StateïPCteneraal. Gemeente Zijpe. Marktberichten. i r 1 r ALKMAAR, 30 April 1888. Aangevoerd PURMEREND, 1 Mei 1888. Aangevoerd: EDAM, 28 April 1888. Aangevoerd It K C ij A n K. J. J. C. EVERHARDT BE1I AXOSËLPAP1EH HA\ dat hij alhier als stationschef der H. IJ. S. M. heeft gewoond, rich de sympathie weten te verwerven van het pnbliek. Wel willend en halpvaardig, altijd en voor een iegelijk, is hij bij het reizend pnbliek in deze streken algemeen geacht en bemind. Zoodra dan ook bekend werd dat de heer E. pensioen was verleend geworden, besloot eene commissie te dezer plaatse, op initiatief van den heer Koltrop, klerk, en waarnemend stationchef, zich de medewerking te verzekeren van vrienden en kennissen van den heer E., om bij zijn afscheid door een stoffelijk blijk van hunne toegenegenheid te getuigen. Door de gulhartige medewerking veler werd de commissie in staat gesteld, gisteren den heer E. als souvenir aan te bieden een fraaie zwart mar meren pendule met coupes en een barometer, welke artikelen ge leverd werden door den heer Joh. Denijs, benevens een door den heer F. J. Gieleu keurig gecalligrapheerd fluweelen album, waarin de namen van heB, in wier naam, bij monde van den Heer Hazeu, in hartelijke woorden dit souvenir werd overhan digd. Op de lijst kwamen voor 86 namen van personen uit deze en uit omliggende gemeenten. Van het personeel der maatschappij, werkzaam aan dit 9tation, ontving de heer E. een met goud en inscriptie voorzien paarl- moeren brillendoos, als bewijs van hunne hoogachting en waar deering. Het Departement Schagen der M. t. N. v. 't Alg. hield gisterenavond zijn bij reglement vastgestelde vergadering tot het doen van benoemingen, enz. en koos tot zijn afgevaardigde ter algemeene vergadering, den heer Jb. Denijs Jz. en tot plaats vervanger, den heer A. W. van Kluijve. Van de benoemingen dei periodieke aftredingen is de uitslag als volgt Tot voorzitter werd herbenoemd, de heer Jb. Denijs Jz., en tot bestuursledenherbenoemd, de heer W. Roggeveen Cz., gekozen de heer A. W. van Kluijve. Voor de in het bestuur der Dep. Bewaarschool ontstane vacaturen: de hh. W. Koggeveen Cz. en P. Timmerman Dz., die niet meer herkozen wilden worden, werden gekozen, de hh.: Joh. de Beurs en C. Roggeveen Cz. Verder werden herkozen, de hh.: W. A. Hazeu, als lid der Commissie v. d. Leesbibliotheek; KI. de Beurs, als lid der Commissie v. Volksvoordrachten W. Roggeveen Cz., als lid der Commissie v. d. Departementale Zangschool, en Ph. de Heer, als lid der Commissie v. h. Huisvlijtonderwijs. fi n Aan het vergelijkend examen (schriftelijk) voor Hoofd der School te Barsingerhorn, j.1. Zaterdag gehouden, is door 65 sollicitanten deelgenomen. Bij raadsbesluit heeft de gemeente Alkmaar f 250 beschikbaar gesteld ten behoeve der Tentoonstelling van de „Vereenigiug tot ontwikkeling van den Landbouw in Hollandss Noorderkwatier", te houden op Vrijdag 22 Juni a. s. Deze som dient, om de prijzen te verhoogen voor de rubriek kaas, van het programma, dat aldus is vastgesteld; De beste stapel kaas, op eene boerderij gemaakt, wegende minstens 2 kilo, bestaande uit 112 stuks. lste prijs f50, 2de prijs f 15, 3de prijs een getuigschrift. De beste stapel fabriekskaas, in Mei gemaakt, wegende min stens 2 kilo, bestaande uit 400 stuks. lste prijs f50, 2de prijs f 15, 3de prijs een getuigschrift. De beste stapel middelbare kaas, wegeude ongeveer 6 kilo, bestaande uit minstens 40 stuks. lste prijs f 50, 2de prijs f 20, 3de prijs een getuigschrift. De beste stapel commissiekaa», wegende ongeveer 4 kilo, be staande uit minstens 50 stuks. lste prijs f 50, 2de prijs f 20, 3de prijs een getuigsschrift. Aan de beste der bekroonde stapels wordt bovendien een eereprijs ad f50, benevens een getuigschrift toegekend. De kaas moet in Mei zijn gemaakt, terwijl bij de aangifte de volledige wijze van bereiding opgegeven moet worden. De inzendingen moeten des morgens 8 uur op het Doden veld te Alkmaar aanwezig zijn en kunnen te 2 uur worden teruggehaald. Aangiften kunnen geschieden tot en met Zater dag 16 Juni e. k. bij den Secr.-Penningm., den heer W. Teengs, te "Wieringerwaard. H.H, M.M. zullen met Princes lVilhelmina den 17den Mei e.k. naar Het Loo begeven. Naar de Avondpost verneemt, hebben de ministers onder ling bepaald, dat voorlaan des Zondags aan geen der departe menten meer zal gewerkt worden. Deze bepaling is reeds Zondag 1.1. ingetreden. Dinsdag 1 Mei had de opening plaats der beide Kamers der Staten Generaal. De stoet, welke op statelijke wijze naar het gebouw van de Tweede Kamer trok, was aldus saamgesteld Een piket cavalerie; 1 galarijtuig waarin gezeten was de hof maarschalk en kamerheer—ceremoniemeester, baron de Constant Rebecque; drie gala-rijtuigen waarin de commissie van ministers belast met de opening der Kamers, in naam des Konings. In het eerste dier drie rijtuigen waren gezeten de ministers van financien, koloniën, waterstaat, en marine; in het tweede de ministers van oorlog en justitie; in het derde de ministers van binnenlandsche en buitenlandsche zaken. De stoet werd wederom door een piket huzaren gesloten. Langs elk portier der rijtuigen gingen twee lakeien. De trein ging den gebruikelijken weg. Zijne Excellentie de minister van koloniën was gekleed in het kostuum van Indië, de ministers van oorlogen marine droegen respectievelijk de uniformen der artillerie en marine, de overige ministers waren in ambtsgewaad. Onder het publiek, daC vooral op de publieke tribune geen plaats onbezet liet, heerschte groote nieuwsgierigheid om de leden der Kamers te kennen. De leden van beide Kamers waren zeer talrijk opgekomen. De afgevaardigde Domela Nieuwenhuis was er niet. Bij het binnentreden van de commissie van ministers, voor afgegaan door 's Konings kamerheer—ceremoniemeester baron De Constant Rebecque, volgde eene eerbiedige stilte. De ministers werden in- en uitgeleid door de leden der Eerste Kamer de heeren Van Swindersn, Magnee, Iusiuger en Donker, benevens die der Tweede Kamer de heeren T. Mac- kav. Rooseboom, Goekoop en Van Pylandt. Zoowel op den heen- als terugweg stond het Binnenhof vol nieuwsgierigen. Toen deze plechtigheid was afgeloopen, namen de voorbe reidende werkzaamheden in elk der beide hamers een aanvang. In een korte namiddagzitting kwamen de gekozenen van de beide Kamers bijeen met het doel om de ingekomen geloofs brieven io de Tweede Kamer ontbraken alleen die van de uitlandige heeren Cremer, Smilt en Land in handen te stellen van commissies. De bijeenkomst der Eerste Kamer werd ditmaal niet „ain de overzijde van het Binnenhof,* maar ten gevolge van ver bouwing in Diligentia gehouden. De leden der Tweede Kamer werden, in hun eigen lokaal, onthaald op de gebruikelijke rede van den tijde lijken voorzitter, den heer Van der Sclirieck, wiens passend woord algemeen een goeden indruk maakte. Slechts twee bezwaarschriften zijn ingekomen, namelijk ter zake van de Amsterdamsche verkiezingen. De Sittardsche heeren, die tegen de toelating van den heer Lambrechts bedenkingen schenen te hebben, bleken even voor zichtige als spaarzame lieden te zijn. Zij hadden niet alleen het vereischte zegel vergeten, maar ook, om niemand aanstoot te geven, hunne namen niet vermeld. Deze vreemdsoortige bezwaarschriften werden door den tijdeiijken voorzitter ter snippermand verwezen. Haitenlandsch IVieaws. Wehelijksch. IPolitiek; Overzicht. De even verblijdende als aanmerkelijke verbetering in den gezondheidstoestand van keizer Friedrich heeft geen nadeeligen invloed moeten ondervinden van de vermoeienissen, die gepaard gingen met het bezoek van koningin Victoria van Engeland, aan het Berlijnsche hof. Koningin Victoria heeft gedurende haar verblijf in Charlotten- burg en Berlin de ervaring kunnen opdoen, dat de zwartgallige ontevreden bladen ongelijk hadden en de Berlijners belasterden met hunne voorstellingen, als zou de hooge gast van hel kei zerlijk huis te Berlijn bloot staan aan dezelfde vernederende ontvangst, die wijlen Koning Alfons van Spanje te buit viel van het 1'arijsche gepeupel. Alleen de liberale bladen bezaten den moed, dergelijke zwarte profetiën een halt te gebieden. Maar nog meerDe ontevredenen brandmerkten het bijna als een landverraad, dat de schoonmoeder des Duitschen keizers niet alleen goed werd ontvangen, maar ook van uit een politiek standpunt hartelijk kon worden begroet. Volgens hen was ieder, die al wat Engelsch was niet in de ban deed, een //rijksvijand." Wie beschrijft de verbazing dezer eigenaardige patriotten, als niemand minder dan de rijkskanse lier zich openlijk schaarde aan de zijde van den zoogenaamden „rijksvijand.* De kanselier was niet alleen hoffelijk en hartelijk en voorkomend jegens Koningin Victoria, hij had ook een onder houd van anderhalf uur met haar en zijn orgaan verkondde zelfs aan land en volk de zegenrijke politieke gevolgen van dat onderhoud. „Blinde ijver schaadt slechts 1" werd ook hier bewezen en het is te wenschen dat die „patriotten" eindelijk zullen inzien, hoezeer zij zich bezondigden aan het karakter van het Duitsche volk, als zij her op een en dezelfde lijn wilden stellen met het Fransche. En toch kon een blik over de Vogezen het zoo gemakkelijk het afschrikwekkend voorbeeld leveren, waarheen het valsche pariotisme leidt. Daar was niemand die den moed had, eerlijk het spel te ontmaskeren, hetwelk de Bou'.anger- pachters dreven met de heiligste gevoelens der natie. De valsche vaderlandsliefde, die als Chauvinisme en wraaklust van alle partijen zonder onderscheid vertroeteld en aangekweekt werd, moest in hare consequentien onvermijdelijk voeren tot „den van God gezonden redder," tot BoulaDger. Het kan niet ontkend worden, hoe radicalen, intransigenten, bonapartisten en orleanisten met den ex-generaal Boulanger gemeene zaak maken, om de republiek, gelijk zij nog onder Carnot bestaat, den grond onder de voeten weg te graven. De inspanning van al deze door zoo 'verschillende beweegredenen geleide politici loopen te zamen in het eene doel, het parle mentaire systeem te vervangen door een caesaristisch program. De president der republiek die als het ware in de laatste oogenblikken door een rondreis in het land de republiek tracht te redden moet van de volksvertegenwoording onafhankelijk gemaakt worden, om bf door een directorium uit vijf personen, of door een coi.sulaat vervangen te worden. In dit geval zal het hoofd van den Staat door algemeen stemrecht benoemd worden. Dat na het intreden van zulk eene omwenteling, bij het pebliscit elk der thans verbondenen zijn buurman een voordrel zal trachten at te winnen en zelfs de vrienden van den tegenwoordigen staatsvorm, die genoegen namen met de republiek, zich er nie. tegen zullen verzetten, kan men aanne men als men bedenkt, dat zHfs Napolrou I in de eerste jaren zijner keizerlijke heerlijkheid zelfs op de munten die hij met zijn beeltenis voorzig, ongehinderd het rondsciiril't Int staan „Republique—Frai^aise.' Hoezeer het beroep op het volk, gelijk Boulanger en de Bonapartisten dit prediken, ontspruit aan den drang van het hart der Fransche natie, bewijst de openlijke bekeering van den graaf van P-.rijs tot dit programma, hetwelk in tegenspraak is met Je overleveringen van zijn huis. Het schijnt wel, als wil de graaf zich scharen aan de zijde van zijn voorvader Philippe Egalité, die ook den treurigen moed bezat, voor den dood van Lodewijk XVI te stemmen Wel is waar werd deze bloeddaad hem ruimschoots beloond. Wie weet wat de graaf vau Parijs nog wacht als loon voor zijn trouwbreuk jegens zijn geslacht. hl lil. li L tf! h SI A S Gemeente s>c2iuuen. Ingeschreven van 28 April 1 Mei 1888. Geboren n Ondertrouwd: Ueene- Getrouwd: Gerardus Jacobus Smits en Catharina van Keulen Overleden Geene. Ingeschreven van 6 13 April 1888. OndertrouwdCornelis Rus wedr. v. Jantje Bood, landman, 52 jr. te Haarlemmermeer en Antje Vennik, j. d., zonder be roep, 27 jr. te Zijpe. GetrouwdGerrit Kater, wedr. v. Dieuwertje Biersteker, landman, 50 jr. en Immetje Stins, wede. v. Pieter Brommer, boerin, 39 jr. beide te Zijpe. HOORN, 28 April 1888. Aangevoerd 1 H. L. Rogge f 4.— a 5.— 5 V Tarwe f 6.25 a 8.— 15 Gerst f 4.25 a 5.— 8 9 Haver t 2 75 a 4.— 9 Witte Erwten f 8.25 a 10.— 3j 9 Groene f 9 25 a 12.— 9 Grauwe 10.25 a 14.— 9 Vale f 7.50 a 14.— 7» 9 Bruine Boonen f 7.50 a 13.— 9 Geele f a 9 Witte f 10.75 a is!— 9 Paarden f 5.75 a 6.25 9 Karweizaad r 12.50 a 12.75 9 Mosterdzaad 15.- a 16.75 Paarden a 42 Kalveren 1245 Schapen 40 Lammeren 79 Varkens 1 Zeug 140 Biggen 10 Geiten 50 Kippen 2100 Koppen Boter, 5.2, lood. 3000 Kipeieren 700 Eendeneieren De handel was matig. ALKMAAR, 28 April 1888. Aangevoerd: 7 Paarden Ezel 54 Koeien en Ossen 59 nucht. Kalveren 690 Schapen 44 Lammeren 89 magere Varkens 326 Biggen 12 Bokken en Geiten 12 Kleine Bokjes Kipeieren per 100 Eendeneieren Boter per kop ('s middags 12 uur) f 4.— a 9 f 15.— a 22.— f 8.— a 11.— f 11.— a 16.— f 25.— a I 4.— a 7.— f 3,— a 6.— f -.50 a 1.50 f —.45 a —.50 f 2.45 a 2.50 f 3.20 a f 100.— a 325.— f a f 60.— a 170.— f 3.— a 10.— f 10.— 24.— f 4.— a 10.— f 13.- a 18.- f 4.— a 8.- f 4.- a 9.- f —.25 a .40 f 2.50 a 3.- f 3.10 a .- f —.60 a ,7C 6 Koeien 180.a 225.— 231 vette Kalveren f 35.a 95.— 29 Nuchtere Kalveren i 4.a 14.— Schaap f a 153 vette Varkens per P t .34 a Ai 30 Magere dito f 13.a 17.— Kaas. Aangevoerd 253 stapels Kleine en stapel Middelbare. Prijs Kleine f 34,— a Middelbare f per 50 KG. Boter f .90 a 1.05 per KG. Vette Runderen .74 a per KG. Handel vlug. Vette Kalveren prijshoudend; f .70 a .90 per KG Handel vlug. Nuchtere Kalveren f 3.—. a 12.Handel stug. Vette Varkons van --.38 a .42 per KG. Handel vlug. Schapen, groote aanvoer, handel vlug. Kip-eieren f 2.50 a 3. Eenden f 3.15. a Zwanen f a Kievitseieren 8 a 10 cent per stuk. Aangevoerd 47 stapels kaas, wegende 8866 P., hoogste prij f 30.—. Als het uitnemendste middel tegei heeschheid en hoesst en in 't algemeen tegen ct tarhale aandoeningen der slijmen, bevelen de docters, zoo w< als de lijders, van deze ziekte genezen, de MINERAAL PAS TILLEN VAN SODEN aan. Vele nemen de aanbeveliug i twijfel, maar als zij er eens de proef van genomen hebben, e de uitmuntende werking ondervonden hebben, zullen zij er vei komen koopen en zelf ze aanbevelen, met te doen opmerke dat zij te bekomen zijn bij alle apothekers 60 cents de doo: Geen overtuigende bewijs van de groote geneeskracht in d weldadige weiking der pastillen, dan de groote verkoop va 221,000 doozen binnen de 2 maanden in geheel Duitschlani tdrcrfrnhën Bij ons vertrek uit Schagen, roepen wij al Vrienden en Bekenden een hartelijk vaarwi toe, onder dankbetuiging voor de vele blijke van vriendschap en toegenegenheid, gedurende ons 12-j.ri verblijf te dezer plaatse, en bij ons vertrek van vele zijden zi ruimschoots ondervonden. Schagen, 2 Mei 1888. en Echtgenoot Ontvangen eene prachtige collectie stalen van Voorhanden Helder uit H.iKTPAPIKU en ze> blank II 1 II it C K.

Schager Courant | 1888 | | pagina 3