11 uitenlandsch Nieuws Gemengd Nieuws. kan doorlaten. Beide werken kunnen ongetwij feld er veel toe bijdragen om in deconunu- nicatie, die tot dusverre in West-Friesland veel te wenschen overlaat, verbetering te brengen. Omtrent de feesten die ter gelegenheid van de opening der Spoorweglijn Hoorn Zaandam, op 19, 20 en 21 Mei a.s. zullen gehouden worden, deelt men het volgende programma medeMaandag 19 Mei proef tocht in tegenwoordigheid van de hooge autho- riteiten en verdere genoodigden, 's namiddags officiéél diné; Dinsdag 20 opening der lijn voor het publiek, Turnwedstrijd op het Doelen plein, waarvoor men zegt dat o. a. f 2500 is disponibel gesteld, waaraan op uitnoodiging van de Vereeniging voor Volksversnaken verschillende vereenigingen zullen deelnemen; Woensdag 21 Harddraverij, uitgeschreven door de Harddraverij-Club, om prijzen van f 500 en f250 en een premie van f 100; ,s avonds groot vuurwerk, op den Karperkuil, ai 1 es op geluisterd door de muziek van Sonneman's kapel en illuminatie. In zekere gemeente zou onlangs gecol lecteerd worden. Om het zich gemakkelijk te maken, plaatste de burgemeester een bus aan het raadhuis, en liet bekend maken, dat ieder een gedurende eene week zijne gave daarin kon storten. Toen de tijd om was, werd de bus geopend en men vond één cent. Of hieronder ook de gift van den Burgemeester begrepen was, wordt niet gemeld. Dat in zeker land de gebraden duiven u in den mond vliegen, de gebraden varkens u te gemoet komen met het mes in den rug enz. enz., dat alles is geen nieuws, maar dit land in ons land wordt gevonden, is wel nieuws. Een landbouwer te Deventer was voor een paar dagen bezig zijn akker om te ploegen en daar vond hij in den grond verborgeneen varken, geslacht, schoongemaakt enz. en twee heerlijke zijden spek, twee voor en achterham men, twee halve koppen enz. Het varken kan ruim 50 kilo gewogen hebben. Het was ge braden, of neen, gebraden nog niet maar toch gezouten en geheel gereed gemaakt orn ge kookt te worden waartoe zelfs de touwtjes waren aangebracht. Ofschoon het zich in volko men goeden staat bevond, oordeelde de politie het voorzichtig en beter een en ander niet te doen gebruiken. Hoe het geslachte, schoongemaakte en gezou ten varken onder den grond komt is nog een raadsel. Zondagavond ongeveer tegen 7V2 ure brandde te Noord-Scharwoude aan den Laan- derweg in de nabijheid van het station een burger-woonhuis af. De dienstmaagd, van den heer P de Koning, wiens boerderij en aanhoorigheid den 21 en April 11. zooals wij vermeld hebben, een prooi der vlammen is geworden, is maandag 28 April, aan de bekomen schrik daarbij opgedaan, ten huize harer Ouders overleden. EGYPTE. Caïro, 27 April. Telegrammen uit Ber ber verzekeren, dat de troepen zich met de opstandelingen verbroederen. De bevolking is op de vlucht. De stad zal binnen weinige dagen aan haar lot worden overgelaten. Van Khartoem is geen bericht ontvangen. Caïro, 28 April. De Egyptische officieren te Assoean hebben een brief ontvangen van den onderbevelhebber van den mahdi, waarin zij worden gesommeerd zich binnen tien dagen te verwijderen op straffe van te worden vernie tigd. Aden, 2S April. Volgens gerucht heeft Osman Digna de voornaamste hoofden der vij andelijke stammen uit den omtrek van Mas- soeah tot koning Jan van Abyssinië gezonden, met de aanzegging, dat Osman den koning zul aanvallen, indien niet alle cluistenen in Abyssi nië tot den Islam overgaan. SIP-A HST J JEN Madrid, 28 April. Op den spoorweg tusschen Badajoz en Cindatl—Real heeft een déraillement plaats gehad, tengevolge waarvan de trein in de rivier is gestort. Het aantal dooden bedraagt meer dan 60, waarvan 50 soldaten die met groot verlof huiswaarts gin gen. De bladen geloven, dat het een werk van samenzweerders is. Volgens te Madrid ontvangen berichten, komen in de dagbladen van Havana verschrik kelijke vei halen voor van moorden op groote schaal, welke op Haïti bedreven worden, of schoon de opstand er reeds sedert eene poos bedwongen is. Al degenen, die aan den op stand hebben deelgenomen, worden op de gruwelijkste wijze ter dood gebracht. ENG-ELAETD. Londen, 28 April. Uit Caïro wordt van gisteren aan de Bailg lelegraph gemeldDe gouverneur van Berber vangt den aftocht in noordelijke richting aan. Heden morgen hebben i.50 personen Berber verlaten. Binnen weinige dagen zal de stad geheel zijn ontruimd. Vier brigaden Baschibezoeks en 500 soldaten zijn tot de rebellen overgeloopen. Men gelooft, dat deze ontruiming de rebellen tot omsingeling der andere garnizoenen zal aanmoedigen. Aan de Daily News wordt gemeld: Per telegraaf is naar Berber bevel gezonden 700 soldaten naar Korosko te doen terugtrekken, indien het moge lijk is. De geheele streek tusschen Berber en Karthoem is in opstand. GrUOOT-BHITT-A-TsTTsriË Te Dublin hebben de dynamietmannen weder blijk van hunne tegenwoordigheid gegeven. Men heeft Vrijdag de kazerne in de Shipsteet, die in de nabijheid van het paleis van den on derkoning van Ierland is gelegen, getracht in de lucht te doen vliegen, door middel van eene helsche machine, die op een vensterbank was gelegd. Het verlangde doel heeft men echter niet bereikt. De schade bepaalt zich toteeni- ge gebroken ruiten. Op de plaats, waar de ont ploffing heeft plaats gehad, heeft men een ijzeren buis en eenige stukken metaal gevonden, die ongetwijfeld een deel der machine hebben uit gemaakt; bovendien een uurwerk, dat gediend heeft tot de ontploffing der machine. De politie heeft niemand kunnen arresteeren. De Seine bood eergisteren op de hoogte van den Pont de Solverino te Parijs een hart verscheurend en angstig schouwspel aan. Een meisje, van twintig jaren ongeveer, had zich, een kreet van wanhoop slakende, over de leuning van de brug in de rivier geworpen. In een oogen- bltk waren honderde toeschouwers bijeen, doch niemand die zich in den stroom durfde wagen om de ongelukkige te redden. beneden aan den oever van de rivier was echter iemand bezig zijn hond, een echte New foundlander, te doen zwemmen; die persoon ziende wat er gaande was, beduidde aan het dier wat hij te doen had. De hond springt te water en nadert langzamerhad de drenkelinge, dtenu, hoewel zich het leven willende benemen, zich nog tracht boven te houden. De houd was nog slechts een paar meter van haar verwijderd toen het meisje in de diepte verdween. Een kreet van vertwijfeling en ook van aan moediging voor den hond stijgt van uit de me nigte op. De hond zijn doel ziende ontsnappen, duikt en brengt de ongelukkige boven en aan den oever weder behouden terug, liet meisje was buiten kennis. Evenwel duuide het niet lang. dat haar bewustzijn terug kwam. Dit voorval had eene dame. die van het begin tol het einde er bij was geweest, zoodanig be wogen, dat zij het meisje, dat door armoede tot deze daad gekomen was, een paar goudstukken in de band stopte De soldaat Misdea te Napels, die onlangs vijf kameraden in de kazerne heelt doodgescho ten, is in de gevangenis uiterst kalm en gedraagt zich tegenover de gendarmen, die hem bewaken zeer voorkomend. Overig tris slaapt hij den mees ten tijd. Wanneer men hem omtrent de reden zijner bloedige daad ondervraagt, geeft hij aan, dat hij zich over de slechte behandeling van de zij de der korporaals heeft willen wreken. Bovendien heelt men in zijne compagnie steeds minachtend op de Calabreezen neergezien en hij heelt nu eens willen toouen, waartoe een Calabrees in staat is. Op de viaag, waarom hij zich niet bij de overheid heeft beklaagd, antwoorde hij: De Calabreezen zijn niet gewoon zich te beklagen, maar wel anderen tot klagen te dwingen. Om trent zijne slachtoffers toont hij niet het minste berouw. Dood is dood, zegt bij, en men moet de dooden laten rusten. Te Catania zal dezer dagen een monsterpro ces door bel bof van assises in behandeling ge nomen worden. Het aantal beschuldigden be draagt niet minder dan t 12 en dat der getuigen door de beschuldigden en de verdedigers opge roepen, bereikt bet cijfer van 1 5 1 o. De beschul digden zijn allen leden van de veieeniging van misdadigers, bekend onder den naam van Maf fia- Daar de gerechtszaal niet groot genoeg is 0111 zooveel beschuldigden te plaatsen, zullen bet verboor en de pleidooien gebonden woiden in de Benedictijner kerk. Een vreeselijke zelfmoord veroorzaakte Woensdag in de concertzaal te Mot tberwell in 1 Schotland eene groote ontsteltenis. De voorstel ling werd door ongeveer 700 kinderen en eeni ge bonderden volwassen personen bijgewoond. Een gewezen koopman. Jobu Middleton genaamd, die goede zaken bad gedaan en sedert eenigen tijd rentenierde, bevond zich met zijne vrouw en drie kinderen ook onder de toeschouwers. In de pauze sprong bij, toen bet scherm was ne- dergelaten, op bet tooneel, trok een scheermes uit de zak en gaf zich met den uitroep: «Dat was schijn en dit is waarheid een snede in den hils van oor tot oor. Een sterke bloedstraal viel op de toeschouwers, die op de eerste ran gen zaten en de zeltmoordenaar viel dood op liet tooneel neder. Met ontzettende jammerkreten drong men naar den uitgang, terwijl de vrouw en de kin deren van den ongelukkige naar bet slachtoffer snelden. Alleen door liet flink optreden van den directeur werden groote onheilen voorkomen. Toen de deuren eenmaal geopend waren, was de zaal in vier minuten geheel ledig. Verschei dene kinderen vielen op straat in omtnacht en moesten naar huis gedragen worden. De bekende Engelscbe geleerde John Lub- bock heeft op grond der proefnemingen met een zwarten poedel genomen, de mogelijkheid bewezen om, naar de methode die ten aanzien van de doofstommen door vele onderwijzers wordt toegepast, honden te leeren lezen liij zette het dier twee schotels voor. een met een kaart er op, bevattende het woord «voedsel" de andere met een blanco-kaart. Weldra leerde de hond twee kaarten onderscheiden kort daar na bracht hij de beschreven kaart aan zijn meester als hij om eten wilde vragen. Enbbock wierp nu de kaart niet «voedsel" onder eene menigte andere en op zekeren morgen hraclii het beest negen malen achter elkander de goede kaart Op dezelfde wijze leerde bij hem vragen 0111 uit" te gaan. En zoo meent bij dat, door langzame vermeerdering van 't getal kaarten met woorden, de poedel ten slotte alles per kaart zal vragen wat in etene bonden conversatie te pas komt. De dieven te Parijs worden met den dag brutaler. Zaterdagnacht hebban zij in de voot- stad Neutlly ingebroken en aan effecten, bank papier, zilvergeld en juweelen voor een waarde van 70.000 francs gestolen, zonder dat men bet minste er van heeft gemerkt, ofschoon de eige naar van het huis met zijn geheele gezin't huis was. Hoe ontaard enkele menschen kunnen zijn kan blijken uit het geval, dat eene vrouw uit H.trich in Gaasterlarid, haar kleinkind op den mesthoop heeft geworpen, omdat zij zich met de zorg van den kleine niet meer wilde belaften, nu de ongehuwde moeder, dochter dier vrouw, geweigerd had het kind tot zich te nemen, aan gezien haar zulks niet paste in haren dienst. Gelukkig hebben anderen zich bet lot van liet kind aangetrokken, dat misschien later zijne grootmoeder met erg dankbaar zal zijn. Goedhartig.«Eerst heeft u mijn hier om geworpen,» zeg: Joris Goedhart tot zijn buur man in het calé, «toen hebt ge met uwe sigaar een gat in mijn nieuwe jas gebrand, nu noemt ge mij een ouden ezel; als ge nu nog een woord spreekt, ga ik aan een andere tafel zitten. Nooit beeft een misdadiger te Parijs zoo veel brieven uitgelokt als Campi, de ter dood veroordeelde moordenaar, die maar hardnekkig blijk weigeren te zeggen wié hij is. Personen, die een familielid zoeken, schrijven de politie om inlichtingen. Het gtootstegetal brieven komt van vrouwen, die door hare mannen verlaten zijn. Uit Duitschland is ons ahveêr iets nieuws geworden op bloemengebied, te weten: stem peltjes om daarmede op Rozenhioetnen een weusch uit te drtikken, zooais bijv: Welkom, lol wederzien». Vaarwel, Vergeet mij niet, Ik bemin lBemint Gij mij enz. Een reusachtige dennestaui is uit Verona ingezonden voor do landbouw-afdeeling van de tentoonstelling te Turin. Hij moest in tweeen gezaagd om vervoerd ie worden; het onderge deelte was 120 voet (ca 36 meter) hoog en het bovengedeelte, met de groene takken er nog aan, bad een lengte van 18 voet. De boom wooa aldus gereedgemaakt, 2o5o kilogr zooals te begrijpen is was bet vervoer daarvan per spoor aan veel moeielijkheden onderhevig; bij werd vervoerd op zeven spoorwaggons en bel' traject duurde drie dagen, omdat men langzaam en overdag moest rijden en geen andere 'trein kon passeeren. In de afgeloopen week had in de Bell Tavern te Londen nog een nootlottige brand pkats, die aan drteviouwen liet leven kostte. De eigenaar zan de herberg was laat thuisge komen! toen de brand was uitgebroken en i 1 ij ging de vrouwen waarschuwen die op de tweede veidieping sliepen. Daarop snelde hij naar he neden, maar de vrouwen kwamen niet. Het schijnt, dat zij zich eerst wat wilde kleeden het was zeer koud en toen de herbergier nog eens de tiap wilde opgaan 0111 haar tot spoed aan te manen, werd hij door de vlammen en de rook verhinderd. Er was een ladder, waar mede de vrouwen, uit het raam hadden kunnen

Schager Courant | 1884 | | pagina 2