A ie C. KROON Mi. I W. Roggeveen Bz., Depot van SIGAREN TABAK. Bekroond te Amsterdam 1883, D Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. stand. Marktberichten. 12!— 15.- 17.— Advertentie». ,.u Mll Amerikaansche Gussstahl Zeisen. Hd. SMIT De kaasfabriek te Zijpe aan de Keins- merbrug verwerkte van 1 Mei 1883 tot en inet 30 April 1884 418478 pond melk, waar van gemaakt werden 18708 kazen, dus onge veer 23 pond per kaasje; na aftrek van alle kosten ontvingen de aandeelhouders 4cent per pond melk. In de maand September a. s. zal erop de kusten van Noord-Holland eene groote divisie-kadermanoevre worden gehouden door de le Infanterie-divisie (regiment Grenadiers en Jagers, 4e en 7e regiment Infanterie) onder de persoonlijke leiding van den divisie-com mandant, den generaal-majoor van Bel. De wegens de ernstige ongesteldheid van den prins van Oranje uitgestelde hard draverij te Leeuwarden zal volgens uitdrukkelijk verlangen van den Koning thans op den 2 Aug.j verjaardag der Koningin, plaats hebben. Te Koog aan de Zaan en Zaandijk is door eenige jonge dames eene dames-ggm- nastiekvereeniging opgericht. Zij telt 13 wer kende en 17 niet werkende ledentot direc teur is benoemd de heer W. H. Hengeveld, leeraar in de gymnastiek le Koog aan de Zaan. Een jongen uit een onzer Noordholland- sche dorpen, was verliefd op de dochter van een rijken boer. De vader wilde van een hu welijk niets weten, omdat hij zijn meisje noo- dig had voor de kaasbereiding. De minnaar hielp en schaakte de deerne, maar werd spoe dig achtervolgd door den vader. Deze kwam echter van een kwade kermis te huis, want in plaats het meisje af te geven, gaf de jonk man hem een duchtig pak slaag. Do boer verklaarde toen heel goedig, te bemerken dat de knaap goede handen aan het lijf had om te werken, en dat hij er, na deze ontdekking, niets meer tegen had hem als schoonzoon aan te nemen. De vrede werd gesloten en het drietal keerde naar de boerderij terug, waar korten tijd na de vechtpartij een prettige bruiloft werd gevierd. De Belgiesche bladen bevatten red^s woorden van deelneming in den slag, die Ne derland en Oranje heeft getroffen. De rouw," zegt de Ind. Beige, „zal niet minder gevoeid worden in ons land, waar zoo pas het bezoek van Willem III en Koningin Emma de sym- patihieën heeft, verlevendigd en de vriendschaps banden, die in 't verleden de twee naburige natiën vereenigden, weder heeft aangeknoopt." En de GazeiteDeze dood, die de dynastie der Nassau's met een naderend einde bedreigt -onmiddellijk na den dag, waarop zij zich met België verzoend had en men de grondslagen legde eener innige vereeniging tusschen beide volken-zal in België een gevoel van droefheid wekken. In de kaaspakhuizen van de Gebr. Groot te Edam is Zondagmorgen een felle brand uit gebroken. Drie pakhuizen brandden uit en een deel van den inhoud ging ook verloren. De brandweer kon weinig uitrichten maar bewees goede diensten, bij de achtergelegen lijnbaan van de wed. Van der Voort, die ongedeerd bleef. Een 4 tal kaaspakhuizen, staande op het Marken, een buurt aan de Nieuwe t aven, zijn geheel verbrand, terwijl een 5de gedeelte lijk een prooi der vlammen werd. Omtrent de oorzaak van den brand, die te half vijf werd ontdekt, is nog niets met ze kerheid bekend. De oudste bewoners van Het stadje herrinneren zich niet ooit zulk een hevi- gen brand aldaar gezien te hebben. De hevige rook trok zelfs de aandacht van de Vollendammer visschers, die op zee hun bedrijf uitoefenden. De geheele hoeveelheid kaas, die verbrand is, wordt op ongeveer veertig duizend stuks geschat, ter waarde van f 60,000. Door de goede zorgen van den Burgemee ster zoowel als van den Opperbrandmeester, en de hulp der vele ijverige spuitgasten werden de uitgestrekte gebouwen van de bekende lijnbaan //Noord-Holland" gespaard. Drie spuiten der gemeente werkten om den brand te bedwingen. De per telephoon ontboden volendammer spuit was spoedig aanwezigen lnelp krachtig. Alle overheden der gemeente waren bij den brand aanwezig. De afgebrande gebouwen waren alle verzekerd; de kaas voor het grootste deel. Ook een jubilaeum. Rechter: «Hebt ge nog wat in't midden te brengen, beschuldigde?' E3e?chuldigde»Ja, mijnheer de rechter. Het rs nu de a5ste keer, dat ik veroordeeld word; ik zou nu wel eens graag een feestje hebben. Niet ten onrechte spreekt men van «snel wieier." Hoezeer een dergelijk tweewielig ver voermiddel die benaming verdient, daarvan heeft men bij den wedstrijd, dezer dagen te VVeenen gehouden, de overtuigende bewijzen geleverd. Onder de verschillende nummers van het pro gramma kwam er een voor, waarbij zou wor den gedongen naar de eer om den titel te mo gen voeren van: kampioen van Oostenrijk. De afteleggen baan was lang i6oo meter en deze afstand werH doorreden door den overwinnaar in 3 min, ao| seconden. Hierbij behoort in aanmerking te worden genomen, dat kort vóór den aanvang van den wedstrijd een zware regen bui zich op de baan had ontlast, waardoor het terrein sterk was doorweekt. Onderstaand versje lazen wij dezer dagen in een onzer dagbladen. DE DRIJ VROAGEN. (Noa u' Engelsch volkslijdje.) n' Ridder raisde allenne deur 't land En zócht n' viau al noa Zien hand. Hij kwam ook an n' wedewiefs deur, Doar stonnen drij mooie juffertjes veur. De ridder dij keek heur an zoo lang, Van 't kijzen wuir hom 't harte bang. «Is ook n' vrau veur mi hierbie? «Dij antwoord op drij vragen mi; «Zegt: wa 's langer as de weg hierheer, «En wat is dijper as T dijper meer? «En wat klinkt meer as n' kopern hoorn, «En wat is scharper as u' scharpe doorn? «En wat is gruiner as 't gruine gra«, «En wat is loozer as n1 vrouw ooit was? De eerste, de twijde bezint zok slecht, Do darde, de jongste, de klainste zegt: «De lijfde is langer as de weg hierheer, »En de helle is dijper as 't dijpe meer. «De dunder klinkt harder as 't koperen hoorn. «En honger is scharper as 'n scharpe doorn. «Vergif is gruiner as 't gruine gras, «En de duvel is loozer as n' wief ooit was Mooi had ze de vroagen beantwoord en flink, En de ridder stak heur ook den ring an de pink. De eerste en twijde draiden hei ine en weer, Moar hebben al lang gijn vrijers meer. D'rom, lijve juffers, weest op joen houd; En vragt joe n'vrijer, den antwoordt hom goud. öemeente Schaden. Ingeschreven van 20 tot en met 23 Juni 1884. GeborenAntje, dochter van Willem Schenk en van Neeltje van Twuiver. Ondertrouwd1 Getrouwdj> Geene. Overledenj HOORN, 21 Juni. Aangevoerd: 1 H. L. Rogge f 4 6 1 Tarwe Gerst Haver "Witte Erwten Groene Grauwe Vale Geele Boonen Bruine Witte Paarden Mosterdzaad Karweizaad Koolzaad f f 8.75 f 6.- f f 10.- f 14.75 f 13.- f -.- 14.50 f -.— f 7.- f -.- f a a a a a a a a a a a a 750.- a 19.— a 15.25 a 9.75 6.50 16.- 4 Paarden f 80.- a 175.— 7 Koeien f 200.- a 250.- 8 Kalveren f 12.- a 25.- 65 Schapen f 25.- a 33 - 35 Lammeren f 10.- a 14.- 17 Varkens f 12.- a 17.- Zeugen f a 107 Biggen f 4.— a 7.— 3 Bokken f 1.— a 6.— Geiten f a Kippen f a 8250 Kipeieren, 100 st. f 3.50 a 3.75 1942 Koppen Boter, 5.2 lood. f 0.55 a 0.62 400 H. L. Nieuwe Aardapp. f 3.— a 5.- 2100 Eendeieren f 3.20 a 5000 KG. Kruisbeziën per 100 KG. f 10.- De handel was matig. ALKMAAR, 23 Juni. Aangevoerd: Koe 230 Vette Kalveren 16 Nuchtere dito 153 Schapen 103 Vette Varkens per P., 29 Magere dito f .- f 35.— 5.— 26.- 0.40 15.- 96.— 26.— 34.- 0.50 19.— PURMEREND, 24 Juni. Aangevoerd Kaas. Aangevoerd 444 stapels Kleine en stapel Middelbare. Prijs Kleine f 37.25 Middel bare f -.— tot f per 50 K. G Boter van f 1.20 tot f 1.25 per K. G. Vette Runderen hoog in prijs, f 0.78 tot f 0.88 per K. G.handel matig. Vette Kalveren hoogerdn prijs 85 tot 95 ct. per K G.; handel matig. Nuchtere Kalveren. Prijs f 9 tot f 24 per stuk, handel matig. Vette Varkens van 42 tot 50 ets. per K. handel matig. Schapen. Vette en magere, lager in prijs. Ha del stug. Kip-eieren van f 3.75 tot f 4.25 per 100 stuks Eenden eieren van f 3.20 totf p. lOOst" HOOGZIJDE E, Hf». 3. van C .J. BOELE Zn. Voorhanden een flinke sorteering GEURIGE SIGAREN van af f 1.10 perkistje en hooger, waarvan bijzonder worden aanbevolen, "dé merken ESTRELLA 'd ORO a f 2.per kistje NORDENSKJöLD 2.50 BEACONSFIELD 2.50 L' 1NDISPENSABLE 3.— Tevens voorhanden prima kwaliteit KOFFIE Sr 1IIEE. welke bij mij in ruime keuze voorhanden zijn. Verkrijgbaar verder eclde N B. KINDERWAGENS van af 7. Schagen, Heeren straat. De ondergeteekenden, allen Kiezers voor Leden der Provinciale Staten van Noord- Holland, in het Hoofd -Kiesdistrict SCHAGEN, hebben met bevreemding gezien, dat door geen der Kiezers-Vergaderingen tot Candidaat is gesteld Burgemeester van Noord-Scharwoude en Oud- karspelDijkgraaf van het Ambacht van West- Friesland genaamd Geestmer-Ambacht, Hoog heemraad van de Uitwaterende Sluizenenz. te meer daar genoemde Heer vroeger Can didaat gesteld zijnde een groot aantal stemmen op zich vereenigde; de grond hiervan moet waarschijnlijk gezocht worden in het bedanken zijner Candidatuur bij perodieke' aftreding tegenover den Heer Jhr. Mr. D. van FOHEEST, waarbij hij tegelijk verklaarde bij mogelijke vacature zich beschikbaar te steden. Uit te wijden over de Capaciteiten en het tot stand brengen van zoovele belangrijke Provinciale en gemeentezaken, achten ondergeteekenden onnoodig, maar raden alle stembevoegden aan, om met hen als één man op te komen, en hunne stemmen uit te brengen op genoemden Heer K. Smit, D. Schuitemaker, H. Bouvvens, C. Brinkman, D. de Geus, W. Brinkman, J. W. Amelsbeek, Jb. Pranger, K. Kroon Kz., K. Kroon Az., J. Zomer, J. Slotemaker, D. O. van Dijk, J. Eecen Pz„ J. Pranger Cz., W. Kroon, C. Klinkert, J. van Zalinge, K. Pronk, E. Boon, A. Brinkman, P. Pranger Pz., P. Visser, C. Opperdoes, J. Vroegop, G. v. d. Molen, E. Bos, S. Stam, M. Bockong, G. Heeman, K. Slotemaker, C. Visser, Jb. Hopman Pz., Jb. Hopium Az.

Schager Courant | 1884 | | pagina 2