Madrid, 9 Aug. De officieren van het regiment Numancia hebben een bende oproe rige soldaten achtervolgddie gisteren Santo- Domingo hadden verlaten. Zij zijn er inge- slaagd hen na een tocht van 13 uren te ach terhalen en hun tot onderwerping te dwingen. ITALIË. wint bij de bevolking nog steeds voet, waartoe Gemengd Nieuws en lateuzijne wijze van zijn uitgeoefend, dat 1 een paar minuten vertraging hem een breuk toeschijnt op de bestaande wet tan snelheid. Maar de trein laat zich hooren. De deuren der wachtkamer worden geopend en daar stormt het publiek naar buiten en daar omookhet vroo- lijke troepjedat we daar zooeven opmerkten, i We hopen dat zij zich uitstekend zullen"' vermakendat isdat ze zullen genieten wat de natuur aanbiedt, .zonder dat dit juist een overmatig gebruik van drank behoeft uit te k lokken, dat helaasmaar al te dikwijls het geval is en het zoo opgeruimde morgentroepje des avohds al een zeer treurig aanzien geeft. Men is reeds zoo ver gegaan, om aan de spoorwegen de schuld te geven van de ver meerderde zucht naar uitgaan en van al wat daarmede gepaard gaatvan de grootere uit gaven, aan al dat uitgaan verbonden, van "t gemis aan lust tot werkendat hier door ontstaat en daarom wil ik dit in een volgend nummer behandelen. Baarn. P. van de Velde Mz. iiinuciiia iif!scli I\iieuws. Naar wij uit vertrouwbare bron verne men is Mejufvrouw Joh. Kleijonderwijzeres aan de O. L school alhierbenoemd als zoo danig te Bergen op Zoom. Door Z. TT. '<le Pans is benoemd tot Bisschop van Haarlem, de IIoogEerw. Heer C. J. M. Bottemanne, Kanunnik-Theologaal van Haarlems Kathedraal kapittel en president van het Seminarium te Warmond. Te Wieringerwaard is het telegraaf-kan- toor nu ook ingericht voor den telephoon- dienst. -Naar men ons bericht is Vrijdag-avond de bliksem ingeslagen in den molen, toebe- hoorende aan C. Stamte O. Niedorp en bewoond door Heijman, aan do Vennink, met dit ge volg dat de molen spoedig in lichter laaie stond en tot den grond toe afbrandde. ITet woonhuis dat aan den molen grensde is mede geheel afgebrand. Aan de harddraverij, 8 Aug. 11. te Alk maar gehoudennamen 20 paarden deel. De prijs van f 400.werd behaald door het paard Willem III, van den heer P. Brommer te Zijpe, pikeur de heer J. Koster; de 1ste premie van f 150.werd gewonnen door het paard Mieuemavan den heer J. Koster te Beemster; de 2e premie van f 50.werd toegekend aan het paard Bibo, van den heer N. G v. d. Lee te Koudekerk, pikeur A. v. d. Akker. Men schrijft ons: Het verblijf van de Ko ninklijke familie op Oranje-Nassau Oord moet zeer naar haar genoegen zijn. Voor het prinsesje wordt al het mogelijke gedaan om het haar zoo aangenaam moge.ijk te maken en wel door de kleine zooveel mogelijk vrij te laten. Het beval lige kind loopt en stoeit met hare koninklijke ouders in het park, welke laatsten zich door geen nieuwsgierige blikken laten storen in hunne ou dervreugde. Dan weer ziet men de kleine prinses geheel alleenonder toezicht van een bediende met haar lievelingspop onder den arm of aan «en hand. Die pop is er dan ook een om een kinderhart te stelen't is een groote grenadier f soonlyke ontmoeting te besparenmaar zij kon onmo gelijk haar moederhart sluiten voor de roeronde beden van Hertha, die by Egberts schrijven een brief had ingedaan. Zij wilde op den gewichtigen dag niet ont breken en wilde haar kind zogenend den bruidskrans op het hoofd drukken, om dan bescheiden op den achtergrond te treden. Daar hare echtgenoot nog onder den nakuur was, dien hy niet mocht verkorten, zoo reisde zy alleen, want hy had haar hulp niet meernoodig. Op den morgen van den bruiloft kwam Luise op den Tulpenhof aan en werd hartelijk ont vangen door Hertha die haar met Egbert tot aan het station was tegemoet gereden. Luise had haar oponthoud zoo beperkt mogelijk genomenals absoluut noodig was. De talrijke bruilofts gasten uit de omliggende plaatsen waren reeds vroe ger aangekomen en voor het parkhek stond een lange ry equipages gereed, om het bruidspaar en de getui gen naar het kleine stadje te brengen, alwaar de trouwplechtigheid zou plaats hebben. De aanwezigheid van de vele gasten en de voorbereidende maatregelen voor het feest veroorzaakten een algemeene onrust; daarby was er niet te veel tyd meer, en Hertha kon juist nog haar bruidstooi aan doen, terwijl haar moeder zich insgelijks kleedde. Eindelijk was alles gereed,en Hertha nam haar moeder mede naar tante Georgine, om beiden aan elkander voor te stellen. Georgine was insgelijks zeer feestelijk gekleed en wilde juist het rijtuig instappen. Hare beide neven waren bjj haar en terwijl Egbert's oog met stille verrukking op Hertha, verwijldezocht Fritz haar blik te ontwijkenterwijl hy inwendig van nyd en afgunst verging. Luise had reeds vooraf bedacht hetgeen zij tot hare oude vriendin zou zeggen maar toen zy Georgine nu in hare blindheid zag, toen kon zy haar gevoel niet langer bedwingen en onder tranen riep zy uit: „Georgine! myne ongelukkige, beste Georgine." De blinde week ontzet terug en strekte beide han den afwerend uit. „Wie is hier?" vroeg zy terwijl elke zenuw in haar gelaat zich bewoog en hare lippen zich krulden. .Wat is dat voor' eene stem?" die zich ondanks 's konmgs uniform, welke hij draagtmoet laten sollen en ringelooren door zijne kleine gebiedster, van tijd tot tijd ook in onge nade valt en dan tegen een boom geleund of in het gras geworpenwachten moet tot zijn kleine meesteres genoeg gespeeld heeft met haar jonge geit of met de konijnendie vrij in 't gras rond huppelen en door haar met peentjes en loof worden gevoerd. Als de prinses in 't park is kan men er zeker van zijn, pveral verscholen zooveel mogeiijiyom de kleine niet te storen, toeschouwers te zien staan, die het bevallige spel van het gelukkige koningskind gadeslaan. Als een zeldzaam bewijs van buitengewo nen moed, bij een knaap van 8 jaren, kanhêt volgende dieeenTe Strijp wilde gisteren drie kinderen van. 2 4 jaren met een ledige kuip over de Gender, die vrij diep is, gaan varen. Nadat zij de kuip met een eind koord van den kant hadden vastgemaakt, stapten zij} in hun scheepjedat echter spoedig omkanteldewaar door alle drie te water geraakten. Een knaap van 8 jarenhet gevaar ziende, sprong de klei nen achterna en had het genoegen ze allen van een anders wissen dood te redden en op het droge te brengen. De oude professor C.B. Tilanus, te Amster dam algemeen geacht en beminddoor klein- zeerigen ook wel een beetje gevreesd, daar hij bijzonder doordrongen was van de waarheid van 't bekende spreekwoord der „zachte medicijn meesters," is gisteren in den ouderdom van 86 jaren overleden; 45 jaren ,was bij hoogleeraar aan het Athenaeum geweest, welksjroem hij wijd en zijd verbreidde door zijne vele geschriften op geneeskundig gebied. 'tWas deze professor van wien 'tbekende verhaaltje ging van den matroos, die zich een been liet afzetten zonder een spier in zijn gelaat te vertrekken, maar luid schreeuwde toen de professors hem bij 't leggen van 't verband met een speld prikte en op 's professors verwonderde vraag, hoe hij nu bij zoo'n ldeinigheid schreeuwen kon waar hij straks zoo koelbloedig was geweest, het leuke maar juiste antwoord gaf „Ja professor, 't andere was noodig maar die kleinigheid hoorde er niet bij". De wespen zijn te Smilden dit jaar zeer overvloedig en buitengewoon brutaal. Als een staaltje van dit laatste moge dienen, dat zij een geit van den arbeider Kuperus hebben aan gevallen en gedood. fUiiicnlaiiriscti Nieuws. ST?_A_isr lel EGYPTE. Caïro, 7 Aug. Gedurende de laatste veertien dagen zijn Van het Engelsche bezet- tings-corps in Egypte 117 man aan de cho lera bezweken. In het laatste etmaal (tot 8 uur hedenmor gen), had men te Caïro 78, Rosetta 15, de provinciën: Carbieh73, DakaliehGS, Behera 33, Charkie 147, Sioet 64, de andere pro vinciën 120 gevallen met doodeliiken afloop. 15e aardbeving*. Aan de Indépendance Beige schrijft men dat „Het is Hertha's moeder," antwoordde dezelfde stem „uwe oude vriendin, Luise Stem!" Een doordringende kreet ontsnapte aan Georgine's lippen. Zy wankelde en lag in het volgende oogenblik in de armen van haren jongsten neef. Luise was ontsteld, niet minder dan het bruidspaar by wie nog de verbazing kwam over de tot nu onbe kende betrekkingen, welke Hertha's moeder door hare wToorden en hare groote ontroering duidelijk ver raden had. Hoeder en dochter snelden de in zwijm gevalleno dadelijk ter hulpe en brachten haar spoedig weder bij. Toen zy weder reeht op kon zitten, haalden allen weder ruimer adem en met vragende blikken keek het bruidspaar naar Luise, van wie zy ophelde ring over deze onbegrijpelijke gebeurtenis scheen te verwachten. Luise nam beiden eenige oogenblikken ter zijde. „Georgine en ik waren onafscheidbare vriendinnen zeide zij zacht, „het wederzien oninam my myn kalmte. Ik gaf my aan myne gewaarwordingen over en had de hare meer moeten ontzien, want voorde ongeluk kige ligt er tusschen heden en vroeger, toen wii elkander het laatst zagen, veel droevigs" Fritz had van deze gelegenheid gebruik gemaakt. „Beste tante, fluisterde hy haar in,het oor. „Ik ben bij u, uw neef Fritz. Hier is eenige rampzalige gebeur tenis in het spel. Vertrouw u aan mij toe Wilt eii met my alleen zijn?" „.Ja, Fritz, zeide Georgine. „Gy zyt onpartijdig met u kan ik spreken." Fritz verzocht de overigen, zich te verwijderen, daar tante hem onder vier oogen een mededeeling had te doen, en hoewel men ongaarne aan dit verzoek voldeed, zoo verwijderde men zich toch „Wy zyn alleen, tante," zeide Fritz. Georgine moest zich eerst bedenken, of zy het ook met de werkelykheid en met met een hardnekkigen droom had te doen. Zy zwaaide met de handen in de lucht en sprak onzamenhangende woorden die Fritz voor krankzinnigheid deden vreezen. Hy moest haar nog eenmaal de geheele toedracht der zaak vertellen, de bevolking van Napels, wanneer zij over <U slachtoffers der ramp spreken, niet van de dooden, maar van de begravenen spreken. De hoop om nog betrekkingen levend te redden de reddingen der laatste dagen veel bijdragen Men heeft namenlijk personen opgegraven,die 125 uren onder de puinhoopen doorgebracht I hebben. Vervolgens haalt men voorbeelden aan van vorige aardbevingen, zooals die van Basilicate, waar men slachtoffers, die 8, jf) zelfs 15 dagen onder de ruïnes vertoefd had- 1 den, nog levend te voorschijn heeft gebracht. Met deze voorbeelden voor oogen gaat men dus voort de ruïnes te doorzoeken. Het lijk van den bisschop Manella is Zaterdag gevon- den. Als bijzonderheid meldt men, dat hij hem een zeker getal bons gevonden zijn voor zijne parochianen bestemd, die afkomstig zijn van de inzameling na de aardbeving van 1881. Ook is men begonnen met de opruimina- der ruïnes van het hotel Piccola Sentinella waar een concert op den avond van den 29 Juli plaats had. Men heeft dnar lijken opge- I graven van dames, die nog bloemen in de hand hadden. Ook heeft men pogingen gedaan om het kapitaal terug te vinden, dat de familie van den scheepskapitein Zupputi bij zich had. Vijftig matrozen zijn hiermede belast geweest en hebben ongeveer 120.000 lires gevonden aan bankbiljetten, effecten en sieraden. Uit den berg Bromeo stijgt steeds een diohtm rookwolk op, tn hij doet den grond herhaal de lijk schudden. De laatste schokken hebben weder eenige slachtoffers gemaakt en verschei dene personen zijn besloten dit eiland voor I goed te verlaten. Evenals te Napels hebben de dieven te Portici, te Regina enz. het gerucht verspreid dat nieuwe aardschokken ophanden waren, waarop alle bewoners hunne woningen ijlings verlieten. Toen zij weder terugkwamen, von den zij hunne woningen bestolen. Ove ral is men begonnen met het inzamelen ten voordeele der slachtoffers. Men meent te Nnpels reeds 2 millioenen francs ontvangen te hebben. Te Rome ging Maandag de vereeni- ging van oudgedienden uit het leger met groote wagens door de stad, om de giften in ont vangst te nemen. Uit alle vensters werd goud, zilver, pakken kleederen enz, in de wagens geworpen en men heeft zelfs dames gezien, die zich van hunne armbanden en ringen ontdeden, die zij in de korven wierpen. R.N. Te Udenhout hadden twee buurvrouwen voortdurend twist. Gedurende acht dagen achter een waren verwijtingen aan de orde van den dag. De eene buurvrouw schijnt echter wat te ver te zijn gegaan om haar woede te koelen en stak de woning van de andere in brand. Zij is in ver zekerde bewaring genomen. De schatkamer te New-York heeft een deur, die tot een der gewelven toegang verleent. Deze deur is voorzien van een zoogenaamd uur- werkslot, dat slechts eenmaal per dag en wel eenmaal 's morgens te half negen open gedraaid kan worden. Volgens bericht van een der bla den weigerde dit slot eensklaps door een onbe kende oorzaak. Men doet nu onderzoek of het Luise's woorden herhalenhaar uiterlijke verschijning nauwkeurig beschrijven. j „Hertha Luise's dochterriep Georgine op scher pen toon uit. „Hoe moet ik mij de verarming dier familie verklaren? Hebt gil my nog niet kort geleden uit de courant voorgelezen" dat de Firma Stein Co., op de tentoonstelling een eersten prys heeft behaald „Zekerlijk," antwoordde Fritz, maar de firma is ourf, en dan komt het dikwijls voor, dat de eigenaars ver anderen. Toen ik nog in de residentie studeerde," ginglU) voort terwijl hij zich Luise's brief aan tante in hetgeheu- gen riep, „hoorde ik eenmaal toevallig daarover spreKen, dat een der beide broeders Stein, die de firn13 IA hunnen vader geërfd hadden, uitgetreden was. u heette dat hy toen door ongelukkige speculatiën zj geheele vermogen heeft ingeboet en in groote arnioea is vervallen." „Dan heeft hij loon naar werken," zeide 6eorg"L terwijl zy heftig met de vuist op tafel sloeg, ^aal J zy in somber nadenken verviel. „Verlicht uw gemoed, tante", verbrak Fritz stilte, in welke alleen het gekraak der w'e onee. de op en afrijdende wagens, het stampen der b duldig wordende paarden en het geroep der koei weêrklonk. og „Al heb ik u door mijne lichtzinnigheid ook zooveel kommer bereid, gij hebt toch nog nooit aa& tjyjvjvt/tu nummer Dereici, gy neot wjuu uug - u mijn hart kunnen twijfelen. Het opent zich ook in^dit uur. Hebt gij mij iets toe te vertro „Ja Fritz, het droevigste bedrijf in het treurri'e1 mijn leven moet ik u vertellen, want ik n onpartijdig toehoorder noodig, en die zijt siec alleen. Zoo wil ik u dan bekennen, dat ik e lief gehadmet al den gloedwaartoe een me -J ^y slechts in staat is. De kracht van mijn ge- nog in dit oogenblik doet bevenis eene ie tuige voor de sterkte van de haitstocht,aibeBJjnce hetzelfde voorwerp eens' in liefde verbond-^ on]C]at hij Berthoïd Stein. "Waarom beminde ik hem- een schoon man was en omdat ik de scho de

Schager Courant | 1883 | | pagina 2