Verplaatsbare Carbonkachels Vtil-Regulateurkachel D. DE WAARD. Uitslag der verkiezing te Almelo voor een lid der Tweede Kamer. Uitgebracht 2282 stemmen. Gekozen de heer VAN ALPHEN, anti-revolutionair, met 1202 stemmen tegen 1077 op den liberalen candidaat Aan Laer. Te Gorinchem'is tot lid der Tweede Kamer gekozen baron DE GEEll VAN JUTPHAAS met 1930 stemmen. De heer Jeekel had 9S3 stemmen. Bij de politie te Sittard is van het vol gende geval aangifte gedaan: In het eenzaam gelegen spoorwegwachters- huisje tusschen Sittard en Susteren, bewoond door den wisselwachter Lotz en diens 21—ja rige dochter, trad Woensdag jl' tusschen 12 en 1 ure 's middags, terwijl de vader afwezig was, een onbekend manspersoon, naar gissing tusschen 30 en 40 jaren oud, de voordeur binnen. Het uiterlijk van dien persoon en zijne kleeding deden het meisje van dit bezoek weinig goeds vermoeden. De vreemde begon haar in plat Liinburgsch te vragen, of zij ge trouwd was, of zij een minnaar had enz., welke vragen zoo kort mogelijk ontkennend werden beantwoord. Daarop verlangde hij eensklaps geld en warme spijs. Het meisje zeide, dat zij hem op dat oogenblik noch aan het een noch aan het ander helpen kon. (/Dan snijd me maar een boterham", zei de onbekende toen. Dit geschiedde, en de boterham werd vóór hem op tafel gelegd. Hiermede was hij echter niet tevreden; hij eischte dat zij hem de bo terham in de hand zou geven. Daar de deern weigerde dit te doen, sprong hij eensklaps op liaar aan en wilde haar te lijf doch ontving toen van het onverschrokken meisje met het broodmes zulk een geduchten slag op do hand, dat het bloed er uitstroomde. In hetzelfde oogenblik riep zij (hoewel er niemand in de nabijheid was) uit alle macht: «Jean, kom, help me!" Op dit geschreeuw sprongen twee hondjes van den wisselwachter de achterdeur binnen en vielen verwoed op den onbekende aan dien zij deerlijk in de kuiten beten, en wiens broek zij in flarden scheurden. Waarschijnlijk beducht, dat er nu ook men- schelijke hulp zou opdagen, verborg de vreemde zijne toegetakelde hand onder zijne jas, en liep met achterlating van zijne boterham (waarom het waarschijnlijk ook wel niet zal zijn te doen geweest) het vertrek uit en ver dween ijlings in een nabijzijnd boschje. Tot dusverre is de politie er niet in ge slaagd den man op te sporen. Vermoedelijk is hij over de Pruisische grenzen ontvlucht. Buïtenlandsch Nieuws. Te Antwerpen is den burgemeester Leo- Wordt Vervolgd. pold De Wael een dergelijke ovatie gebracht als den burgemeester van Brussel eenige weken geleden is ten deel gevallen. Des middags ontving de burgemeester in het stadhuis eeu deputatie uit alle liberale ingezetenen van Antwerpen, die hem, adres van hulde en dank kwam aanbieden, wegens zijne verdiensten jegens de gemeente, gedurende de twaalf jaren dat hij het burgemeestersambt waarneemt, en vooral ook wegens de bemoeiingen voor het compromis der burgemeesters. Het adres was van 20000 handteekeningen voorzien. Des avonds werd den heer De Wael een banket aangeboden, waaraan al de burgemeesters deelnamen, die het compromis onderteekend hebben- F B, A.TT ZKHBICTIK:. Voor de 9e Kamer van het correctio neel gerechtshof te Parijs hebben Dinsdag de 14 anarchisten terechtgestaan, die Zondag jl. gearresteerd zijn. De voornaamste van hen is citoyen Pierron, oud-commissaris^ van politie onder de Commune. Pierron is 50 jaar oud, van krachtigen lichaamsbouw, intelligent, en zijn taal is niet zonder pretentie. //Ik zeg aan mijnheer den poütie-agent, dat hij in^deze om standigheid, evenals in elke andere, de waar heid, te kort doethoorde men hem verklaren. Op den boulevard was hij minder bloemrijk daar, voegde hij een agent toe Ah sergot (een scheldwoord), il faut que je t' embroche (toen dus gevoelde hij allen lust om mijnheer den politie-agent aan den spit te steken). Pier ron kreeg 2 maanden gevangenisstraf, 16 frank boete- De tweede, die voorkwam, een ongeveer 25-jarig jonkman, is Siegel geheeten. Hij was heftig, aanvallend en onderbrak dreigend den agent, toen deze verklaarde, door Siegel en een andere kerel gesteenigd te zijn geworden. Siegel werd tot 4 maanden gevangenis en twee jaren politie-toezicht veroordeeld, wijl hij reeds meer vonnissen achter den rug heett, o. a. wegens diefstal- Toen de uitspraak geschiedde, voer hij hevig tegen het gerechtshof uit, dreigde het publiek met de vuist en schreeuwde Leve de revolutie Dood aan de bourgeois Door een agent weggevoerd, spartelt hij uit alle macht tegen en heft eindelijk de hand op. Onmiddelijk daarop hoort men een slag, onder het pukliek wordt gegild, er heerscht groote opschudding, en men hoort Siegel roepen //Waarom sla je me?" Eindelijk is men erin gelukt, den bezetene te verwijderen. De overi gen, alleen tot eenige dagen gevangenis en boete veroordeeld, zijn kalmer in hun houding, doch hun haatdragende en sluwe blik zegt evenveel, en zelfs meer nog, dan de hevigste bedreigingen- SIP^HSTCTIE- Madrid 1 December. De Gaceta bevat een koninklijke verordening waarbij een enquête wordt gelast over de ongeregeldheden onder de studenten en aan den hoogen raad der universiteit wordt verboden te vergaderen. B5J UG EK LU li E S IA N tl- föemeejite §c3iagen. Ingeschrvan 2S Novtot en met 1 Dec1884. GeborenArie, zoon van Arie Plakman en van Trijntje Klein. OndertrouwdGetrouwden Overleden Geene. M'WJJ auK-i x. „r i. ii Marktberichten. a a a a a f a t -T- V - 'e -i 3 «50 Advertenticii. zonder pijp, schoorsteen, rook of reuk, en dn zijn zeer geschikt voor groote lokalen, zalen kerkgebouwen enz. kunnen beiden minstens 24 uur zonder nazien branden en zijn uitsluitend bij ondergeteekende verkrijgbaar. Verder voorhanden gegoten en geslagen KACHELS, HAARDEN, POTTEN-en KO LOMKACHELS, alsmede TURF- en KOLEN- BAKKEN, KOLENLEPELS, HAARDSTEL LEN, gladde en gebloemde KACHELPLA TEN en verdere beuoodigdheden. Schagen, Hd. SMIT. Heerenstraat. Sr. MCOLAAS, De ondergeteekende bericht aan zijne geëerde begunstigers de ontvangst van eeu keurige collectie {0 alsmede: prachtige Winterjassen, fijne Bont-Mutsen, en Winh'1'" petten, tegen zeer lage prijzen. SCHAGEN, Heerenstraat. LUi i itiuuuml! ONDER DE FIRMA Timmerman, Blaauboer en C» te Schagen, Kapitaal £00,009. P. TIMMERMAN Dz. J- M. P KRAMER Hz. K. E. NUMA Plaatst geld onder borgtocht, 1VT9 e0 verband enz., belast zich met en metdie verkoop van eflecten en iD het algeniee werkzaamheden, welken tot ^ie.u kunnen gerekend worden te bekoo BELGIË- ondergeschikten en dat bij een zorgvuldige bewaking zulke gevalleu als de mishandeling van den jongen Soltau niet kondon voorkomen, wordt eon beleediging gezocht, terwijl ik daardoor de meerderen beschuldig van een strafbare nalatigheid. Verder wordt het woord mishandeling gekenschetst als een beloedigend en onwaar woord, daar hier hoogstens sprake is van een misschien al te ijverige handhaving dor plicht en in den diens." Herraann had de aanklacht gelezen, hij sprong op, over zijn fijn gesneden gelaat vloog een licht rood. „Vader, sta mij toe, datik u verdedigriop bij uit. Ovor Rülings gelaat gleed een kalm lachje. „Hermann, gij weet, dat ik in den ajlvokaat Richter een zeer ervaren rechtsgeleerde heb," antwoordde hij. „Hij heeft mij menigen dienst bewezon en ik zou hem niet gaarne beleedigen, door in dit geval zijn bijstand niet in te roepen." „Ik zelf zal hem verzoeken, dat bij van mij de verdediging opdraagt." Vergeet niet zijne rijke ervaringen, zijn uitgebreide kennis en zijn onverwrikhare kalmte, die hem reeds menige overwinning deden behalen, omdat hem niet de geringste zwakheid van zijn tegenpartij ontgaat»" „Vader, hier geeft geen orvaring en uitgebreide wetskennis, want de wet, die in toepassing kan komen is zeer eenvoudig. Het komt alleen aan op voorstel ling van het gebeurde, op de goede teekening, en dee kan ik beter geven, daar Richter geen soldaat is geweest. Ik ken den luitenant von Tilly, ik weet, hoe opvliegend hij is en dat hij voorniels terugschrikt omdat hij gelooft, alles met zijn geld te kunnen dekken. Zoo warm als ik kan niemand u verdedigen. Ik wil gaarne wanneer gij het verlangt, vooraf alles met mijnheer Richter bespreken." „Goed, zoo zij liet dan," zeide Ruling. „Ik zal u toonen, hoe zeer ik u vertrouw. Maar vooral verzoek ik n, stel niet mijn persoon, maar des zaak op den voorgrond. De straf zou mij tamelijk onverschillig zijn, wanneer die juist niet de zaak schaadde. Wordt ik veroordeeld, dan zullen mijne tegenstanders het zoo voorstellen, alsof het gebeurde zelfs niet eens waar is. Stel u goed op de hoogte der daadzaak, tot op het geringste, want wij moeten do waarheid kunnen bewijzen." „Ik zal niets verzuimen," verzekerde Hermann. „Ik weet immers, hoeveel er voor u van de uitspraak afhangt ik hoop, dat gij over mij tevreden zult zijn," **ggl*T ■■■inmiHMitiinfcïg, HOORN, 28 Nov. Aaangevoerd 18 Koeien f 180.a 300 Vaars f a j 360 Schapen f 28a 36.50 121 Varkeus f 44 a .52 Graskalveren f Nucht. Kalv. fa Lammeren f a Biggen f a Kippen f a De handel matig. HOORN, 29 Nov. Aaagevoerd 17 39 35 18 20: H. L. Rogge f a Tarwe f 7!— a 8.25 Gerst f 4.50 a 5.50 Haver f 3.— a 4.75 Witte Erwten f 7.— a 8.50 Groene f 9. - 12— Grauwe f 10— a 13— n Vale f 7.50 a 14— Geele Boonen f a Bruine f 9! a 10-50 Witte f 10. a 12*- Paarden f 6- a 6*75 Mosterdzaad f 18.— a Karwerzaad f 18 Koolzaad f Paarden f 40!— 250;— Koeien f Kalveren 16.- 28!— 3J.-a 40 Schapen Springrammen 160 Lammeren 42 Varkens 2 Zeugen 129 Biggen Bokken Geiten 150 Kippen 100 Eenden 1401 Koppen Boter, 5.2. lood. f .67» a 370 H. L. Aardapp. f 160 a V5 1900 Kipeieren, f 5 z Eendeieren f manden Peren f a n p"~* Appelen f - a h ect KG. Hazelnoten per per 109 KG. f De handel was matig. ALKMAAR, 1 Dee. Aangevoerd. 3 Koeien f 2.50 59 vette Kalveren 40 a 110 1 nucht. dito f 16 a 24, 930 Schapen f20 a 36, jjj vette Varkens 1 0,44 a 0.53 per P.' 9 magere dit» f 13. a 18. PURMEREND, 2 Dec. Aangevoerd. Kaas.Aangevoerd 192 stapels Kleine en 5 stapelj Middelbai e. Prijs Kleine f 35,Middelbare f 33._ tot f por 50 kilo. Boter van f 1.30 tot f 1.40 per kilo. Vette Runderen prijshoudendf —.69 tot f .82 per kilogr.; handel matig. Vette Kalveren prijshoudend; 82 tot 100 ct. per Nod. pond; handel matig. Nuchtere Kalveren. Prijs f 8 tot f 20 par stuk- handel matig. Vette Varkens van 46 tot 52 ets. per kilo; handel matig. Schapen, Vette hoog in prijs; Magere prijshoudend h indel matig. Kip-eiereD f 7.— 1 f 8p. 100 stuks. 1044 Gin zen f 2.25 tot f3.— per stuk. 151 Zwanen f C. tot f 7.50 per stuk. Aansprakelijk voor het geheel- De Vennootschap //AVESTF^mr^ POHK B ANK" onder de MERMAN, BLAAUBOER C0., te Sch het neemt geld in depót tegen eene ren deponeeren, vast te stellen. „whecair Bet kantoor wordt gehouden aaiv0fi te Schagen, en is geopend iederen te 9 12 uren.

Schager Courant | 1884 | | pagina 2