Algemeen Advertentie DONDERDAG e 29slc Jaarna 112;. Binnen landsch Nieuws TE SCHAGEN, \o 1S85. .li? 1914. SCHAGE Dit blad verschijnt tweemaal per week IFoens- ia(jen Zaterdagavond. Bij inzending tot 's middags 12 ure, worden Adverlentièn in het jerstuitkoraend nummer geplaatst. Ingezonden, stukken één das; vroeger-; Schagen. Kon de op Vrijdag 4 gept. uitgeschreven wedstrijd niet alleen op dien hg, maar ook niet op den volgende worden jehonden, uithoofde het zeer ongunstige we- ier, Zondag daaropvolgende, gaf een prachtig reder cri een uitstekenden wind, die voor ditdoel iit den rechten hoek blies. Niemand blijder natuurlijk dan de jongens, ic dan ook 0111 half t\v ee reeds voor het kof- clmis //de Beurs" vercenigd waren, alwaar iri de deelnemers voor dezen wedstrijd de iiminers hunner catagorie werden uitgereikt. Ruim ten twee uur begaf zich de Commissie et de vliegeraars naar het terrein, waar de edstrijd zou worden gehouden, hier het land nden heer Ruis Senior,gelegenaanhet Laantje. De wedstrijd zelve had plaats voor vier ieelingen, en wel: Hoogstaande vliegers; Groote vliegers; C. Schoone vliegers en Aardig uitgedachte vliegers. Voor serie A. hadden zich 33 deelnemers igemeld, voor serie 2, voor serie C, 2 voor serie <1, 6. Na verloop van een goed uur stonden alle egers, uitgezonderd eenigen, die al buitelend dwarrelend voor hun tijd de aarde weder zochten, en zich van hun val niet weder nden opheffen. Te half vier ongeveer werd van de serie hoog- anden door de Commissie den hoogtestand meten en werden de overige serieën bezocht. Na afloop van den wedstrijd begaf men zich :der in optocht naar het lokaal van den heer iggeveen, alwaar de vliegeraars en hunne hel- rs door de Commissie onthaald werden op er en kantkoek, en door den heer Roep, eretaris der Commissie, de verschillende ijzen onder gepaste en aardige toespraken irden uitgereikt. Hierop bracht de heer Roep iniens de commissie openlijk dank aan den :cr Buis, voor zijne loyale welwillendheid en edewerking, door de Commissie zijn land in bruik af te staan, terecht aanvoerende dat vooral het houden van dezen wedstrijd ogelijk had gemaakt, want een uitstekend schikt terrein, zooals dit, is voor een gelijken wedstrijd een eerste voorwaarde, door de Commissie werden de navolgende 'ijzen uitgereikt: De Schoone Weduwe. Roman van E. II. v. Dcdcnroth. W) Dartiende Hoofdstuk. f 'r zijn weinige menschel), die wanneer zij er niet 'soonlijk bij zijn betrokken, zich de moeite geven, 'tegenover de publieke meening een zelfstandig fileel lo vormen, de rost laat zich leiden door 'en windstoot, vooral wanneer die uit hoogero j .®!1 komt. I11 het badleven, waar men zich zoo o mogelijk inricht, waar men voor den duur 1 2ijn verbijt' op oen bepaalde plaats met gegeveno standigheden rekening houdt, is de mensch dubbel 'S, ook maar eeniger mato hierdoor aansloot te ten' 'G' hjj niet met de menigte medegaaf. In v1°rTal van Barniug was dus ook maar alleen Pnnsen kritiek noodig, ora liera tot op zekero 9 den maatscbappelijken ban te doeu on per- j' die tot nu zich gestreeld gevoeld hadden, em in keunis to komen, vondou uu aanleiding, L° ontwijken. 'ch ou Baruiug hadden zich na do ontmoeting A I E V s- L A SBBO U W It L A D. (HTtrEVKK J. WINKEL, Laan, Wijk D, No. 5. Prijs per jaar/3.Franco per post ƒ3.00 Afzonderlijke nummers f 0. g. Advertentien van één tot vijf regels f 0.75. iedere regel meer f 0.15. Groote letters wor den naar plaatsruimte berekend. -S .R'W.--.g&f Serie A. Hoogstaar:de Vliegers. Ie pr. Een prachtig Bamboesrieten 1engel met tuig, aan G. J. v. d. Maatcn. 3S2 grd. 2e ,1 een fraaie Portemonaie aan H. Raven. 301/, n 3e ir nette Zakportefeuille aan J. Roggeveen. 33 4e u een mooi Zakmes aan J. Ketel. 32V, 5e 11 een gewone ITengel met snoer aan J. Frans. 3iy2 11 öc 11 het boekwerkje //De reis om de Wereld" aan A. Bakker. u 7e n het Boekwerkje //Bijzonder heden uit de Geschiedenis der Parochie van den II. Cristophorus te Schagen" aan G. Honijk. 2S1/,. Serie B. G roote Vliegers. Ie pr. Een prachtige Teekendoos aan J. Roggeveen Lz. 2e H Een Inktstel, aan F. Bleeker. Serie c. Schoone Vliegers. Ie pr. Een zeer fraaie Schrijfmap, aan W. Teeuwisse. 2e 11 Een Hengel met snoer, aan A. Rog geveen. Serie til. De aardigst uitgedachte Vliegers. Ie pr. Een Rijk geïllustreerd en gebonden Boekwerkje, bestaande uit 2 deelcn en getiteld: //de Scalpjagers," aan J. Overtoom, voor zijn zeer vindingrijk uitgedachten vlieger, //een draaiende Molen." 2e ,1 Een fraai Zakmes, aan S. Smit Hdz., voor zijn mooien //Adelaar". 3e of Bestuursprijs. Een Javaansche Hengel, aan P. Meurs, voor zijn geestig uitge dachte vlieger, voorstellende een Man, zittende op een vaatje, waarop staat Vergunning, en in de eene hand een flesch, in de andere hand een glaasje houdende. De commissie zou evenwel niet in de gele genheid geweest zijn, zoovele en fraaie prijzen uit te reiken, ware het niet, dat zij op flinke en royale wijze hierin ondersteund was gewor den door den Zeer Eerw. TIeer Chr. Philip- pona, Deken en Pastoor alhier, welke het door Z. Eerw. geschreven Boekwerkje 011 een mot den bad-directuur, teruggetrokken in den tuin voor de woning van don raadsheer, waar zij gewoonlijk don avond te zamon doorbrachten zij werden spoedig van dozo verandordo stemming op de hoogte gebracht, toen doctor Wurm, die naast hen woondo, en anders nooit voorbijging, zonder met de lieoren eenigo rriondulijke woorden te wisselen, hen nu niet scheen to zion, en zeer verstrooid 011 haastig groette, toen Willi hem een goeden avond toeriep. „E011 woord doctor!" riop Barning, terwijl hij naar het lage tuinhekjo trad, dat de tninen dor aan elkan der gronzendo huizen, scheidde. Do anders buitengewoon beleefde badarts keek schuw om zich heen, of ook iemand hot bemerkte, dat hij met den veroordeelde sprak. „Is het een geneeskundig con.-ult vroeg hij, „dan verzoek ik u, bij mij aan huis te komen." Het goheelo voorkomen van den ar" had iets nf- worends, iets beleedigends, en er blo. f voor Wil li geen twijiel meer over dat Wurm hem opzettelijk ontweck. „Ik wilde u om een vertrouwelijk gesprek ver- zooken." zeidc hij, „maar ik zie, dat ik u stoor. Verbeef mij, heer collega,'' antwoorddoWurni.d e er "nu van overtuigd was, dat er geen ander badgast iu de nabijheid was, „maar ik heb mijne verplichtm- bedrag in geld, waarvoor werden aangekocht een knipmes, een inktstel en een hengel, cadeau gaf; door den WelEd. lieer J. II. W. Slangen, welke hot Boekwerkje: de reis om de Wereld, welwillend afstond; en door den heerJb. de Boer, die den Javaanschen hengel J vereerde. Deze vliegerwedstrijd, die bij wijze van proef 1 is uitgeschreven, mag als uitstekend geslaagd worden beschouwd, iets wat behalve aan het we- der, te danken is ann de algemeene belangstelling en hartelijke deelneming. Trouwens wie is er, I die niet mede zou willen doen, om onzo jongens een recht genoegelijken feestdag te bereiden De commissie zelve, achtte dan ook door dezen gelukkigen uitslag ruimschoots hare moeite beloond. Dinsdag, 8 Sept., herdacht de Heer N. van Albada, Hoofd der School voor O. L. Onderwijs te Valkoog, feestelijk den dag, waarop hij voor 25 jaar als zoodanig was benoemd. Reeds vroeg in den morgen wapperden uit alle huizen de Vadevlandsche driekleur, t- wijl in het geheim een paar dagen te vo llef Schoolgebouw reeds keurig netjes m groen en vlaggen was versierd, waarvan li eer vooral toekomt aan den Wel Eerw. Zeer Gel. Heer v. d. Hoeven en zijz-e Echtgenoote. Des morgens ten tien ure kwamen de school kinderen in feestelijk gewaad, voorzien van vlaggetjes, hunnen //Lieven Meester" geluk wenschen, en werden verschillende tocp,,- selijke liederen gezongen. Ook het Plaatselijk-, Kek- en Polderbe stuur, waren den Jubilaris komen gratificeren, terwijl hun voorbeeld gevolgd werd door vele vrienden, oud-leerlingen en bekenden. Tot de talrijke geschenken dio den Jubi laris vereerd werden, behooren 0. a. een al lerkeurigst tête-a-lêtc met 0 stoelen, van do gemeentenaren, een fraaio Anéroïd-barometcr van do oudleerlingen; een prachtige hang- i lamp, van do schoolkinderen, en voorts aller lei zilveren en andere geschenken De vele- blijken van hartelijkheid en toege negenheid, den geachten Jubilaris door zijne gemeentenaren en scholieren bewezen, zal ZEd. en zijne familie voorzeker nog vele jaren niet aangename en dankbare herinnering doen denken, aan dezen voor hen zoo gewich- tigen dag. pon. Ik wil peen oordeel vellen, maar als vorstelijk ambtenaar moet ik mij tot mijn leedwezen een vriendschappelijk verkoer met u ontzegpengij zult dat zelf inziet) Hierop nam hij den hoed af en ver wijderde zich haastig, als vreesde hij, nog langer met Willi te moeten praten. I)e raadsheer lachte in zich zeiven, toen Willi meer vorblult dan toornig, wel is waar opgewonden, maar de zaak toch ook van haar komische zijde opvattende, tot hem terugkeerde. „Dat heb ik wel gedacht," zoido hij, „gij ver- wnchtet misschien eene uitdaging, maar graaf Stern- beim gevoelt zich veel to voornaam om zijn kostbaar graafelijk leven in de waagschaal te stellen tegenover dat van een gewoon mensch, die niets beters van zich kan zeggen, dan dat hij iets geleerd heeft. Do geheelo voorname wereld van deze badplaats, de schuimloopersen onderdanige zielen zullen, u met diepe verachting uit den weg gaan en mij ook zoo behandelen. Het is in ieder geval beter, dan wanneer de graaf zich aan nw woord had gehouden en u kreupel bad geschoten. Maar ik vrees, dat Ella zich nu geheel en al zal overgeven aan den invloed der kring, waarin zij zich helaas zoo gaarne bewoegtde geringe hoop, dio ik had, om haar toch nog voor dia menschen do oogon to openen, is verdwenen." Wordt Vervolgd

Schager Courant | 1885 | | pagina 1