Algemeen DONDERDAG L A B O L W B L D, 2 SEPTEMBER. A V E II T E i\ 1 I E DWALINGEN DES HARTE. N S E L S- Ao. 1886. ilinnenlandsch Nieu ivs. WINKEL, 30ste Jaargang. na: Dit blad verschijnt tweemaal per week Woens dag- ex. Zalerdat/avond. Bij inzending tot 's middags 12 ure, worden Adoertentiën in liet eerstuitkomend nummer geplaatst. Ingezonden slakken één dag vroeger. Schagen, 1 September '86. Voor de regeling van den Vliegerwed" strijd, heeft de Commissie alhier, het volgende reglement vastgesteld PROGRAMMA voor den Vliegerwed- strijdi te Schagen, op Vrijdag, 3 September 18S6, 's namiddags ten 1 ure. De Vliegerwedstrijd heeft plaats onder Jongens, tot 15-jarigen leeftijd. Wie zich aan geeft, is zelf verplichten) te vliegeren. Boven genoemde leeftijd is ook van toepassing op de helpers. De deelnemers, ieder vergezeld van zijn helper, vereenigen zich 's namiddags ten half een ure op het Marktplein. Ieder is verplicht, dan reeds zijn vlieger bij zich te hebben. Op het terrein gekomen, hebben de deel nemers zich geheel te gedragen naar de instructie der Commissie. Roman van IRIEDRICI1 IR1EDR1CH XI. 24.) Toen Horst op het landgoed van zijn vader aan kwam, zag hij, dat het rijtuig reeds voor hem was aangekomen. Hij vond het onaangenaam, want zijn vader wist nu reeds, dat hij al bij de pastorie was geweest. Overal heerschte eene doodsche stilte. Niemand kwam hem te gemoet om hem te begroeten, ofschoon hij toch verwacht werd. Met welk een van vreugde stralend gelaat had de geestelijke hem daarentegen begroet. Eindelijk kwam er een bediende buiten. z/Waar is mijn vader?" vroeg Horst gejaagd. „Mijnheer de baron is niet wel." z/Ziek «Niet ziek, alleen alleen onwel hij slaapt nu," antwoordde de bediende aarzelende, verlegen //maar mevrouw de barones wacht u in de tuin kamer." Horst was er niet op voorbereid, het eerste zijn stiefmoeder te ontmoeten. Weifelend bleef hij staau. He oude bediende bemerkte dit. //Mijnheer de baron mevrouw is goed/' sprak hij, en voegde er zachtkens bij, teiwijl hij Horst's hand vatte: „Het is goed, dat gij zijt teruggekeerd." "M aarom vroeg Horst. //M ij allen verheugen ons er overen hoe goed ziet gij er uitantwoordde de oude man. „Ik bid u; kom mede." 11 ij ging Horst voor en opende de deur der tuin kamer. Horst trad schielijk binnen; hij was verlegen, het hart sloeg hem sneller; verrast bleef hij staan, toen J Hora bemerkte. Hori stond midden in de kamer; de zon, die door het venster scheen, wierp over hare schoone, bleeke -rekken een zacht rooden gloed; in hare geheele kalme, oogenschijnlijk trotsche houding, lag iets vorstelijks, verblindends. Horst had haar zich anders voorgesteld; Hedwig llad hem gezegd, dat zij schoon was maar zij was zeer schoon. Met een glimlach op de lippen bad Hora op Horst toe en reikte hem de hand. «Ik betreur het, dat u in uw ouder ijk huis |uet een vriendelijker ontvangst ten deel valt," e zij met eene welluidende stem. //Laat ik u eiuninste oprecht welkom heeten." I M 201G. 4 X T. UITGEVER: T E S O H A. G E N, Laan, Wijk D, No. 5. Wanneer een deelnemer voor Afd. A. meent, dat zijn vlieger den hoogsten stand heeft bereikt, zendt hij zijn helper naar de Commissie, die daarop de hoogte gaat meten. Deelnemers of helpers, welke andere k>n- deren lastig zijn, kunnen van het terrein ver wijderd worden. Nadat de hoogte der vliegers voor Afd. A. bepaald is, wordt de lengte van het vlie gertouw van prijs- en premie-winner gemeten. Mocht 'men meer of minder dan 350 M. touw gebruikt hebben, dan heeft men het recht op Prijs of Premie verbeurd. Voor Afd. B. C. en D. (zie Sch. Ct. van Zondag, 29 Augustus is de lengte van het touw willekeurig. Elke mededingende Vlieger moet echter kunnen opgaan. De toegekende prijzen en premie's zullen na den afloop in het Koffiehuis ude Beurs" van den lieer W. Roggeveen, worden uitgereikt. DE COMMISSIE. Toen Horst de zachte blanke hand vatte, door liep hem een zonderling gevoel. Deze-, schoone, jeugdige, gestalte, was zijne moeder Hij zag haar aan en voelde, dat hij bloosde. //Mijn vader is ziek vroeg hij, niet in staat oogenblikkelijk een antwoord te vinden. //Hij gevoelde zich onwel en slaapt," gaf Hora ten antwoord. z/Hij weet nog niet, dat ik hier ben?" ,/Neen. Toen de wagen hier aankwam en ons van uw terugkomst kennis gaf, sliep hij reeds en ik wilde hem niet wekken, opdat hij u aanstonds in des te frisscher stemming kan begroeten. Wanneer gij het evenwel verlangt, dan zal ik hem laten wekken." //Neen, neen," viel Horst hem in de rede. Na de mededeelingen van den geestelijke zag hij tegen eene eerste ontmoeting met zijn vader ophij meende ook te raden, waarom de jonge vrouw hem niet gaarne wekken wilde. //Misschien wenscht gij u naar uw kamer te begeven, dezelve is reeds lang voor u in gereedheid gebracht," ging Hora voort. Doch eerst zal ik als huisvrouw voor eenige ververschingen zorgen; vindt gij het goed, wanneer de bediende die in het park brengt? De dag is zoo heerlijk schoon." Horst bedankte voor elke verfrissching, hij had in de pastorie reeds iets gebruikt. z/Laat ons naar het park gaan," voegde hij er aan toe. //De lucht is hier zwoel en ik heb dik wij ls genoeg verlangd naar de oude, schaduwrijke bo nnen in het park." z/Het is hier heerlijk," zeiue Dora, toen zij bui ten traden. //Helaas, is het park weiuig onderhouden; ik ben de eenige, die er gebruik van maakt en ik wil niet, dat mijnentwege er g ld voor het onderhoud e,r van worde uitgegeven. Ook hebben de gedeeltelijk door onkruid overdekte paden eene zekere bekoorlijkheid voor mij, zij passen bij het geheel." ,/Aan die hoornen zijn de eerste e:i aangenaamste herinneringen mijner jeugl verbonden," merkte Horst op. //Ik herinner mj nog zeer goed, dut mijne moeder gewooidijk daar onder die groep boomen zat, en dat ik naast haar speelde." „Dat is ook mijne lievelingsplaats," zeidu Hora. Onwillekeurig zag Horst haar aan, hare oogeu ontmoetten de zijnen en verward sloeg Horst den blik neder. Eenige oogeublikken liepen zij zwijgend naast elkander, toen verzocht Dora hem, iets van I zijn reis te vertellen. Hij deed het, maar hij ver- I telde haperende hij gevoelde zich in Dora's nabij- Prijs per jaar f 3 Franco per post 3.GU Afzonderlijke nummers f 0.05. Advertentiën van één tot vijf regels 0.75 iedere regel meer f 0.15. Groote letters wor den naar pla^sruimte berekend. Zaterdag j. 1. is te Callantsoog de boe renwoning bewoond door Jb. V. geheel afge brand. Ben weinig huisraad, alsmede een paar kalveren zijn nog gered kunnen worden. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het broeien van het hooi. Edam 20 Ang. Onder begunstiging van prachtig zomei weêr werd heden de Landbouw-tentoonstelling te Edam voortgezet. Zij werd nu vereerd door de tegenwoordig heid van Z. Ex. den heer Commissaris des Konings in N. IJ. en andere autoriteiten. Heden had in de afdeeling Zuivelbereiding de bekroning der kaas plaats. Van de 110 aanmeldingen op dat gebied namen 66 aan den wedstrijd deel. 't Was inderdaad eene moeielijke taak voor de jury hier haar uitspraken te doen. Na een zeer nauwgezet onderzoek was de uitslag aldus le Eereprijs, uitgeloofd door het Ge meentebestuur van Edam. Extra Gouden medaille met authentiek getuigschrift en f 100, de heer C. Boes te Pnrmerend. 2e prijs. Zilveren Medaille, uitgeloofd door den heer S. Bark, Dijkgraaf van den Zeevang, heid verlegen. Telkens keek hij haar aan en kon hij zich maar niet verbeelden, dat deze jeugdige, schoone verschijning zijne moeder zou zijn. Hun onderhoud ging niet bijzonder vlot. z/Ebers en Hedwig zullen blijde zijn, u weder te zien," zeide Dora. ,/Toen ik hen het bericht bracht van uw spoedige terugkomst, gaven zij beiden hun nen vreugde daarover luide te kermen." z/Ik ben reeds in de pastorie geweest," antwoord de Horst. Dora scheen een oogenblik stil te staan, toen gleed er een zacht lachje over haar ernstig gelaat. //Waart gij daar reeds?" herhaalde zij. „Ik drcht het al." „Ik had den wagen verlaten en een korteren weg over de heide genomen," ging Horst voort. „Toevallig ontmoette ik Hedwig op de heide, zij had bloemen geplukt; toen mocht ik het niet nalaten, eerst haar vader te begroeten; bovendien voerde de weg mij voorbij de pastorie." „Ik weet, hoe zeer gij daar tehuis zijt," merite Dora zachtkens op. „Ja, de pastorie is een tweede ouderlijk huis voor mij geworden," liep Hoist levendig uit. „Ebers, aan wien ik zooveel te danken heb, bemint mij alsof ik zijn zoon ware; ik ben met lledwig op gegroeid en heb het recht, haar als mijne zuster te beschouwen." „Zij is eeu goed meisje en ik ben blijde, haar mijne vriendin te kuune.ii noemen," merkte Dora op. „In de pastorie heerschte een vrede, die mij wonderbaarlijk aangrijpt, telkens wanneer ik daar kom. Ik keu geeu twee meuscheti, die stiller eu gelukkiger samenleven, dan Ebers en zjne dochtei." Zij hadden een deel van het park doorloopen en waren teruggekeerd bij de boomengroep, die Horst had aangeduid als dè lievelingsplek zijner moeder. Daar zette zij zich nu neder. Rondom heerschte eeu plechtige stilte, die alleen verbiokcn werd door het vroolijke gezang der vogels en het zachte gebrom der voorbij vliegende muggen en bijen. Daar trad de baron uit hut huis. Horst sprong op, om zijn vader tegemoet te sntlleD, maar ver schrikt bleef hij staan, to n hij hem zag. Hoe ge weldig hadden die twee jaar, gedurende welken hij hem niet gezien had, hem veranderd. Ziju groote en krachtige gestalte scheen verslapt en gebogen zijn gelaat was hoogroode, pofL-riug eu scheen elke uitdrukking verloren te hebbende oogen stonden dof. „Kom, Horst, mijn zoon!" riep Busclibeck cn

Schager Courant | 1886 | | pagina 1