Binnei\lün(lsch Nieuws. Buitenlandsch Nieuws. Marktbericht. 12 12.— wat bedaarder waren geworden, traden zij tot bet voorstel toe en met algemeene stemmen werd er besloten, om de hulp van den prachtigen kriticus in te roepen. Den volgenden dag ging eene uit hun mid den benoemde kommissie hunne opwachting maken bij den gevreesden man. De papegaai zat met een koninklijk air op een vooruitste kenden tak, vanwaar hij op de smeekelingen kon nederzien. Schuchter en bewust van hunne minderheid, naderden zij en een van hen, de moedigste, raapte al zijn moed bijeen en zeidc O schoone vogel, gij die elk onzer hebt beoor deeld, en uwe aanmerkingen en uwe veroor- deeling van ons gezang zoo onverholen hebt medegedeeld, gij moet voorzeker een groot kenner zijn en de prachtigste stem der wereld hebben. Verwaardig u, ons te helpen. Zing ons een bed voor naar de regelen der kunst en we zullen u dankbaar zijn Met gespannen verwachting luisterde men naar 't antwoord. Daar opent de papegaai den bek. Om te zingen? om 't hun voor te doen? Om hun gebrekkigen zang te verbeteren? IS eenom eenvoudig te zeggen Mijne heerenik fluit wel maar ik zing niet Doetinchem. P. v. d. Velde Mz. spoedig doenlijk aan Mijne Heeren, kennis geveu. Donderdag j.1. brachten de beruchte kwartjesvinders een bezoek aan Schagen. Moch ten hunne bedriegerijen, door middel van het bekende lokaas in den laatsten tijd, veelal schipbreuk lijden, heden slaagden ze naar wensch. Een heer(?) raapte vlak voor een naar de weekmarkt gaanden landman een papiertje, waarin eenig kleingeld zat, op. De vinder was te eerlijk om dit geld voor zich alleen te willen houden, en stelde den boer voor, het samen in een nabijzijnd koffiehuis te verteren. Deze nam dit gulle aanbod aan. 't Gevolg van dit alles was, dat hij met een drietal kaartspelende vreemdelingen aan 't dobbelen geraakte, en met een verlies van ruim f 150 het koffiehuis verliet. Gelukkig heeft de Justitie zich met de zaak bemoeit. In het naburige Zijdewind werden ze in den avond van dien dag door de politie uit Alk maar in arrest genomen, 't Is te wenschcn, dat deze lieden thans voor langen tijd onscha delijk worden gemaakt. De beroofde landman moet naar men zegt door de pers, met het bestaan dezer lieden bekend geweest zijn. Een waarschuwing te meer voor anderen om steeds op zijne hoede te zijn. Als eene bijzonderheid melden wij, dat bij den heer M. Gieiens alhier, zich het geval heeft voorgedaan, dat eene kip reeds sedert 10 dagen 11 kuikens heeft uitgebroed. Wel een bewijs van de zachte weersgesteldheid. -Naar men verneemt bestaat bij de Arn- bemsche dames het voornemen den Transvaal- schen heeren een blijk van hulde aan te bieden. Een ongehuwde jonge vrouw te Amster dam, die voor een dag of vijf in het volks koffiehuis //de Vrede" op Rapenburg, logies verkreeg, bleek den morgen na haar aankomst bevallen te zijn. Ofschoon zij eerst ontkende, werd bij onder zoek door de politie in een kast het lijkje van een kind gevonden, dat zij als het hare erkende, zonder te zeggen door welke oorzaak het gestorven was. Haar toestand maakte het noodig, haar in het gasthuis op te nemen. Bij het Collegium van het Leidsch studentencorps is de hier onderstaande Missive van de lransvaalsche Deputatie ingekomen: z/'s-Gravenhage, 4 Maart 1884. Aan het Collegium Civ. Acad. Lugduno-Balave Supremun. Mijnf. Heeren! Namens de Deputatie der Z.-A. Republiek heb ik de eer L de betuiging van Hare erkentelijkheid over te brengen voor de uit- noodiging, vervat in Uwe missive van l dezer en U tevens de verzekering te geven, dat Zij de daarin ten Haren opzichte geuite gevoelens van sympathie op hoogen prijj stelt." Met het meeste genoegen zal dan ook de Deputatie gebruik maken van de beleefde uitnoodiging om een bezoek te brengen aan Neerlands oudste Academie. Voorloopig heeft Zij 13 Maart a. s. bepaald als den dag, waarop Zij dit bezoek zou wenschen af te leggen. Intusschen is do Deputatie nog niet in staat reeds thans het uur van aankomst te Leiden te bepalen, doch Zij zal hiervan zoo Mag ik U ten slotte verzoeken bij het geheefe Studentencorps de tolk te willen zijn der gevoelens van erkentelijkheid der Depu tatie en tevens de verzekering te aanvaarden mijner meeste hoogachting. Namens de Deputatie der Z-A. Republiek De Secretaris, (was get.) Ewald Esselen." De Zuid-Afrikaansche deputatie, ontvangt te Amsterdam zoo menigvuldige bewijzen van sympathie, dat zij genoodzaakt is, voor afdoe- nig van zaken, eenige uren vrij te houden Zij zal dus niet vóór een uur des namiddags voor deputatiën en particulieren te spreken zijn Onlangs kocht een schaapherder bij Tubbergen van een boer te Geeteloo een her dershond, doch daar het dier niet aan zijn ver wachting voldeed, en hij derhalve meende be drogen te zijn, peinsde hij op wraak. Toen nu voor een paar dagen drie meisjes hem op den weg te gemoet kwamen, en hij in de eene de dochter van zijn vijand meende te herken nen, sleepte hij het 12-jarig kind naar het bosch, kleedde het uit en stak het toen zoo onbarmhai tig met dennennaalden, dat een paar menschen op haar hulpgeschreeuw kwamen toeloopen en haar bevrijdden. Het meisje, dat erg gewond is, bevindt zich onder geneeskundige ^behandeling en is niet buiten gevaar. De zaak is onmiddellijk in han den der justitie gesteld. Weder wordt het publiek gewaarschuwd voor een //heer", voordoende als Franschman, die goed Hollan lsch spreekt en toevallig in België woonachtig is, die per rijtuig vooral de buitenplaatsen afreist met een flux de bou- che fijne zakdoeken en kleinere zaken voor een spotprijs te koop aanbiedt en daarna voor eenige honderde francs linnen aanprijst, dat men dan dikwijls niet wil koopen, omdat de prijs te hoog is; doch de koopman die den kooper in de qualiteit voor de grootste helft van den prijs heeft bedrogen, is direct bereid een acceptatie desnoods op een jaar te ne men, die hij door den bedrogene doet teeke nen en daarmede vertrekt, terwijl de kooper te laat inziet, dat hij deerlijk om den tuin ge leid is. De //kwartjesvinder" B. "Vet is door de arrondissements-rechtbank te Amsterdam tot een celstraf van een jaar veroordeeld, ter zake van het aan een schipper ontrukken en zich arglistig toeëigenen van een bankbiljet, groot f 200. In de veenderij te Appelscha, staat aan de derde wijk eene herberg, die bewoond wordt door de weduwe Joehem de Groot en hare 20jarige dochter. Laatstgenoemde was in den avond van 2 Maart jl naar de Tooneelvoorstelling te Nieuw-Appelscha en liet haar moeder, die sedert eenige jaren aan 't been sukkelt, alleen achter... Nadat de moeder een geruimen tijd te bed had gelegen, hoorde zij, dat er in 't achterhuis ingebroken werd en dat twee mannen met elkan der spraken. In duizend angsten lag zij te bed Nadat de daders p. m. een kwartier in 't ach terhuis hadden vertoefd, kozen zij 't hazepad, 't geen de weduwe op 't bed duidelijk hoorde. //Bergen en daleu ontmoeten elkander niet, maar menschenkinderen wel", mag gerust de conciërge van den Raad van Indië Beer- horst zeggen, bij het vernemen van de benoe ming van den heer Van Rees tot Gouverneur- Generaal. De pas benoemde landvoogd en de heer Beerhurst hebben samen nog als klerkje gediend bij de Algemeene Secretarie. Men schrijft uit Amsterdam: Op het bepaalde uur 1.55 kwam de Trans- vaalsche deputatie hier ter stede aan. De kapel van Sonnemann speelde de Trans- vaalsche en Nederlandsche volksliederen en 500 Weerbaarheidsmannen presenteerden het ge weer, terwijl kinderen in de Transvaalsche kleu ren den heeren bloemen toestrooiden. Buiten verdrong zich eene onafzienbare me nigte. De heer G. Ribbink, ceremoniemeester der commissie van ontvangst, trad de heeren te gemoet en geleidde hen naar de versierde wachtkamer, waar prof. Gunning hen be- gioette en de leden der regelingscommissie aan de deputatie werden voorgesteld. Daarop had inspectie der weerbaarheidsmannen door generaal Smit plaats. Ten elf ure, Woensdagavond laat, was no<r eene verandering gekomen in den weg, dien de stoet zou volgen; voorafgegaan door den ceremoniemeester reden allen in zeven rijtuig langs de Prins Hendrikkade, voorbij Z. opleidingsschip de Wassenaar, hetwelk ko ninklijke eer bewees. De manschappen para. j deerden in het want; de stoet vervolgde zijn weg, overal uitbundig toegejuicht, langs de Nieuwe Heerengracht, Plantage, langs den Parkschouwburg, Middenlaan, langs Artis Sarphatistraat, Fredriksplein, Utrechtsche straat' Heerengracht, (zuidzijde) Gasthuismolensteeg', Paleisstraat, Dam, Rokin, Sophiaplein, Doelen straat naar het Doelenhotel, waar weder kin- deren bloemen strooiden. Heden middag diner in het Doelenhotel. Van avond serenade met fakkellicht van de studenten. EGYPTE- CAIRO, 6 Maart. Volgens eene van gene raal Gordon ontvangen dépêche, heeft een Egyptisch officier, die van Ei-Obeïd te Khar toem is aangekomen, het bericht aangebracht, dat de Mahdi een expeditie naar Darfoer had gezonden welke echter door Slatin-bez ver slagen is. In eene officieele dépêche Khartoem wordt gemeld, dat de stam der Kabbabish eene over winning op den Mahdi heeft behaald, ten noorden van Floreïd. Kit bericht is echter nog niet nader bevestigd. O O SI ENRIJK. De kroonprins van Oostenrijk houdt zich tegenwoordig met spiritistische studiën bezig. Na de ontmaskering van Bastian en zijne I medeplichtigen, heeft hij dezer dagen een voor- stelling laten geven door den anti-spiritist j Cumberland, die alle kunstjes kent, waarvan de mediums gewoonlijk gebruik maken, De voorstelling liep bijzonder goed af Cumberland raadde terstond, met welke gedachten de vor stelijke personen zich bezig hielden. Met een doek voor de oogen, zat hij op een stoel, terwijl de andere, om in gemeenschap met hem te zijn, de hand op zijn voorhoofd legde. Men moest dan denken aan een of ander voorwerp dat in het gebouw voorhanden was en onmiddellijk geleidde de geblinddoekte den bewusten persoon er heen. De Kroonprins werd terstond geleid naar den thermometer, aartshertog Reir.ier naar zijn generaal-steek die op de tafel lei, doch ten slotte steeg de verbazing ten top, toen de Kroonprins dacht aan zijn jachthond en de goochelaar het ge- heele gezelschap na eene lange wandeling langs trappen en gangen naar het verscholen hoekje bracht, waar de hond aan de ketting lag. Vervolgens las hij namen, geschre\cn op een stukje papier, dat men tegen zijn voor hoofd hield, deed iemand een ring om den arm, ofschoon een ander dien vasthield, en verrichtte tot groote tevredenheid van het gezelschap met even goed gevolg verschillende andere dergelijke kunststukken. Volgens den correspondent van de Daily Chronicle waren de anarchisten voornemens j het hotel van den heer De Rothschild te I Weenen in de lucht te doen springen. De politie zou een individu gearresteerd hebben, die een kamer tegenover het huis van den bankier had gehuurd, en bij wiens verscheidene dynamiet-bommen zijn gevonden. Volgens genoemden correspondent zouden de Weener bladen last ontvangen hebben van dit vooral niet te gewagen. SCHAGEN, 6 Maart. Aangevoerd: 4 Stuks Paarden Veulens 92 650 20 40 20 80 f 40. Ossen f Stieren f Gelde Koeien (m) f 140.— idem (v) f 220.— Kalfkoeien f 180.— Vaarsen f Gras Kalveren f Nucht. Kalveren f 4. Rammen f Schapen (mag.) f 16.— idem (vette) f Overhouders f Lammeren f Bokken Geiten f Varkens idem Biggen Konijnen Kippen Eenden Duiven Ganzen Zwanen (mag.) (vette) f f f f f f f f f b\— -.10 .50 90.- 180.- 260.- 230.- 20.- 26.- 20!- 9.- 1.5 1.5

Schager Courant | 1884 | | pagina 2