INHAAKBOSSEN, mi AZII1KIN D. ROGGEVEEN Cz, Adr. BIERSTEKER, TANDARTS, (nieuwe wet), Burgerlijke Ötand. tweiiieenle heilagen. fiemeente Zij pc. Marktberi c hten Advertentiën. AALTJE POOL, AI AA UT J E, met Stalen-veeren-sluiting. Qigaretten tegen Astlima van KRAEPELIEN HOLM, IT« ECHTSCJIE Kantoor: Ploiupetoren- gracht, 11. 655. J. W. Schubart, mr. 11. Wallcr Mr. 1). .1. 11. van Leden, Mr. .J. J, Metelerkainn, te Utrecht, Jlir. J. E. van lleemskerck van Heest, te 's-Gravenliage. Directie: K. A. Manssen, S. P. ten Holt. genis zwart van menschen en plaatsen v^or vensters der naburige huizen waren tot 25 ircs. toe verkocht. Den gansehen nacht bracht de menigte schreeuwend en tierend in de open lucht door. Te vier uur 's ochtends viel de bijl. Tot bet laatste oogenblik toe behield Meu nier zijne volkomen zeltbeheersching. Toen de beul hem bij de toebereidselen in de gevangenis eene sigaar aanbood weigerde hij die, zeggende: „Dat heb ik niet noodig. Een soldaat is niet bang voor den dood.' En toen men het nieuwe hemd dat men hem had aangetrokken om den hals openscheurde, zeide hij het jammer te vinden. De broeder vau den terechtgestelde bad vruchteloos groote sommen geboden voor eeH venster om de executie te zien. Een lesje voor sommige autoriteiten. Toen de Duitsche keizer en keizerin Zondag op het landgoed van lord Salisbury waren, had een of andere volijverige autoriteit bevel ge geven het park, dat anders op Zondagen druk bezocht wordt, voor het publiek te sluiten, Zoodra had lady Salisbury niet kennis gekregen van dezen dwazen maatregel of zij gaf contra bevel: i/Wat zou dat beteekenen -- riep de verstandige en beminnelijke gastvrouw uit, het publiek buitensluiten, en dat nog wel op een dag als heden Wie heeft ooit zoo iets gehoord Laat het toch binnen, hoe meer boe liever En de hekken gingen open, het publiek stroomde binnen en verhoogde het aantrekkelijke van het schouwspel door zijn tegenwoordigheid. De Russische Joden. Te Smo- lensk werden naar aan de „Daily News" wordt gemeld, de Joden door de politie voor de keus gesteld tot de Russische kerk over te gaan, ot het land te verlaten. De meeste kozen het laatste en moesten toen in allerijl hun goed verkoopen. Uit Petersburg kwam te Berlijn bericht van het volgende staaltje van ruwheid Te Moskou riep een Jood, die stervende was, zijn broeder, die tot de Russische kerk was overgegaan en te Petersburg in millitaren dienst was, tot zich en vertrouwde hem zijne kinderen toe. Naden dood van den vader trok deze met de twee kinderen naar Petersburg. De politie kwam echter al spoedig met bet bevel, dat de kinderen terug moesten worden gezonden naar hun ge boorteplaats. Dantc zij de tosschenkomst van militaire autoriteiten werd dit bevel eenigen tijd rpgeschort, maar thans zijn de kinderen in de gevangenis opgesloten tot er nader over hen zal zijn beslist. Uit Eemberg seint Reuter, dat aldaar een vergadering wordt gehouden van Hirsch's agent White, Ëmil Franzos uit Berlijn en dr. Kuranda uit Weeneu, om te beraadslagen over de land verhuizing naar Argentinië. Het plan van een algemeene landverhuizing naar Palestina wordt thans een romantisch denkbeeld van eeuige Joden genoemd, dat onmogelijk is uit te voeren. Het maken van regen in Amerika. Dal- ziel's Persagentschap bericht uit Washington, dat kolonel Dijrenforth van het ministerie voor Landbouw met twee adsistenten, verleden Dins dag naar Texas is vertrokken met het doel om proefnemingen te doen in het veroorzaken van regen. Ballons gevuld met oxygenium en hydro genium wil men op groote hoogte laten ont ploffen, en dynamiet verbonden reusachtige vliegers zal aangestoken worden door middel vau een dunne ijzerdraad verbonden met een eletri- sche batterij op den grond. De proefnemingen zullen op uitgebreide schaal geschieden. Albert Millaud laat een patroon voor een syndicaat van werklieden verschijnen. Op den achtergrond een soort van gerechts hof, waarin drie werklieden zijn geinstaleerd. De patroon neemt plaats op het bankje der be schuldigden. De voorzitter verwijt hem dat hij zijn werklieden wegzond. Neen meneer, ik zweer bet o, ze gingen zelf heen. Een der werklieden, die heengingen beweert, dat u hem op de trap nooit groette. Iutegendeel meneer bij groette mij niet. De patroon wordt daarna aangemaand een werkman van 60 jaren met een arm in dienst te nemen; zijn bond weg te sturen, omdat de werkman niet var. honden houdt; geen sigaren te rooken, omdat de vrouw vau den werkmau alleen den tabaksrook van haar man kan ver dragen; den werkman met zijn gezin op de eerste verdieping te logeeren: bij zelf kan op de 2e gaan; verder 1000 frs. te storten als borgtocht. „En du, ga, en doe nw best niet te dikwijls terug te komen. Wij houden niet van patroons, die te dikwijls door hun werklieden worden weggestuurd. „Dat is een kwaad teeken." De patroon gaat druipstaartend heen. Ontzettende da ad. De koetsier Tast, in het dorp Schrien, in Duitschland, besloot, vol vertwijfeling dat hem zijn dienst was opgezegd, zijne geheele familie en zichzelven om het leven te brengen. Met een zes loops revolver gewapend, schoot hij eerst drie van zijn kinderen, die te bed lagen doodeen vierde schot loste hij op zijne vrouw, maar gelukkig schramde dit enkel haar wang. Het vierde kind werd in het geheel niet getroffen. In de meening verkeerende dat hij zijne ge-» heele familie had omgebracht, ging de moor denaar Daar den zolder van het hnis dat hij bewoonde en hing zich op. De toestand der gekwetste vrouw is zeer bevredigend. Treurige trouwdag. In een der kerken van Parijs had, dezer dagen een zeer droevig voorval plaats. Eenige minuien nadat een bruids paar en de bruiloftsgasten, het gebouw waren binnengekomen, hoorde men twee revolverscho ten knallen, die spoedig op elkander volgden. In een nis vond men een jongenomstreeks vijf en twiutigjarigen man, met doorschoten borst. De zelfmoordenaar stierl enkele minuten daarna. Naar uit brieven bleek, die bij den doode werden gevonden, was hij sedert langen tijd smoorlijk op de bruid, eene jonge weduwe, verliefdhij had echter een blauwtje geloopen en besloten om zich, op het oogenblik dat zij in het huwelijk trad, het leven te ontnemen. De kerkelijke plechtigheid werd spoedig beëin digd, de doode naar het lijkenbuis overgebracht en de kerk voorloopig gesloten.De jeugdige vrouw die beweert van de liefde van den ongelukkigen jongen man niets te hebben geweten, was, naar licht te begrijpen is, door een dergelijk einde van haar huwelijks-plechtigheid iu zeer zenuw- achtigen toestand geraakt, zoodat men haar dadelijk naar haar woning moest brengen. Indische weerkundigen schrijven het falen van den moesson en het uitblijven van de pe riodieke regens aanbrengende cirkelwinden toe aan de stoornis, welke de enorme sneeuwval en de buitengewone koude in de gebergten vau Midden Azië teweegbrachten. Veertig voet sneeuw viel er te Kaboel. Aan „the Thimes* wordt gemeld, dat de Porte het toezicht op schepen uit Syrische havens verscherpt heeft, naar aanleiding van het toenemen der cholera in Klein-Azië. Dat Rusland met hongersnood wordt be dreigt is thans officieus bevestigd. Uit Petersburg wordt aan de Pol, Corr. geschreven „Van alle zijden komen ongunstig berichten over den oogst, die zelfs in de provinciën, welke gewoonlijk de beste berichten leveren, zeer slecht zal zijn, terwijl hij elders bijna niets zal opleveren. De nood is zoo groot, dat openlijke inzamelingen worden gehouden om zaaikoren en voedsel voor de bevolking te ver schaffen In eenige gedeelten des Rijks is eene buitengewone duurie, in andere zefs hongersnood te verwachten, welker verschrikkingen nog ver meerderd wordt door de groote moeielijkheid, in liet gebrek vau graan te voorzien, omdat bijna nergens een overschot zal zijn. Uit dezen toestand volgt, dat Rusland dit jaar geen of slechts zeer weinig graan zal uitvoeren. Hierdoor wordt de roebelkoers gedrukt, die bij den dag daalt. De Regeering houdt ijverig zich er mede bezig, de gevolgen van den slechten oogst te voorkomen. De diricteur der economische afdeeling van het Miuisterie van Binnenlandsche Zaken onderneemt met dit doel een inspectiereis in de be doelde provinciën, van Staatswege zal worden onderzocht, hoeveel graan in handen der koop lieden is om te beoordeelen, of buitengewone maatregelen tot beperking van den uitvoer noodig zijn. Te gelijker lijd heeft de Regeering besloten, de door hongersnood bedreigde bevol king krachtig te ondersteunen.* Al vast is het spoorwegtarief verlaagd voor graan; dat voor de provinciën is bestemd, waar de oogst is mislukt. Aan een dejeuner bij eenen heer Bargeau te Parijs liet 'eer. der gasten, de heer Defzal. zijn servet vallen en toen hij bukte om het op te rapen, viel hij zelf op den grond. Op hetzelfde oogenblik schoot de Deensche dog des gastheers op hem toe en beet hem in de keel. Hij werd naar een hospitaal gebracht, maar blies reeds onderweg den adem nit. Donderdag ochtend heeft te Parijs eene dienstbode Victorine Gil!om genaamd, hare mevrouw, Jüelafosse, die haar wegens onbe schaamdheid de deur wees, met een mes door de borst gestoken en, toen het slachtoffer met een gil ter aurde viel, verschrikt door hetgeen zij gedaan had, zich uit het venster geworpen. Zij werd dood opgenomen. Mme. Delafusse verkeert in bedenkelijken staat. Door een leeuw verscheurd. In eene diergaarde te Gunnislake, in Engeland, werd onlangs de dierentemmer Bridgman door den Leeuw Wallace in stukken gereten. Het beest had, naar dagbladen berichten, reeds ge durende de repetitie, herhaaldelijk tegenover den temmer bewijzen van boosaardigheid gege ven. Terwijl de vier andere leeuwen, door de zweep iu bedwang gehouden iu een aangrenzende kooi gingeD, trok zich Wallace iu een hoek van zijn hok terug. Op dit oogenblik keerde Bridgman liet hoofd om en vergal een tijdlang het boosaardige dier aan te staren. Met een woeste sprong viel de leeuw op zijn meester aan wierp hem op den grond en drukte zijn klauwen in het vleesch van den man. De toeschouwers begonnen luid te schreeuwen, 't geen den leeuw nog woester scheen te maken. De temmer behield gerui men tijd zijn geestkracht en verweerde zich zoo goed het ging. Toen hij om hnlp riep, gebeurde iets ongehoores. De vier andere leeuwen kwamen uit hun hok en verdedigden hun meester tegen het wilde dier. Hadden de oppassers, door met ijzeren stangen op de leeuwen los te ranselen, de dieren niet onnoodig geprikkeld, dan was Bridgman misschien gered. In de opgewonden heid dacht niemand er aan, de deur van het hok te openen en de beklagenswaardige temmer werd letterlijk in flarden gescheurd. Wallace werd nog denzelfden dag doodgeschoten. Beloonde trouw. De rijke grond eigenaar en wijnhandelaar Scheupp, te Könings- burg, in Duitschland, die dezer dagen overleed, heett bij testament zijn trouwen meesterknecht, die tal van jaren bij hem werkte, zijn grond eigendommen, twee kranige boerenhofsteden en twee goedgevulde wijnkelders, alles ter waarde van een Kwart millioen, als belooning voor trouwe diensten vermaakt. De tachtigjarige zuster van Scheupp, kreeg een legaat van twee honderdduizend gulden. Hoewel Scheup een half millioen rijk was leefde hij zoo eenvoudig mogelijk. De zoo vorstelijk beloonde meesterknecht is, evenals zijn patroon, steeds jonggezel gebleven en thans iu de woniDg waarin hij twintig jaar diende zijn eigen baas. Ingeschreven van 11 14 Juli 1891. Geboren: Hendricus en Jobanna, zoon en dochter van Jan Castricum en Stijntje Sluis. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. Overleden: Aaltje Pool, echtgenoote vau Pieter de Wilde, oud 43 jaar en 6 maanden. Anna Wit, oud 3 maanden. Iugeschreven van 3 10 Juli 1891. Geboren: Johannes, z. v. Pbilippus Jobannes Deijs en Hermina Vinke. Elizabeth, d. v. Cornelis de Moei en Hilgonda Pot. Immetje, d. v. Pieter de Waard en Anna Borst. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Brogtje Schotvanger, 30 j. Echtge- Doote van Lourens Oom. tl u o r n 11 Juli 1891. Aangevoerd; H. L. Rogge 1 a 2 Tarwe f 10.25 a 11.50 1 v Garst f 5.75 a 6.50 2 Haver 4.50 a 5— Witte Erwten 10.50 a 12.- 5 Groene dito 13-~ a 15— Grauwe dito 1^.50 a 18— Vale dito 13.50 a 17— brninebooneu 12.50 a 15— Geeleboonen a 5 Witteboonen 14.50 a 16— Paardenboouen 6.25 a 7. - Karwijzaad 9 a 9.75 Mosterdzaad a 16— 13 Paarden f 70— a 350 9 Kalveren f 10— a 18— 95 Schapen f 26— a 28. - 6 Lammeren f 10— a 11,— 35 magere Varkens f 6— a 14— 60 Biggen f 2— a 5— Kip-Eieren per 100 t 3.50 a 3.60 2150 Koppen Boter 5.2 lood f .55 a —.60 Alkmaar 11 Juli 1891. Aangevoerd 14 Paarden f 60— a 150— 16 Koeien f 60— a 230 37 uucht. Kalveren f 8— a 20— 82 Schapen i 12— a 20— 82 Lammeren f 6. - a 10— 56 magere Varkens f 10— a 14— 260 Biggen f 3— a 6— 6 Bokken en Geiten f 3— a 7— 3 Kleine Bokjes f —.50 a 1.25 Beter per kop f -.55 a —.65 Kipeieren f 3— a 3.50 Eendeieren f 3.25 a Alkmaar, 13 Jnli 1891. Aangevoerd 3 Paarden f 100.a 250.— 9 Koeien f 210.a 240.— 217 vette Kalveren t 35.a 90— (per kilo f 0.80 a —.90) 18 Nuchtere Kalveren f 10.a 14.— 180 Schapen f 23.- a 28— 221 vette Varkens per P f —.34 a .49 53 magere dito f 9.a 14. M*ur merend, 14 Juli 1891 Aangevoerd-' Aangevoeld 416 stapels. Hoogste prijs kleine kaas f 31. 1 stapels middelbare f 26. 1419 K. G. Boter f 1.10 a 1.20, per K G. 378 Runderen, Vette Koeien prijshoudend, handel matig en die in Melkkoeien stug. 27 Stieren. 65 Paarden. 273 Vette Kalveren per Kilo f.70 ,85, handel matig. 102 Nuchtere Kalveren per stuk f 8.—, a 20.handel vlag. 396 Vette Varken» per Kilo f 0.32 'a 0.46, handel vlug. 55 Magere idem per »tok f8.— a 15.—, handel matig. 207 Biggen per stuk f3.—a 5.handel matig 1109 Schapen, prijshoudend, handel matig. Kipeieren per 100 stuks, f 3.25 a 3.75. Eendeneioren p. 100 at. f 3.25 a JE li a >n 11 Jnli 1891 Aangevoerl; Kleine kaas hoogsts prijs, f 23.50, aangevoerd 108 stapels. wegende P. Tot diepe droefheid van mij en mijne kinderen, overleed lieden zacht en kalm, mijn geliefde Echlgenoote, iu den ouderdom van 43 jaar en 6 maanden. Uit aller naam, P. DE WILDE. Schagen, 13 Juli 1891. Tot onze bittere droefheid overleed heden, na een smartelijk doch hoogst geduldig lijden, onze veel geliefde Dochter in den bloeienden leeftijd van 23 jaren en bijna 3 maanden. J. BAKKER Jbz. A. DE GEUS. Sint Maarten, 11 Juli 1891. Verkrijgbaar bij LAAGZIJDE, SCHAGEN. Prins Hendrikkade 109, AUNTEUOAH. Is iederen Woensdag te SCHAGEN, Hotel de Roos", te consulteeren, voor tand heelkundige operatiën en het plaat sen van Kunsttanden en Gebitten Spreekuren van half 9 tot 11 ure. van 8 tot 30 centimeter diameter, voor Machinekniiiiiieii en Molemverken, PALMHOUT, POKHOUT, HI.MT- ROTTING, enz. Adres: Wed. Gt. GRAS ZOO IV, Houthandel, Zaandam, Oostzijde, I), 401 APOTHEKERS, ZEIST, Verkrijgbaar iu de Apotheken. Prijs per Etui f 0.80 f 0.50. Te Schagen hij deu Heer W. A. Hazeu, Apotheker. Goedgekeurd door Z. M. DEN KONING. Commissarissen de Heeren De Maatschappij sluit verzekeringen van kapitalen, uitte betalen hij over lijden, bij leven, t ijdelijke verzeke ringen, verzekeringen op twee levens, enz. enz. PROSPECTUSSEN en INLICHTINGN, GRATIS verkrijgbaar bij den Heer F\ «J. Grielen, Correspondent te SCHAGEN, of bij den Agent, JT. Ga.sti-icu.ni

Schager Courant | 1891 | | pagina 3