Postkantoor Schaden. njjji, dat de kiestabel voor de provinciale Staten sedert '52 niet herzien. En de verhouding van de bevolking tot het aantal len is niet meer in evenredigheid, doj, Doch hij weet niet hoever de regeering zal gaan. Het spreekt a zelf, dat als het blijkt dat er partij-belang in het spel log dan de liberale partij tegen zal stemmen. )at(1'Doch als de tegenpartij iets voorstelt wat recht is, dan jgen zij met tegenwerken. Wat betreft de grondwetherziening. Ja, dan ware het wel de,; wenschen geweest dat in den tijd, toen Kappeijne minister was, Iks had plaatsgehad. Dan waren we er oneindig veel beier aagekomen. Het is veel te lang uitgesteld en dan gaat men 'eendelijk veel verder, dan oorspronkelijk de bedoeling was. ttÜHet vaststellen van den kiesrechtcensus was altijd het strui- oj'elblok. j Daarbij kwam nog de regeling der persoonlijke strijdkrachten. Doch het is de vraag of de liberale partij zonder de grond wetsherziening niet evengoed échec zou hebben geleden. Het is "h maar iets vervroegd, doch nu is de tijd der genezing ook Heer zooveel vroeger te wachten. S De heer llolstijn meent dat de belasting-hervorming noodiger |\s geweest dan de defensie. j'Jj Op de vraag van den heer Roep of de heer ven der Kaay ''gemeen stem- en kiesrecht billijk of onbillijk vond, Verklaarde spr. te meenen, dat het stemrecht is een punt van ,'alitiek. Men moet vragen hoever de ontwikkeling van het Sik is en het is zeer moeielijk daarvan de grens aan te geven. Spr. houdt het er voor, dat de helft der Nederl. mannen ui politiek niet het minste begrip heeft, en van de andere e f^lft het grootste deel een weinig, en het kleinste deel weer jSel. Moet er nu aan al die menschen evenveel gewicht gegeven orden Moest bijv. aan Thorbecke evenveel recht gegeven '8 orden, als aan den eersten den besten arbeider Neen, want m zou de meerderheid, die er niets of weinig van begrijpt, 8*b beteren overstemmen, en dat kan toch niet goed genoemd '"lorden. In Amerika heeft de praktijk bewezen, hoe het algemeen stem- °°'i;icht ruim spel geeft aan de schandelijkste omkoopingen. Henry George, de beroemde Amerikaan zegt zelvehet is j^lerbespottelijkst geweest, om hier in Amerika het algemeen 'Stemrecht in te voeren, want juist het kapitaal heeft daardoor 3 overheersching gekregen. De spoorwegkoningen koopen de ëheele landstreek om, die aan de genade dier rijken is overge- ;'j tverd. Dus wat men trachtte te voorkomen, werd juist in de hand teweikt. Evenwel kan spr. dienaangaande niet verder uitwijden, Moch zal gaarne een volgende keer dit punt in breeder beschou wingen overwegen. i De voorzitter van den Bond der liberale kiesvereenigingen, de eer A. JV. v. Kluijveging nu over tot sluiting der vergade- ing, verklarende het een der lichtzijden van de nieuwe verhou dingen te achten, dat er een inniger verband gelegd is tusschen ie afgevaardigden en de kiezers, ook in dit district. Het komt npem voor, dat het de vergadering goed heeft gedaan den heer 'Wan der Kaay in haar midden te zien. Immers, onze afgevaar- ligden, de dragers, de vertegenwoordigers van onze beginselen, 1,100 nu en dan bij ons te zien, hunne denkbeelden toelichtende, ukan niet anders dan nuttig zijn. Spr. meent ook dat de kie- ;ers eenigszius er recht op hebben, dat de man, dien zij ver trouwen, tot op zekere hoogte rekenschap aflegt, is 'Voorlichting van de kiezers is noodig. Nu kan men wel «eggen, dat de mannen van ontwikkeling in het district zelve (sulks moeten doen, doch het is nog altijd waar een profeet jus niet geërd in zijn eigen vaderland. tl Spr. verzekert den beer van der Kaaydat de band door leze samenkomst nauwer is toegehaald, en hoopt een volgend haar den geachten afgevaadigde weder in ons midden te zien, ijjin ons in de gelegenheid, zijn persoon te waardeeren. De heer van der Kaay merkt nog op: dat hij hier niet meer it|s gekomen, komt alleen daardoor, dat hij nooit is gevraagd jjif ook maar een enkele wenk heeft gekregen. Spr. kon toch noeielijk zich zeiven aanbieden 1 Dergelijke samenkomsten, als Bieden avond, acht spr. zeer gewenscht. Immers daardoor komen le afgevaardigden meer in aanraking met hunne kiezers, waar- loor zij ook meer op de hoogte komen van den toestand. De j,ieer van der Kaay eindigde met den wensch Kiest, wien gij vilt, doch stel altijd prijs op mannen van karakter. Verslag der Vergadering van den Raad der gemeente Schagen, gehouden op Dinsdag, 19 Februari '89, des morgensten 10 ure. I Afwezig waren de heeren G. Langenberg en J. v. d. Maaten. Na lezing en goedkeuting der notulen van de beide laatste vergaderingen, werd mededeeling gedaan van eene missieve der leden van de plaatselijke schoolcommissie, in antwoord op het door B. en W. tot hen gericht verzoek, om hun reeds ingediend ontslag in te trekken. De leden dier commissie erkennen, dat allen de toevoeging yan liet hoofd der school tot hun college, hen tot het bovengemeld besluit had gedwongen. Het besluit van heeren Ged. Staten had wel die hinderpaal weggenomen, doch de daad der benoeming bleef toch beslaan en zij achtten dit voor hun prestige gevaarlijk, reden waarom zij bij hun jontslag blijven volharden. o Zij achtten allen eene nieuwe benoeming als het geschikste ^niddel, om het prestige van de schoolcommissie te herstellen. De waarnemende voorzitter, de heer C. de Pater, stelt nu jS?oor diensvolgens over te gaan tot de benoeming eener nieuwe ^ommissie en wel van 6 leden, daar de heer v. Klujve alsnog leschouwd wordt, zijne benoeming niet te hebben neergelegd. Alvorens tot stemming over te gaan, wordt door den heer Buis in overweging gegeven, de verdere behandeling van dit 0,'unt te verdagen tot de volgende vergadering, om reden het het op het convocatiebiljet vermeld stond. Daar de voorz. evenwel overtuigde, dat de raad het recht leeft een voorstel onmiddellijk in behandeling te nemen, gaat nen over tot stemming en worden gekozen, de hh.: P. Buis, ^lomp, Hazeu, Asjes, J. Denijs, met algemeene stemmen; ter wijl nog werden uitgebraeht voor het zevende lid, op de hh.: .v. d. Maaten 3, W: Koggeveen Cz. 2 en 1 op ieder der J h. lh, de Heer, Jb. Hopman, S. de Boer en Koelman. Bij de nu volgende herstemming werd gekozen de heer J. v. d. Maaten met 5 stemmen, tegen 4 op den heer W. Rog- geveeu Cz. Daarop werd zonder stemming goedgekeurd: de voorgedragen suppletoire begrooting, ten dienste der te bouwen onderwijzers woning, sluitende in ontvang en uitgaaf op f 8600.— en wel uitgaafkosten van bouw volgens aanbesteding t 8095.-, loon dagelijksch opzichter f 420.- en onvoorz. uitg, f 85.-, terwijl de ontvangsten bedragen opbrengst afbraak perceel Streek t 220.— geldleening f5800.-, 30 p.Ct. rijksubsidie f 2580.-. Het voorstel van den heer Voorman, om de jnarlijksche af lossing vast te stellen op f 300.vond alleen ondersteuning bij den heer de Pater; de overige leden stemden voor eene jaarlijk- sche aflossing van f 400.-. Verder werd aangenomen de gelden te leenen van de Mij. Gemeente—Crediet, tegen een jaarlijksche rente van 4 p.Ct. Ten opzichte tot de betrekking van dagelijksch opzichter bij de bouw der onderwijzerswoning, werd medegedeeld, dat er 40 sollicitatiën waren ingekomen. Bij stemming werden uitgebracht: 6 stemmen op den heer P-Honijk en 3 op den heer C. Visser Az. beiden alhier. Daar de stukken, betreffende de voordracht voor den nieuw te benoemen ouderwijzer, van den schoolopziener nog niet waren ingekomen, moest deze benoeming verdaagd worden. Ter zake van het in de vorige vergadering ingediende adres van „Lycurgus", verzoekende een subsidie van gemeentewege, ter tegemoetkoming in de door deze vereening te maken onkos ten bij het voorgenomen Gjmnastiekfeest, in den aanstaanden zomer, alhier van wege den Gewestehjken Bond te houden, wordt besloten, nadat eerst een voorstel om f100.— en een ander om f 50.- te geven waren afgestemd, eene subsidie van f75.— te verstrekken. Hierna werd de vergadering gesloten. KTTNST1TIETT W" S. Voor een vrij talrijk opgekomen publiek gaf op 1.1. Zondag 17 Februari de herboren Rederijkerskamer //de Roos,* uit oude en nieuwe leden der vroegere Kamer samengesteld, hare eerste uitvoering in het locaal Cérès alhier. Deze bestond uil de opvoering van het bekende stuk: „de Oom uil Oostlndie, of de drie gekroonde Artisjokken," blijspel in 3 bedrijven, met zang, van „A. Ruisch, en „een gestoffeerde kamer te huur," blijspel in één bedrijf, van H. J. P. Beems. Het le stuk biedt verscheidene inoeielijk te overwinnen zwarigheden aan om de verschillende karakters naar eisch eener goede uitvoering weer te geven en vol te houden. Het is een stuk vol actie en toch ook niet misdeeld van stil spel, wat niet gemakkelijk is. Men vervalt ligt tot overdrijving of maakt zich schuldig aan gebruik van de noodige levendigheid en actie, die bij ongeroutineerde acteurs te begrijpen en daarom te eerder vergeven kunnen worden. Dit vooropzettende, meen ik naar waarheid te mogen oor- deelen, dat de totaalindruk der uitvoering gunstig en naar wensch geslaagd mag worden genoemd. De uitvoering der rollen van Rollet, Veldman en Arabella, voldeden mij onge meen, en was de opvatting hunner rol zeer verdienstelijk en goed volgehouden. Philibert Meiveld, eene doorgaande tragische rol, werd mede verdienstelijk vervuld en begrepen. Gaarne zouden wij echter gezien hebben, dat hij in passages, waar een tragische toon niet paste, dezen niet zoo op den voorgrond had doen treden. Alida acteerde iD het begin niet, later werd dit veel beter. Eene geaccentueerde en duidelijke voordracht deed hare rol anderszins tot haar recht komen. Clementine, die eene gemoe delijke en lieve rol vervulde, als aangenomen dochter van Meiveld, kwam door zwakke stem en voordracht niet uit en ontbrak het haar daardoor dikwijls aan de noodige warmte, vooral bij eenigszins hartstochtelijke tooneelen, bijv.: bij her toonen eener rechtmatige verontwaardiging voor den menschen- haat van Meiveld, het wederzien van Philibert, haren geliefde. Ook Philibert kon mij niet voldoen. Het scheen mij toe, dat hij zijn rol niet ernstig genoeg opnam. Zijn onderhoud met Rollet was goed en flink, maar de ontmoeting met zijn grootvader en zijn geliefde was koel en kleurloos en ontbrak het hem aan de noodige ernst en warmte. De zangstukjes in het stuk voorkomende, werden goed en flink weergegeven, en getuigden dat wij met muziekbeoefenaars te doen hadden. Van het tweede stukje »eene gestoffeerde kamer te huur," valt niet veel te zeggen. Het is eene aardigheid zonder eetiige de minste letterkundige waarde. Het scheen wel dat dit ook door de acteurs gevoeld werd. Het ontbrak hier aan het feu sacréen kon mij niet voldoen. De voorstelling werd opgeluisterd door de Strijkmu- ziek der Harmoniekapel en gaf eene aangename afwisseling voor en tusschen de bedrijven. De voorstelling werd met het onmisbare, tamelijk geanimeerde bal besloten. Ik eindig mijn verslag met den welmeenenden wensch, dat de kamer „de Roos", na deze over het algemeen goed geslaagde uitvoering, moed eu lust zal blijven gevoelen, hare volstrekt niet te verwerpen krachten aan verdere ontwikkeling te blijven wijden en met ernst te streven naar beter en hooger en dit steeds tot hare leuze te maken en te houden. IngezondenR. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, ver zonden in de 2e helft der maand Jauuari 1889. Namen der geadresseerden, plaats van bestemming van Schagen, J. Kooij, Arkmaar. van Kolhorn, A. Landman, 's Gravenhage. van Schagerbrug, E. van Emik, Rijnsburg. van 't Zand, C. van der Meulen, Amsterdam. Men meldt ons uit Harenkarspel In aansluiting op uw bericht, omtrent de plannen tot op richting van een ziekenfonds in deze gemeente, deel ik u mede, dat j. 1. Vrijdag, ten huize van den heer Klos, eene vergadering is gehouden, welke door ruim 50 belangstellenden werd bijgewoond. Dit plan was reeds gedurende de laatste 3 jaren gerijpt en van verschillende zijden werd nu een stem gehoord, over de wenschelijkheid tot oprichting van een dergelijk fonds, op den grondslag eener onderlinge maatschappij. Aannemende, dat de gemeente Harenkarspel bestaat uit 2000 zielen, mag men met het oog op den maatschappelijken toe stand van elk gezin, aannemen, dat een 700 personen direct belang er bij hebben, om tegen de minst mogelijke geldelijke opoffering van voldoende geneeskundige hulp verzekerd te kunnen zijn. Stel nu, dat elk dier 700 personen per week 5 ets inlegt, dat vormt dus een jaarlijksch fonds van f 1820.- vermeerderd met f 1000.- welke de gemeente geeft voor de armen-praktijk. Er blijven dan nog een 1400 personen, die gemiddeld toch per jaar te zamen wel een doktersrekening zullen maken van f2000.- Met deze gegevens zou een geneesheer dan kunnen rekenen op een vrij zeker jaarlijksch inkomen van minstens f5000. Vervolgens werd gelezen een ontwerp-regelement voor eene onderlinge maatschappij en na nog enkele punten breeder of korter besproken te hebben, werd er een comité gekozen om verdere maatregelen te nemen tot verwezenlijking van dit plan dat zeer zeker voor de burgerij van Harenkarspel van het grootste belang is. Tot leden dier commissie werden benoemd, de h.h.: Jb Swan, A. Smit, E. Meijer Drees, A. Blad, J Klerk, D. Groot, K. Kistemaker, W. de Jong en K. Kuiper' Het armbestuur te Mi d woud heeft besloten het aldaar bestaande armhuis voor afbraak te verkoopen. 't Schijnt dus dat in genoemde gemeente op 't oogenblik geen behoefte aan dergelijke inrichting bestaat. Waar twee ruilen, moet één huilen, zegt het spreek woord, maar bij het volgende geval kunnen er wel twee hui len. Te Hillegom liep een busbode rond oin bij zijn klanten de contributie op te halen en kwam hij in die hoedanigheid ook bij zekeren K. De vrouw, die geen klein geld had, gaf uit de portefeuille van haar echtvriend, zooals zij mpende, een bankbiljet van f 1 00, en kreeg ook tegen dat bedrag geld terug. Toen manlief thuis kwam vertelde de vrouw, dat zij een briefje van f100 gewisseld had, waarop hij antwoordde dat het dan van f 300 moest geweest zijn, daar zich alleen een briefje van f 300 in de portefeuille bevond. De busbode, T. genaamd, werd opgezocht maar ontkende geweten te hebben, dat hij meer dan f 100 ontvangen had en zeide dat hij al zijn geld had afgedragen, zoodat hij het niet meer kon nazien. Bij den Bur gemeester bekende hij echter, nadat was uitgekomen dat hij te Bennebroek een bankje van f 300 gewisseld had, dat hij het wel gezien had, dat hem f300 in plaats van f 100 gegeven was en hij het te veel ontvangen geld ten eigen bate had aangewend. De politie heeft zich het geval natuurlijk aange trokken. Naar wij vernemen is blijkens acte, den 16 Februari voor Mr. Jan De Bergh, notaris te 's Hertogenbosch, verleden, aan een kapitaal van f 31000, door Zijne Majesteit den Koning beschikbaar gesteld, de bestemming gegeven om eene stichting te vormen, waaraan overeenkomstig Zijner Majesteits beschikking de naam is gegeven van „Fonds Koning Willem III te Helena- veen", en welke ten doel heeft de ontwikkeling van den land bouw en de veeteelt en de bevordering van welvaart van de zich aan landbouw, tuinbouw en veeteelt wijdende vaste Neder- landsche arbeiders- en pachtersbevolking, op de gronden, die vormen het voorwerp van exploitatie der te 's Hertogenbosch gevestigde naamlooze vennootschap „Maatschappij tot ontginning en vervening der Peel, genaamd Helenaveen, beschermheer Zijner Majesteit de Koning." Prov. Noordbr. Ct. De toestand van Z. M. den Koning heeft in de laatste dagen weder een minder gunstige wending genomen. De aandoening van het slijmvlies der mond- en keelholte, waaraan Z. M. vroeger leed, heeft zich herhaald. Het slikken is moeielijk en pijnlijk en Z. M. kan slechts zeer weinig voed sel gebruiken. Tengevolge hiervan verminderen de krachten van den lijder. Z. M. de Koning bracht Dinsdag een rustigen nacht door. De ontsteking aan mond- en keelholte heeft zich niet uitgebreid. Heden zou er tusschen 's Konings geneesheeren en professor Rosenstein consult gehouden worden. Nopens het eerlang bij de Staten-Generaal in te dienen wetsontwerp op het lager onderwijs, vernemen wij, dat het vol komen gelijkstelling wil van openbaar en bijzonder onderwijs, wat betreft den geldelijken steun uit 's rijks kas. De uitkee- ring van 30 percent aan de gemeenten zou vervallen en daar voor in de plaats komen eene bijdrage van rijkswege aan alle scholen, zoo bijzondere als openbare, naar den maatstaf van het getal der in dienst zijnde onderwijzers in verband met het aantal schoolgaande kinderen. Twee nieuwe gevallen van pokken, een bij een man en een bij een meisje, hebben zich te Tilburg voorgedaan. De eerste pokkenlijderes is nog niet hersteld. Men vreest voor uitbreiding der pokziekte in Tilburg. Te Wanneperveen wilde de arbeider A. Knol een boom doen springen Hij boorde er een gat in en vulde dat met kruit, nam een vuurturf en stak het aan. Het gevolg was natuurlijk, dat stukken hout hem om de ooren vlogen en een gedeelte van het kruit hem in het gelaat trof. Zijn aangezicht was één bloed al bloed en men vreest dat de ongelukkige zijn gezicht zal hebben verloren. Te Sappemeer is een meisje op straat ineengezakt. Door een geneesheer bijgebracht, verklaarde zij in drie dagen geen voedsel te hebben genuttigd. Te Tilburg nam aan de loting voor de militie ook een gehuwd man deel. Hij trok nummer één alsof het noodlot het wilde. Terwijl de echtgenooten over hun toekomstig lot beraadslaagden, kwamen zij tot de ontdekking dat de man recht had op vrijstelling wegens broederdienst, daar een jongere broeder juist bijtijds eene vrijwillige verbintenis had aanzei/aan bij een der regimenten infanterie. Men kan zich de blij der echtelieden voorstellen. J Omtrent een treurigen nalatenschap meldt men a: Dbl. v. Z.-H. uit Eindhoven Een ruwe kerel uit een der naburige gemeenten de van venster- en spiegelruiten, is, zeker ten spijt van all zenmakers, van daar naar Argentinië vertrokken. Het hem moeilijk gevallen te zijn, zijn even beruchte raakk verlaten; ten bewijze daarvan heeft hij, alvorens zijn ct nemen, bij een herbergier honderd borrels betaald die de vrienden daar geleidelijk (dat is aan den meerderen t deren dorst overgelaten) kunnen worden veroberd. Een jongmensch te Veghel, dat zich om de n huwelijkspapieren naar 's Hertogenbosch begaf, en hierti de tram gebruik maakte, stapte te Dinther even af om hartsterking te nemen. Bij zijn terugkomst trachtte hij reeds in beweging zijnde tram te springen, met het on kig gevolg, dat hem eerst een been werd afgereden i hem de wielen dwars over het lichaam gingen. Eenige later had hij opgehouden te leven. Uit De Lier wordt gemeld Reeds meermalen had T. Y. alhier, een oppassend en eerlijk man, die als meesterknecht het volle vertrouwe zijn patroon geniet en daarom ook geheel belast is ir regeling der werkzaamheden en de uitbetaling der arb geld vermist. Zaterdag 1.1. was dat weer het geval. Aa sommetje van f 16, geborgen in eene lade van het k; ontbrak een rijksdaalder, die er pas moest afgenomen zi man was in het pakhuis geweest, terwijl de vrouw, d' gewone Zaterdagsche werk buiten verrichtte, de voorde slot had gedraaid. Bij het waterhalen merkte zij aan ee: klompen, die voor de achterdeur stonden, dat er iemand was. Op hare vraag tot den zich daar bevindenden pe „wat moet gij hier gaf deze ten antwoord„o, ik in man spreken." T. V. kreeg, even daarna thuis gekomen, vermoeden, keek in zijn kabinet en kwam tot de overti dat hij bestolen was. Onmiddellijk werd de veldwachter weg met het gebeurde in kennis gesteld, wien het heel s gelukte een 17-jarigen knaap tot de bekentenis te br niet alleen van dit feit, maar ook van verscheidene soortgelijke, waaronder naar het schijnt zelfs met inbraa en daar bij verschillende ingezetenen bedreven. Nog niet lang geleden was de dader werkzaam als wijzer op de Zondagschool der chr. gereformeerden, en nog lid van de hier bestaande christelijke jongelingsvereer Harm was een arbeiderskind. Maar Harm was nie zins, de voetstappen zijns vader te drukken: hij wilde op en werd veldwachter. En nu trouwde Harm. Weinige jaren daarna hangt hij eensklaps de politieji den kapstok, huurt in Niebert (Groningen) een vrij herberg met eenig land en daar komt hij met gai kroost in eigen rijtuig zijn intocht doen. Wel, wel, wat stonden de menschen te kijken. Was dat Harm? 't Leek wel een baron. Dat ging mooi gekleed, dat reed en roste, dat at en si als was er aan geld geen gebrek. Als hij uitging, had hi minder dan eenige honderden gulden bij zich. Men vroe wel eens af, waar hij altijd dat geld vandaan kreeg, er zei de een, dat een zeekapitein zijn geld bij Harm had zitten, terwijl de ander beweerde, dat het een erfenis wa een groot heer. Maar die praatjes beteekenden niets: Har geld en gevoelde zich zalig in het bezit. Wie geld heeft, krijgt ook wel vrienden, Harm hi bij menigte. Want hij was gul, al te gul, en als hij een nieuw pa een mooien wagen te koop wist, was hij lang geen kni Moeder de vrouw, eens een arme dienstmeid, wist ook v, een goed leven; lekker eten en drinken, mooi gekleed pronken met de kinderen en minstens twee meiden houd zoo deed de vrouw van Harm. Op den duur kon Harm geen huurder blijven. Men gevoelt zieh eigenlijk nooit zaliger, dan in een dat geheel en al zijn eigen is. Zoo dacht Harm ook, en nu kocht hij zelf een herbe timmerde en bouwde en herbouwde en hertimmerde. „Ik word nooit arm," zei hij, als men hem zoo heelU> stellend vroeg, of hij 't op die manier wel volhouden ko „Nooit arm!" Helaas, Harm kreeg vijanden en onder die vijanden de deurwaarders de lastigste. Hij kon ze niet langer van 't lijf houden, oor er al eens een met een deel van zijn have s rij_c korte poos daar vlogen de meubelen heen, werd verkocht en Harm zakte met zijn armoedje at na, stad van Groningen. Hoe hij daar leefde, is een raadsel; maar zeker is he hii dezer dagen over de groote wateren naar Aoord-An B. iLelijk afscheid een,ge kooplieden genomen te hebben. het bijgeloof ook daar nog n» hetgMm doc haalde mij van een man, die ee menKh» wai ander, „die wat meer wist dan «M te geschreven aan het feit, dat a J a gegeten. Dit gebraden a a r d aP f e-^ "jaar "gebraden aarda kras, want de man had g betreUrenswaard Is dit staaltje vermakelijk, is gehad, het volgende metterwoon Ee^vrou^t^Oubaard moest die aangezien. Zij "dat bijgf ond, van ten, omdat zij aldaar ™or(^|.Uhad zjj last naar Spannum, maar ook woonplaats v totdat zij eindelijk te insu Deze vrouw is de Deze zindei thans Iftfcft vaü 66H j i 1 -ifpn ueze vruur - menschen haar met vree - d predikant, bode van een vroegeren doopsgezinde P das haai J ZOO

Schager Courant | 1889 | | pagina 3