B vïtenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. reeds gestolene, wilden zij ook den inhoud uit haren zak hebben en om dien te verkrijgen, j sneden zij de verschrikte vrouw met een scherp mes door hare rokken, gelukkig zonder haar te kwetsen. Hierna grepen zij hare portemon- naie en verwijderden zich, volgens opgave der vrouw, door het laantje en verder den polder in. De rijkspolitie was weldra op de plaats, waar deze brutale daad heeft plaats gehad; zij zal verder het hare wel doen, om eenig licht in deze zaak te doen opgaan. DTJITSCHLANB. Beri.ijn, 0 Januari. De Nordd. Allg. Ztg. zegt, dat wat over de bezittingen van Liideritz aan de St. Lnciabaai wordt verteld, tot nog toe volstrekt niet is bevestigd door officieele berichten. Voor het overdragen van de souvereine rechten zou een tractaat met inlandsche hoofden niet voldoende zijn. Daar toe zou de ^toestemming der Boerenrepubliek worden vereischt, die een protectoraat over Zoeloeland uitoefent. Buitendien moet worden gelet op de verhouding, waarin die republiek staat tot Engeland, dat zich de goedkeuring heeft voorbehouden van de tractaten, die zij sluit. Ook te Berlijn gelooft men, even als in Engeland, dat in den ministerraad, die Vrijdag en Zaterdag te Londen is gehouden, hoofdzakelijk gesproken is over de geschillen tusschen Duitschland en Engeland betreflende de koloniale quaestie. Men verzekert dat nog steeds mededeelin- gen, die soms vrij scherp zijn, gewisseld worden tusschen de twee regeeringen over de aanspra ken van den heer Liideritz op de Lnciabaai, welke aanspraken de Duitsche regeering be sloten is te steunen. o OSTEN ZRicnr. In een schrijven uit Venetië aan de Wiener Frase, wordt de tegenwoordige toe stand der stad als zeer treurig afgeschilderd. Deze stad is van een groote internationale plaats, waar de toeristen uit alle deelen der wereld te zamen kwamen, tot een provincie stadje van middelbare grootte afgedaald, wordt in de correspondentie gezegd. De inwoners waarvan twee derden minstens van de vreemde lingen leven, gaat de correspondent voort wacht van af het voorjaar te vergeefs op de reizigers. Eerst heeft de strenge quaran taine-maatregelen nog diegenen van een bezoek aan Venetië doen afzien, die niet door de vrees voor de cholera weerhouden werden. De gebeurtenissen te Napels en in andere steden „Voorloopig nog niet, maar eens zal het er wel toe komen. Het is dan eens een afwisseling, en bij de barones zouden er geone hinderpalen bestaan. Zij is van ouden adel, bezit vermogen, is schoon, on al is zij eigenlijk \oor mij wel wat te oud dat schaadt niets. Waarachtig, een zeer jong meisje zou ik niet wilien huwen, die zou te veel eischen stellen, die zou verlangen, dat ik haar naar de bals bracht en mij alleen met haar bezig hieldDat past mij niet meer." „En dankt gij, dat de barones u deze eischen niet zou stellen." „Neen. Zij heeft mij laatst zelve nog gezegd, dat zij zich nu reeds oud gevoelt." Kalinka lachtte hard op. /^En dat gelooft gij?" riep hij uit. „Waarom niet?" „Ik zie hierin opnieuw, hoe weinig monschenkennis gij bezit. Ik zou het niet goloovon, al was de dame, die liet mij zeide, ook over de vijftig! Integendeel, vriend, zij gevoelt zich nog een tiental jaren jonger, dan zij is, en wanneer z.j niet hertrouwt, dan doet zij dat, om van het leven te genieten. Doch laten wij hierover niet verder praten. Wanneer wilt gij den .referendaris laten uitdagen „Morgen vroeg." „Op pistolen „Natuurlijk 1" „Met welke voorwaarden?" „liet wisselen van kogels, tot een buiten gevecht is gesteld." Een lichte trilling bewoog hot gelaat van den gchildor. „Ik zou u wel die scherpe bepaling willen ontraden, cn toch m.ig ik dat niet, want Ruling heeft u inderdaad diep gekrenkt; de gedachte dat gij een voortreffelijk schutter zijf, stelt mij geiust. Wat zjjt gij nu van plan te doen?" „Vooiloepig niets." -Laat ons dan to zamen een flesch wijn gaan drinken kom mede. Den geheelen dag heeft mij ro6ds ecu drukkende gemoedsstemming geplaagd, ik wil die nu met wj)n weg spoelen." filly was het er mede eens. Te zamen voilie.ea zij hot huis, om een wijnhuis op te zoeken. Wordt Vervolgd. waren later de oorzaak. Venetië is zijn onder gang nabij, over zijn straten en kanalen zweven zorg en gebrek. En zelden nog was een herfst scbooner en gezonder dan die van dit jaar. Is deze stad werkelijk Venetië, dat zoovele herinneringen bij vreemdelingen heeft achter gelaten Waar zijn de tallooze jonge paren, die anders over cïe bruggen en in de kerken en galerijen gelukkig en zorgeloos ronddoolden. Men kan nu halve dagen voor de grootste meesterwerken zitten, zonder dat het gezicht van een kleine hand of het kraken van een laarsje de aandacht stoort. De hotels zijn trappisten-kloosters geworden. OphetMarcus- plein, waar alle talen door elkander klonken, ziet men bijna alleen Venetiërs, die medelijdend de kostbare uitstallingen voorbijgaan, maar geen kooplust tooren. De vreemdelingen ontbreken en duizenden hongeren De armoe de is groot te Venetië. Maar misschien wordt in geen enkele stad zoo fatsoenlijk honger geleden als daar. De nood verschuilt zich in de meest verborgen holen. Alleen wanneer men in afgelegen buurten komt, ziet men van tijd tot tijd een sidderende hand om een aal moes angstig uitstrekken. Parijs, G Januari. De Agenee Havas meldt dd. 5 Jan. uit Hanoi: Na het eerste gevecht bij Chu zijn de Chineezen, 12.000 man sterk, teruggekomen en tot den aanval overgegaan. Generaal Négrier tastte hen aan en drong door tot in het midden hunner positie, die verdedigd werd door forten van twee verdiepingen. De Chineezen werden terug gedreven, overhoop geworpen en na een hevigen tegenstand totaal verslagen. Zij ontruimden allen positiën, met achterlating van twee batterijen krupp-kanonnen, geweren, ammunitie, levensmiddelen en vaandels. Zij verloren G00 dooden en een groot aantal gewonden. Aan onze zijde werden in de beide gevechten 3 officieren licht gewond, 10 soldaten gedood en 65 gewond. E N"C3-EL AJSTID. Londen, 4 Januari. De admiraliteit gaf bevel dat het Kanaal eskader zich zou ge reedmaken om dadelijk naar zee te gaan. Londen, 5 Januari. De Daily News zegt, dat er niets bijzonders is in het bevel aan de kanaalvloot, om in zee te steken. Het verlof der officieren en manschappen is eenvoudig atge- loopen. liet eskader zal naar Vigo, Madera en Gibraltar gaan. De Times bevat een artikel, waarin de politiek van het gouvernement ten opzichte van Egypte wordt veroordeeld en den ministers wordt aangeraden, liever af te treden dan een afkeurend, votum van het Lagerhuis af te wachten. De ministers zijn, naar men verzekert, gisteren bijeengeroepen op uitdrukkelijk ver langen van lord Derby, minister van koloniën, ten einde van gedachten te wisselen over de annexatiën van Duitschland in Afrika en Australië. De ministers zullen waarschijnlijk geen rekening houden met de protesten van Victoria en van andere Australiesche koloniën tegen de vestiging van het Duitsche protectoraat op de Noordkust van Nieuw-Guinea. Misschien zal de regeering alleen aan Australië voldoening geven wat betreft de Nieuwe Hebriden, door de onderhandelingen over den afstand van dit eiland van Frankrijk af te breken. Overigens gelooft men zeker, dat de Engelsche regeering met kracht het recht van inbezitne ming van de Luciabaai door den heer Luderitz zal betwisten. Op eene voor de Engelsche regeering niet aangename wijze geeft de St.James Gaz. antwoord op de vraag, waarom Duitschland gemeend heeft het protectoraat over Nieuw- Guinea en de eilanden Nieuw-Brittanië en Nieuw-Ierland af te kondigen hoewel dit grond gebied zoowel wegens het klimaat als om an dere redenen niet geschikt is tot Duitsche kolonië. Genoemd blad zegt, dat de lauwheid en het onverstand der Engelsche regeerin<r het Bismarck mogelijk gemaakt hebben op het geschikte oogenblik, d. i. toen onze Au stralische landgenooten genoeg verbitterd waren geworden, tot ons te zeggen„Om den wille der vriendschap zijn wij niet ongeneigd eenige onzer onlangs in de Zuidzee verworven be zittingen af te staan maar geschiedt dit, dan moet gij uwerzijds afstand doen van Ilelgo- land, daar gij toch niet kunt hopen het nog langer in bezit té houden." ST? A-LTTLêl- Madrid, 2 Januarie. In Grenada zijn nieuwe schokken van aardbeving gevoeld. Ho ontstelde bevolking vlucht in alle richtingen. Bijzonderheden ontbreken. Het aantal slacht offers in de provincie Grenada sedert 25 Dec. 11. is 910. Madrid, 4 Januari. Te Toledo is weder een geval van cholera voorgevallen. Madrid, 4 Januari. Er hebben opnieuw aardbevingen plaats gehad in de provincie Jaen, die weinig schade aanrichtten. De prefect van Grenada heeft de stad Alhama bezocht, waar 1300 huizen zijn verwoest; personen werden gekwetst, die in het hospitaal werden verpleegd. Er heerscht gebrek onder de inwoners, die in den omtrek der stad zijn gekampeerd. Alle kerken waren ingestort. Madrid, 5 Januari. De Paus heeft aan de Spaansche regeering 40000 francs gezonden ten behoeve der slachtoffers van de aardbeving. Te Grenada zijn gisteren 21 personen in hun huis verpletterd. Te Madrid verwacht men dat een ko ninklijk decreet zal uitgevaardigd worden, waarbij een natioale inschrijvinten behoeve der slachtoffers van de jongste aardbeving zal bevolen worden. Do rijksambtenaren zullen verzocht worden hun salaris van een dag be schikbaar te stellen voor de ongelukkigen. Hierdoor zou ongeveer een millioen francs bijeengebracht worden. De diplomatieke ver tegenwoordigers van Spanje in het buitenland zullen ook een inschrijving openstellen. ITALIË- Rome, 4 Januari. Het Stephani agent schap spreekt ten stelligste de tijding tegen, als zou de expeditie van Pecchi naar den Congo ten doel hebben om verdragen met de sultans in Afrika te sluiten. De expeditie gaat alleen met handelsoogmerken uit. De verhouding van den Italiaanschen gezant bij het Duitsche hof tot do Duitsche regeering moet eenigszins gespannen zijn. Bis marck zou hem hebben doen gevoelen; dat Italie's aansluiten bij Engeland zijne ontevre denheid gewekt heeft. Het eerste gevolg dezer verkoeling zou zijn, dat niet Genua maar Triëst aansluitingspunt werd der gesubsidieerde stoom vaartlijnen. Dit moet Italië dubbel grieven, vooreerst om de schade voor Genua en het geringer verkeer door den St. Gothardtunnel, waarvoor Italië zooveel heeft opgeofferdver volgens ook omdat de Duitsche geest te Triëst er door versterkt zal worden. Ook het terug trekken van den Berlijnschen bankier Bleich- roeder uit het syndicaat der Italiaanscho spoorweg-exploitatie zou hiermede in verband staan. Op den Nieuwjaarsdag van iSS.fgiiken rijk jongman te Liverpool met een zijner vrilteii een weddenschap aan, tlat hij het geheelpar den nacht Onder de blooien hemel zou doorbnen. De prijs was pd. 10,000 (I 120000) De jige man liet zich voor veel geld, allerlei opzettijke toiletten voor alle jaargetijden maken ei 11 ij had bijna zijn weddenschap gewonnen, aluiet op het laatst een ongelukkig toeval tussen beide gekomen ware. Op Kerstavond had hij zich n.l. voor hij naar zijne koude rustjhats ging, wat al te veel met verwarmende draken gesterkt en de politie bracht hein »io kenneljkeo staat naar het bureau, waar hij op sroo moest liggen. Hij had nu d« weddenschapver- loren en liet armzalige gedwongen logies koste hem niet minder dan 10,000 p. st. Twee dieven gingen bij een boer, die naast bet kerkhof woonde, noten stelen. Toen zij er genoeg hadden zei de een: Deel ze in aar- op bet kerkhof, ik kom zoo bij je, eerst wil ik nog even dat schaap daar uit het land halen. sPrak Ja ander,ging op een grafzerk zitten tellen als volgt v deze voor mij en die voor Jou; Een andere boer, die juist buiten was, hoorde dit, nep zijn vrouw en zij waren het eens dat de duivel zielen zat te tellen. Op aanraden zijner vrouw ging de boer in allerijl naar den koster. De koster schonk geen geloof aan bet verhaal van het zielen tellen en riep uit: Och, jongen, dat is maar verbeelding. De boer liet zich niet van zijn stuk brengen en stelde den koster voor zeil eens te gaan luisteren* Als ik maar kon loopen", was het antwoord Da maar op mijn rug zitten", zei de boer Dat gebeurde en aldus nadert men bet kerkhof] e i iet echter, meenende dal zijn kameraad met liet schaap kwam, riep van verre: Gooi hem maar neer, ik zal hem dadelijk den kop smji en. De oude koster, die meende niet te kunneu loopen, liet nu den boer yer achter zich,

Schager Courant | 1885 | | pagina 2