om ingeval Keizer Johannes steift, diens troon te bestijgen en zich te laten kronen tot Keizer van Abessvnie. Tengevolge eener overeenkomst tusschen deze beide Afrikaansche hecrschers, is Menelek, de opvolger van Johannes. Daar Koning Me nelek de bondgenoot van Frankrijk iszoo boopt nien, dat het Frankrijk zal gelukken, later in Abessvnie vasten voet te krijgen. Parijs 8 Maart. De verzameling op de Esplanade des Invalides zal morgen toch plaats vinden. Het aanplakbillet luidt: Groote openbare Meeting onder den vrijen Hemel op de Esplanade des Invalides op Vrij- nag 9 Maart 1883, om 2 uur namiddags. Dagorder: Uitnoodiging tot de regeering, om dadelijk maatregelen te nemenom arbeid en brood te geven aan diegenendie het niet heblien. Kameraden! Met het oog op den stilstand van den arbeid en de eler.de, welke wij lijden, met het oog op de onverschillig heid diergenen, die ons ngeeeren, nam een groot aantal onzer het initiatief tot deze Mee ting. Moge geen enkele onzer ontbreken om kondschap te doen van ons recht op bestaan. anneer onze rijke republiek ons geen arbeid meer kan geven, dan moet zij de scheppers van haren rijkdomhaar hechtstc steunpilaren <le arbeiders, voeden. De Commissie Labat, Montant, Gauthier, CoraillacCortellier, schrijnwerkers. Parijs, 9 Maart. Tot aan 12 uur, 's mid dags, hadden zich ongeveer 2 u 300 arbeiders voor liet. gebouw der Invalieden verzameld eu waren de tuinen binnengedrongen. Daar de menigte te groot werd, zuiverden de Inva lieden de tuinen. Kort daarop trokken talrijke kleine groepen naderbij en hoopten zich op voor liet Invaliedengebouw. Minister Ferry, de prefect van politie en de directeur der veiligheidspolitie bevonden zich in bet mini sterie van buitenlandsche zaken, ter zijde van de Esplanade; politiedienaren waren op het plein en in de aangrenzende straten. Om 1 uur trad een atdeeling stedelijke politie aan en beval de lieden uiteen te gaan. Om 2 uur was de verzamelde menigte reeds zeer groot, de politie herhaalde haar bevel; de groepen verstrooiden zich op de eene piaats n verzamelden zich op de andere, terwijl zij allerlei kreten uitstieten. Om 21/, uur trokken 3090 arbeiders, die door de jjolitie van de Esplanade des Invalides waren ver dreven, onder den kreet«Naar het Elysée," en onder het zingen van de Murscilluisc door de Elyseesche velden. De politie versperde dadelijk alle [straten die naar het paleis van den president voerden. I Een hoop onder aanvoering van Louise Mi- chel trok intuschen naar den Faubourg Saint Honoré; de politie beval hen uit een te gaan het kwam echter tot een gedrang en gewoel cn de politie nam 20 personen gevangen waaronder een redacteur der Gaulois. Toen de aibeiders op den Faubourg St. Honoré paren aangekomen, ontstond er groote ont steltenis onder de bewoners dier straten en werden alle winkels gesloten. De pref ct van politie, de chef der publieke veiligheid, ^chnerb, generaal Pittié en de commandant der wacht van het Elysée, Lance, hielden |>*ad op de place Beauvau en er werd bevel gegeven de demonstranten te verdrijven uit e voorstad St. Honoré. Er werd niet veel wederstand geboden. Het bleef bij stok- en vuistslagen. Tegen 31/» uur rukte de Parijsche stedelijke garde te paard aau, die aile straten der voorstad zui verde. Behalve Louise Michel was geen der on derteekenaars van het aanplakbiljet tegenwoor dig, daar de politie maatregelen had geno men, hen te verhinderen op dc Esplanade te verschijnen. Toen om 21/, uur 1500 stedelijke sergeants de Esplanade zuiverden hadden er talrijke in hechtenisnemingen plaatsde maatregelen der politie waren zoo goed getroffen dat er geen wederstand mogelijk was. Om 5 uur was op de Esplanade eu in de voorstad St. Honoré de rust weder volkomen hersteld. Een deel der demonstranten, die zich tegen 4 uur op de brug de la Concorde, op den Boulevard St. Germain en in de Rne de Bourgogne we der verzamelde, werd door de bereden Pa rijsche garde uiteengejaagd. Men had de straatsteenen opgehoopt om de paarden te doen vallen, doch dit mislukte. Een bakkerij in de voorstad St. Germain werd geplunderd, ook werden er glasruiten verbrijzeldmaar om 5 uur was alles voorbij en de rust weder hersteld. DITITFCHLAND. Berlijn 7 Maait. De crisis in het mi nisterie van oorlog is geëindigd. De Luitenant generaal Bronsart v. Schellendorf, is benoemd tot opvolger van den minister van oorlog, van Kanieke. - In het dorp Belitz is onlangs een kind gestolen. Een 9jarig meisje, wees, was sedert een half jaar bij haren voogd, nadat zij vroeger langen tijd door eene familie in Teterow ver pleegd was. Hier had een Mecklenburgschc vrouw, die later te Berlijn met een acrobaat gehuwd was, het kind leeren kennen. Deze vrouw kwam den 23sten Januari per rijtuig te Belitz, begaf zich onmiddelijk naar het schoolgebouw en liet den onderwijzer verzoeken de kleine een oogen- blik mede te geven. Zij ging met het meisje naar de pleegouders en verzocht de pleegmoeder het kind schoenen aan te trekkenopdat ze haar een eindweegs kon begeleiden. Wegens den ster ken wind werd dit door de pleegmoeder gewei gerd, maar zij stond de vreemdelinge toe het kind weder naar school te brengen. Aan het schoolgebouw gekomen, wist zij het kind te bepraten haar naar het rijtuig te brengen. Hier nam zij het meisje onverwachts onder de armen zette het in het rijtuig en reed weg. Wel werd de wegvoering van het meisje spoedig bemerkt en onmiddelijk de politie van het naburige stadje Teterow hiervan kennis gegevenmaar vóór het bericht te Teterow was aangekomen, was de vreemde vrouw met het kind naar Berlijn ver trokken, en men heeft haar nog niet kunnen ontdekken. -- Te Guunarans, in Portugal, stierf dezer dagen een rijk man, over wiens gierigbaid een aantal auerdoten in omloop waren. Vooreenige jaren had een ambtenaar lieui een bijzonderen dienst bewezen, waardoor de gierigaard zich ge dwongen gevoelde den ambtenaar een geschenk aan te bieden. Toen het geschenk aan de wo ning van den ambtenaar werd afgegeven, gaf de ontvaugei aan den bezorger aoo reis (ongeveer 6o cents) als looi. Verheugd stak de bode, die niemand anders dan den gever zelf was, de fooi in zijn zak en verwijderde zicli met het aangename gevoel van ten minste neg zoo reis bij de zaak verdiend te hebben. BUIlüEttLIJKti STAND. Gemeente Schagen. Ingeschreven van 6 tot en met 8 Maart 1883. GeborenGeertjedochter van Simon van Scheijen en van Trijntje de Graaf. Ondertrouwdr. Geene. Getrouwd: j Overleden: Jan Deutekom, oud 17 jr. 9 md. Gemeente St. Maarten. Ingeschreven van 1 tot 28 Februarij 1883. Geboren3 Februarij. Jan, zoon van Jacob Neefkes en Maartje Hopman. 12 id. Alida Maria, dochter van Jan Bakker en Antje de Geus. 23 id. Neeltje, dochter van \V illeni Govers en Grietje Brommer. 27 id. Aaltje, dochter van Dirk Appel en Antje Asjes. Ondertroud-. 1 Febr. Pieter Grootes en Trijn tje K ossen. Gehuwd-. 17 id. Pieter Grootes jm. oud 24 jaren, wonende te St. Maarten en Trijntje Kossen jd. oud 21 jaren. Overleden-. Geene. Gemeente Rijp- Ingeschreven van 28 Febr. tot 5 Mrt. 1SS3. GeborenWilhelmina Hendriks, dochter van Jan de Groot en Conielia Ridder. Cornelis, zoon van Lodewijk Walch en Maria Christina van Geelkerken. Margnfeihn, dochter van Dirk Kok en Johanna Petronella Frederiks. Jan, zoon van Trijntje Hoogstraten, ongehuwd. Ondertrouwd-. GetrouwdGccne. Ocerlcdu ITVNDHOLXV. Internationale Veetentoonstelling 1883 te Hamburg. Zooals reeds bekend is uit verschillende be richten heeft de rtollandsche Maatschappij van Landbouw f 500.beschikbaar gesteld ter tegemoetkoming in de kosten van inzenders van vee uit de Provinciën Holland op de dit jaar te Hamburg te houden Internationale Veetentoonstelling. Het hoofdbestuur heeft als leden der Com missie benoemd de Heeren: C. J. van der Oudermeulen te 's Gravenhage C. P. Hoek te Wateringen H. P. de Kat v. Hardinxveld te Dordrecht Jhr. P van Foreest te Heilo J. Breebaart Kz. te Winkel J. Zijp Kz. te Abbekerk en P. F. L. Waldeck te Loosduinen, welke Commissie in overleg met de door Z. M. den Koning benoemde Commissie zal werk zaam zijn. Belanghebbenden kunnen bij de Leden van bovengenoemde Commissie nadere inlichtingen verkrijgen. Opwekking tot medewerking om ook het Hollandsche Vee te Hamburg waardig te doen tegenwoordig zijn mag wel overbodig worden geacht. SCHAOEN 8 Miart Ter markt aangevoe -d. 4 stuks Paarden f 60— a 150.— 14 Gtlde Koeien (magere) f 140. a 240.— 10 idem (vel te) f 250.— a 310.— 6 Kallkoeien f 180.— a 240.- 52 Nuchtero Kalveren f 4— a 14.— 130 Sctiapen (magere) f 22.- a 32.- 16 Varkens (magere) f 11 a 22.- 15 Biggen f 8— a 11.— 20 Konijnen f -.10 a —.70 10 Kippen f 1. - a 1.50 160 kilogr. I'oter f 1.26 a 1.53 50 Kaas f —.40 a - -.50 8000 stuks Kip-Eieren f 3— a 3— 1500 Eend-Eieren f 3.50 a 3.50 HOORN, Kaasmarkt van den 8 Maart, 1883. Hoogste marktprijs Kleine f 39,—. Commissie f 39, Gewogen 21 Stapels. "Wegende 5964 Kilogrammen. OXDERTKOrnD F. SANT p.n A. ROGGEVEEN. Helder, g m ]38;3 schageni Algemeene kennis gering. Mijnheer de liedacteur! In 't Rotterdamsch Nieuwsblad komt het bericht voor«dat de eigenaar van het kasteel van Buren besloten heeft dit kasteel waar aan zich zooveel herinneringen van lang ver vlogen tijden vastknoopente sloopen." Toen ik mij in 1843 te Buren vestigde, was van het kasteel niets meer te zien dan de vervallen voorpoort en de wallendie de plaats omringden, waar het kasteel gestaan had. Die wallen zijn later geslecht en het ter rein is tot tuingrond en plantsoen gemaakt. Als ik mij niet vergis behoorde een en an der aan de gemeente Buren. Of daarin in later jaren verandering gekomen is, weet ik niet; maar betwijfel toch zeer, «later weder om een kasteel opgebouwd zou zijndat weer gesloopt zqu wprden. De herinneringen die de heer Vorsterman van Oijen te 's Hage aan dat bericht vast knoopt, zijn zeer juist, cn zouf'en nog ver meerderd kunnen worden; doch Int bericht zelf (overgenomen in de Held. en N.Ct. van 7 Maart) moet ik voor verzonnen houden, zoolang het niet opgehelderd wordt. S. RECLAME. Aan al degenen die LIJDEN aan VALLENDE ZIEK TE, KRAMPEN en ZENUWZIEKTEN, bevelen wy dringend aan de zoo algemeen bekende en waarlijk wonderbaarlijke methodo van Prof Dr. Albert, Parijs, 29, Avenue de Wagrain. Dat dan alle zieken zich met vertrouwen wenden tot hem en velen ondpr hen zul len de gezondheid terug vinden die zy wanhoopten nimmer terug te krygen. Behandeling per brief, na uit voerige beschryving van de ziekte. Mynheer deproffesor Dr. Albert neemt geen honorarium aan dan nadat de volkomen genezing is geconstateerd. van eene groote partij TE ALKMAAR. op Maandag 12 Maart a. s.aanvangende des middags 5 uur eu Dinsdag 13 Maart a.s. te 10 uur 's morgens, in het Café DE NACH TEGAAL, van den Heer T. HARP aldaar. l)e goederen zijn ter bezichtiging gesteld iu gemeld lokaal op a.s Maandag van 10 tot 3 uur Alles brecder bij strooibillettcu vermeld. De goederen zijn afkomstig van het gestrande stoomschip «Eddijstonk' en zijn min of meer door zeewater beschadigd. Nadere inlichtingen te bekomen bij den Ma kelaar W. APPEL Jr.te Alkmaar. zal op Donderdag 15 Maart 1883, des voor- niiddags 11 urein het Koffiehuis van den Heer C. KOS Pz.te Schagen, Eene BOERENPLAATS, gelegen aan den Slikkerdjk, '1^ jn (je gemeente Wieringer- waard en in de gemeente Barsingerhorngroot 26 Hectaren, waaronder 9 Hectaren BOUW LAND, toebehoorende aan den lieer F. Bl.yau- boer. Voor een tijdvak van 6 achtereenvolgende jaren Tegen 1° Mei a.s. wordt te Alkmaar gevraagd een DIENSTBODE, als meid alleen, in een klein gezin. Loon f 70. buiten verval. Men wordt verzocht zich met franco brie ven aan te melden aan het bureau van dit blad onder letters V. R. Allen, die iets te vorderen heb- "ben van- of verschuldigd zijn aan de weduwe JACOB DEK KER, in de luiegemeente Schagen, gelievo daaraan opgave of betaling te doen ten huizo van genoemde weduwe JACOB DEKKER, vóór of op den lóen April a.s. Het echte algemeen gunstig bekende UM- VERS EEL-Z Ui VER 1NGSZOUTeen zek«r middel tegen maagkwalenzuurbraking, hartwater, enz., is thans echt verkrijgbaar in J/4 pakjes a 15 cent, Vs pakjes a 27l/a cent eu in heele pakjes a 50 cents, te Schagen bij J. Groot 'Izn. BELAXGHIJ lx VALLENDE ZIE KI E) Zenuwkramp kinderkrnmp Zenuwziekten. Volkomen herstel van bovenstaande kwalen d«x»r mijno geneeswijze. Het honorarium behoeft eerst na verkregen gunstige uitkom sten voldaan te worden. Behandeling per brief. Avenue de Wagrarn29Paris

Schager Courant | 1883 | | pagina 3