een raam om iets ie etaleren, ES Aanbieding van Sczamkoeken I) GBBBT DIS1MST. WORDT GEVRAAGD Joh. ME HZ, Schagen. V BRfflilST. SEZAMKOEKEN, SCHIEDAMMER GENEVER. J 17IR1PTA 7 J\1 1 j MJlwlU l\ Burgerlijke Stand. Gemeente Zijpe. Marktberichten. P. Dekker Jz. 337ste (STAATSLOTERIJ. Getrokken I'rijze 11. Advertentiëu. Doopsgezinde Gemeente te RARSINGERHORN c. a. Zondug 4 Octofoer, Hoogzijde, Schaden, werk, alsVlechten, Scheidings, Kappentoertjes, Baarden, Pruiken, Knevels, zeer geschikt voor Comedies, en verder vrat tot het vak behoort. A. PRINS, van de Heeren Schepp en Zoon te Rotterdam, Tj. DRUIF, Subagent. J. G. W. BUTF1FER, fijn Oostenrijksch brons. P. OUDEJANS, Veesnijder, PURMEREND. Y I G 11 T CA P. N. B. Als bewijs van echtheid is cachet en kurk steeds voorzien van den naam der firma P. HOPPE. van 8 tot 30 centimeter diameter, voor Houthandel, Zaandam, Oostzijde 1), 401. I aan de Qaai Jemappes, die gevangen was ge nomen op verzoek van een damp, die zich beklaagde door hem lastig le zijn ge/allen. De i man, ongeveer vijftig jaar oud, was armoedig 5 gekleed; hij droeg een ouden ingedeul ten hoed, I een vuile jas. een verstelde broek en had geen das aan de verwondering van den commissaris van politie was dan ook groot, toen de ge vangene op de vraag naar zijn naam en woon plaats antwoordde; „Ik ben de overste X. van het miuisterie van oorlog.' De commissaris j hield dit antwoord voor een ongeoorloofde grap j en beval den man streng de waarheid te zeg- gen. Daar de verdachte zijn bewering volhield, werd hij gevisiteerd waarbij geen papieren te voorschijn kwamen maar wel een mooie porte- monnaie met 400 francs in goudgeld. Men telefoneerde naar het ministerie van oorlog, waarop men ten antwoord kreegzeker, er bestaat een overste X. maar hij is 't op oogen- blik niet hier.' De commissaris verzocht daarop of men een officier wilde zenden, die den overste van aangezicht kende. Dit gebeurde en tot ieders verwondering her kende deze den overste. Deze laatste vertelde nu lachend dat hij met den spionnendienst be last was geweest. Hij had de vrouw vervolgd om eenige inlichtingen van haar te ontvangen. De overste werd natuurlijk dadelijk onder ver ontschuldigingen van den commissaris in vrij heid gesteld. Weinig menschen zullen zoo# snel getrouwd zijn als farmer James Watson, bij Columbus, in Kansas. Watson was een man van middelbaren leef tijd, ongetrouwd maar niet afkeerig van het huwelijk, want toen onlangs een vriend de net heid van zijn huishouden roemde en hem aan ried, eene vrouw te nemen, om die nette woning behoorlijk te verzorgen, verklaarde hij dat hij wel eene vrouw wilde hebben, als die vriend er een voor hem wist en voor een geestelijke zorgde en' ook als het trouwen hem niet te lang van zijn maïsveld afhield. De vriend sprak eene weduwe van zijne ken nis over de zaak; na een dag bedenktijd ver klaarde zij zich bereid, zijn raad te volgen en Watson's vrouw te worden, en zij reden, door een geestelijke vergezeld, naar de hoeve van Watson. Deze was op zijn maïsveld aan het werk, maar zoodra hij hoorde, dat zijn vriend gekomen was met eene vrouw voor hem, kwam hij naar huis. De weduwe werd aan hem voorgesteld, en nadat zij vijf minuten met hem gesproken had zei Watson tot den geestelijke, dat zij gereed waren om te trouwen. Het huwelijk werd onmiddellijk voltrokken. Zoodra de plechtigheid was afgeloopen, ver trouwde Walson het huis toe aan de zorg zijner vrouw, en daar de maïs noodig bewerkt moest worden, ging hij weer naar het veld. Een half uurtje nadat men hem weggeroepen had was hij alweer bezig. De Anglicaansche bisschop van Cherster, las Zondag in zijne kathedraal het jaarlijksche sermoen van den Hospitaal-Zondag houdend (eene aanbeveling voor de collecte die ten be hoeve der gasthuizen sedert eenige jaren in alle kerken in Engeland op Zondag plaats heeft), nam de gelegenheid waar, in zijne preek den aanwezigen autoriteiten eens de les te lezen over het geen zij in het belang der algemeene gezondheid behoorden te doen. In de eerste plaats hadden zij te zorgen voor een goeden aanvoer van zuiver drinkwater. Er was een en ander gedaan om de stad te reinigen, maar lang niet genoeg. Er was een groot gevaar voor de volksgezondheid eene zaak die de bisschop niet nader omschreef, maar die, naar hij zeide, door bevoegde personen werd getuigd, en waarin verandering moest komen. Ten slotte bedreigde deze 19de eeuwsche kerkvoogd niet met straffen van hiernamaals, maar hij zeide den autoriteiten aan, dat zij nog langer bunnen plicht verzuimden, de bur gers zouden weten wat hun te doeu stoud en in de eerste plaats op een grondig onderzoek zouden aandringen. De moeite waard. Te Berlijn is dezer dagen vonnis gewezen iu een rechtsgeding over vijf pfennige. Twee firma's die onge noegen met elaander hadden gekregen, rekenden af. Het saldo werd overgezonden maar zonder bestelloon. De firma, die daarvoor 5 pf. betaald had, vroeg die terug en zij werden haar overgemaakt in den vorm van een postzegel. Dit weigerde zij echter te ontvangen en nu werd de weg van rechten ingeslagen. De rechter moest de weigerachtige firma in het gelijk stellen, omdat postzegels geen wettig betaalmiddel zijn. Bij veroordeelde de andere firina daarom tot betaling - van 5 pf., benevens 5 pet. rente van den dag der vordering af en in de kosten, die heel wat keeren 5 pf. zullen hebben bedragen. Uncle Stevensou, eea oude neger, was bezig met het gras in den tuin voor hetj huis te snijden, toen kolonel Winter uit zijn kantoor kwam en stilstond om den ouden man te be groeten. „Wel, Steven,* zei de kolonel, „ik hoor dat gij plan hebt, aan je zoon een goede opvoeding te geven.' „Dat is het wat ik van plan ben, mijnheer. Ik weet wat het is, zonder iets geleerd te heb ben door het leven te moeten worstelen, en ik besloot daarom, dat mijn zoon niet zoo bloots voets over denzelfden harden weg zal behoeven te loopen, als ik heb moeten doen. „Een goed besluit, Steven. Ik wenschte wel, dat alle vaders er zoo over dachten. Leert je zoon vlug?' „Zoo vlug als een paard kan draven, mijn- heet. Wel, verleden week schreef hij nog een brief aan zijn tante, die twintig mijlen van hier woor.t, en over een poos gaat hij aan zijn an dere taute schrijven, die vijftig mijlen ver woont.' „Waarom schrijft hij haar nu niet?' „O, neen, zoover kan hij nog niet schrijven. Twintig mijlen kan hij zeer goed schrijven, maar ik heb hem gezegd, dat hij niet probee- ren mag om vijftig mijlen te schrijven, voor dat hij wat sterker met de pen gevorderd is. Doch ik verzeker u, zoo ver komt hij. Het duurt geen jaar meer of de jongen kan aan het eene eind van het gouvernement gaan zitten en een brief schrijven glad en al tot het andere eind.' Een nieuwbakken millionair. Een arme koopman iu veters, dien men altijd op de markten en kermissen te Anuemassa, La Roclie en Genua zag met zijn koopwaar over den arm, is plotseling eenige malen millionair geworden. Een jong meisje, een bloedverwante, die als dienstmeid naar Engeland was vertrokken, was daar gehuwd met een zoon van een rijke famillie, waar zij diende. Alle leden van deze familie overleden spoedig achter elkanderzij zelf genoot ook niet lang van haar onmetelijk fortuin, zij stierf zeer jong. Daar haar afkomst niet bekend was, duurde het zeer lang voor haar eenige erfgenaam werd gevonden. Het was onze brave veterkoopinan, die in bekrompen omstandigheden te Allignes woonde. En ziehier nu de oorzaak dat men hem niet meer hoort roepen „Drie veters voor een stuiver!' Hij is verdweneu met zijn notaris, om zich in zijn kasteel te vestigen, in afwachting van de familiepapieren en den uitslag van zijn fortuin! Zijn wensch is naar Allignes terug te keeren, waar hij een kasteel wil doen bouwen naast de oude ruïnes. Terdag der vergadering van den Raad der gemeente Schagen, gehouden op Dinsdag 28 September 1891, des morgens ten 10 ure. Afwezig de heer -Jb. Hopman. Na lezing en goedkeuring der notulen, werd mededeeling gedaan van 1* Missieve van Ged. Staten, waarbij goed gekeurd terug de Suppletoire begrooting van 1891. 2. Proces-Verbaal der op 21 Sept 11. gehou den Kas-verificstie, bedragendeontvangst f 50581.41. Uitgaaf f 48049.37, sluitende met een balig saldo ad f 2532.04. Hierna werd de begrooting over 1892 in ontvangst en uitgaat op f 30459.64 aangeboden. Besloten werd deze te stellen in handen eener Commissie van voorloopige naziening, tot leden waarvan gekozen werden, de heeren: J v. d. Maaten, C. J. Plomp en C. Asjes. Door B. en W. werd nu voorlezing gedaan van de Concept-instructie voor den Keurmees ter van vleesch, visch enz., ingevolge welk Concept de instructie door den raad werd vastgesteld. De heer v. d. Maaten vraagt of de te benoe men keurmeester vrijen toegang heeft tot de perceelen Voorz. antwoordt dat aan den functionaris die vrije toegang is verleend krachtens politie verordening. Met betrekking tot het in Oct. a. s. aan ie vangen Herhalings-Onderwijs, worden op voordracht van den heer Kloeke, tot onder wijzers b j dieu curcus aangesteld, de heeren Th. Roepter LindenKoster en M. Visser. Den voorz. restte nu uog de mededeeling. dat door het afbranden van het perceel Stins op 't Wad, de mogelijkheid was geschapen, het gevaarlijke voor het verkeer over dieu weg aldaar weg te nemen, en was door B. en W. dan ook aan Stins opgelegd geworden, het perceel binnen de rooiïngslijn op te bouwen. Met betrekking tot dien weg heeft voorz. een onderhoud gehad met het polderbestuur, hetwelk verklaarde het terrein voor de ver breeding van den weg te willen aanschaffen, en den weg aanleggen, waarna dien weg zal komen in onderhoud voor rek. der gemeente. Tevens wilde het polderbestuur, naar aanleiding der uitbreiding der kom der gemeente, asn de zijde van de Laan, dat gedeelte weg hetwelk dan nu ook behoort tot de kom, aan de gemeente overdragen. Voorz. meende dat de raad dit aanbod van het polderbestuur bizonder op prijs zou stellen. De heer Plomp vraagt of met de verandering van het politie-reglement de verplichting op de gemeente is gekomen, die straat voor hare rekening te moeten nemen. Rust die verplich ting uiet op de gemeeute, dan is spreker er ook niet voor. De heer Stammes merkt op dat het allen gemeentewegen zijn, doch dat de Polder alleen het onderhoud heeft voor zoover ze buiten de kom liggen. En nu meende spr. met het oog op de geplaatste lantaarns en de uitbreiding dier kom, dat de polder er der gemeente een dienst mede deed, eerst dien weg in orde te brengen, en hera dan aan de gemeente over te dragen. De heer Plomp kan het geen dienst bewij zen noemen, daar de overdracht toch voor de gemeente de kosten van het onderhoud ver oorzaakt. Spr. vindt juist in het feit dat de Polder de wegen onderhoudt, het bewijs, det de Polder ze ook moet onderhouden. En dan, meent Spr., mag de Raad niet in die overdracht berusten. De heeren Kooi en Stammes meenden toch dat door de uitbreiding der kom, het onderhoud dier wegen voor de gemeente komt. De heer Plomp zegt dat het er niets toe doet of de kom uitgebreid is of niet. Is die overdracht een gunst? Dan is hij er tegen. Is het plicht Dan moet het. Voorz. doet toezegging, een onderzoek in te stellen naar de verplichtingen der gemeente. De heer Govers zegt, zich niets te kunnen herinneren van eenige bepaling daaromtrent, doch dat een dergelijke overdracht alleen berust op de gewoonte. De heer Roggeveen meent dat bij een vroegere overeenkomst tusschen polder en gemeente het water, aan den polder behoorende, voor zoover het binnen de kom ligt, aan de gemeente kwam. Verder is ZEd. van eene overeenkomst niets bekenden ondersteunt spr. het voorstel van den heer Plomp, dat door de andere leden ook wordt bekrachtigd. Bij de nu volgende rondvraag brengt de heer v. d. Maaten de benoeming van den keurmeester ter sprake. Voorz. deelt mede dat de benoeming van dien functionaris,volgens besluit der vorige raads vergadering, bij de behandeling der begrootiug zal plaats hebben. Alvorens de vergadering te sluiten, deelde voorz. mede, dat door de aftreding en herbe noeming van den heer Jb. Stammes als raads lid, deze een ondeelbaar oogenblik heett opge houden lid van het Rietbos te zijn. Spr. vraagt of de heeren over die benoeming stemmen willen Bij acclamatie heeft de herbenoeming van den heer Jb. Stammes plaats. Gemeente behagen. Ingeschreven van 26 30 Scpt. 1891. Geboren: Grietje, doch» r vin Isaiic de Vries en Boene Cohen. Neeltje, dochter van Aris Hoot- kooper en Maartje Asjes. Ondertrouwd, Getrouwd en Over!.Geene. Ingeschreven van 18 25 September 1891. Geboren Klazina, d. v. Jacob Boonacker en Trijntje Breed. Cornolis Jacobus, z. v. Martinus Jimmink en Grietje Bakker. Ondertrouwd, Getrouwd en Overl.Geene. ii 23 Hoorn. 26 Sept. 1891. Aangevoerd H. L. Roggo f 4 Tarwe f 19 Garst 20 Haver Witte Erwten Groene dito Grauwe dito Vale dito Bruineboonen Geeleboonen Witteboonen Paardenboonen Karwijzaad Mosterdzaad 37 Paaiden f 5 Kalveren f 300 Schapen f 102 Lammeren f 56 magere Varkens f 13 Zeugen f 120 Biggen f Kip-Eieren per 100 f 2100 Koppen Boter 5.2 lood f a 10.50 a 6.a 4. a 9.a 13.— a 16.- a 15.- a 14.- a a 15.— a 6.a 10.a 14.50 a 50.— a 350 14.— a 22.— 15.— a 10.— a 8.- a 15.- a 2.- a 4.a —.65 a 11.- 7.— 4.50 10.— 15.- 18.— 17.- 16.- 1L— 7.- 10.25 16.- 24. - 17,- 20.- 20.- 5.— 4.50 —.70 Al fc m n a r 26 Sept. 1891. Aangevoerd :J f 70.- a 250.- f 140.- a 240.— IHGrEZOITDEIT. M. de Redacteur. Zeer gaarne wenschte ik nog eene kleine plaats ruimte in uw veel gelezen blad, daar ik ook niet zal twijfelen of u zal aan mijn verzoek voldoen. Welnu ter zake betreffende de vragen door mij gesteld aan den heer H a z e u voel ik mfj teleurgesteld daar de heer Kloeke de hand schoen op heeft genomen om Dekker, dien So cialist, te verslaan. Neen, mijn Waarde heer, ik acht die uitduwings van u een eer, geen schande, schrijft: Dekker ls inconsequent; naar mijn inzien niet, ik heb geschreven als dat ik het toejuig maar de vraag gesteld: ik betwijfel of het bijval of naam zal verwerven. Alsuwist, Kloek e,wat er om ons heen heerscht u kan wel goed schrijven, maar dat vult hier de menschen de maag niet tevredenheid en liefde dat wordt hier verkondigd, maar als de menschen komen om hulp dan worden zij van de hand ge wezen. Dat is de Christelijke liefde om dan zoo gezegd van honger om te komen. Ik weet kinderen die de School niet bezocht hebben, doordat zij geen voedsel genoten heb- ben, en dat al om dezen tijd. Gaat uin de achter buurten de krotten aanschouwen; als je de deur opent,dan komt de stinkendeAtmospheer in den neus van menschen, die met een groot gezin, haast, niet weten van den eenen dag naar den andere te komen. Gedenkt Kloeke, dat er een winter voor de deur staat. Over het Buitenland wil ik niet uit wijden, daar heb ik zelf ook al genoeg gezien bij ondervinding, en daar een verslag van te geven, dan zoude ik het den Redacteur vervelend maken. Maar dit nog, Kloeke, u heeft niet het recht om mij inconsequent te noemenu neemt het recht en niemand geeft u het recht. Wegei s mijn opinie acht ik de Russissche Joden als mijn Me deburgers, en nogmaals, ik juig het toe, en ik ver onderstel alsdat er hier meer met mij fatsoenlijke hongerlijders zijn, die het met mij eens zijn. Nogmaals mijn dank aan den Redacteur voor de afgestane ruimte. Schagen 29 Sept. 1891. Trekking van 29 Sept, 5de Klasse. Prijs van f 1000: 400': 200: 100: No. 10435 14847 16260 17254 6515 12384 20532 844 4403 6001 14318 766 3099 6207 6451 7562 9161 12821 12897 13112 14918 16009 16336 18447 6 Paarden 24 Koeien 26 nucht. Kalveren f 8.a 15. 372 Schapen f 12.a 25.— 95 magere Varkens f 10.— a 15.— 234 Biggeu f 2.50 a 5. 11 Bokken en Geiten f 2.a 8.— Beter per kop f .60 a .70 Kipeieren f 4.— a 4.50 A I h n$ a ar 28 Sept. 1891. Aangevoerd 19 Koeien f 170.a 260.— 133 vette Kalveren f 35,a 100. (per kilo f 0.80 a .90) 16 Nuchtere Kalveren f 10.a 16.— 1023 Schapen i 20. a 28.— 235 vette Varkens per P f .42 a .50 71 magere dito f 10.— a 16.— t* u r f' r tl n d29 Sept. 1891 Aangevoerd Aangevoerd 375 stapels. Hoogste prijs kleine kaas f 31. 4 stapels middelbare f 28.50 1667 K. G. Boter f 1.20 a 1.30, per K.G. 462 Runderen, bandel matig, prijshoudend. 32 Stieren. 30 Paarden. 144 Vette Kalveren per Kilo f .65 a —,85, handel matig. 92 Nuchtere Kaheron per stuk f 10.—, a 22.bandel stug. 287 Vette Varkens per Kilo f 0.32 a 0.48, handel stug. 156 Magere idem per stuk f 10.a 20. bandel stug. 275 Biggen per stuk f2. a 6. handel matig. 4139 Schapen, prijshoudend, handel vlug. 200 HL. Peren 'f3.- a f 4.—. 500 H.L. Appelen f 3.50 a 4.50. Kipeieren per 100 stuks, f 4.a 5. Eendeneieren p. 100 st. f a tl ti mi 26 Sept. 1891 Aangevoerd .- Kleine kaas hoogsts prijs, f 29.—aangevoerd 100 stapels, wegende P. met opgave van prijs. Adres aan 't Bureau dezer Couraut. De ondergeteekende beveelt zich minzaam aan tot het maken van alle soorten 11 a a r— Billijke couditiën. COIFFEUR, SCHAGEN. Al wie met Alkmaarsche Hard draverij, bij A. Visser te SCHA GEN, een verkeerde DE jM I-S A. I- SON heeft medegenomen, wordt verzocht die weder aldaar te doen terug te bezorgen. te leveren in het Winterseizoen 1891/92, op Vereenigings-Conditiën. per 100 K.G. netto 8.75 franco station, iossingskosten enz. 0.121/, f 8.877, Bij afname van 10000 K.G. in eens f 8.75 per 100 K.G. op 8 maanden crediet, vrij van kosten franco thuis f 9.50 per 100 K.G. Gegadigden worden aanbevolen het knopen niet uit te stellen, de aanbieding is vrijhlijvend. Gelegenheid tot inteekeningDonderdags te SCHAGEN, ten huize van G. BOONTJES van 9 11, in CERES van 11 1 ure. ALKMAAR, 15 Aug. 1891. bij inteekening f 8.75 per 100 Kilo. Verecnigings-L'onditie. Lijst ter inteekening Donderdags te SCHA GEN in de R 0 o s. WINKEL. Laagste prijzen, concurrentie 011- luogeli.K. en aan al mijne begunstigers beveel ik mij minzaam aan tot het snijden van 1» A A li 15 E Y T I E i& E Y V A Si Si E YT S li A n 91 E K E Y en hetgeen verder tot het vak behoort. Alle Donderdagen te spreken in het koffiehuis „Cérès" te SCHAGEN. E n i li e oude MERK: "Verkrijgbaar bij C. «Ie Y KIES, te Scliagcn. tlarliiiiekaimiirn en Molenwerken, PALMHOUT, POKHOLT, 151 YT— ROTTING, enz. Adres: YYptl. Gt. GR 8 ZOON,

Schager Courant | 1891 | | pagina 3