A L E SI E E A. I) E 11T E N T1 E DONDERDAG m >ÜTOBER. POSTERIJEN. De Schoone Weduwe. Ao 1835. 29ste Jaargang. E L' \V B O U \Y B L A J. WINKEL, Laan, Wijk D, No. 5. G emeen te Scha gen. Bekendmakingen. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen Brengen naar aanleiding van art. 203, alinea 3 der Wet van 29 Juni 1851, (Staatsblad no. 85) ter openbare kennis, dat de begrooting der Plaatselijke inkomsten en uitgaven voor 1886, zooals zij aan den Raad der gemeente is aan geboden, op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd tot en met den 20en October a. s. en dat een ieder daarvan tegen betaling der kosten, een afschrift zal kunnen bekomen. Sehagen, den 7en October 1885. Burgemeester en Wethouders voorn. De Burgemeester, G. LANGENBERG, de Secretaris, DENIJS. Burgemeester en Wethouders van Sehagen, brengen ter algemeene kennis, dat vergunning voor de uitoefening van den kleinhandel in sterken drank is verzocht, door Cornelis van der Mculcnvoor perceel No. 49 van Wijk B aan de Marktplaats alhier. Schagen, den 13en October 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd; G. LANGENBERG. de Secretaris, DENIJS. L Binnenlandsch Nieuws. 1924. Dit blad verschijnt tweemaal per weck Woens dag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's iniddags 12 ure, worden Advertentièn in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Ingezonden stukken één dag vroeger- UITGEVER TE SCHAGEN, De Directeur van het Postkantoor te Schagen, brengt ter kennis, dat de dienst des Roman van E. II. v. Dedenroth. <47.) Zestiende Hoofdstuk. Ella's gemoed was in opstandtranon van wilde vertwijfeling drongen zich in hare oogon zij had op do geheele wereld niet één monsch die het eerlijk en goed met haar meende, dio haar niot belogen en bedrogen had! IJoo had haar hart gojubeld, in het vooruitzicht, don man, die haar achting had afge dwongen, daarover te zien blozen, dat hij haar rnislrond had, en deze monsch had met haro gezelschaps juffrouw eene liefdesgeschiedenis en Holene had de beloedigde gespeeld, toen zij den argwaan had uitge sproken, die zich nu had bovestigd Haar echtgenoote had haar verwaarloosd voor oone naaister; do prins haakte er naar haar geld in zijn bezit te krijgen; Barning, die den belangonlooze had Rospeold, spande samen tegen haar met een lcelijk, dertigjarig vrouwspersoon, die een ondergeschikte betrekking bekleedde, torwijl zij zich verbeeldde en Wijsmaakte, dat hij haar lief had! Was zij dan zoo Jveinig begeerenswaard, dat zulk een vreesdij ke hoon baar vervolgde .Ik wed," zeido graaf Sternheim tot haar, „dat de houtvester mijnheer Barning voor uw inspecteur hooft gehouden, maar het is een geluk, dat het volk uwe gezelschapsjuffrouw heeft gezien, do laster kau "u op u geon smet werpen. Ik durf niet hopen en smeeken, dat gij mij vergeeft, maar ik troost mij met «e overtuiging, dat mijn waanzinnig gedrag geon Wftde gevolgen voor u kan hobben; voor dat gobeurou ynocht, zou ik mij liever een kogel door den kop Pgon. Al vervloekt gij mij ook, toch wil ik u or ten minste van overtuigen, dat uw eer mij heilig is. Zou 11 het gerechtolijh onderzoek hot mogen blijken, dat Cn ander dan ïlm - dezen breng ik wol tot zwijgen - A hulpgeschrei hoeft gehoord, dan rnoogt gij mij I ontzien, movrouw, dan zegt gij, dat ik in het o 'otm tot uwe nabijheid ben doorgedrongen; ik zal jc' 2c'vcn van die schurkenstreek aanklagon, en als •Uw eer gered zie, ecu einde aau mijn leven maken. Zondags en op de bij de wet erkende feest dagen zal geregeld zijn le. Openstelling. Bestelling. Schagen 9 12'sm. 7 en 9.30 'sm. 12 Barsingerhorn 9 Dirkshorn Kolhorn St. Maarten Oudesluis 9 12 9 12 9 12 9 12 u 7 's m. It 7 tt tr 7 n tt 7 n u 7 ir u 7 n tt 7.30 n tt 8 ir Wieringerwaard 9—12 Het Zand 9 12 2e. Aan de Hulpkantoren wordt slechts éénmaal verzonden, 4.30 's morg. 3e. De verzendingen met de treinen die circa 8 's a. en 11.45 aankomen, zijn op die dagen opgeheven. Bij aankomst der treinen van circa 12 's middags en 6.45 's avonds zullen belanghebbenden gelegenheid vinden om gedurende x/4 uurs hunne correspondentie af te halen. De Directeur van het Postkantoor, HEYL1GERS. Schagen. Morgen zal het 40 jaren geleden zijn, dat onze plaatsgenoot, de heer M. Zvvakman, zijne betrekking aanvaardde, van koster bij de Hervormde Gemeente alhier. Allen, die in dien langen tijd met hem in aanraking kwamen, hebben in hem steeds Ik durfde in de hartstocht mijner liefde vermetel zijn, maar wat ik misdeed, zal ik ook weten to boeten." „Ik wil geen offer van iemand, dien ik veracht, of ik zou moeten ophouden, hom te verachten," ant woordde Ella. „Dat laatste zou gelijk staan mot ver giffenis. Denkt gij, dat do eer eener vrouw naar willekeur van een of ander sujet kan worden bezoedeld of gezuiverd Denkt gij, dat ik mij zoo zou kunnen vomederen, dat ik een te geven getuigenis zou afspreken, mot iemand, dio mij hoonde Moet ik mij misschien er nog dankbaar voor gevoelen, dat gij grootmoedigi ijk aanbiedt, de waarheid te zeggen? Ga heen graaf, ga heen, met hot bewustzijn, dat bet u gelukt is, mij in de gelegenheid te stellen, eene onge hoorde beleeding het liefste te vergeven, en, daar mij nog iets grtiwelykers is overkomen, die uithoofde uw berouw, to vergoten. Ik geef er de voorkeur aan, niemand to laten weten, dat gij bij mij zijt geweest, dat ik tegen u om hulp heb geroepen." „Gij beschaamt mij diop, zoo diep, als ik het verdien. Maar bedenk, mevrouw, dat men van u toch do verklaring zal vragen, waarom gij om hulp hebt geroepen. „Dat is mijne zaak. Ik zal eene verklaring wei geren, dio ik niet geven wil. Kwel mij niet. Gevoelt gij het zelve dan niet, dat ik niet zeggeu kan, dat ik om hulp had geroepen, teneinde verlost te worden van iemand, dio nu naast mij wandolt? Ik bob immers geon monsch dio mij beschermt Ella's gevoel overweldigde haar. en krampachtig snikken gaf lucht aan hot gopratigde hart. Iloo woi- nig diep gevoel do graaf ook bozat, tocli deed hot weeuon hem ontstollen. Het verried de nederlaag van eene trotsche natuur, en hot was ceno schoone, zeer begeeronsvvaardige vrouw, dio zoo smartelijk klaagde. Do vrouw, wier jawoord hij door schaamtc- loozo vermetelheid, overrompeling, bedreiging en geweld had willen afpersen, do vrouw, van wie hij geloofd had, dat men alleen haar trots moest breken, om haar to veroveron, verscheen hem nu in ecu geheel andoro betooverendo gedaante; hij gevoelde, dat hij misschion gezogenvierd zou hebben, wanneer hij een beroep had gedaan op haar hart. „Mijn beste bloed zou ik er wel voor willen geven zeido hij met bevende stem, „kou ik het gebeurde en uit uw geheugen verbannen. Maar Prijs per jaar/3.Franco per post 3.GO Afzonderlijke nummers 0.05. Advertentiën van één tot vijf regels f 0.75. iedere regel meer f 0.J5. Groote letters wor den naar plaatsruimte berekend. een hulpvaardig en ijverig koster aangetroffen. Een warm woord van Hulde, voor den man, die veertig jaren achtereen zoo zijne betrekking waarnam tot aller tevredenheid Dat hij nog vele jaren de deuren van zijn kerk voor da gemeentenaren moge ontsluiten, wordt hem vau harte toegewenscht. Gelijk men zich herinneren zal, ver meldden wij eenige weken geleden, dat men vermoedde, dat de brand bij den lieer Ilege- rnan te Hoorn, welke toen plaats had gehad, aan kwaadwilligheid was toe te schrijven, en dat hier gedacht moest worden aan 't werk van oen geheimen vijand, dien de heer II. zelf niet kende, of tegen wien hij niet openlijk wilde optreden, maar die hem reeds jaren achtereen zou benadeeld en gekweld hebben. Het eerste gedeelte van dat vermoeden schijnt juist te zijn, het laatste echter niet. Althans de heer H. looft nu premiën uit, om dien vijand te ontdekken, welke hem reeds het volgende aangedaan of berokkend zou hebben Ongeveer 15 jaren geleden, aanranding op den Nieuwen Weg tusschen Wognum en Benning- broek; 1S82, aanranding bij het in aanbouw zijnde Stationsgebouw, des nachts te 12 uren; Sept. 1882, inbraak, en Sept. 1883, poging tot inbraak; gedurende 14 jaren, het vernielen van bloemen, en het vergiftigen van der tien honden, waarvan één van groote waarde, en het vergiftigen van een aantal kippen, eu het wegnemen van vogels in de laatste twee jaren, en eindelijk een begin van brand in zijn pakhuis. Als bier wezenlijk een zelfde vijand achter zit, dan zal men erkennen, dat hij zijn prooi niet loslaat, en onvermoeid is ongedaan maliën zeg niot dat gij niemand bobt, dio u niet zou willen beschermen. Voor u zou ik in don hel afdalen doch ik gehoorzaam," zeido hij e insklaps toou zij een ongeduldig gobaar maakte „ik ga. Tot weerziens Ella!" Ilij verwijderde zich sne'; hij wilde) het woord niet hooron, dat hom een wederzien verbood. Ella begaf zich in hot slot; daar wilde Holene haar nadoren, maar gohecl do hartstocht der barones barstte los op het zion van do vroegere vertrouwde, wier schijn heiligheid eu v-alschheid zj waande ontmaskerd to hebben „Ik verbied u, mij weder onder do oogen to komen," riep zij haar toe, „geen woord, of ik laat u nog bij nacht uit het huis werpen, ik wil geen louguis hobren. Do inspecteur of m jnhocr Frelich zal met u afrekenen lloleuo durfde niet tegensprekend ;n volgenden morgen, zeer vroeg, verliet zy het slot, nadat zij haar goed bijeengepakt had, om zich naar L. to bege- •ven eu zich bij den raadsheer, naar wien Ella h'.ar immers had verwezen, tegen over Ella in zooverre to rechtvaardigen, als haar beleedigd eorgevoel dit eischte. Graaf Sternheim begaf zich, nadat hij Ella had vorlaton, op weg om Ilm to zoeken. Hij trof don inspecteur aan, dio reeds op don terugweg naar hot slot was. „Ik laat don vcrongolukto op zijn verlangen naar L. vervoeren", zoido do inspoctour zoo luide, dat do lieden, die niet hij Barning gebleven waren, om hom op eon draagbaar weg te brongen, het hoorden, „dat is ook het bosto, daar is een ziekenhuis. Ilij zal waarschijn lijk wel niot lovend to L. komen," fluisterde hij don graaf too. Mijn kogel zit vast in den horst, maar hij is taai als een kat; eon andor zou bij dien val zijn nek gebroken hebben, hg is aan een boomwortel blijven hangen." „Weet liy wie cr geschoten hooft vroeg do graaf. „Neen, hij hoeft mj onmogeljk kunnen zien. Do I geïaebto om met de buks van den houtvester to schieten, was voortreffelijk; dio lieden twijfelen er niot aan, dat Zornau het gedaan heeft, en do kogel zal het ook bewijzon, terwijl ik het gowoor zoo ral verstoppen, dat do gendarmo het bopaald vindt.' Wordt Vervolgd.

Schager Courant | 1885 | | pagina 1