Brandwaarborg Maatschap, DANKBETUIGING. ONDERLINGE DE JONG COMP. Gebouwen, Meubelen, Koopmans goederen en Gereedschappen. Plattelandsche Bankvereeniging, t SCHIEDAMMER GENEVER. Gemeente Sint Maarten. Gemeente Zijpe. gevestigd te Amsterdam, Mr. I*. J. Teding van Berkhout, te Amsterdam, Jhr. Mr. C. II. Backer, te Amsterdam, Mr. C. II. It. Boot, te 's Gravenhage, Mr. J. II. M. Baron Mollerus van Westkerke, te Arnhem, F. \X. J. Baron van Aijlva van I'allandt te Putten, J. Winkel, te Schagen, Laan, D, a, SPAANS Co. N I G H T C A P C. de YBIFI, te Schagen. N. B. Als bewijs van echtheid is cachet en kurk steeds voorzien van den naam der firma P. HOPPE. af to leggen weg gekomen, trachtte de kunstemaker dit te doen, naar het gelukte niet dadelijk, omdat de lont door den regen wat nat geworden was en niet goed wilde branden. De koorddanser zette nu zijn gevaarlijken weg voort, toen men beneden op straat eensklaps zag, dat de kleederen van den man aan het branden waren. Een kreet van ontzetting ging opuit de menigte toeschou wers De koorddanser stond in vlammen. Deze. die dadelijk zag, dat hij het einde van den draad niet kon bereiken, daar hij de pijn niet langer kon verdragen, die zijne wonden hem veroorzaakten, gaf nu blijk van een groote tegenwoordigheid van geest. Hij ging aan zijne knieën aan den draad hangen en rukte zich de brandende kleederen van het lijf, die hij eerst nog uitdoofde, opdat niemand van de toeschouwers brandwonden zou krijgen. Intnsschen werd een middel gevenden om den koorddanser, die bijna bezwijmd was en die zware verwondingen gekregen had, uit zijne gevaar lijken toestand te bevrijden. Twee jongelieden van goede familie, Jachson Moore en John Harvey, gingen op de boorden der rivier Arkansas ter jacht op eekhoorntjes, toen zij opeens eene groote ratelslang om een steen gekronkeld zagen liggenhet dier scheen te slapen. Moore zeide tot zjjn kameraad, dat hij de slang levend wilde vangen en verzocht hem g»en gerucht te maken. Daarop naderde hij stil de slang, greep haar juist achter den kop vast en toonde haar met uitgestrekten arm aan zijn kameraad. Het dier kronkelde aich echter om zijn arm en de jongeling, door schrik bevangen, wilde het ver van zich werpen. Bij deze beweging be t het dier hem in den hals, en zoo diep waren zijne tanden in het vleesch gedrongen, dat het er aan bleef hangen. Moore slaakte kreten van schrik en was verplicht de slang met twee handen vast te grijpen, om haar te doen loslaten, zoodat stukken vleesch in haar muil achterbleven. Hij viel buiten kennis, terwijl de ander hulp ging halen. Het naastbijzijnde huis was twee mijlen verwijderd en toen Harvey met verscheidene personen terugkwam, blies Moore den laatsten adem uit. Men heeft de ratelslang in de nabijheid dood teruggevondenzij was vier voet en negen duim lang. Te Weenen werd dezer dagen een vrouw tot 24 uur gevangenisstraf veroordeeld. „Mijnheer de rechter,* verzocht zij, „zou mijn man niet in mijn plaats mogen zitten. Die luilak heeft toch niemendal te doen.* „Dat gaat niet,* zeide de rechter, „de straf moet ondergaan wordon, door degeen die veroordeeld wordt." „Maar zou u me dan in plaats van gevangenisstraf niet eene boete willen opleggen?* „'t Is wat moois," sprak de rechter, „hoe zou je aan geld komen „O, dat bedel ik in een oogenblik bij elkander,* gaf de juf fer ten antwoord. Dezer dagen werd te Békés-Gujula een monument ont huld, opgericht ter nagedachtenis van zekere Paule Pfifiner. Zij was de dochter van een Oostenrijksch hoofdofficier en reeds in haar jeugd een groote liefhebster van vechten en de behandeling van vuurwapenen. Toen haar vader naar Galicië werd overge plaatst, bleet zij, een geborene Hongaarsche, in baar land, droeg mannenkloederen en werd tooneelspeler onder den aangenomen naam Koloman Ligeti. Spoedig daarna brak de vrijheidsoorlog uit en de juffer nam ondor denzelfden naam dienstzij verwierf door baar dapperheid een medaille en den rang van luitenant. Toen zij door de Oostenrijkers gevangen werd gemaakt, kwam aan het licht da» zij eene vrouw was en men stuurde haar naar haar vader in Galicië. Toch trok zij later weder naar Hongarije, dted zich als man voor, maakte do jonge meisjes het hof en stal menig hartje. Op zeer treurige wijze kwam zij om het leven. Zij werd door een mede-minnaar van 't een of ander beschuldigd en een politie-commissaris die vermoedde dat de knappe jonge man een meisje was, wilde dit doen onderzoeken. Paula rukte daarop een geweer van den muur en schoot zich een kogel door het hart Toen Keizer Friedrich nog Kroonprins was. Het is bekend, hoeveel zorg de overleden Keizer Friedrich tijdens den veldtocht tegen Frankrijk voor elk zijner manschappen had en hoe minzaam hij met ben omging. Zoo bezocht hij bijna dagelijks de tot hospitaal ingerichte schilderijengalerij van het kasteel te Versailles, en was zeer spoedig met de daar ingebrachte zieken en gekwetsten op een vertrouwelijken voet. O. a. lag daar ook een bejaarde Joodsche reserveman van een Hessisch regiment, die zich bij gelegenheid dat er een patrouille op verkenning was uitgezonden, door groote dapperheid had onderscheiden, maar zwaar gekwetst wis. De Kroonprins had reeds lang vernomen, dat de gekwetste fuselier van een armo joodsche familie uit de Fuldauer streek was en dat hij bij het uitbreken van den oorlog vrouw en kinderen in behoeftige omstandigheden had achterge laten. Op zekeren dag, toen hij den herstellenden gekwetste weder bezocht, zeide hij Mij bravo X, naar ik vernomen heb verdient gij eene onder scheiding. Ik zal u de keus latenwat wilt gij liever hebben, het IJzeren Kruis of 25 thaler? Als ik vragen mag. Keizerlijke Hoogheid, zeide de aange sprokene, na zich te hebben bedacht, wat kost wel een IJzeren Kruis fabrieksprijs Lachende antwoordde do Kroonprins Dat weet ik zoo precies niet, maar ik denk ongeveer 3 thaler. Dan zal ik u wat zeggen, Keizerlijke Hoogheid, hernam de reserveman. Geef me 22 thaler en 't IJzeren Kruis. Hartelijk lachende verliet de Kroonprins den praktischen huis rader. Een schijndoode. In de Rechechoartstraat te Parijs, zoo leest men in het Journal des Debats, was de heer L. rentenier, 53 jaar oud, na een zenuwlijden van ettelijk jaren, Maandag avond (3 Sept.) plotseling overleden. Zijn eenige bloedverwant, een neef, kwam met zijn vrouw bij het lijk de wacht houden. Dinsdagavond ging de vrouw in eene andere kamer, rustte en zette de neef zich bij het bed. Na eenige papieren te hebben nagezien, nam hij plaats in een armstoel en sliep hij in. Tegen vier uren ontwa kende, wilde hjj wat bouillon gebruiken, door den knecht met een uesch wijn bij het bed voor hem gereed gezet. Met verbazing hij, dat de kop geheel en de flesch gedeeltelijk ledig was. Hij werd beangst, maakte zijne vrouw wakker en verhaalde haar zÜn bevinden. Om hem gerust te stellen, wilde zij met hem de sterfkamer binnentreden, toen zij daar gerucht hoorden. Zij bleven ^ersteend van schrik staan en hoorden roepen: „W ees niet bang, yetor! Kom dan toch binnen, Victor!" De neef deed dit, maar 8 oof onmiddellijk met een gil de kamer weder uit. Hij had zijn in een laken gewikkeld in het bed zien opzitten. Deze slaagde y eindelijk in hem tot bedaren te brengen en hem te overtuigen, y hij niet gestorven was, maar zich integendeel zeer wel ge- °clde. XJit zijne verdooving ontwakende, had bij zich aan den 0uillon on den wijn gelaafd. i Slavenhandel in Noord-Amerika. Niettegenstaande de avernij Noord-Amerika reeds lang is afgeschaft en verboden, zij toch nog in sommige streken. In het westelijk gedeelte van Texas zjjn heden nog sommige plantages, waarop negers als vrije arbeiders werken, maar niettemin als sl iven worden behandeld. Loon wordt hun niet uitbetaald; het voedsel, dat zij krijgen, is al zeer slecht, terwijl de grootste martelingen aanhoudend hun deel zijn. De plantagehouders konden tot nog toe aan hunne on- menschclijkheid ongestraft lucht geveu, omdat het gerecht zich ntot met de zaak bemoeide, waarschijnlijk omdat men van deD toestand onvoldoende op de hoogte was. Nu de onthullingen echter de gruwzaamste feiten hebben aan het licht gebracht, zal de regeering der Noord-Amerikaansche Unie zich ongetwijfeld met de treurige zaak inlaten en 't is te hopen dat de wreedaards hun vonnis niet zullen ontgaan. Elke plantage houder neemt natuurlijk maatregelen om 't ontvluchten der onge- lukkigen te voorkomen. Die middelen beschamen 't menschel ijk gevoelElk hunner heeft b. v. een aantal speurhonden, alias bloedhonden, die worden uitgezonden om de zwarten op te sporen en terug te zenden, hetzij levend of dood. De verwondingen, die de honden toebrengen wij zouden 't begrijpen, ook al wisten wij 't niet van overlevering zullen vreeselijk zijn. Een teruggebrachte slaaf wordt dadelijk gebrand merkt. Een gloeiendo bout, in den vorm van een cijfer, wordt zooveel maal op den rug gedrukt als bij is weggeloopen. Als sla vinnen hobben de vrouwen natuurlijk niet zooveel waarde als de mannenvan daar dat de martelingen, welke men deze ongeluk- kigen aandoet, des te wreeder zijn. Zij worden met het hoofd tusschen de blokken van een wijnpers gezet, terwijl aan weers zijden van 't hoofd een okkernoot wordt aangebracht. De pers wordt dan zoolang toegedraaid, totdat de ongelukkige alle bewust zijn heeft verlorendeze maatregelen worden op een enkelen dag soms meermalen herhaald. Ten einde de ontvluchting voor altijd te beletten, hebben eenige plantagehouders het volgende middel bedachtonder de hielen van mannen, vrouwen en kinderen worden inkervingen gemaakt en daarin wordt een dikke paardenhaar gestoken. De wonde ge neest na eenige tijd volkomen, maar het ingestoken haaltje ver oorzaakt bij eiken voetstap een ondragelijke jenkwanneer een afstand van 12 a 15 M. is afgelegd, kan de gepijnigde niet verder. BURGEIILUKE STAM). Gemeente Schagen. Ingeschreven van 9 tot en met 11 September 1888. Geboren Willem Meindert, zoon van Rudolph Gerard van der Wal en Geortruij Honigh. Neeltjo, dochter van Pieter Kossen en Aaltje Yink. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden: Geene. Ingeschreven van 1 tot en met 31 Augustus 1888. Geboren: 12 Aug. Jacob, zoon van Jan Blokker en van Pie- tertje Rentenaar. Ondertrouwd Geene. Gehuwd12 Aug. Jan Groet, j.m. oud 31 jaren, wonende te Sint Maarten, en Elizabeth Bakker, j.d. oud 33 jaren, wonende te Zijpe. Overleden 5 Aug. Maria Bruin, oud 71 jaren, weduwe van Aris de Heer. Ingeschreven van 31 Aug. 7 Sept 1888. Geboren: Martba Maria, dochter van Daniël Marees en Maartje Jimmink. Ondertrouwd: Hermann Gerhard W ilhelm Stöve, jonkman, koop man, 27 jaar en Wilbelmina Gcertruida Niestadt, jongedochter, zonder beroep, 21 jaar, beiden to Zijpe. Getrouwd Geene. Overleden: Jan Pons, 13 maanden, overleden te Petten, zoon van Jan- en Maartje Slik. A R li T li E R I C II F E V. AÈ o o r vt8 September 1888. Aangevoerd H. L. Rogge 1 71 Tarwe 15 9 Gerst 3 9 Haver i 9 Witte Erwten 9 Groene 1 71 Grauwe 71 Vale 1 9 Bruine Boonen 9 Geele 71 Witte 1 9 Paarden 71 Karwijzaad 9 Mosterdzaad 25 Paarden 1 Koe 4.25 a 5.50 7.25 a 9— 4.25 a 5.50 3.75 a 4.25 8.25 a 11— 8.75 a 12— 10.50 a 14.— 8.75 a 13.— 10.75 a 13— 12.25 a 14.— 5.25 a 6— 9 Kalveren 150 Schapen 144 Lammeren 80 Varkens 4 Zeugen 213 Biggen 4 Geiten 100 Kippen 1800 Koppen Boter, 5.2, lood. 3500 Kipeieren 8000 Hazelnoten 110 Mud Nieuwe Aardappelen f3.50 a 1200 N.P. Aalbeziën (R.) f 11.— a 30 mand Appelen f 2.50 a 3.per Mud. 125 mand Peeren f 1.25 a 2.— per Mud. De handel was matig. Alkmaar, 8 September 1888. Aangevoerd 3 Veulens Koeien en Ossen nucht. Kalveren Schapen Lammeren magere Varkens Biggen Bokken en Geiten Kipeieren per 100 Boter per kop (,'s middags 12 uur) Alkmaar, 10 September 1888. Aangevoerd 12 Koeien vette Kalveren Nuchtere Kalveren Schapen vette Varkens per P Magere dito 60— a 210— 70— a 15— a 20— 20— a 28— 7— a 18— 8.— a 20— 20— a 35— 4.a 7— 6,a 10— -.35 a 1.40 —.52' a —.57' 3.25 a 3.50 25— a per Mud. p. 100 N.P. 32 26 273 131 221 8 116 13 719 111 50 50— 150— 8— 12— 13— 5— 4. 3.50 a —.70 a f 180.— a f 35.— a 10.— a 20.— a —.42 a 12.— a 60— 225— 16— 22— 17— 8.25 7— 3.75 -.75 210— 86.— 20— 30.50 —.48 16— Pur merend. 11 September 1888. Aangevoerd Kaas. Aangevoerd 379 stapels Kleine en 2 stapels Middelbare. Prijs Kleine f 31,a Middelbare f 26.50 per 50 KG. Boter f 1.a 1.10 per KG. Vette Runderen .72 a per KG. Handel vlug. Vette Kalveren prijshoudend; f .70 a .74 per KG. Handel vlug. Nuchtere Kalveren f 14.a 22.Handel ving. Vette Varkens van --.36 a .40 per KG. Handel matig. Schapen, groote aanvoer, handel stug. Kip-eieren f 3.50 a 4— E d a m 8 September 1888. Aangevoerd Aangevoerd 94 stapels kaas, wegende 22510 P., hoogste prijs f 29.50. Advertentiën. A. VADER en Echtgenoote, betuigen bij deze hunnen oprechten dank aan Schagen's Ingezetenen. Schagen, 12 Sept. '88. DIAKENEN der Hervormde Gemeente alhier, zoeken plaatsing- voor* een knap I3ienstmeis»je van 14 jaar. Op goede behandeling zal meer dan op loon gelet worden. Inlichtingen bij G. Kant, rendant-diaken. opgericht in den j are 1809. Directeuren: Commissarissen: Oud Raadsheer in het Provinciaal Gerechtshof; President der Arroudissements—Rechtbank Lid van den Raad van State; Commissaris des Konings. Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Deze maatschappij waarborgt tegen schade, veroorzaakt door Brand, de aangewende Bluschmiddelen en verdere gevolgen van dien Koopmansgoederen worden ook voor een termijn van Drie, Zes of Negen maanden verzekerd. Nadere informatiën geeft deCorrespondent alwaar de aanvragen voor Verzekeringen bij gemelde Maat schappij worden aangenomen. DE gevestigd te Barsingerhorn, onder de firma SPAANS Comp. geeft voortdurend gelden in deposito tegen 4, 4l/v 4s/4 pCt. 's JAARS, alnaar gelang der voorwaarden welke bij het deponee- ren der gelden worden overeengekomen. Zij belast zich ook voortdurend met het koopen en verkoo pen van BINNEN— en BUITENLANDSCHE effecten, coupons enz., en disconteeren van handelspapier, het verschaffen van voorschotten enz. Het kantoor wordt gehouden te Barsingerhorn, eiken werk dag van 10 tot 12 ure, en op den wekelijkschen marktdag to Schagen, ten huize van CORNS. KOS, firma KNIKKER, van 10 tot 12 uur. Puike oude MERK: Verkrijgbaar bij

Schager Courant | 1888 | | pagina 3