vooiimioLuiiisfi mi U liiliu KAPITALIST. Prijs f 1.25. Gemeente Zij pc. Marktberichten. Advertentiën. uillotings-kalender van der Stok, Kaan, en Co. SPAANS Co. Ais OBATIS-PKENIE Proefnummers kosteloos. "S^ Het Restantenboek van De Kleine Kapitalist voor 1886, fi* ;i 14 Co. Timmerman, Blaauboer Co., te Schagen, Kapitaal f h00,000. Directie. Concurrentie Schilderwerk!!! LAKKEN, VERNISSEN. OLI'ëN, enz, enz. Heercn Kaasmakers!!! Asitïf. Slakker, kleinigheid ont- misplaatste grap, doch later vertelde het meisje hem alle bijzonderheden. De jonge man deed aangifte bij de politie. De lijken werden opgegraven en men vond blauwzuur in het lichaam Het meisje is gevangen fenomen. O Men zegt, dat van de 1200 millioen kilogram koffie, welke jaarlijks in de wereld gebruikt worden, 213 millioen in Duitscbland worden geconsumeerd en 130 in Frankrijk. Hoeveel honderden millioenen kilogrammen er, meer dan die 343, als koffie aan den man wordon gebracht en, naar 't schijnt, goed- geloovig voor koffie opgedronken, is zelfs bij benadering niet te schatten. Van eene lange reis vermoeid en van koude verkleumd, stapte een vreemdeling aan zekere dorps herberg af. Weldra zag hij zich in de gelagkamer omringd van veel nieuwsgierigen, die hem met vragen omtrent het nieuws van den dag overstelpten. De reiziger verzekerde dat hem hoegenaamd geen nieuws ter oore gekomen was, doch deze verontschul diging baatte niets, men werd steeds lastiger en wilde volstrekt nieuws vernemen. „Nu dan," begon de reiziger, „daar schiet me toch nog iets te binnen. In het laatste stadje, dat ik bezocht, had men drie of vier schelmen gepakt, die zich aan een allerschan delijkst bedrog hadden schuldig gemaakt, en er zeker niet gemakkelijk zullen afkomen." „Zoo" riepen allen uit, verheugd eenige lafenis voor hun nieuwsgierigheid gevonden te hebben „kom, verhaal ons eens spoedig, wat die kerels uitgericht hebben." „Ja ,de schurken," ging de reiziger, het hoofd schud dende, voort „verbeeld u, den geheelen winter hebben zij sneeuw in hunne ovens gedroogd en dit don goeden lieden voor zout verkocht." Men vroeg niet verder, Een dubbele doodstrijd. In een huis op do Prater fe Weenen woonden do Oostenrijksche ge leerden den doodstrijd bij van twee aaneongegroeido broers, Jan en Jacob Tocci, die in al de landen der wereld werden tentoongesteld. Jan had eenige dagen geleden ruzie gemaakt met zijn broer; de ontroering, door den twist veroorzaakt, heeft hem in een slaap doen vallen, die, naar het oordeel der geneosheeren, met den dood zal eindigen. Daar zijn broer Jacob eens een professor heeft hooren zeggen, dat de twee aaneengegroeide kinderen te zamen moeten sterven, zeo is hij doodelijk verschrikt en weent onophoudelijk bij do gedachte dat hij alle oogenblikktn den geest kan geven hij geniet de beste gezondheid ter wereld. De twee ongelukkigen tellen slechts 10 jaar. De ou ders, rijke Oostenrijksche boeren, haddon hunne kin deren aan Barnum verkocht voor 30,000 fr. jaarlijksche rente. De twee broeders moesten dezer dagen naar New-York vertrekken. Vader en moeder Tocci zullen zich echter kunnen troosten over dit verlies. Zij hebben sedert jaren een konlrakt geteekend met het anato misch museum te T onden, waaraan zij de lijken hunner kinderen afstaan. Zij zullen hiervoor d, vangen van 8000 pond sterling, Te Romngna bij Imola (Italië) heeft een onge hoord feit plaats gehad. Zeven gewapende roovers zijn op klaarlichten dag hot kasteel van den graaf Malagalo binnengedrongen, en na dezen en zijne familie en dienstpersoneel in een vertrek te hebben opgesloten, hebben zij den graaf, onder bedreiging, hem, indien hij weigerde, te zullen vermoorden, gedwongen een bewijs op de spaarbank van Imola to teokenen, waarbij hij last gaf aan toondor 50,000 lires mede to geven en daar zijne rekeniDg voor te debiteeren. Een bediende werd met dit stuk uitgezonden. Maar de kassier van de Bank, door den knecht, op de hoogte gebracht, en overtuigd, dat de ongeletterde dieven niet in staat zouden zijn eene zoo groote som behoorlijk na te tellen, gaf slechts een bedrag van ongeveer 6000 lires in kleine couponnetjes van 1, 2 en 5 lire. Inderdaad waren bij de terugkomst van den bediende op het kasteel de bandieten, die zich intusschen duchtig aan den wijn te goed hadden gedaan, niet in staat verder dan tot 1000 te rekenen, waarop zij vloekende en tierende dat men hen bedroog, het hazenpad kozen. Graaf Malagalo, die 't vorige jaar eveneens is opgelicht, had don vorigen dag den maire en den commandant der karabiniers doen weten, dat er verdachte personen om 't huis zwierven. Het schijnt echter dat de bevoegde macht geen acht op deze waarschuwing heeft geslagen. Het geloof van een Bouddhist. "Wat is de beste rijkdom voor een mensch op deze wereld? Antw. Het geloof is verreweg de beste schat.Welke daad brengt het meeste geluk voort Antw. De wet goed te vervullen, schenkt geluk. Wat is onder de smakelijke dingen het smakelijkst Antw. Geen smakelijker gerecht dan do waarheid. Welke levens manier zegt men dat de beste is Antw. Het leven naar den inspraak van den geest. Wat is de grootste zegen hier op aarde Antw. Yader en moeder te helpen, vrouw en kind lief te hebben en een wettig beroep uit te oefenen. Ook aalmoezen te geven, een gods dienstig leven to leiden en bloedverwanten te helpen is een groote zegen. Verder zich van zonden te onthouden, onberispelijke daden te doen, bedwelmende dranken te vermijden, ijverig te zijn in eerbied en nederigheid, tevredenheid en dankbaarheid dit alles is een groote zegen. Zij, die deze dingen gedaan hebben worden aan alle zijden onoverwinlijk en zijn ten allen tijde sterk. Een merkwaardig geval van gelijkenis tusschen twee personen heeft onlangs de rechtbank te Munster m verlegenheid gebracht. Eene dame had bij den rechter een aanklacht ingediend tegen een zeer gunstig bekend staand leeraar, wegens aanranding van eerbaar heid. Do man word voor den rechter gebracht en do dame met hare getuigen verklaarden, dat dit de per soon in qnaestie was. De leeraar hield echter vol, dat bij onschuldig was, doch dat er een dubbelganger van hem in de stad was, die de daad waarschijnlijk had gepleegd. De informafiën, die men omtrent den leeraar inwon, waren te gunstig, dat men aan zijn schuld gelooven kon, bovendien kon hij zijn alibi bewijzen, zoodat hij onmiddelijk op vrije toeten werd gesteld. Eenige dagen daarna liep do officier van ju stitie builen de stad. De beschuldigde leeraar sprak hem aan en betuigde, dat zijn dubbelganger veertig pas vooruit liep. Men haalde hem in en bracht hem- naar de gevangenis. De dame, die de aanklacht in diende, werd met hare getuigen nogmaals opgeroepen, zij hielden allen hare beschuldiging tegen den leeraar vol, doch toen de dubbelganger voorgebracht werd, verschrikten de dames en wezen bem als den waren schuldige aan. Hij zal natuurlijk zijn straf niet ontloopen. De bekende Bussisclie veldmaarschalk Su- warow had eigenaardige gewoouien. Hij ging nog vroeger dan met de kippen op stok, dat wil zeggen, 's avonds te zes uur ging bijslapen, s Nachts te twee uur stond hij op en nam dan dadelijk een koud stortbad, waarop eene koude afwrijving volgde, 's Morgens te zeven uur deed liij zijn «middagmaal», dat uit de allereenvou digste gerechten bestond: schfschi (koolsoep), kascha (grnttebrei) en borschlsch, soep van roode rapen. Zijn kamerdienaar bad bevel hem zon der complimenten het bord af te nemen als bij bespeurde dat de veldmaarschalk zich te veel te goed wilde doen. Dan bad er geregeld tiet volgende gesprek tusschen ben plaats: «Wie beeft u bevolen mij bet bord af te nemen?» vroeg Suwarow, terwijl hij bet met beide handen vasthield. „De veldmaarschalk,» antwoordde de kamer dienaar. »Zoo dan moet ik gehoorzamen,» zeide Suwarow, en gaf hem bet bord over. Suwarow droeg nooit een pels of eenige andere warme kleeding. Alleen bij de strengste vorst sfoeg hij een ouden, versleten mantel om zijne schouders, die bij bet gebeele leger bekend was als de «voorvaderlijke mantel." Eens gaf Keizerin Katharina hem een kostbaren pels van zwart sabelbont ten geschenke. Telkens als Suwarow in den winter aan bet Hof kwam, legde bij den pels opgevouwen op zijne knieën, daar af. Als iemand hem vroeg waarom hij den pels niet aantrok, antwoordde bij »Ik waag bet niet mijn zondig lichaam in een zoo kost baar kleedingstuk te wikkelen.» Uit een beet dampbad sprong bij dadelijk in de rivier of wentelde zieh in versch gevallen sneeuw. Daarentegen liet bij in zijn kamer gestadig, zelfs in den zomer, zóó sterk stoken, dat behalve bij zelf, niemand het er lang uit houden kon. Eens legde de kanselarij-chef Fuchs hem een paar stukken ter teekening voor, die door zweet druppels, welke van zijn voorhoofd waren ge vallen, gevlekt waren. »Ik kan het niet helpen, uwe Excellentie,» zeide Fuchs, eu naar de kachel wijzende liet hij er op volgen »Dat is de schuld vati uw Etna.» «Het komt er niet op aan,« antwoordde Su warow. In Petorsburg zal men denken of dat gij in bet zweet uvvs danscbijns voor bet wel zijn van bet vaderland gewerkt hebt, of dat ik een traan van aandoening gestort heb. Gij zweet spoedig, en ik ween spoedig; beide strekt ons niet tot schande." Een ander maal werkte Suwarow met den Oostenrijkschen gezant Zacb in zijn kabinet. De hitte was daar zoo Ondragelijk dat Zacb het niet meer kon uithouden en uniform en das aflegde- Deze ongemanierdheid beviel Suwarow juist. »Ik heb gaarne dat iemand geen complimen ten met mij maakt,» zeide hij. „Heb medelijden met mij,« sprak Zacb, »'t Is hier om te verbranden! «Wat zal ik u zeggen.» antwoordde Suwarow droog. «Ons beroep is nu eenmaal zoo dat men zich aan bet vuur moet gewennen daarom heb ik hierin mijne kamer ook gaarne een wei nig warmte.» BURGERLIJKE STAXD. Gemeente Scïtagen. Ingeschreven van 28 31 Augustus 1880. Geboren OndertrouwdGeene. Getrouwd OverledenRachel Boschman, oud 4 md. Cornelis Roggeveen, oud 68 jr. 10 md. Ingeschreven van 2027 Augustus 1880. Geboren: Pieter, zoon van Cornelis Kielen en Klazina Anna van Leeuwen. OverledenGrietje, 6 j. dochter van Cor nelis Keizer en Trijntje Bruin. Maria, 11 j. dochter van Reus Schotvanger en Neeltje Jongebloed. HOORN, 28 Aug. Aangevoerd HOORN, 26 Aug. Aangevoerd: Kleine Graskaas hoogste prijs f 27.50 idem Hooi- fCoinm. öras- f 23.50 Middelbare id. f Aangevoerd 313 stapels, wegende 90,396 KG. 2 11 5 68 2 2 7000 11. L. Rogge f a Tarwe f 7. - a 8.50 Gerst f 3.75 a 5.— Haver f 3.25 a 4.50 Witte Erwten f 7.50 a 9.— Groene 1 9.50 a 12 - Grauwe f a n Vale f 7.50 a 9. Bruine Boonen f a Geele f a Witte f a Paarden f a Mosterdzaad f a Karweizaad f a Koolzaad f a Paarden f 45.— a 180.— Koeien f 140.— a 150.— Kalveren f 12.- a 23.— Schapen f 20.— a 25— Springrammen f a Lammeren f 10.— a 17— Varkens f 12.— a 18.— Zeug f a Biggen f 5.— a 8.— Bokken f 2.50 a 6.— Geiten f 3.— a 7.— Kippen f -.75 a 1.75 Eenden f a Koppen Boter, 5.2. lood f —.60 a —.65 H. L. N. Aardappelen t 1.80 a 2.40 KG. Roode Aalbeziëu f —.12 a 14 Zwarte f a KG Kruisbeziën (R). f a CZ). f a Kipeieren f 3.— a 3.50 Eendeieren f a manden Peren f 1.- a 1 50 Appelen f 2.— a 2.50 KG. Hazelnoten p 100 KG. f J O a 600 Kieviest-eieren tot cents het stuk. De handel was matig. ALKMAAR, 30 Aug. Aangevoerd. ZEVENDE JAARGANG 1886. Alom verkrijgbaar alsook bij Amsterdam. f 175.— a 200.- f 35.— a 130.— f 14.— a 24.— f 20.- a 30— f a per P. f .40 a —48 f 12,- a 16.— 4 Koeien 137 vette Kalveren 9 Nuchtere Kalveren 338 Schapën 20 Lammeren 71 vette Yarkens 31 Magere dito PURMEREND, 31 Aug. Aangevoerd Kaas. Aangevoerd 361 stapels Kleine en stapels Middelbare. Prijs Kleine f 27.50 a Middelbare f a per 50 KG. Boter f 1.30 a f 1.40 per KG. Vette Runderen f .70 a .75 per KG. Handel vlug. Yette Kalveren hoog in prijsf .50 a 70 per KG. Handel metig. Nuchtere Kalveren f 8.a f 16.Handel matig Vette Yarkens t --.36 a .44 per KG. Handel vlug. Schapen van f 18 tot 24 por stuk. Kipeieren f 3.25 a 4. Ganzen f a Zwanon f a onder de firma: gevestigd te NIEUWE NIEDOTtP dlrbcteürfn H. J. K. v. d. STEEN. J. BREEBAART Kz. A. J. KAAN. J. ZIJP Kz. J. VAN DER STOK. De vennootschap «NoordIToi.land.sciie bank" neemt gelden in Depot tegen eeue rente bij overeenkomst vast te stellen. Plaatst geld onder borgtocht, hypothecair verband enz., belast zich met In—en Verkoop van EFFECTEN, COUPONS enz. en met alles wat tot den werkkring van de Vennootschap kan gerekend worden te behooren. Het kantoor wordt gehouden ten hnize van den Heer J VAN DER STOK te Nieuwe Niedorp, iederen Dinsdag van 10 12 uur, bij WROGGEVEEN Cz. te Schagen,@8eren Donderdag van 10 12 uur eu bij Jb. ZEI LEMAKER in de «Witte Engel" te 1loont- iederen Zaterdag van 101/s 121/2 uur. De PLATTELANDSCHEBANK VEREENIGING gevestigd te Bar- singerhorn, onder de firma SPAANS Comp, geeft voortdurend gelden in deposito tegen 4, 4V2 en 43/, pCt. 's JAARS, alnaar gelang der voorwaardenwelke bij liet de- poneeren der gelden worden overeengekomen Zij belast zich ook voortdurend met het koopen en verboopen van BINNEN- en BUI- TENLANDSCIIE effecten, coupons., enz. en disconteeren van handelspapier, het verschaffen van voorschotten enz. Het kantoor wordt gehouden te Parsinger- horn, eiken werkdag van 10 tot 12 ure, en op den wekelijkschen martkdag te Schagen, ten huize van CORNs. KOS, firniaKNIKKER, van 10 tot 12 uur. verschijnt eiken Dinsdo g, Donderdag en Zat er dag is het goedkoopste en meest gelezen financiëele blad van Nederland, en de volledigste gids voor houders van uitlootbare fondsen. Abonnementsprijs (3 Nrs. per week) f6.— per jaar. met Bijblad (Wekel. Restantenlijst) f 8.— Bijblad-alleen f 4.— 0ntvangt elke abonnent een exemplaar van het R E S T A T E X R O E K hetwelk bevat de tot 31 December 1885 uitgelote seriën van 46 premieleenin- g e n, benevens een in 12 maanden verdeelden U ilotings-kalender voor 1886 van alle bestaande premieleeningen. Bureel: Gedempte Voorburgwal 101. bevat de tot 31 December 1885 uitgelote seriën van 46 premieleeilillgCIl, be nevens een in 12 maanden verdeelden bestaande premieleeningen. Dit van alle boek in 8°. formaat, gedrukt op zwaar papier, is ©jOUA A A BS voor eiken fondsen houder of effectenhandelaar. bij den bockhandel, de Uitgevers, onder de firma: P. TIMMERMAN Da. J. M. KOELMAN P. KRAMER IIz. K. E. NUMAN. Aansprakelijk voor het geheel. De Vennootschap «"WESTFRITV- RCHE BANK", onder de firma TIM MERMAN, BLAAUBOER C0., te Schagen, neemt geld in depót tegen eene rente bij het deponeeren, vast te stellen. Plaatst geld onder borgtocht, hypothecair verband enz,, belast zich met den in- en verkoop van effecten en in het algemeen met die werkzaamheden, welken tot haren werkkring kunnen gerekend worden te behooren. Het kantoor icordt gehouden aan de markt te Schagen, en is geopend iederoh werkdaa van 9 12 uren. wjrcmnrn Door daling der prijzen, en voordeelig inkoopen, Standhoudende verfwaren, naar den aard van het werk klaar gemaakt. Spoedig droog. Laag in prijs. N. Laagzijde B, 98. Anti». Blakker, Huis- en Rijtuigschilder, Glazenmaker en Kamerbehanger. P r ij s Laagzijde, B, 98. Veel verbeterd^SCHAGER KAASKLEURS^S krachtig en natuurlijk van kleur, voordee lig in het gebruik en goedkoop. Kaasfabrieken, die bij eenige Liters kunnen inslaan, extra voordeelig. Wordt desverkie- zende op probering afgegeven. Eén kruikje 35 Ut*. Drie kruikjes J' ©O. Per Liter 2,0«. S c h a g e u.

Schager Courant | 1886 | | pagina 3