j De gezondheid en veer kracht van den heer Glad- slone, Gemengd Nieuws. ker aan. Hij vreest dat bij invoering van het eerste ook de huur weder door boogere rente gedrukt zal worden, dat door het laatste de energie verdoold wordt, daar de producten niet aan den bouwer, maar aan de gemeenschap zouden komen. Stel den boer in de gelegenheid goed koop geld te verkrijgen en de toestand zal veel verbeteren. Laat hem niet langer door de vrees gekweld worden, dat hem elk oogenblik de hypotheek kan opgezegd wor- deD. Dus het stelsel van Prof. Molzer en eene invoering van onopzegbare grondrenten. Dit schijnt ook zeer aan lokkelijk, doch ook hier zou het gevolg zijn: geen geld of hooge rente. Daarom komt het spreker gewenscht voor, dat er Rijks—hypotheekbanken worden opgericht, waar de boer tegen 3°/0 geleen op hypo theek kan krijgen. H had dan een voordeel van 1a iys °/Q in sommige gevallen van Dat denkbeeld door spreker reeds in de Kamer gebracht, lacht he:n zeer toe. Hij hoopt, dat biunen, niet al te langen tijd de regeering zal werken in die richting. Nadat de voorzitter spreker bedankte voor zijne rede, en van debat bijna geen gebruik was gemaakt, sloot hij de verga dering. Aangaande de vrijdag 1.1. door de Afdeeling „Noord—Holland" van de vereeniging „Het Nederlandsen Rund vee—Stamboek" in het Hotel Krasnapolsky te Amsterdam gehouden vergadering ont- leenen wij uit het verslag daarna voorko mende is de Opr. Raar. Ct. het volgende: Ter vervanging van de aftredende be stuursleden, de heeren: A. Be Goede Hz., K. A. Kaan en L. Visserwaarvan de hee ren Kaan en Visser niet dadelijk herkies baar zijn, werden gekozen, de heeren J. Koster Kz. te Midwoud, W.Bakker te Reem- ster K, Jensen Kz. te Schellinkhont. Tot Afgevaardigde naar de te Zwolle te houden algemeens vergadering van de Ver eeniging werden gekozen de heeren L. Visser te Beemster J. Koopman te Beemsler, J. iVit te Midwoud C. De Boe- te Mid woud, J. J. Wittinge te Hensbroek, K. Koster Kz. te Midwoud. Hierna werden de in 1892 uitgeloofde aanhoudingspremiëu voor jarige stieren ter hand gesteld aan de bekroonden en wel aan den heeren J. Koster Kz. te Midwoud, P. Jonges Dz. te Beemster, J. Bakker Jz. te Wieringerwaard, J. Buis Jz. te Schagen. G. Franzen te Osdorp. K, Tensen Kz. te Schellinkhout er P. Koppes te Haarlemmer meer. Door den heer C, De Boer werd rap port uitgebracht over den dienst van 1892. Uit die rekening blijkt dat de ontvangsten hebben bedragen f 1328,62 yjf de uitgaven 1 985,14 zoodat een batig saldo ad f 34318y2 in kas blijft. Hierna kwamen de voorstellen in bespre king en wel: I. Het voorstel van het bestuur om in 1893 uit te reiken tien aanhoudings- premiën van f 25 ieder, voor éénjarige stieren die bij de voorjaarskeuring in 1893 worden ingeschreven iu het Nederlandsch Rundvee Stamboek aldeeling Noord-Holland. Het recht op een aanhoudingspremie vervalt wanneer de stier van de hand wordt gedaan vóór „de zomer Beemster—stieren- markt." Het voorstel werd na eenige discussie aangenomen. II. Het voorstel van hel bestuur luidde, om aan de prijzen, uit te loven door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, op de in 1893 te Amsterdam te houden tentoonstelling, toe te 7oegen Aan den lsten prijs voor stieren, geboren in 1892, f 30. Aan den 2den prijs voor stieren, geboren in 1892, f 20. Aan den lsten prijs voor melkvaarzen, geboren in 1891, f 30. Aan den 2den prijs voor melkvaarzen, geboren in 1891, f 20. De bekroonde diereD moeten zijn inge schreven in het Nederlandsch Rundvee- Stamboek en volbloed afstammelingen zijn van stamboek-vee, de extracten uit het stamboek en uit het kalverenboek in te zenden aan den afdeeliugs-secretaris te Hensbroek vóór 1 November a.s. Ook dit voorstel werd aangenomen. III. Voorstel van het bestuur om, ter veredeling van den .veestapel binnen de provincie Noord-Holland, bij de Provinciale Staten aan te vragen een subsidie van minstens f 5000 per jaar, gedurende 3 jaren. De voorzitter lichte nog nader toe, dat in het adres aan de Staten zal worden uit gedrukt, dat het niet de bedoeling is het geld in de kas der Vereeniging Noord- Holland te storten, doch dat het zal wor den aangewend ten bate van in de geheele provincie. Uit de nadere bespreking bleek nog, dat wanneer het subsidie mocht worden toegestaan en premiën worden uitgeloofd, niet tot voorwaarde zal worden gesteld, dat om voor de bekrooning in aanmerking te komen, het dier ingeschreven en de eige naar lid der Vereeniging moet zijn. Het geheele voorstel werd daarna aan genomen met algemeene stemmen op ééu na, die van den heer C. Visser Lzn. De begrooting voor 1893, bedragendein outvangst en uitgaaf f 1152,68° werd, na in bet gewest Noord-Holland Sparta te Winkel, in het middengewest Hellas en Milo-Leontdas te Arnhem in het zuider- gewest Sparta te Venloo ingedeeld. Wegens ontbinding werden afgeschreven Spartate Beverwijk Ripper da, te Haar lem Zeelandia, te Middelburg, Leonidas, te VlaardingenImbach, te Veendam Kracht door oefeningte Scheemda, Mars, te Breda. Wegens achteruitgang van leden tal of audere redenen; Sparta te 's-G ra ven - hage, Claudius Givilis te Leeuwarden; Hoor der Turnclub te Warfum; Arena te Wol- vega, Vriendschap en Kracht te Jou re, O- Hjmpia te Breda. Het N. O. G. bestaat thans uit 100 ge wone leden, 16 buitengewone of 116 ver- eenigingen, met 2623 werkende ledenbe nevens 7 eerele len van het verbond en 56 ondersteunende leden, te Z3men 6284 leden. Mededeeling werd gedaan van een adres aan den minister van binnenlandsche zaken, waarin de aandacht der regeering gevestigd wordt op de wijze, waarop in de laatste jaren de examens ter verkrijging van eene akte van bekwaamheid tot het geven van lager en middelbaar onderwijs in de gymnastiek worden afgenomen. Dat zij namelijk geen waarborgen genoeg op leveren, dal de gediplomeerden geschikt knnnen geacht worden om als onderwijzers in dat vak te kunnen optreden, en dat de eischen van het examen niet ernstig wor den opgevolgddat de samenstelling der commissie tot ernstige klachten aanleiding heeft gegeven enz. welk adres aanlei ding was, dat aan de in het adres aange geven wijzigingen van het examen gevolg is gegeven. In een tweede adres aan den minister van binnenlandsche zaken vestigt het hoofd bestuur de aandacht der regeering op den allerongunstigsten uitslag der "laatste exa mens waarbij van 109 candidaten 73 werden afgewezen naar aanleiding waarvan verzocht wordtlo. eene eenvoudige maar degelijke inrichting iu het leven te roepen, tot ge heele opleiding van gymnastiek-onderwijzers; 2o. en die te stichten waar gelegenheid bestaat om door aanschouwing de noodige kennis te verkrijgen, en waar toestellen zijn waardoor het practiscb beoefenen der gym nastiek tot zijn volste recht kan komen. Hierop wordt nog antwoord tegemoet ge zien. De rekening van den bondspenningmees- ter, den heer P. C. Adrian, in ontvangsten f2015, in uitgave f2230 bedragende, zoo dat er een nadeelig saldo is van f 215, werd op voorstel der financicele commis sie goedgekeurd, en de begrooting voor 1893 geraamd op f1927. Alvorens tot de verkiezing van leden van het dagelijks bondsbestuur werd over gegaan, van wie de voorzitter zich niet meer herkiesbaar stelde, hield deze eene korte, scherpe toespraak, waarin hij de oor zaak en aanleiding mededeelde, waarom hij zich niet meer herkiesbaar stelde. De re denen daarvan waren gelegen in gemis aan medewerking en steun van hen, wier hulp hij iu de eerste pLats noodig had. De com missarissen, voorzitters der gewestelijke besturen handelen z. i. in strijd met de wet en de eenheid van den bond, wat schadelijk is voor den bond. Hij had ge meend dat de wet en lucht gehandhaafd moesten worden. Doch de commissarissen maakten het hem onmogelijk aan de bij de wet gestelde eischen te voldoen. Hierna werd eene pauze ingesteld. Ia- middels werd gestemd over de benoeming van een voorzitter. De uitslag was dat 66 van 76 uitgebrachte stemmen zich veree- nigd hadden op mr. D. Josephus Jifta, die echter, wegens veelvuldige bezigheden, en met he.t oog op do feesten in dit jaar ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan, alhier te houden, bedankte en bleef volhar den, niettegenstaande de hh. Bloomen, In- genhonsz en de voorzitter hun redenaars talent aanwendden om den heer Jitta tot de aanvaarding van het presidium, al was het dan maar voor één jaar, te bewegen. Op die weigering was men blijkbaar niet bedacht. Er werd weder een pauze van een kwartier ingesteld, waarin de hoofden nog eens bij elkander gestoken werden. Bij de heropening der vergadering werd de heer Jitta andermaal aangezocht het voorzitterschap aan te nemen, waarbij hij voor den aandrang zwichtte. Daverend applaus een examen ter verkrijging eener akte van visscherslorp, en schijnt er niet voor te durven uitkomen, dat hij de sociaal-demo cratische denkwijze huldigt. bekwaamheid als voortnrner, en daarvoor een programmate concipieeren welk voor stel, na toelichting ea discussie, werd aan genomen met 37 tegen 31 stemmen. N. Rott. a. Zaterdag avond om 10 uur zijn uit de boerenwoning van den heer M. D. S., te Beemster ontvreemd een veeren bed, twee wollen-en twee reisdekens, bene vens twee zakken uiet veeren. Een o-*jaarde knecht, die alleen tehuis wis hoorde eene ladder tegen het huis plaatsen maar durfde zich niet verroeren. Hij heelt dan ook niet gezien in welke richting men zich met het gestolene verwijderd heeft. In den middag 29 dezer ontstond er brand in een huis bew >ond door C. Kroon, te N. Scharwonde, door het spoedig optreden van particulieren en brandweer is het te danken dat het perceel behouden is geble ven. Alles was tegen brandschade verzekerd. Bij de katholieken (zoo deelt het Centrum mede) beginnen sommi gen in den laatslen tijd op de volgende wijze het verspreiden hunner bladen in de hand te werken. Invloedrijke en welgestelde personen betalen een aantal abonnementen op een door hen uitgekozen dagblad, hetwelk alsdan gartis wordt verspreid. Op die wijze worden in Noord-Brabant b. v. de leestafels in een aantsl koffihuizen van deze bladen voorzien. De buffethouders weten niet wie zoo welwillend jegens hunne cliënteele ge zind is, wijl de geldelijke verhouding gere geld wordt tusschen de administratie van het blad en de voorstanders zijner politiek. Verstrooidheid. „Jans*, een aardige deern, dienende in een perceel Sarphatikadc te Amsterdam, is een beste ordelijke, gedienstige meid, maarze houdt verschrikkelijk veel van een bediende van een op de Weesperstraat wonend krui denier. Is dat dan kwaad vra-igt men. O neen, maar Jans raakt er soms door in de war, en dat is erg lastig. Zoo is het al herhaaldelijk gebeurd, dat de thee en de koffie veel spoediger op waren dan vroeger en natuurlijk moest Jaas dan naar den kruidenier, waar haar krul- lebol Hein krenten en rozijnen stond af te vegen. Ook was het al vaak gebeurd, dat ze thuis kwam met azijn in den olieflesch, en dat ze thuis gekomen, de suiker in den zoutpot ledig stortte en omgekeerd, allemaal de schuld van het heldere witte sloofje, de mooie oogen en den krullebol van den kruideniersbediende. Het was wel wat hard, want iemand, die verstrooid is, kan men zoo iets toch niet kwalijk nemen. Haar Hein zou name lijk naar een uitvoering gaan „met bal na* natuurlijk. Hein was wel een zuinige krullebol, maar bad toch met vijgen en pruimen af leveren zich de weelde nog niet kunnen veroorlooven vau een zwart pak, en zonder de zwarte kleeding mocht hij niet aan 't dansen meedoen. Nu was dat aan zijn Jans in een herders uurtje verteld, en daar wordt me de meid op eens zoo verstrooid dat ze meneers zwarte pak uit de kast neemt en dat heel netjes ingepakt bezorgen doet op de Weesperstraat met de boodschap „comple ment van meneer Poppelsdorf.' Heins patroon stond wel wat verwon derd over de „geurderij" van zijn bediende, maar Hein ging in zijn zwarte pak, waar van de jas hem alleen wel wat ruim was, naar den „avond vol kunstgenot.' Alles was misschien nog goed gegaan, maar daar krijgt meneer Zaterdag op de Beurs een invitatie voor een feest, dat Zaterdagavond ter eere van den Duitschen Keizer werd gegeven en omstreeks half acht geeft Mevrouw Jans bevel meneers zwarte kleeren uit de kast te halea, wat af te borstelen en boven te brengen. Tableau. Maar toen het hooge woord er uit was, moest de kruidenier dadelijk worden op gezegd op last van meneer, die evenwel ridderlijk genoeg was, om, toen de eerzame rijstverkooper hem het motto Poppelsdorf verklaarde zijn woord terug te nemen. Jans moest echter voor haar verstrooid heid boeten, niettegenstaande een tante van Jans kwam verklaren, dat er zoo'n Uit AMSTERDAM deelt men mede Dat er met venten op de straat of met markten nog w 1 wit te verdienen is, bleek dezer da;en aan een notaris, die op eene vierde verdieping op de Jodenbreestraat voor de familie van een overleden koopman iu sinaasappel, hizel- en andera noien, vijgen en desgelijken den inventaris moest opma ken. De famillie heeft namelijk eene erf-nis van nagenoeg twee ton gouds te verdeelen. Uit het OLDAMBT wordt ge schreven De huzaren zijn vertrokken op enkele na,die als estafetten zullen dienst doen tussehen de verschillende afdeelitigen infanterie, die op onderscheidene plaatsen zijn gestationeerd, onwillekeurig hebben velen zich afgevraagd of het voortaan niet rustig zon blijven zon der militairen, rnair deze vraag moet stel lig ontkennend worden beantwoord, althans het gevaar bestaat dat weldra nieuwe on lusten zouden uitbreken onder de arbei dersbevolking, voornamelijk te Pinsterwol- de, Feerti, Nieuwolda enz. Personen met de arbeiders bekend en door hen vertrouwd, hebben een onderzoek gedaan naar hunne stemming, waaruit is gebleken dat die zóó ongunstig is ten opzichte van de boeren, dat deze eigenlijk geen oogenblik zeker zijn. Reeds zijn door vele landbouwers maatregelen genomen niet alleen tot werk verschaffing, maar ook om den werklieden een beter lot te verzekeren, doch de haat is zóó diep geworteld, dat er een geruime tijd van beterschap noodig is om dien te doen uitslijten. Wat de boeren nu doen wordt alleen toegeschreven aan angst voor eigen veiligheid, volstrekt niet aan goede gezindheid jegens de arbeiders, die daarbij door de socialistischs leiders worden ge steund. Deze maken nu groote drukte over een artikel van notaris mr. A. H. Koning te Pinsterwolde, die in de locale bladen heelt aangedrongen op de vorming eener „partij van orde." Hoewel bezield met de beste bedoelingen heeft hij zich eenigszins on juist uitgedrukt, want waar de staat de orde Krachtig handhaaft, behoeft er geen bijzondere partij van orde te worden ge sticht, maar de socialisten zijn nu woedend omdat zij op die wijze worden gekentee- kend als partij van wanorde. Het is wel te wachten dat bij hervatting van den veldarbeid tijdelijk de gemoede ren tot kalmte zullen komen, maar het vuur blijft smeulen en zal bij de eerste aanleiding tot lichte laaie uitslaan. V r ij dagavond is te Hout rijk en Polanen een 16jarig meisje door twee als bedelaars rondloopende personen aangegrepeneen prop werd haar in den mond gestopt en aan handen en voeten ge bonden, werd zij in de trekvaart geworpen. Het meisje werd gelukkig uog intijds ge red, doch zij verkeert thans niet buiten ge vaar. De beide daders vertrokken onmiddellijk per trein naar Amsterdam ondanks alle daartoe in het werk gestelde pogingen, is het nog niet mogen gelukken hen aan te houden. In de woning waaruit het meisje op zoo laaghartige wijze werd weggedragen, is een kast opengebroken en daaruit f 2.25 ont vreemd, terwijl op de tafel een met potlood geschreven briefje werd gevonden, waarin werd verklaard, „dat men alleen geld zou ontvreemden, wijl andere zaken de politie op het spoor der daders kon brengen en dat de dochter in bet water was gewor pen." Zaterdagmiddag werden te Halfweg twee personen aangehouden, doch onmiddellijk weder op vrije voeten gesteld. Tot hoofdleider der feesten, waarvoor machtig onderscheid niet in zat of een be- eene commissie reeds de noodige stappen doet, en waarvan de burgemeester mr. Ve- ning Meinesz eere-voorzitter is, werd geko zen de heer Adrian, die van de plannen het een en ander mededeelde, waaruit bleek dat het nuttige aan het aangename zal ver bonden worden. Daarvoor is echter geld nei zaï wor- noccjjg. j£en motie Ingerhousz dat ieder lid den veestapel dit Qm de kosten tg dekken f x Jn plaat van f 0.50 zal coutribueeren werd bij acclamatie aangenomeu. Uit het buitenland kwamen reeds vele beloften in voor de deel neming aan het leest, zoo uit Zweden Noor wegen, Belgie. Tot leden der technische commissie wer den benoemd de heeren Muller, Meylink en Van Aken, welke de benoeming aan namen. Amsterdam werd weder aangewezen als woner van de Sarphatikade of van de Weesperstraat in zoo'n zwart pak rond boemelde, klei ren sleten toch of ze ge bruikt werden of niet. En dan, meneer zou ook wel ereis ver strooid geweest zijn in zijn jonge jaren, een mensch is geen tuinboon. Met Februari echter kan Jans bij etn ander verstrooid wezeu. De Echo. De prijs van 200,000 florijn uit een der Oostenrijksche Staats—premie- leeuingen is ten deel gevallen aan iemand te Egmond die het aandeel een dertigtal jaren had bewaard. Men schrijft uit GOES Nadat onlangs zich een comité gevormd had voor de oprichting van een sociaal- democratischen bond, is dezer dagen een Devrouw van herder te Valtherven een schaap- ging Zaterdag een boodschap doen, diie kinderen onbewaakt achterlatende. Te huis komende vond zij den kinderstoel iu brand en de kleine, die er zich in bevond met brandwouden bedekt, tengevolge waarvan het kind kort daarop onder vreeselijk lijden bezweek. Het gemeentebestuur van TILBURG heeft vergunning geweigerd aan twee Duitschers tot oprichting van een fa briekje vau reukwerken, en te recht. Geheel Tilburg stond op 't punt te ver gaan onder den muskusreuk. Als een der „geurmakers* slechts een oogenblik in de vestibule van het postkantoor of in een herberg was geweest, kon men er de lucht in geen dagen uit drijven, 't Ging zoo ver, dat bezoekers van de wachtkamer van het station die verlieten, zoo de Duitscher bin nenkwam. Zelfs de timmerman, die Te Utrecht werd aan een hoopje straaislenteraars aangeboden het stations-emplacement van sneeuw te zui- reren voor f 0. 15 per uur. Niemand van de ,arme werkloozen was daartoe echter genegen. Inde provincie Gronin- gen is op initatief van den Heer M. A. H. Koning, te Finsterwolde, een „partij van orde" geformeerd, wier leden van welke rang of stand, van welke godsdienstige of politieke overtuiging o k verbetering langs wettigen weg wenschen. Allen, die daarbij willen toeireden, zijn tot een ver gadering op 2 Februari te Winschoten uitgenoodigd. De „Prov. Groninger Cou rant" meldt Donderdag was er door de verschillende opzichters bij de straatreiniging aan de arbeiders medegedeeld, dat het werk was afgeloopen en ze dus niet behoelden terug te komen. Het gevolg hiervan was, dat Vrijdigraorgen tegen 9 uur aan het Ge dempte Zuiderdiep bij het Bouwbureau werkloozen zich verzamelden, omgeven door een massa nieuwsgierigen. Meer dan 2006 menschen waren daar zeker bijeen, teneinde te trachten om, evenals jl. Dinsdag ge schiedde, toch aan 't werk te worden gezet. Dit zou ecliter niet meer gebeuren. Door eenigeu werd daarop beproefd het „Wien Neerlandsch Bloed" te zingen, doch toen dit mislukte, vernam men uit hon derden kelen het bekende vrijheidslied. Hoewel betreurenswaardig genoeg vele vrouwen de mannen aanspoorden om, als men niet goedschiks hen asn 't werk zette, geweld te gebruiken, bleef het eerst bij bedreigingen. Later, toen het hoofd der gemeente, ver gezeld van den waarnemenden commissaris van politie, uit het bureau kwamen en door de menigte heen een doortocht zoch ten, werd hun dit onder luide hoera's belet. Kort daarna verscheen een 40-tal agenten van politie, versterkt door de rijkspolitie, welke op bezadigden toon de menigte van drie zijden uiteen dreven. Telkens kwam men echter op verschillende punten weer te zamen. Toen men niet ver koos te wijken, werd van leer getrokken door de politie. Er vielen slagen en van raak ook. Langen tijd duurde het voor de omliggende straten gezuiverd waren. Eenige gewonden hebben zich ter ver binding in het academisch ziekenhuis aan gemeld. Den geheelen dag bleef het in den omtrek van het Gedempte Zuiderdiep tame lijk rumoerig en had er voor en na nog eene vechtpartij plaats. De vergadering, welke in De Toekomst' gehouden werd, was onrustig. Ongeveer 800 personen woonden haar bij. Als spreker trad op Schaper, die een motie voorstelde, waarin het optreden der politie onhebbelijk werd genoemd. Op de woning van den armvoogd Ie Sappemeer zijn 's nachts eenige revolver schoten gelost. Drie ruiten zijn doorboord eu een der kogels zit in het kozijn. B ij zekeren M. R.te Hol- ten die sedert eenigen tijd ziek is, had men de beide kinderen, opdat de zieke er geen hinder van zou hebben, opgesloten in den kelder! Wel is 't daar koud, doch dat is spoedig verholpen! Fluks een pot met vuur in den kelder gebracht, steenkolen er om heen gelegd, de kelder deur dicht en alles is in orde. Een oogenblik later komt dr. Meijers van Rijssen (Holten is nog steeds zonder ge neesheer) den zieke bezoeken en vraagt naar de kinderen. Toen men 't hem ver telde, liet hij oogeblikkelijk de deur openen en vond men den kelder vol kolendamp en de kinderen als levenloos op den grond liggen. Niet dan met veel moeite eu bij het eene kind pas na een paar uur, ge lukte het den dokter de kleiuen weer tot bewustzijn te brengen. K E C L A M K. de plaats voor de volgende algemeenever- 0f'liever heeft het comité ora/lpi-inf*. gadering Een voorstel Lycurgus- Achilles, vau ULl V O i, XJ V u v «7 U v#wwr vu j i uu uitgebracht rapport door den heer C. e \mster(]arcj om <}e betrekkingen van pesi- Boergoedgekeurd Het Nederlandsch Gym nastiek-Verbond hield in Concordia te AM STERDAM de jaarvergadering, Het orgaan van den Bond heett in de 5 jaren van zijn bestaan zijn nut op vol doende wijze bewezen. Van de bijgekomen vereenigingen werd dent eener gewestelijke afdeeling en com- msssaris van den Boud te scheiden, werd verworpen met 65 tegen 7 stemmen, waar door de andere voorstellen dezer Vereeniging vervielen. Door Oefening kweekt kennis van den Hel der, was het voorstel gedaan te besluiten, dat door het N. G. V. ral worden ingesteld zich tot bestuur geconstitueerd, onder pre sidium van de marine vervallen verklaard persoon. Gisteren hield de bond eene cur susvergadering, introductie, die door onge veer 60 personen werd bijgewoond. In de advertentie tot aankondiging stond vermeld, dat als spreker zou optreden A. v. O welke letters iu omgekeerde volgorde moes ten gelezen worden en betetkenen Oudens van Arnemiiiden. Hij is de stationschef van den staatsspoorweg in het Walchersche Eersten Minister van Engeland, welke de bewondering der gansche wereld wekt. Het aautal mannen en vrouwen, die in 't bezit van eene krachtige gezondheid den leeftijd van zeventig jaar overschrijden, is gering. De heer Gladstone maakt hierop eene uitzondering, maer er bestaat geea enkele reden waarom hij de eenige zoude zijn. Wanneer lijders aan lever er. nier ziekten of slechte spijsvertering afstand wilden doen van hun pillen, Rhabarber. Engelsch Zout, etc. en niet anders wilden nemen dan Sequah's prairie Flower, zoude de hoofdpijn verdwijnen, de geest helder het houten gebouwtje gewerkt had, liet worden en de werking van de verschillende overal in de straat een zich. De vergunning was trouwens ou verschil lende plaatseu, als te Schaarbeek, te Roer mond enz. geweigerd. aan 1 muskus-geur na organen gezond en geregeld zijn. Iu hardnekkige gevallen kan een flinke, krachtige wrijving met Sequah's olie van 't grootste nut zijn. DeFriesche bond van tim- merknechts en metselaars, heeft besloten na 1 April de volgende regeling te vragen. Des zomers per week 60 werkuren met een loon van f 10, des winters 45 werkuren met f 7, 5 0 loon. Te Sijbekarspel (boven Hoorn) is mond- en klauwzeer uitgebroken bij den landman P. Blanken. TeOostwoud is thans ook de tongbl aar uitgebroken. Voorshands be paalt het zich nog slechts tot één stal. De viool van Mozart. In het bovengedeelte der Voorstad Sint Jozef te Weenen, woonde, een 40tai jaren geleden een oude koopman in curiositeiten en zolderrommel. Die man heette Buttler, had den last eener talrijke familie, en het inkomen van zijn ellendig winkeltje was nauwelijks voldoende om zijne jonge vrouw te onderhouden en veertien kinderen, waarvan de oudste nog niet de zestien tel de. Toch was Ruttler in weerwil van den treurigen toestand vau zijn zaken, mede-

Schager Courant | 1893 | | pagina 2