PHOENIX TIN TE, geurig en waterhoudend, Bëlger Zoon. Anekdoten-Magazijn, PIT Anekdoten-Magazijn. Her vormde Gemeente Schagen. Adverlentiën. I:\KTIMIKPA11ATEN. Marktberichten. wordt verkocht vemgel'Jo pakjes, o. a. van 24 eis 32 Ct*. per ons, te bij\Ved Fjoor. P. de Vries. P. Zijp Jr. Wed- J. Kool. Barsingerhorn Dirkshorn Heerllugowaard Schagen Schagen, over den Spoorweg» C. Bijpost. Ver/ oopvrs gevraagd le Bolswards door Zesden Jaargang. Piiizendcn exempJarwi wer den verkocht, l&eikhalzend zagen de abonné's steeds» naït naar «te verschyniaag* der nieuwe afleveringen. van der Stok, kaan, Co., vrone plaats mag worden gehouden en dat die weg daartoe in orde mag worden gemaakt, 3e dat. op de stoep van het raadhuis weder gen tribune mag worden geplaatst en 4e dat de gemeente gelijk vorige jaren het politie toezicht verschafte. Alle deze verzoeken wer den met algemeene stemmen toegestaan. f$. De concept-instructie met betrekking tot het geven van Lager Onderwijs aan de Gemeenteschool alhier. Dezewasnoodiggemaakt, aangezien er een andere toestand in de school' was ontstaan door de opheffing der verdeeling in jongens- en meisjesklassen. Na de voorle" zing hiervan werd op voorstel van B. W. besloten dit concept, voor het goed te keuren', ter beoordeeling te zenden naar de school commissie. Omtrent do schoeiïngen van slooten in deze gemeente, zegt de Voorzitter dat het gebleken is, dat op sommige plaatsen der gemeente de vaarten en slooten dicht groeien. Diensvolgens vragen en ontvangen B. Wmachtiging om die eigenaars van perceelen, gelegen aan vaar ten en slooten waar eene dusdanige vernau wing en vermindering plaats heeft, te gelasten ze weder op de juiste breedte en diepte te brengen, welke hun ten dien einde door een landmeter zal worden aangegeven. Deze maatregel is vooral genomen met het oog op do sloot achter de perceelen op de oostzijde aan de markt. Betreffende de gasfabriek-qusestie werd medegedeeld dat door vier firma's, die van R. Jacobi te Amsterdam, J, W. Storck, ingenieur te Amsterdam, Sepp Co. te Enschedé en J. v. Rossum Duchatel, ingenieur aan de gasfabriek Leiden, inlichtingen zijn gevraagd, doch dat zij, nadat die waren ver strekt, niets meer van zich hebben doen hoorei). De raad besloot nu in deze het rapport van den heer Kenens af te wachten. Bij de algemeene rondvraag, zegt de heer v. d. Maaten, van bevoegde zijde vernomen te hebben dat, niettegenstaande de raad had toegestaan een bepaald aantal schoolbanken te doen veranderen volgens verlangen van den heer W. Kloeke, deze evenwel op eigen gezag nog meerdere banken heeft laten veranderen, iets waartoe hij volstrekt niet het recht had. De heer v. d. Maaten stelt daarom dan ook voor, dat de kosten van die banken niet uit de gemeente kas mogen worden bestreden, doch dat de heer Kloeke die dan ook maar zelve moet betalen. Wijders zegt de heer v. d Maaten ook nog vernomen te hebben, dat de heer Kloeke, hoofd der Lagere School alhier, privaatlesen geeft, iets wat ten zeerste in strijd is, met de voorwaarden van zijne benoeming. De Voorzitter brengt hierop in het midden, dat de raad volgens ministriëele beschikking, niet het recht heeft, den heer Kloeke dat te beletten. De heer v. d. Maaten, betoogt hierop, dat dan de benoeming van de heer Kloeke, tot Hoofd der O. L. School alhier, onwettig kan worden verklaard, want bij zijne benoeming was wel degelijk de voorwaarde gemaakt, dat hij geen privaatles mocht geven, waarvoor ook door den raad het tractament met f 300 was verhoogd. Had de raad het recht niet deze voorwaarden te stellen, dan is die benoe ming ook onwettig. De heer v. d. Maaten wil dan maar eene andere benoeming, daar het in ieder geval, van den Heer Kloeke al is het dan dat de wet het hem niet verbiedt unfair is fe handelen, in strijd met de voor- Waarden zijner benoeming. De heer Voorman wenscht ook, dat in deze de heer Kloeke op zijn plicht wordt gewezen. De heer de Pater meent dat deze voor waarde wel wat kras is, daar er toch wel kinderen zijn voor wie privaatles zeer ge- Wenscht is, De heer v. d. Maaten antwoordt hierop, dat de heer Kloeke wel benoemd is voor Hoofd der School, maar niet om aan enkele kinderen privaatles te geven, te meer nog daar het hulppersoneel gerechtigd is tot het geven van privaatlessen. In de eerste plaats wilde de heer v. d. Maaten weten of die benoeming onwettig is °f niet. Dit werd niet ontkend. Daarna zeide de heer v. d. Maaten, dat deze zaak geschikt zou kunnen worden, door den heer Kloeke zich te laten verbinden, geen privaatlessen meer te geven. In het andere geval wil de beer v. d. Maaten een andere benoeming. De voorzitter zegt hierop dat het hem tpgens(aat aldus te 'handelen, daar de fout door den raad toen is begaan, op drijven van den heer dimmers, die toen ten tijde lid der schoolcommissie was. De heer v. d. Maaten zegt dat ook niet te w illen, doch wenscht er een einde aan gemaakt te zien, dat de heer Kloeke, die ofschoon zedelijk gebonden de voorwaarden zijner benoeming na te leven, nu er misbruik van maakt, dat er wettelijk niets tegen valt te doen. W'ordt besloten dat B. en W. den heer Kloeke hiervan mededeeling zullen doen. Door den heer Voorman wordt er nog op gewezen, dat de brug aan de Laagzijde voor het perceel van den heer Ham, in zeer slech ten en gevaarlijken staat verkeert. B. W. beloven den gemeente-architect aldaar een onderzoek te laten doen en daarna de vereischte maatregelen te nemen. Hierna werd deze vergadering gesloten. Verslag der vergadering van den Ge meenteraad te Zijpe, gehouden op Dinsdag I September '85. Tegenwoordig waren alle leden. Alvorens tot het lezen der notulen over te gaan, werd door den Voorzitter voorgesteld, de nieuw benoemde, hier herbenoemde, leden te beëedigen, hetgeen dan ook plaats had. Daarna werden de notulen der vorige ver gadering gelezen en goedgekeurd. Met betrekking tot de quaestie over de te hooge rek. van het Weeshuis, werd door den heer Zijp, regent dier inrichting, medegedeeld dat door regenten de noodige maatregelen zijn genomen om dergelijke feiten to voorkomen en dat aan Binnen-Vader en Moeder dier inrichting is kennis gegeven, dat zij zicli heb ben te houden aan de door Regenten en Re gentessen gegeven bevelen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld dat thans de commissie van toezicht op het onderwijs in die gemeente voltallig is, door dat de laatstbenoemde leden Ros en Zeeman, hunne benoeming hebben aangenomen. Hierop bieden B. W. den raad de be grooting aan voor het dienstjaar 1886, waarvan een afschrift voor elk raadslid ter tafel aan wezig is, en deelt V. mede dat die in de volgende vergadering zal worden behandeld. Nu kwam aan de orde de benoeming van een ambtenaar van den Burgelijken Stand, voor de vacature, ontstaan door de aftreding van den heer A, Zijp. die evenwel herkiesbaar was en dan ook met algemeene stemmen werd herbenoemd en die betrekking ook aanvaardde. Bij de algemeene rondvraag, brengt de heer Nobel in het midden, of het, met het oog op het door de slechte tijden verminderde inkomen der ingezeteneu, niet wenschelijk is de verordening tot heffing en vaststelling van den Idoofdelijken Omslag eenige wijzigingen te doen ondergaan, als bijvoorbeeld de te heffen percenten te verhoogen. De heer Nobel vindt tot zijn voorstel aatjleiding in het feit, dat, als ieder ingezetene naar het vermoedelijk inkomen zou moeten worden aangeslagen, de revenuen van den H. O niet het vereischte montant zouden kunnen beloopen en voor het beheer der gemeente moet het montant toch aanwezig zijn. Indien er geen wijziging wordt gebracht in de bedoelde verordening, dan zoude de ingezetenen een inkomen moeten worden toegekend, dat werkelijk te hoog zou zijn, en waardoor zij alle recht zouden hebben tegen hunnen aanslag op te komen. De heer Nobel meent dat zooiets kon voorkomen worden door de te heffen percenten te verhoogen. Vooral heeft de heer Nobel de laagste klasse op het oog, die bij den gewonen regel te zwaar gedrukt zou worden. Evenwel wenscht de heer Nobel zijne op merkingen voorloopig als kennisgeving te zien aangemerkt, opdat ieder dit punt rijpelijk zal kunnen overdenken en het in een volgende vergadering ter behandeling zal kunnen komen. Hierna werd door den Voorzitter de vergade ring gesloten. BUaGEKUJKE SI AM), «cmeeïite ScHiagen. Ingeschreven van 28 tot en met 31 Augs 1S85 Geboren: Grietje, dochter van Arie Eriks en van Aaltje Kramer. Cornelis, zoon van Dirk van der Vlies en van Trijntje Boender. Ondertrouwd: Jan Bruin, jm., IS jr., uo- nende tc Nieuwe Xiedorp, en Aaltje Brouwer, jd., 21 jr., wonende te Schagen. Getrouwd: Geene. Overleden: Guurtje Weeland. oud 7 md. Gemeente SfAjpe. Ingeschreven van 21 2S Augustus 18S5. Geboren Trijntje, d. v. Jaeob Bakker en Neeltje Out. Jogcliem. z. v. Jogchem Kreij- ger en Maartje Kossem Beur/lijst voor de vacature te Schagen, 1S85 Van 1 Juli ultimo September. 6 Sept. Ds. Kist, van Sint Maartensbrug, voormiddags 91/? "re. j 13 Ds. ten Brummeler Andnessen, na middags ll/2 ure. I 20 7 Ds. 11 obus, van Barsingerhorn, voor middags 9Y3 ure. 27 Ds. Parem, van Anna Paulowna, namiddags Vj3 ure. U Gin n "n n Grauwo Valo Geelo Boonen Bruine Mosterdzaad Karwoiznad Koolzaad C Paarden Kooien G Kalveren 24 Schapen Springramraen 103 Lammeren 30 Varkens Zeugen 162 Biggen Bokken Geiten 100 Kippen Eenden 1721 Koppen Boter, 5.2. lood. 400 heef. N. Aardappelen f 2.a f 2.60 per heet. 2000 Kilo Aalbeziëu (R) f 8.a 9; (Z) f a 14800 Kipeieren, f 3.a 3.50 Eendeieren f a 1600 mandon Peron f .70 a .90 p mand 900 Appelen f 1.a 3000 KG. Hazelnoten per 100 K.G. f 20. Do handel was matig. ALKMAAR, 31 Aug. Aangovoerd. 1 Koe f 150.— a 203 Kalveren (vette) f 25.a 96. 15 Nuchtere Kalveren f 14.a 28. 529 Schapen f 22. - a 29— 105 Varkens (vette) per P. 10.42 a 0.51 38 Magere dito f 13.a 18. PURMEREND, 1 Sept. Aangevoerd. Kaas.Aangevoerd 405 stapels Kleine en stapel Middelbare. Prijs Kleine f'29,00 Middelbare f tot f per 50 kilo. Boter van f 1.05 tot f 1-15 per kilo. Vetto Runderen f —.66 tot f.76 per kilogr.; handel vlug. Vette Kalveren boog in prijs; 54 tot 78 ct. por Ned. pond; handel vlug. Nuchtere Kalveren. Prijs f 10 tot f 24 per stuk; handel vlug. Vette Varkens van 36 tot 48 ets. por kilo; handel stug. Schapen, Vetto prijshoudend Kipcieren f 3.75 a t' 4.25 p. 100 stuks. Gan- zon f tot f per stuk- Zwanen tot f per stuk. Nieuw! Nieuw! git zwarte Schrijf- en Copiëer-inkt. Deze Inkt vloeit gitzwart uit de pen, wordt giet dik en kleeft ot plakt niet. Deze Inkt is beuevens de andere bekende Nedcrlandsche Schrijfinkt, Alizarin-, Keizer-, Schrijf- en Copiëer-unkt, Salon- en andere Inktsoorten en vloeibare Lijm, Verkrijgbaar bij J. (VIN KEL te Schagen. H. von GI.MBORN, Emmerik ajd Dijn. Zilveren Medaille Amsterdam 1683. HOORN, 27 Aug. Aangovoerd: Kleine Graskaas hoogsto prijs f 29.50 idom ïlooi- Comra. hooi- f 26.— Middelbare id. f Aangevoerd 363 stapels, wegondo 102.167 K G. HOORN 29 Aug. Aangevoerd H. L. Rogge f a 5 Tarwe f 8.a 9— 19 Gerst f 4.50 a 5. 41 Haver f 3. a 4 r Witte Erwten f 7.— a 9 Groene n f 10.a 12. J l Ij Witte t Paarden li a 12— f 9 a 10.— f a f 9.50 a 10.— f 11— a 12 f 6.50 a 7. f 16.25 a f a f a f 60—, a 250' f a f 16 - a 23.— f 16— a 23.— f a f 8.a 15. f 12— a 20.— f a f 4— a 9— f a f —.70 a 2.- fa f 50 a .55 tD Bij de Uitgevers KüPPERS LAUREY te Haarlem is verschenen en alom verkrijg baar gesteld, de Eerste Aftevering van het Tjdschiift voor beminnaars vin Humor en Satire en voor Verzamelaars van AnekdotenSnedige Gezegden, Exemporés enz. Dit tijdschrift verschijnt in maandelijkscho afleveringen van 16 pagina's, royal 8° duïde- lijken druk. Twaalf Afleveringen vormen een deel. De inteekenaren ontvangen gratis titel en omslag van eiken Jaargang. De prijs van elk deel of jaargang is slechts EEN G UL1)EN, franco pér post EEN G IJL DEN EN IIEN CEN1S. Over dit bedrag wordt bij het einde van eiken jaargang gedisponeerd. Aangemoedigd door het kolossaio succes dat de vorige Jaargangen van dit Tijdschrift heb ben ondervonden, aarzelen de uitgevers geen oogenblik ook den KeSJiena Jaargang* het licht te doen zien. liet Debiet van de vorige Jaargangen heeft de stoutste verwachtingen verre overtroffen. Inderdaad het Anekdoten-Magazijn is een welkome gast in elk huisgezin. Het geeft vrolijkheid aan den droefgeestigen en hernieuw den levenslust aan den zwaarmoedigen mensch. Hij, die van tijd tot tijd eens hartelijk lachen wil, (wie onzer zou daarop niet gesteld zijn) abonneere zich op hot waarlijk geestige onder de firma gevestigd tc NIEUJVE N1EDORP. Directeuren II .J. K. v. d. STEEN. J. BREEBAAllT Kz. A. J. KAAN: J. ZIJP Kz. J. VAN DER STOK. De venDOotschap 7NoordHollandsche Bank" Deemt gelden in Depot tegen eeno rente bij overeenkomst vast te stellen. Plaatst geld onder borgtocht, hypothecair verband enz., belast zich met In-en Verkoop van EFFECTENCOUPONS enz. en met alles wat tot den werkkring van de Vennootschap kan gerekend worden te behooren. Het kantoor wordt gehouden fen huize van 1 den Heer J, VAN DER STOK te Nieuwe Niedorp, iederen Dinsdag van 1012 uur, bij W. ROGGEVEEN Cz. te Schagen, iederen Donüihdao van 10 12 uur en bij Jb. ZEl- 1 LEMAKKR in de „Witte Engel" te Hoorn, iederen Zaterdag van 101/3 12'/3 uur.

Schager Courant | 1885 | | pagina 3