vangen Prijsvermindering. S. KEET Dz. Jous. HÖWG, Hoofd-Agent mor Nieuwe TÜINZADEN. Hoogzijde, 20 Haogzijde. Gemengd Nieuws. li Uil GEUL IJ li EiV STAM). Gemeente Seliugen. Gemeente Wierlngerwaard. Gemeente Slaat Maarten. Gemeente \ieuwe \iedorp. M ;i k t 1) e r i c li t Advertentien. TERS, TJio. Dio. Dr. J, H. de WIT. lila i 3B SB r-Stre«isel- Poeder, met bij- laar 272jarig dochtertje gebruik gemaakt om i(ten den wagen te duwen, met het gevolg, iJat èn kind èn wagen in de gracht geraakten. O het hulpgeroep snelde de moeder toe en Krong onmiddelijk in het water, waarna zij Ier geluk had haar kind te grijpen en het joolang boven water te houden, totdat een wfcrkman, die zich mede te water begaf, het 'genoegen mocht smaken, beiden van een wis sen dood te redden. -Een melkverkooper te Rotterdam, die gijn melk voor 8 ct. den liter verkoopt, heeft tot aanbeveling er van het volgende strooibiljet verpreid„Deze melk is scheikundig onder zocht, door onze geachte heeren prof. Gin- nlke van Henegouwen, dr. Lion Poeret, schei kundige, en prof. Pika, kardinaal van Dreu nen. Deze melk is sterk aan te bevelen voor kinderen, die zwak, teringachtig of ingewand ziekte hebben: zij is tevens eiken dag warm en versch. Wordt voor kinderen van één koe bezorgd. Een looper uit het Overmaasche moest Zaterdag voor zijn patroon te Rotterdam ruim fdOOO ontvangen. Na het geld geïncasseerd Ie hebben, ging hij elders betalingen doen en merkte dat hij twee biljetten van f100 te el had gekregen. Hij keerdenaar de firma erug; en ontving voor zijne eerlijkheid van en der firmanten een sigaar. De looper wilde He echter niet aansteken, maar zeide, haar e zullen bewaren in een glazen kastje, rnet bijvoeging van den naam der firma als her- herinnering aan het gebeurde. Te Zierikzee werd dezer dagen door de politie verboden een luchtballon op te laten, en wel op grond van eene zeer oude wetsbepaling. Z. M. de Koning is Donderdag met zijn gjezin in het Vaderland weergekeerd en met gejuich aan het station te Baarn begroet. Aan genaam wapperde allerwegen de driekleur, als jm Z. M. vriendelijk toe te juichen, daar hij ien Nederlandschen bodem weer betrad. Ilon- ierden bij honderden menschen hadden de errassen aan het station ingenomen. Files van ïquipages en rijtuigen stonden langs den weg jeschaard. Aan het station prijkte een fraaie icrepoort van groen en bloemen. Toen het koninklijk gezin verscheen, klonken lieve kin- lerstemmen HH. MM. tegen de kleinen zongen ien hartelijk welkomstlied, Koning, Koningin :n Prinsesje ter eere. De Koningin was gekleed n een grijs reistoilet en het allerliefste prinsesje as smaakvol in het wit gekleed. Zoowel oningin als Prinsesje werden hier uit lieve inderhand ruikers aangeboden. Door den -jrgemeester werd het Koninklijk gezin slechts sven begroet. De Hooge Gasten reden daarna 11 feestelijken optocht naar Soestdijk. Het was een echt landelijk schouwspel met lc driekleur overal tusschen het heerlijke goen en de geurende bloemen, terwijl een alrijke menigte zijn Koning en Ambachtsheer, ijn Koningin en Ambachtsvrouwe met de ■minnige prinses, die zoo lief en vriendelijk ondkeek en groette, met zeker ook van innige evredenheid, dat het fraaie lustslot weder aan ijne bestemming gaat beantwoorden, begroette. Van het balkon van het palies reeds groetten KJ. MM. de juichende menigte toe. Z. M. de Koning ziet er zeer goed uit, de adkuur heeft blijkbaar goed gedaan. In Eindhoven zou Van Lïer's tooneel welschap optreden, bij gelegenheid der ker- is. De lieer Van Lier vraagt in de „Gouden eeuw" logies voor een 30-tal artisten. Het itvvoord van den hotelhouder is „zulke iddelooze menschen kunnen wij niet in nis hebben." R, N. In de gmeente Schoterland deed zich, ilgens de Amst., het kluchtig geval voor, at een boer uit gebrek aan arbeiders bij het ooien zijn toevlucht moest nemen tot een een jeugdigen piano-stemmer, venter in manufacturen en een winkelbe- lende, die allen dadelijk bereid waren om man te helpen, zoodat er eene belang de hoeveelheid hooi 's avonds huiswaarts ei'd gebracht. Hets dergelijks geschiedt jaarlijks, te Ooltgens- eat, alwaar ieder najaar aan het snijden 111 uienbollen, een werk dat minstens ruim week duurt, de zonen en dochters uit den Fgerstand plaats nemen in de gelederen der pisjes en knapen uit den zg. werkmansstand; ps de zoons van den hoofdonderwijzer, de «liter van den predikant enz. nemen aan werk deel. Uit Winterswijk van 27 Juni wordt aan de Arnh. Ct- gemeld: Gisteren middag zijn de reizigers met den trein van Essen, die een paar minuten voor 4 uur hier aankomt, door het kloek gedrag van den Duitschen machinist Vollmer aan een ernstig gevaar ontsnapt Door onvergeeflijke roekeloosheid van het be dienend personeel geraakte een rangeerende trein in het hoofdspoor, waarlangs de perso nen trein van Essen juist binnenkwam. De Duitsche machinist bemerkte gelukkig het dreigend gevaar, en had de tegenwoordigheid van geest, alle remmen met kracht in wer king te brengen en tegenstoom te geven, zoodat de machine zich hoog ophief. Op een paar passen afstand van den ranggeertrein gelukte het hem zijne machine tot staan te krijgen. Ware de man in het hachelijk oogen- blik, slechts op eigen levensbehoud bedacht, van de machine gesprongen, niemand die hem hierover eenig verwijt had kunnen maken Hij bleef echter op zijn post, en mocht de voldoening smaken, eene gevaarlijke botsing voorkomen te hebben. Een winkelier te Terneuzen had 't ongeluk, dat een paar bankbiljetten van 100 francs tusschen eenige papieren op den grond raakten. De jongen, die den winkel schoon maakte, veegde ze naar buiten, zonder ze op te merken. Een jongentje, dat juist voorbij kwam, vond het wel aardige prentjes en raapte ze op. Dit werd opgemerkt door een volwas sen knaap, die misbruik maakte van de onkunde van 't jongentje, en de beide bankbiljetten van hem kocht, voor 2 cent per stuk. De zaak werd echter spoedig ruchtbaar, en in handen der politie gesteld. Door de ijverige bemoeiin gen der maréchausées was men den dader spoedig op 't spoor. Een bankbiljet van 100 frs. was nog ongeschonden, terwijl van 't an dere reeds een gedeelte verteerd was. Het treffende bericht van een schuldeloos meisje uit Duitschland, dat naar Arnhem gevoerd heette, om als blanke slavin verkocht te worden en waarover juffrouw Betz zich liefdevol heeft ontfermd, blijkt bij nadere beschouwing een an dere lezing te moeten hebben. Het juffertje toch, een Duitsche prostituee, werd door een land- genoote naar Deventer getransporteerd, doch kon wegens minderjarigheid niet worden ge accepteerd. De reis naar Keulen weer met haar terug te maken, was voor de begeleidster wel wat kostbaar, vandaar werd door de beide vrouwen een kostelijk en wel uitgevoerd plan beraamd, om te trachten vrij nachtlogies en dito retour te verkrijgen. De vrijgevigheid van juffr. B., vooral wanneer het bedrogenene Duitsche meisjes betreft, is in die kringen bijna spreekwoorde lijk geworden, zoodat werd besloten, om een witkiel het verhaal op te dissen, zooals in de dagbladen is vermeld. Deze bracht het vol goed geloof aan het Doorgangshuis "over, waar het eerbare meisje in haar vuistje zat te lachen, even als de begeleidster in haar hotel zich van pret zat te verkneuteren. De ontgoocheling van de andere zijne moet derhalve niet van de aangenaamste zijn geweekt Zoo wordt naastenliefde dikwijls beloond 't Volgend verhaal doet te Dinxterveen de ronde Zeker predikant in de nabijheid van Meppel, zou onlangs als verkiezingsagent hebben gefungeerd en bij een landbouwer, hoewel geen geestverwant, zijn candidaat, een anti-revolu- tionnair, aanbevolen en op onverwachten tegen stand stuitende, in drift gezegd hebben dat, wanneer hij niet op dien candidaat stemde, er geen God meer voor hem was, zoo min voor hem als voor zijne kinderen. De boer, verontwaardigd over deze hemeltergende en Godslasterende taal, greep de vuurtang en riep met een vervaarlijke stem „hier heb ik uw God waarop de leeraar de vlucht neemt naar het achterhuis, uin door den koestal naar buiten te ontvluchten. Na aan een spijker zijn zwarten rok op deerlijke wijze te hebben gehavend, valt hij tot overmaat van ramp in de greppel, welke ongelukkigerwijze geheel gevuld is met stoffen, die de koeien niet meer noodig hebben. De boer, welken hij misschien niet voor een van de snug- gersten had aangezien, roept hem achterna, dat zijn naam zal worden vereeuwigd, evenals die van den dichter Jan Trochee, waarvan v. Zeggelen zegt: Daar kruipt hij tübb'rend op den kant, Beteuterd en verlegen, Aan 't lijf geen enkele drooge draad, Zijn zwarte pak is disperaat, Dat viel hem bitter tegen. r'j algemeen is de klacht dat er te genwoordig minder boeken worden gekocht dan voorheen het geval was. De Boekhandel beweert, dat de meerdere amusementen en de steeds toenemende stroom van couranten de vroeger in ons land heerschende gewoonte om zich eene kleine huisbibliotheek aan te schaffen, minder algemeen doen worden; het publiek daarentegen klaagt er over, dat de prijs der nieuwe boeken veel te hoog is, terwijl men ze na verloop van een paar jaren voor een derde van den prijs bij Bolle enz. kan koopen. De Sneeksche uitgever H. Pyttersen Tz. wil beproeven aan deze bezwaren tegemoet te komen door de uitgave van Pyttersen's „Goedkoope Biblioheek," waarvan eerlang zes deeltjes in den handel zullen worden •gebracht. Door de bekende firma H. C. A. Thieme te Nijmegen keurig gedrukt, op getint papier, met eenduidelijke letter, kan deze Biblotheek, wat de uitvoering betreft, de vergelijking met dergelijke uitgaven in het buitenland veilig doorstaan, terwijl de prijs waarlijk al zeer laag is. Zoo verschijnt de beroemde roman van Marcus Clarke, voor het leven buiten de be schaafde wereld, waarvan de goedkoope Engelsche uitgave f 3.90 kost, hier voor slechts f 1.20. Moore, De vrouw van den Comediant de roman van een jong schrijver, waarop onlangs in de Gids bijzonder de aandacht werd gevestigd voor f 1.80 (in Engeland f 4.50), terwijl De Diamantmijnen van Koning Salomo, dat in het Engelsch f 3.26 kost hiervoor 60 cents wordt aangeboden. Ook wat den inhoud betreft, achten de keuze zeer gelukkig. Niemand zal dezer werken onvoldaan wegleggen. Aan 1 1 1 O O O talrijke lezers van Jules Verne raden voooral aan kennis te maken met het laatst- werk. Wij vertrouwen, dat de steun van het publiek den uitgever ruimschoots zal worden geschonken en hij daardoor aangemoedigd zal worden om op den ingeslagen weg voort te gaan. wij een de wij genoemde VlKR GELUKKIGEN TEGELIJKEIITIJD. Te Kon- siantinopel is dezer dagen een hooggeplaatst ambtenaar, die bij den Sultan van Turkije zeer gezien is, onder zeer bijzondere omstan digheden in het huwelijk getreden. Daar hij schatrijk is behoefde hij niet ter wille van het geld te trouwen, en hij stelde zijner aanstaande vrouw eene voorwaarde van geheel anderen aard. Schoonheid, smaak en an dere zaken die men vaak in zijne echtgenoote vvenscht, werden niet gevraagd, maar de dame moest drie zusters hebben, en het viertal be hoorde niet enkel deugdzaam te zijn, maar ook het bewijs te leveren dat het altijd in vrede en eendracht had geleefd. De ambtenaar heeft namenlijk drie broeders, waarmede hij vele jaren samen heeft gewoond en het was hem niet mogelijk van hen te scheiden. Hij had de overtuiging, dat de vriend schappelijke verhouding voor de poes zou zijn, als hij en zijn broeders vrouwen namen, die niet van jongsaf, in goede verstandhouding had den geleefd. Daarom vier brave zusters gezocht Dat ging niet heel makkelijk, maar eindelijk vond men het gewenschte in Bosnië en de dames werden naar Konstantinopel gezonden. Ieder der broeders nam de jonge dame lot vrouw, die hem door het lot werd aangewezen en het vierdubbel huwelijk is met schitterende feesten gesloten. Ingeschreven van 30 Juli 2 Juli 1886. Geboren, Ondertrouwd en Getrouwd, Geene. Overleden Dirk Klaver, oud 62 jaar, 3 maanden. Maartje de Wit, oud 61 jr. 8 rnd. Ingeschreven van 1 30 Juni 1886. Ondertrouwd, Geboren en Overleden, Geene. Getrouwd: Cornelis Glim, jonkman, en Ari- aantje Woestenburg, jongedochter. Ingeschreven van 1 30 Juni 1886. Geboren 13 Juni, Aaltje, dochter van Klaas Slot en van Trijntje Slotemaker. 29 Juni, Wilhelmina, dochter van Jacob Groenveld en van Grietje Kuiper. Ondertrouwd, Gehuwd en Overleden, Geene. Ingeschreven van I 30 Juni 1886. Getrouwd: Cornelis Rutsen, te Nieuwe Nie- dorp en flillegonda Jes te Hoogwoud. Geboren.- Jan, zoon van Jan Gootjes en Neeltje Brugman. Jan, zoon van Jacob Visser en Maartje Kramer. Jacob, zoon van Jan Meuleveld en Heining Koning. Cor nelis, zoon van Johannes Nolten en Neeltje Appelman. Grietje, dochter van Casper Stroet en Johanna Hinke. Overleden Geene. SCI1AGEN, 1 Juli. Aangevoerd: 6 Stuks Paarden f Veulens f Ossen f 6 Stieren f 38 Gelde Koeien (magere) f '4 Idem (vette) f Kalfkoeien f 15 Vaarzen f Graskalveron f 80.- 70 - 80 - 150.- 60- a 180.— a a a 130. - a 120— a 200 a a 120— 12 V Nuchtere Kalveren f 10— a 16 V Rammen f a 200 V Schapen (magere) f 12- a 16 200 y> Idem (vette) f 20 - a 27 V Overhouders f a 180 D Lammeren f 4"— a 7 10 Bokken en Geiten f 1 a 8 14 T» Varkens (magere) f 9) a 15 V Idem (vette) f a 61 V Biggen f 6.- a 8 0 0 0 380 Kilogr, 350 4500 Stuks 3500 Konijnen Kippen Eenden Duiven Ganzen Zwanen Boter Kaas Kip Eieien Eend-Eieren f f f f f f f f f f a a a. a a a a a a .10 a .86 .25 -.93 .30 3.55 3.10 Voorspoedig bevallen van 2 DOCH M. ZWAKMAN- Schoorl 28 Juni 1S86. Bleek. Ie soort Java Koffie 321/,,, 38, 45 ct. p. 5 ons- Ie Witte Suiker 26, 27, 28 ct. Blanke Bs. 23, 24, 25 ct. Puike Rijst van af 6 ets. en honger. Gort 12 ets. p. L. bij 5 L. 11 ct. en hooger. n Appelen 14 ets. en hooger. Pruimen 12 ii Stroop 7 Puik best Ossevet 22 ct. bij de 5 P. 21 ets. ii i, Spek 25 ets. ii Nootmuscaat p. ons. Verder alle Artikelen tegen concurrecrende prijzen. Hoek, Marktplein, Schagen. van mantels en kinderpakjes en (incourante Artikelen. tegen levert franco thuis een IJ5I3, inhl Kilogr. behoorende maat, lepels en gebruiksaanwijzing voor f 12.", kussen van 1/i- 1fi-l[l0 Kilogr. worden iets hooger berekend en niet franco geleverd. Getuigschriften en attesten van verbruikers zijn steeds op franco aanvrage verkrijgbaar.

Schager Courant | 1886 | | pagina 3