MDÏËGIFMIl, zeer schadelijk. LEYEMMM LIJFRENTE. Advertenticn. J. WINKEL, te Schagen, Parijs, 17 November. Gisteren stierven te Parijs opnieuw 44 personen aan de cholera, waarvan 11 in de stad en 33 in de hospitalen. Van middernacht tot hedenmiddag 12 uur zijn in de hospitaten 4, in de stad geen ver dere sterfgevallen voorgekomen. Uit Madrid wordt geschreven dat de stortregens in den bergstreek waarin de Spaan- sche stad Mijas is gelegen, groote steenblok ken hebben losgemaakt, die op verscheidene huizen zijn nedergekomen. Alleen in de straat Cuevas zijn 15 lijken onder de puinhoopen van vier huizen gevonden. Men gelooft dat het aantal dooden in de stad Mijas en in de omtrek niet minder dan 60 bedraagt, terwijl men op een honderdtal de gewonden schat. De toestand, waarin Mijas verkeert, is aller treurigst de levensmiddelen ontbreken terwijl ook gebrek is aan handen en hulpmiddelen om het reddingswerk te kunnen aanvangen. BUIIGEKLIJliE STAND- €*c*mecnte Scliaaren Geboren en OndertrouwdGeene. GetrouwdKlaas Koster en Muurtje Biesboer. Overleden: Geene. Marktberichten. HOORN, 14 Nov. Aangevoerd 121 Koe f 180.- a 350.- 403 Schapen f 30.— a 36.50 257 Varkens f .43 a .51 De handel stug. HOORN, 15 Nov. Aangevoerd H. L. Rogge f a 7 Tarwe f 7.50 a 8.50 17 Gerst f 4.— a 5,50 28 Havor f 3.a 4.50 Witte Erwten f 7— a 8,- Groene j Grauwe f 10.— a 13.— f 11.- a 13.- f Vale f 7.— a 13.- 1 Geele Boonen f 8.— a 10.50 Bruine 40 j Witte f a f 10.- a 13.— Paarden f 6.— a 6.50 Mosterdzaad f 18.- a Karweizaad f 18.— a Koolzaad f a 13 Paarden f 50.- a i p CM Koeien f a 5 Kalveren f 14.— a 26.- 25 Schapen f 24a 30.- Springrammen f 70 Lammeren f 17.- a 22.- 43 Varkens f 10.- a 16.- 8 Zeugen f 30.— a 45.- 110 Biggen f 4.a 8.- 3 Bokken f 1.— a 3.— 2 Geiten f 1.50 a 4.- 100 Kippen f —.90 a 2.— 80 Eenden f —.60 a —.70 942 Koppen Boter, 5.2 lood. f —.70 a —.80 440 H. L. Aardapp. f 1.60 a 2.- 2650 Kipeieren, 100 st. f 5.— a 7.— Eendeieren f a 80 manden Peren f 1.50 a p Heet. 120 Appelen 2.-a 2.50 KG. Hazelnooten per 100 KG. f De handel was matig. ALKMAAR 17 Nov. Aangevoerd: Koeien f a 93 Kalveren f 40.a.110. 6 Nuchtere dito f 8.a 26.-— 989 Schapen f 24.— a 38.— 145 Vette Varkens per P, f 0.46 a 0.52 7 Magere dito f 13.— a, 19,— PURMEREND, 18 Nov. Aangevoerd: Kaas. Aangevoerd 336 stapels Kleine en 12 stapels Middelbare. Prijs Kleine f 36.50 Middel bare f 34.— tot f per 50 K. G Boter van f 1.30 tot f 1.40 per K. G.' Vette Runderen prijshoudend f 0.60 tot f 0.80 per K. G.handel stug. Vette Kalveren prijshoudend; 70 tot 90 ct. per K. G.; handel stug. Nuchtere Kalveren. Prijs f 10 tot f26 per stuk, handel stug. Vette Varkens van 44 tot 50 ets. per K. G handel stug. Schapen. Vette prijshoudend en magere, prijs houdend Handel stug. Kip eieren van f 7. totf 7.50 per 100 stuks Eenden-eieren f „totf per 100 stuk 247 Gansen f 2.50 tot f 3.— per 100 stpk 189 Zwanen f6.tot f 7.50 por 100 stak DE IJSCLUBVEREENIGING gevestigd te Barsingerhorn, heeft in hare vergadering van den 11 dezer beslotdn, dit jaar eene Hardrijderij te doen houden, ten voordeele der arbeidende klasse. SSS PEIRSONEN k uit alle standen kunnen zich zeer ruime w verdiensten verzekeren door den verkoop van |||l Franco offerten onder letter G 2. ftfi NIJGH VAN DITMAR, Amsterdam. j| door het zoogenaamde KllIlStniCCl der meelfabrieken, en de gevolgen daarvanal3 KLIERZIEKTE, FISTEL, KANKER, UIT TERING EN, enz. Het kis list meel moge voor sommige- voordeel opleveren, als voofjingmiddel ia voor de gezondheid Een krachtig en gezond voedsel komt den mensch toe, opdat deze in staat worde ge steld te kunnen arbeiden. Goed volbrachte arbeid, baart welvaren. Der Ilooge Regeering worde aanbevolen do Schlirkcrt) zooveel mogelijk tegen to gaan, en filccreil VagebOIltlCIl liever op te knoopen, «Engelsche Manier, dan er PALEIKIA voor te bouwen. Verplaatsbare Carbonkachels Vul-Regulateurkachel Verder voorhanden gegoten en geslagen KACHELS, HAARDEN, POTTEN-en KO LOMKACHELS, alsmede TURF- en KOLEN BAKKEN, KOLENLEPELS, HAARDSTEL LEN, gladde en gebloemde KACHELPLA TEN en verdere beuoodigdheden. j Schagen, hd> SMIT. Heerenstraat. ALGEMEEXE MAATSCHAPPIJ gevestigd te Amsterdam, Directeuren. Dr. S. R. J. VAN SCHEVICHAVEN, E. W. SCOTT en J. F. L. BLANKENBERG. Inlichtingen verstrekt de Agent der Maati schappij SIPAHSTJ-E. Gemengd N ieuws. Omtrent liet spoorweg-ongeluk, dat Vrij dag op de lijn Frankfort Bebra, ongeveer een kilometer van het station llanau, heeft plaats gehad, verneemt men nader: Een goederentrein, die van Fulda kwam, wacht te op liet sein om het station te kunnen binne- gaan. Achter hem kwam op dezelfde rails de personentrein, die om 7>3o van Bebra was ver trokken. Aan dezen trein was door een tele grafist in het station liauau het sein gegeven, dat de lijn vrij was. De machinist reed dus met volle kracht verder en daar de weg op de plaats des onheiis een kromming maakt, was de passagierstrein reeds te dicht bij den goede ren irein om nog bijtijds te kunnen stoppen, zoodat den personen trein in volle vaart op den stilstaande!) trein reed- De scbok was vree- selijk. 14 goederenwagens werden geheel ver brijzeld, terwijl geen van de overigen onbe schadigd is gebleven. De locomotief van den personen trein greep eerst den laatsten wagen van den goederen trein die leeg was, en liep achtereenvolgens op de volgende wagens, tot op de twee eerste waggons, welke met steenen geladen waren. Niet minderverschrikkelijk waren de gevolgen van den schok bij den personentrein. Wel kwain de groote machine er met betrekkelijk niet gróote schade af, doch de daaropvolgende ba gagewagen lag geheel uit elkander, evenals een personenwaggon derde en twee waggons vierde klasse. De meesten waggons geraakten van de rails en vielen om. Op dit oogenblik kwain nog van een ander station een goederentrein, die dwars door deze ruïne heenreed, waardoor de ramp nog grooter werd. Aan het station te Hanau wachten intusschen de dienstdoende spoor- en postbeambten den personentrein, die om I I 43 moest aankomen, en konden zich liet uitblijven van dien trein niet verklaren, daar hij van het laatste station was afgeseind. Eensklaps zagen zij het station binnen snellen een inan. zonder hoofddeksel, inet een met bloed bedekt gelaat en gescheurde kleeren, die spoedig door andere reizigers werd gevolgd. Van dezen vernam men aan het sta- tion te Hanau het verschrikkelijke ongeluk. Spoedig werd geneeskundige hulp gehaald en het terrein afgesloten 0111 ongehinderd bet red dingswerk te kunnen aanvangen. Het looneel, dat zich thans aanbood was hartverscheurend. l4 lijken werden van onder de waggons gehaald en naar de stad gebracht, terwijl aan l3 zwaar gewonden op de plaats des onheiis de eerste hulp werd verleend. Een vrouw, wier lichaam geheel opengescheurd was, stierf voor zij nog was vervoerd. Als oorzaak van dit ongeluk wordt de tele grafist genoemd, die zooder orde van de stati onchef verkregen te hebben, het sein gegeven zou hebben, dut de weg veilig was. Deze beambte is dan ook den volgenden dag in hechtenis genomen- De dooden en gewonden behoorden hoofdza kelijk tot den boerenstand. Als eene der hedendaagsche dwaasheden, deelt »de Huisvrouw'' mede: »New-York bezit eene modiste voor honden. Deze dame bewoont in eene der deftige straten van de bovenstad een prachtig huis, dat duizende dollars doet. Be zitstersvan honden, meestal bedaagde, maar rijke, zeer rijke dames, laten zich met haar rijtuigen derwaarts brengen; een lakkei in met goudgalon versierde livrei opent de deur, en iu een rijk salon worden de honden en hunne meesteiessen ontvangen en nemen zij plaats, totdat zij aan de beurt komen. De modiste neemt dan den hond de maat voor een rokje, een jakje, een dek kleed je, een mutsje en een paletolje. Voor het vervaardigen van dit hondentoilet worden dik wijls kostbare stoffen gekozen en bet wisselt af, al naar bet seizoen medebrengt, de honden warm of luchtig te klecdeu. De prijzen loopen uiteen van 5 tot 5o dollars. De wraak van eev nihilist. Onder de nihi listische studenten te Mou>kou 'bevonden zich eenige verraders, waaronder ook zekire Rocbeff, student aan de Polytechnische school aldaar. Hij had aan de politie verscheidene zijner makkers verraden, waarom het nihilistische comité hem ter dood veroordeelde- Ten einde llocheff aan de handen der nihilisten te onttrekken, gaf men bem een schuilplaats in een gevangenis, waar hij eenige maanden in veiligheid doorbracht. Ein delijk begon RochefT deze gevangenschap te ver velen en vetlangdehij eenige zijner vrienden te ontvangen. Dit werd hein toegestaan, maar natuurlijk liet hij die vrienden bij zich komen op wie hij vertrouwen kor.. Na een dezer bezoeken werd Rocheff eensklaps ziek en stierf na eenige uren. Uit een'genees- kundig onderzoek bleek, dat hij tengevolge van liet gebruik van vergif was overleden. De student, die hein het laatst bezocht heeft, is verdwenen en al de nasporingen der politte zijn vruchteloos. De directeur der gevangenis is gearresteerd. Een andere »tudent, die evenals llocheff de rol van spion vervulde, is ook door de politie in veiligheid gebracht, doch niemand weet waar heen meu hein gevoerd heeft. Den impressario Schürniann schijnt het in den laatsten tijd al zeer tegen te loopen, hij heeft althans met allerlei wederwaardigheden te worstelen waarvan onderstaande, waarbij hij zijne vrijheid verloor, wel de onaaugenaainste is. Na gedurende den loop van een maand veertig voorstellingen te hebben gegeven, begaf madame Judic zich met hein naar Barcelona, de laatste plaats, waar zij zou optreden, toen zij onderweg ongesteld werd, zoodat zij zich genoodzaakt zag te Saragossa te blijven, waar in het stationsge bouw een geïmproviseerd bed voor haar in ge reedheid werd gebracht. Ingevolge den raad van een geneesheer, begaf madame Judic zich daarna, bij kleine dagreizen op weg naar Parijs. De heer Schürmann vertrok naar Barcelona om het ongeval, door middel van aanplakbil jetten, te doen bekend inaken en met den directeur van den Schouwburg, waarin vier voorstellingen zouden hebben plaats gevonden, de quaestie van schadevergoeding en teruggave van onkosten te regelen. Toen hij te Barcelona aankwam, werden zijne kofiers door twee gendarmes in beslag genomen, terwijl zij hem arresteerden en voor den gouver neur brachten, die hem gevangen deed houden. Het schijnt, dat de civiele autoriteiten van Barcelona tegelijkertijd naar Madrid seinden teneinde Madame Judic aan de grenzen te doen arresteeren en haar door den sterken arm en onder het geleide van twee gendarmes, te doen terugvoeren. Men heeft echter te Madrid dit verzoek niet ingewilligd eu der actrice geen oponthoud veroorzaakt- Een geneesheer en een vriend, die telegrafisch gewaarschuwd waren, gingen haar te Bordeaux afhalen, gelukkig is zij niet ernstig ziek, maar zeer vermoeid en zwak, en onmaebten en hevige koorts zijn er het gevolg van. De doctoreu hebben Madame Jndie aange raden om haar voorgenomen rondreis door Italië op te geven. De brand, die een groot gedeelte dor stad Palatka in den staat Florida, heeft vernield, wordt aan kwaadwilligheid toegeschreven. Hij is aan gestoken door negers, die eveneens Napoleonville, in Louisiania, hebben verbrand, waar de schade 300,000 dollars bedraagt- Om politieke redenen hebben de negers deze wandaden bedreven. Den dag voor de presidentsverkiezingen hadden de republikeinen in het belang van hun candidaat het gerucht verspreid, dat de democraten den slavendienst in het zuidelijk gedeelte der Vereenigde-Saten weder zouden herstellen, wan neer zij aan bet bewind kwamen. De zwarte bevolking sloeg geloof aan dit valsche gerucht en begon oproerig te worden waarvan de branden in bovengenoemde steden het gevolg zijn. Men is voor nieuwe ongeregeldheden bevreesd. De Prins van Wales kocht onlangs een a-jarigen hengst voor 96,000 gulden. Een paar dagen daarna wou het paard, dat reeds den hoogsten prijs voor 3-jarigen bij de Engel'che wedrennen gewonnen had, ook nog den Dewhtirssi- - plate- Dit bewoog een sportliefhebber, den Prins 130,000 gulden voor den hengst te bieden het hoogste bod dat ooit voor een 3-jarig paard werd gedaan. Maar de Prins weigerde bet dier te verkoopeu. De Spaansche koninklijke familie schijnt een groote bewonderaarster der tooneelspeelkunst te zijn. Zoowel aan de diva's als aan de impres- sario's, die zij gewoon zijn hare tevredenheid te kennen geven* De impressario Schürniann heeft naar men zegt, van koning Alfonso, bij gele genheid, dat bij met madame Judic te Sladrid was, niet alleen een orde ontvangen, maar ook een kostbaren doekspeld en eeo wandelstok met zilveren knop, terwijl mevrouw Judic een prachtigen armband van de koningin ontving. De eigenlijke lieveling van hel hof te Madrid is mevrouw Dinadjo- Zij is een vriendin der koningin en deze beeft tegenover bare vriendin meermalen de strenge Spaansche hofetiquette n'T liet oog verloren. Ongeveer een jaar gele den liet zij op den Boulevard te Madrid, toen' zij mevrouw Donadio ontmoette, haar equipage stil houden en noodigde zij de zangeres van uit haar rijtuig in dat der koningin over te stappen, om aan hof de thee te gaan gebruiken. olgens de meening der grootmeesteres van het hof was deze schending der gewoonten, aan het hof gehruikelijk, in staat, den troon op zijn grondvesten te doen schudden, en daar iets moest geschieden om deze schending minder ernstig te inaken werd Biatica Donadio tot koniklijke kamerzangeres benoemd. De waarde van een snorbaard moest on langs door een Amcrikaansche jury getaxeerd worden. Den 33 Juli kwam Henrv Hann, een zes voet lange machinist, in gezelschap van vrien den in een herberg te Brooklijn, waar hij na te veel „vergunning" gebruikt te hebben op een stoel in slaap viel. Terwijl hij was ingedommeld kwamen zijn vrienden op liet denkbeeld dat het een buitengewone grap zou zijn, den machi- nist zijn 18 duim lange baard, waarop Hann trotscher was dan op zijn geheele overige per soonlijkheid af te knippen. Spoedig ging men tot de daad over en Je prachtige blonde baard viel onder de schaar der trouwlustigen vrien den van den slaper. Toen het uur van sluiten was aangebroken, werd de machinist door de politie, die de ronde deed, gewekt, en in de opgernimdste stemming ging hij huiswaarts. Zijne vrouw sliep den slaap der rechtvaardigen en bemerkte niets van de thuiskomst van haar man die met zijn schoenen in de hand de trap was opgekomen. Een rauwe gil wekte hem den vol- geuden morgen. De vrouw had hem bij het ontwaken niet herkend en was van schrik uit het bed gesprongen. Zijt gij het of zijt ge het niet? vroeg zij den verwonderde- Zeker ben ik hst! antwoordde Hann, de hand ophef fende om zijn hand als naar gewoonte over zijn baard te laten glijden. Doch zijn schrik was bijna nog grooter dan die van zijne vrouw toen hij zijn baard niet meer voelde. In eén sprong was bij voor den spiegel, die het verlies van zijn baard bevestigde. Hann eischte van den herbergier 1000 dollars schadevergo eding, doch de jury en de rechters hadden echter geen me delijden met het verlies van den aanklager, want de uitspraak luidde gunstig voor den her bergier, die beweerde, met het baardscheeren niets te doen gehad te hebben. f 4 IV inst-Aandeelen. R II. zonder pijp, schoorsteen, rook of reuk, en do zijn zeer geschikt voor groote lokalen, zalen kerkgebouwen enz. kunnen beiden minstens 24 uur zonder nazien branden en zijn uilsluitend bij ondergeteekende verkrijgbaar. fc.1

Schager Courant | 1884 | | pagina 1