4 MAART. Algemeen Adverteatie- DONRERDAG OPROEPING A i e r 4\ s- Landbouwblad. Ao 1880. 30ste Jaargang. 1964. Nationale Militie. «wste EM&g vaa dea Militieraad. De r o o l e Speculatie. J. WINKEL, Gemeente Scha gen. Bekendmakingen. Onderwijs. Novelle van KARL BECK. 2.) TE SCHAGEN", Grondbelasting. EEN SCHETS. SCHAGEtt Dit blad verschijnt tweemaal per week Woens dag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's middags 12 ure, worden Advertenhën in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Ingezonden stukken één dag vroeger. Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen ter kennis van de ingezetenen 1. dat het toelaten van nieuwe leerlingen, op de openbare lagere school aldaar, zal geschie den op den eersten Mei a. s.. en alsdan kunnen worden toegelaten de kinderen geboren in het jaar 1880 2. dat de ouders, die hunne kinderen wenschen toegelaten te zien, daarvan aan het Hoofd der School, den Heer kloeke, kennis moeten geven, vóór 15 Maart e. k., met overlegging van geboorte- en vaccinebewijzen der nieuwe leer lingen 3. dat verzoeken om kosteloos onderwijs voor de nieuwe leerlingen, moeten worden gedaan ter gemeentesecretarie, mede vóór 15 Maart e. k.; 4. dat de ouders die verzuimen bedoelde kennisgeving en verzoek vóór 15 Maart e. k. te doen, er hunne kinderen aan blootstellen, dat deze met 1 Mei a. s. niet ter schole kunnen worden toegelaten, wegens het ontbre ken van de noodige schoolbanken, welke bij het toenemen van het aantal scholieren moeten worden bijgemaakt. Schagen, den 19en Februari 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd; G. LANGENBERG. de Secretaris, DENIJS. 3- voor de Burgemeester en Wethouders van Schagen» Do jonge landman keek verbaasd don hoer Rei mann aan, en begon bijna te vreezen, dat deze niet wel bij het hoofd was. „Wat hebt gij dan vroe hij eindelijk. „Een loddingsmiddel 1 Gij moet trouwen Onwillekeurig wendde de jonge man zich af, en mompelde„dwaasheid „Geen dwaasheidWat, gij zoudt geeno vrouw vinden Dat wil zeggeneene rijke vrouw, want eene andere kunnen wij volstrekt niot gebruiken. God beware ons voor eeno arme vronw I Dat zou de geschiedenis eerst eene wending geven Geloof mij, in den grond is eene vrouw altijd een ongeluk, maar eene arme, dat is de hel op aardoTrouw die nooitJa, zoo, trouw nooit, hoe dikwijls gij ook trouwen moogt, eene arme vrouw, want trouwon moot RijHoe f Dit gelaat, dit figuur, dit lange zwarte haar, die groote oogen met do fraaie wenkbrauwen, de prachtige mond! Alleen fraaie handen hebt 811 nlob dat is jammer. Luister, wanneer gij eerst Tijk getrouwd zijt, moet gij iets aan uwe handen doen voorname lieden hebben altijd mooie handen De jongeling had met klimmende verbazing dezo zonderlinge redevoering van den vrcemdoling aange hoord, en bij de loftuitingen op zijn persoon had hij gobioo&d, gelijk eene jonge dame, die door een gek voor de eerste maal luid wordt medegedeeld, wat do spiegel baar reeds honderde malen lieelt verteld. 0 IIA i\ T. UITGEVER Laan, Wijk D, No. 5. Gezien art. 86, 87 en 88 der wet op de Nationale Militie. Gelet op eene Missive van den Heer Militie- Commissaris iu het 3de district van Noord- Holland Brengen ter kennis van de belanghebbenden Dat de eerste zitting van den Militieraad zal worden gehouden ten Raadhuize te Alkmaar, op Dinsdag den 9den Maart eerstkomende, des morgens ten 11 ur». Dat voor den Militieraad moet verschijnen lo. de vrijwilliger voor de Militie 2o. de loteling die vrijstelling verlangt wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken of gemis van de gevorderde lengte; 8o. Hij die voor een loteling als plaatsver vanger of nummerverwisselaar verlangt op te treden. Schagen, den 26en Februari 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. LANGENBERG. de Secretaris, DENIJS. Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen ter algemeene kennis, dat door Klaas Verheus, vergunning is verzocht, het perceel aan de Marktplaats, wijk E, No. 23, te mogen inrichten tot Koek- en Banketbakkerij. De bij het verzoek gevoegde, bij de wet voorgeschreven teekening met toelichting, lig gen ter inzage ter Gemeente-secretarie. Bezwa ren tegen het verleenen dier vergunning kunnen schriftelijk worden ingediend, en desverkiezende mondeling worden toegelicht, in eene door hot Gemeentebestuur ten raadhuize aldaar te houden zitting op Maandag 15 Maart a. s., des voormiddags van 10 tot 12 ure. Schagen, 1 Maart 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd; G. LANGENBERG. de Secretaris, DENIJS. „Vergeef mij, mijnheer Reimann, maar ik hebniet teel tijd meer. Mijne bezighedon in de stad zijn nog niet afgeloopen, en ik moet met den eerston trein weg.'' Reis dan heen, wanneer gij niet naar mijn raad wilt luisteren." „Maar, mijnheer tot nu hebt gij mij nog maar alleen don raad gegeven, eene rijke vrouw te trouwen. Die raad is op zich zolve vrij goed, maar waar moot ik die rijke vrouw vinden „Dat kemt wel terecht 1 Zeg mij eerst eens hoe gij eigenlyk heet. „ik heet Hugo, baron van Valkenhagen. Hier is mijn kaartje." „Wat, gij heet Ilugo, en gij zijt ook een baron? Ja, daar staat het! Een schoone naam oude familie! Dat ziet men aan de roofvogels of trekvogols op uw wapen; die zinspelen op den tijd der kruistochten. Zoo iets in een wapen op een naamkaartje maakt wel indruk. Zeg, mjjnheer de baron, wat voert mijn heer I rank in zjjn wapen? Hé! Een kleerborstel of een kellnersservet vermoedelijk 1 Weet gij wat? Wanneer komt gij weder in de stad?" „Dat is onzeker. Doch wanneer gij hot verlangt, dan zou ik don eerstkomonden Zondag wol hierheon kunnen komen." „Goed Kom dan Zondagmorgen om tien uur. Ik denk u dan al reeds een voorstel te zullen kunnen doon. (jjj moet u netjes nankleeden en ook uwe han den met zorg behandelen! Koop een stukje amandelzeep, draag dos nachts handschoenen, dat geeft, dat wcot ik bij ondervinding." Bij dezon woorden presenteer de hij met oen tovreden lachje zijne inderdaad hagelwitte handen." „Dus tot Zondag Maar schertst gij, of is het u ernst &J' „Kom maar! Wanneer het reisgeld uin ongelegcn- Prijs per jaar 3.-. Franco per post 3.6ft Afzonderlijke nummers f 0.05. Adverteniiën van één tot vijf regels ƒ0.75 iedere regel meer f 0.15. Groote letters wo? den naar plaatsruimte berekend. De Burgemeester van Schagen, brengt, naar aanleiding van art: 15, 2e lid der wet van 26 Mei 1870, (Staatsblad No. 82), ter kennis van belanghebbenden, dat hij ter secretarie dezer gemeente, gedurende 30 dagen, ter inzage is nedergelegd, eene opgave vau uitkomsten van meting en schatting, bedoeld in artt: 15, 23 en 43 der gemelde wet. Schagen, 2 Maart 1886. De Burgemeester voornoemd, G. LANGENBERG. Graauw is de lucht, koud is de wind en het land ziet er verdord uit. Zoo ver men ziet, ont* waart men slechts enkele troepjes schapen, dio diep in de wol gepakt, de pooten zoo goed mogelijk onder het lichaam trachten te bergen en met hunne verstandige oogen kijken naar de enkele musschen, die tjilpende en piepende van de eene plaats naar de andere vliegen en ver geefs naar eenig voedsel zoeken. Het duurt dan ook niet lang of zij vliegen terug naar het dorp dat op eenigen afstand ligt, waar in ieder geval meer beschutting is voor den snerpenden wind en waar van tijd tot tijd een weldadige hand hen iets eetbaars toewerpt, of zij trachten het maal ta deelon met de kippen, die men bij alle hof steden bijna aantreft. In de luwte bij het dorp, is echter meer leven te bespeuren. Daar vermaken zich op eene flinke baan, van stof en sneeuw zooveel mogelijk gezuiverd, een groot aantal kinderen met schaatsenrijden, prikken, het koopon van kopjes melk en stukjes kantkoek, enz, Gezond als ze zijn en meerendecl goed doorvoed en gekleed, is voor hen do winter koude geen bezwaar. heid moeht brengen, zoo sta mij dan toe, dat ik u do kosten vergoed, wanneer gij to vergeefs komt. Men brengt reeds een offer, wanneer men zakon kau maken ja, maar „Nu wat dan „Wat voor zaken doe ik er bij Luister, hot spreekwoord zogt,De dood kost niets Eigenlijk is dat ook niot waar, want de dood kost altijd nog geld, zelfs wanneer men zich lioeft aangesloten bij eon goedkoop begrafenisfonds, Intussohén, nomen wij eens aan, dat ons spreekwoord gelijk hoeft wat krijg ik dun, wanneer gjj rijk trouwt „Ik bon bereid u een passeud „Zoo is bet goed Eon passond koppolgold Wat krijg ik dan bijvoorbeeld van tweomaal honderddui zend guldon?" „Dan doelen wijri „Neen, dat is te veel; maar vijf en twintig proeont?" „Zeker I" riep de baron lachende uit. Mijnheer Reimann zotte een deftig gelaat„Dus gij, mijnheer do baron, van Valkenhagen, verplicht u, mij, Hendrik Willem Reimann, in het geval ik u aan eene rijke vrouw help, mij vijf en twintig procent als provisie te geven." „Daartoe verplicht ik mij. Ilior is mijno hand „Moot ik ook pen en inkt brengen, mijnheer Reinmaun vroeg du kellner, die den golieeleu handel mot ter nauwornood onderdrukt laelijo had aangehoord. „Onder mannen van eer is dat niet noodig. Uw woord, mijnheer de baron, is oven goed als eon schuldbrief. Dus Zondag Ik zal dan do eer hebben, u eenige prooven ik wilde zeggen, u eon voorslag te doen." Mjjuheer Roinmann nam bij dezo woordon afscheid Wordt Vervolgd. t

Schager Courant | 1886 | | pagina 1