Hervormde Gemeente Schaden. Advertcntiën. Marktberichten. ks-li is tl Ie Wageningen. B E Iï A N G S E L I> A P I E U P» A N D E N, Tuinzaden. KI. DEMJS. Gevraagd: Gevraagd een MEID-IIUISHOUDSTEH, Chemnitzer Tapeten-Fabrik. Lichtenfels-Korbwnarcn-Fabrik. L. ten KLEIJ. iiasïï BlJIU.fJIlLMKE STAND Gemeente Scliag'cn. 15 liangsel, Vloerzeil-, ÏLöopers en Tafeiklecilcn. Kc omiergeteeken- «le blijft; ziel# voort durend bij zijne ge- iichlc liegimd isers a;s sibcvelcii tot «Se levering' van alSe soorten van TABAK, Ni GAK I-I.V en Kit IJ IS* E V SE KS W Alt E X. energieke gelaatslrekken, woonde in de Java- straat in de residentie. De dame, Jeanna Ma- rie Lorctte geheeten, bewoonde bovengenoemde villa met een broertje van haar, een 15 jarigen j knaap, die bij haar de diensten van huisknecht vervulde en in gezelschap van vreemden dan ook doorgaans wgarfon" door haar werd ge- noemd. Sedert eenige weken schijnt prins Sarhas j echter het gezelschap zijner favorite minder op prijs gesteld te hebben en moet hij zelf over eene scheiding hebben gesproken, die de dame echter door alle middelen trachtte te voorkomen. Zij volgde haar beschermer overal en toen deze Zaterdagmorgen aan het station van den Holl. spoorweg te 's Ilage in den trein stapte om naar Rotterdam te sporen, verscheen eensklaps de dame en nam naast hem plaats in den coupé. Het gezelschap nam intrek in het Hotel de Hollande alhier en gebruikte een dejeuner waarna een rijtuig besteld werd om door de stad te toeren. Met dat rijtuig verscheen het paar des middags tegen 4 uur ongeveer aan het post kantoor alhier, waar de dame een aangetee- kenden brief mat een geldswaarde van 1900 franken wij meenen naar België ter verzending aanbood. Prins Sarhas, die ter zijde bleef staan; en zich gereed maakte om het geld voor liet porto te voorschijn te halen, wees zij vrij levendig af met de opmerking, dat zij geld had, waarna zij den beambte een gulden gaf om 65 cents af te houden. Voor dat deze het te veel ontvangene afgepast had, was de dame, die zeer haastig scheen, alweer verdwenen, zoodat de beambte haar nog terug moest roepen, waarna prins Sarhas het te veel gegevene in ontvangst nam. Zij sprak aan het postkantoor gemakkelijk, zoowel Pransch als Hollandsch, waaruit reeds dadelijk op te maken was, dat zij Belgische van geboorte moest zijn. De dame was toen gekleed in een wijden, langen, zwart satijnen en met bont gevoerden mantel. Zij is blond en heeft goudgeel haar, wat haar bij den ri sen tint van haar gelaat een zeer opzichtig voorkomen geeft. Prins Sar has was mede in bont gekleed. In tegenstelling met de levendige en opgewonden bewegingen der dame, was hij zeer langzaam, bedaard en kalm Hij maakte, ondanks zijn duidelijk spre kend Japansch tvpe, een aangenamen indruk. VV aar het paar den verderen middag door bracht is ons niet geblekendes avonds ver toefden beiden met het broertje in de gezel schapszaal van het Hotel de Hollande, en bleven daar kaart spelen tot 11 ure, waarna zij zich ter ruste begaven. De verstandhouding tusschen beiden scheen toen niets te vvensclien over te laten. Tegen half vier in den nacht werd een der kellners, wiens slaapplaats onder de kamer van het paar was gelegen, wakker door eenig gerucht boven hem. Na aandachtig geluisterd te hebben, begreep hij dat het daarboven niet richtig was en sloop hij de trap op, waarna hij, na een oogenblik geaarzeld te hebben, de kamer binnenging en den prins badende in zijn bloed in bed vond liggen. Hij was door een revolverschot in den rechterslaap getroffen. De dame, die geen pogingen deed om haar daad te bemantelen, had zich zelve met een dolk aan de polsen eenige lichte verwondingen toegebracht en was dientengevolge met bloed bedekt. Ook haar gelaat droeg bloedsporen. Onmiddelijk werd geneeskundige hulp inge roepen, welke verleend werd door de heeren Kshuijs en Burger. De toestand van het slachtoffer was echter van dien aard, dat geen hoop op herstel meer over was. Met alle voorzichtigheid naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, is hij daar gisteravond dan ook overleden. De moordenares, wier verwondingen niet ernstig zijn, werd door de politie in arrest genomen, doch niet den na nog een curieus staaltje harer buitensporige coquetteric gege ven te hebben. Daar zij zelve de bloedsporen van haar gelaat niet wegwasschen kon de verwonding harer polsen scheen daartoe toch te ernstig en men wilde haar ook niet los laten had een der polilie agenten de vrien delijkheid met een bevochtigden handdoek haar gelaat af te wasschen. Toen dit geschied was, wilde zij echter de straat niet over vóór men hare wangen weer bedekt had met poudre de riz Uit de mcdcdeclingen van het broertje, dat nu weer naar den Haag teruggekeerd is, ver nam men welke betrekking tusschen hem en de moordenares en tusschen deze en' het slachtoffer bestond. Volgens verklaring van den jongen is het waarschijnlijk, dat hel plan op den aanslag reeds eenige dagen bestaan heeftalthans de dolk, waarmede de moorde nares zichzelve verwondde, was door den knaap op last zijner zuster Vrijdagmorgen in een wapenwinkel in de Spuistraat te 's Hage gekocht. In een stukje van de hand van den Heer Dr. J. W. Gunning, Iloogleeraar te dezer stede, voorkomende in het No. van 7 Maart van het „Weekblad van het Ned. Tijdschrift voor Geneeskunde'' maakt deze Hoogleeraar eene vergelijking van het stout der firma Van Vollenhoven Co. met Euqelsch stout. De omerkingen, door Z.II Gel. daaraan toe gevoegd, geven duidelijk te zien Ie. Dat het stout dier firma de meest mogelijke waarborgen geeft, een geheel zuivere van alle vreemde bestandeelen vrije drank te zijn. 2e. Dat het voor medisch gebruik en ver sterkende drank de voorkeur heeft, boven het buiienlandsche, omdat het rijker is aan extract (d. w. z. voedende bestanddeelen) en in evenredigheid minder alcohol (d. w. z. be dwelmende bestanddeelen) bevat. 3e. Dat het alzoo gansch onnoodigis, nog langer buitenlandsch stout te gebruiken, nu een nationaal fabrikaat kan verkregen worden, dat (dank zij het krachtig initiatief eener Nederl. firma) het buitenlandsche op zijn minst kan vervangen. Een millioenenerfenis. Nog altijd komen nu en dan bij de rechtscolleges zaken voor betreffende vermeende aanspraken op nalaten schappen van lang overleden personen. Dezer dagen deed zich bij de rechtbank te Haarlem in een strafgeding tegen zekeren Spanjer, com missionair en zaakwaarnemer, eene zaak van dien aard voor. Die beklaagde had bij een aantal lieden het geloof opgewekt, dat zij ge rechtigd waren tot de nalatenschap van „den graaf van Brederode", hun voorgespiegeld dat hij hun duizenden, ja millioenen guldens daar van kon bezorgen, en zich langs dien weg verschillende geldsommen doen ter hand stel len. Hij werd ter zake van bedrieglijke oplich ting veroordeeld tot een cellulaire gevangenis straf van 183 dagen. Als een staaltje van de geslepenheid van den veroordeelde en de lichtgeloovigheid zijner slachtoffers wordt door de //Haarl. Ct." het volgende aangehaald In het voorjaar van 1880 werd te Zaandam eene vergadering gehouden van wel 50 gega digden. Vlaander zat, als vice-president, naast G. Spanjer, terwijl aan Gortworst de functie van penningmeester werd opgedragen. In die vergadering wer len door Spanjer eenige me- dedeelingen gedaan, maar ook besluiten geno men, b. v. dat er voor den erflater een stand beeld zou worden opgericht, met de namen der presente erfgenamen op het voetstuk. Daarna is nog een tweede vergadering gehouden op 18 Juni 1880, waaraan wel 80 personen deelnamen. Achter de plaats van den voorzitter (Spanjer) prijkte eene groote vlag. Er werd ook een feestmaal aangericht. Op de tafel stond eene groote taart, mot een model van de Ruïne van Brederode er op. De president raamde de grafelijke nalatenschap op 93 milliocn, waar van hij zelf, Vlaander en Gortworst ieder 3 miliioen zouden krijgen. Gortworst verklaarde dat hem de geheele zaak f 4000 heeft gekost aan reiskosten, uitschotten enz. (waaronder f 210 voor de feestelijke bijeenkomst te Zaan dam met de taart.) Men verhaalt het volgende: Voor weinige dagen kwam een berenleider bij een landbouwer in een zeker dorpje in Friesland logies vragen voor zich en zijn bruintje. Dit werd bereidwillig toegestaan Den meester werd het hooi in de schuur aangewezen, terwijl de beer in het lietshus, bijschuur, behoorlijk vastgemaakt. Dienzelfden dag had de boer een kalf geslacht dat in het. liethus hing, om den volgenden dag afgehouwen te worden. Des nachts werd de berenleider wakker, door de vreemde gelui den die de beer maakte. Ilij wekte den land bouwer, om met hem de oorzaak van de onrust te onderzoeken. In het liershuis gekomen, zagen zij, dat de beer een man teeder om helsde. De muilband belette hem, dien persoon vurig te kussen, 't Bleek dat deze zich door het wegnemen van pannen toegang tot het lietshus verschafte, in de meening zich een lekker hapje kalfvleesch te kunnen toeëigenen. Hij geraakte, hoogstwaarschijnlijk door het berenvlecsch te prikkeleu, daar hij op den beer terecht kwam, deerlijk in de klem. Zijne verlossing uit de pooten van den beer zal hem zeker in de armen der justitie voeren. Men meldt uit Utrecht het volgende aan de N. R. Cl.: Donderdag had er een ergerlijk schandaal plaats op den Vleutcnschen weg. Reeds ge- ruimen tijd was het gedrag van een jonge weduwe, aldaar woonachtig, een steen des aan stoots voor de buurt geweest en had tot op loopjes aanleiding gegeven. Des avonds legde naar gewoonte zekere te Utrecht wonende advocaat daar zijn bezoek af Maar nauwelijks den winkel der weduwe binnengetreden, werd de deur weder geopend, en de advocaat bij den arm gegrepen door zijn echtgenoote, die op wacht gestaan had, en hem lang niet vrien delijk uitnoodigde bij haar en zijn kinderen den avond door de brengen. De man stiet haar van zich af, sloeg haar en wierp haar de deur uit.Onmiddelijk vereenigden zich nu honderden menschen voor de deur, die luid scheldend en zingend het huis belegerden De politie werd geroepen, en mocht er in slagen het tumult tot bedaren te brengen. De held van de geschiedenis werd, om hem te beveiligen tegen de woedende menigte, door agenten van politie en twee burgers in een waschmand de deur uitgedragen. Beurt/ijst voor de vacature te Scha (jeu, 1885. 22 Maart. Ds. Ilobus van Barsingerhorn, voormiddags 91/, ure, bevestiging, 's avonds 6V2 ure, avondmaal. 29 Maart. Ds. Pareau van Anna Paulowna, namiddags l1/i ure. Ingeschreven van 13 tot en met 16 Maart 1885. Geboren: Ondertrouwd: Getrouwd: en Overleden. Geene. IIOORN 14 Maart. Aangevoerd: H. L. Rogge f a 6 Tarwe f 7— a 7-50 17 B Gerst f 5— a 5-50 13 Haver f 4-— a 4-50 f s Witte Erwten f 6.— a 7 Groene v Grauwe f f 9.— 10— a a 10'— 12'— l Vale f 7.— a 9.— f Geelo Boonen f a Bruine f 9.50 a 11"— 8 Witte f 7.— a 12'— B Paarden f 6— a 7'— v Mosterdzaad f 18.50 a Karwei zaad f 27.50 a v Koolzaad f a 5 Paarden f 65.— a 200— Kooien f a 116 Kalveron f 4.- a 16 Schapen f a Springrammen f a 424 Lammeren f 17.— a 20 50 36 Varkens f 12.— a 18— Zeugen f a 126 Biggen f 5.- a 10— 2 Bokkon f 3.— a 5.— Geiten f a - 6.0 Kippen f —.80 a 2.— Eenden f a 1758 Koppen Boter, 5.2. lood. f .50 a —.57' 70 H. L. Aardapp. f 1.40 a 1 50 14400 Kipcieren, f 2.5(1 a 2.90 1600 Eendeieren f 2.50 a 3.70 mandou Peren f a P Heet De foelatings-examens Cursus 1885/84, (aanvangende begin September) voer de Af- deeling A, der Rijks-Landbouwschool en Afdeeling Hoogere Burgerschool, zullen on geveer half Juli, de juiste datum wordt later medegedeeld, plaats hebben. Voor Afdeeling 1|, wordt gevorderd bewijs van goed afgelegd eind-examen aan eene driejarige of bewijs van overgang van de derde tot de vierde klasse eener Hoogere Burger school. Programma's en inlichtingen worden op aanvrage verstrekt, door: den Directeur, C. J. M. JoNGKINDT CoNlNGK. en in ruime keuze, bij de Wed. II. BEEKMAN. Op verlangen worden stalen aan huis bezorgd. Ondergeteekende beveelt zich beleefdelijk aan tot het leveren van TUINZADEN. Appelen f a KG. Hazelnoten por 100 KG. f De handel was matig. ALKMAAR, 16 Maart. Aangevoord. Koe en Ossen f a 94 vette Kal- J veren 40 a 110, 82 nucht. dito f 3 a 19, Schapen f a 46 vette Varkens 0,46 a 0,55 per P. magere dito f a PURMEREND, 17 Maart. Aangevoord. Kaas.Aangevoerd 82 stapels Kleino en 1 stapels I Middelbare. Prijs Kleine f 28,50 Middelbare f 14. j tot f per 50 kilo. Boter van f 1.05 tot f 1-10 per kilo. Vette Runderen prijshoudend f —.64 tot f.S2 j per kilogr.; handel stug. Vette Kalveren prijshoudend; 74 tot 98 ct. per j Ned. pond; handel vlug. Nuchtere Kalveien. Prijs f 6 tot f 22 per stuk handel vlug Vette Varkens van 46 tot 54 cis. per kilo; handel J matig. Schapen, Vette prijs;hondend Magers minder in I prijs. Handel vlug. Kipeieroti f 3.a f 3.50 p. 100 stuks. Gan zen f 3-50 tot f per stuk. Zwanen f tot f per stuk. om terstond of tegen Mei in dienst te treden, een MIECIIT, die best kiiii melken. Adres in persoon bij T. IvOOMEN Az. te Kolhom. P. G. en van goede getuigschriften voorzien, liefst boven de 30 jaren. Franco brieven aan M. WURKUM to Winkelder-Weere. welke dagelijks met een talrijk publiek in aanraking komen, kunnen zich eene bijverdienste verschaffen van /5a f 6 per week. Goede referentiën vereischte. Brieven franco adres letters J, M, Post kantoor te Schoonhoven. Ontvalleen een fraaie collectie BSe- De nieuwste soort Npoormimiïeil, alles tegen concurreerenden prijs. Wederverkoopcrs ruim rabat. W. MKSta. SCIIAGEN. Onder aanbeveling UiuEd. Dv. Dnr. Alkmaar, Maart 1SS5. desverkiezende wordt overeengekomen \ooi een bepaalden prijs, betaalbaar nagenezmg. Daartoe zijn 20 kamers ter beschikking der pabonten gesteld. WA E BS E i-iiS. heelmeester van breuken Groenplaats 35, Antwerpen.

Schager Courant | 1885 | | pagina 3