Een Schip Gestrand. c Buitenlandsch Overzicht. pomp en zij toen nog gezegd had: „wat doe je daar als de boerin het zag w er geen raad aan toe 1" Het O. M eischte tegen bekl. ééne maand die veivalcht had bf omdat bij van de melk drouk, bf om den schijn te hebben in de oogen der boerin, dat hij uitmuntend op het vee paste en het daardoor melk gaf. meer Friesche Ct. 25 zijn ct per ponl bood en niet genegen was ine", voor drie-kwart uit honger voort- erkentelijkheid aan degenen, die hem in bod inet et. te verhoogen. \oor gekomen, geneest door hen nog meer de verkiezingse „kwaitjes kou hij genoeg puik vee krijgen." Voor de veeboeren heeft het mond- en klauwzeer dat wel is waar uit Friesland geweken is, erg nadeeliga gevolgen. honger te laten lijden Dan vergist ze zich deerlijk. Juist zulke besluiten kwee ken zich noemende socialistenen wel van de soort die het gevaarlijkst is Woensdag avond had in de ontoerekenbare hongerlijders vol haat en teekenis dezer verkiezing voor de ïnge- Hollandscbe opera ter gelegenheid van de wraak!" diende kieswet, werd deze euthousiastische benefice van den heer J. G. de Groot een zeer fraaie uilvoering plaats van Parelvis verkiezingscampagne zoo trouw hadden terzijde gestaan. „Nadat vele sprekers van verschillende richtingen den heer Gerritsen gefeliciteerd hadden en met nadruk wezen op de be- waarschijnlijk het gausehe Noorden voor haar verloren. ordt de wet aangenomen, dan brengt zij haar macht en invloed in geen minder gevaar. Inderdaad de positie is zeer lastig. Voor de radicale partij is de overwin ning van Leeuwarden een feit van belang. De den nacht van Dinsdag op Woensdag is tengevolge van den heerscbenden dikken mist, op het vaste strand tosschen Huis duinen en Callantsoog gestrand de Engel- sche, vau ijzer gebouwde bark Condorkapt: Roberts, geladen met salpeter, komende van Jquique en bestemd naar Ham burg. Daar men aan boord van het schip geen enkele poging deed om de aandacht aan den wal op zich te vestigen, werd de stran ding eerst gisteren in den vroegen mor gen door de opvarenden van den Teielschen loodskotter No. 10, die in de nabijheid kruisende was, opgemerkt. Deze zette on- middelijk koers naar Nieuwediep en bracht daar het bericht van de stranding. Zoo spoedig doenlijk vertrokken en de sleep- booten Hercules en Stad Amsterdam met een aantal vletterlieden raar de strandings- plaats, om hulp te bieden. Ook de sleep boot Simon, werd later van IJ muiden ter assistentie uitgezonden. De sleepbooten wer den voorgespannen en poogden het schip vlot te brengen, doch door het breken van den sleeptros moest men deze poging opge ven. Met een groote haringvlot van schipper Th. Rijkers werden hierop de vrouw en twee kinderen van den kapitein, die de reis van Falmouth af meemaakten, van boord gehaald en door de Hercules naar Nieuwediep gebracht. De kapitein en de ekwipage weigerden toen nog het schip te verlaten, raeeueude, dat zij daarop veilig waren, lutusschen nam de wind echter hand over hand toe, zware zeeën sloegeD voortdnreud over het gestran de schip heen en deden de masten schud den en kraken en het duurde niet lang of aan boord van den Condor werd om de red dingsboot geseind. Hierop verliet de Her- cules Nieuwediep weder, thans met de red dingsboot der N. Z. II. Reddingsmaat- scbappij op sleeptouw. Voor men op de strandingsplaats w as aan gekomen, was de wind. die aanvankelijk meer zaidelijk was, echter geheel naar het westen getogen waardoor de positie van het gestrande schip ongunstiger en het red dingswerk onmogelijk werd. De boot kon geen hulp verleenen en keerde dus weder onverrichter zake naar Nieuwediep terug. Andere maatregelen tot redding der schipbreukelingen moesten nu worden ge nomen. Onder toezicht van den voorzitter der plaatselijke commissie van de Redding maatschappij, den schout-bij-nacht Uhlen- beck, werd het vuurpijltoestel van Huis duinen in werking gebracht, om te trach ten op die wijze de gemeensehap tusschen schip en strand tot stand te brengeD. Drie pijlen werden op het schip afgezonden; twee misten hun doel. De derde vloog door het tuig heen, doch van deze brak juist ongelukkig de lijn, zoodat ook dit middel niet mocht baten, en inmiddels ston den opvarenden van de Condor op het ach terschip samengeschoold, met ongeduld redding wachtende. Nu werd de Heldersche reddingsvlet, die speciaal voor reddingen aan het vaste strand gebouwd en ingericht is, in gereed heid gebracht en door paarden naar de strandingsplaats getrokken. Hier werd zij bemand en te water gebracht, nu eerst bleek het ware reddings middel te zijn gevonden. In twee gevaar lijke en moeitevolle tochten werden de schipbreukelingen, 21 in getal, van het schip gehaald en op strand in veiligheid gebracht. Ook de scheepshond kon nog worden Nu ging het spoedig op Nieuwediep aan, waar de schepelingen van al het noodige voorzien en onder dak gebracht werden. Geen hunner had eenig Doemenswaardig letsel bekomen. De Condor is in tusschen met den vloed, over de buitenbank heen, hooger op strand geslagen. Het schip is echter nog niet lek, wat nog hoop geeft, dat het gelost een afgebracht zal kunnen worden Echo. waar in schers van Bizet en van de Trouweloozen (Cavaleria Rusticana) van Petro Maacagni. kiesdistrict In de panze tusschen beide toonwerken viel aan den directeur een aaDgename ovatie ten deel. Het scherm giDg op om aan het pu bliek een geheele uitstalling van geschen ken te vertoonen, een prachtige standaard- De liberalen zullen na dit echter moèi- vergadermg te lnilf een ure gesloten. Jjjk kunnen volharden in hun streven, om Uitslag der herstemming do0r m^riek^6"1 WerdeQ afSewisseld de radicalen te doen beschouwen als een r.eeuwarden, de verkiezing van den heer Gr er-ritsen de iiadicale Partij de Liberale versloeg, is on- wedersprekelijk een gevoelige slag voor lamp van de artisten, een etagère van het de geheele Liberale partij, buffetpersoneel, twee terracotta borst beelden (Beethoven en Handel), zilveren lepels en vorken, een koelkan,een zilveren suikerstrooi er, een bloemenbak, een platenrek, een pa- raplaie—standaard, een portretstandaard, al les vereerd door verschillende knnstvritn- den. Het geheele opera-personeel was g - schaard om al die voorwerpen, toen de heer Ferwerda, lid van de bekende wijnkoopers- Niet dat de heer Jelle Toelstra niet werd verkozen. Dat be teekent niets. Yoor dien een ander. Maar wél heeft die verkiezing betee- kenis, omdat het gold de duidelijke uit spraak vóór* of tegen rI 'nli's liiesreclitultbi-eitling en ofschoon wij als Liberaal het betreuren, firma Ferwerda Tieman, op het tooneel dat men iQ Leeuwarden zoo aan het trad, om in hartelijke bewoordingen suffen was, dat men bij de eerste ver den heer De Groot geluk te wenschen met kiezing niet dadelijk een flink Liberaal _:j.i-.i van wjen men getuigen kon dat hij Tak's voorstel zou steunen, geplaatst heeft tegenover de candidaten der andere par tijen wij meenen ons te moeten verheugen in de verkiezing van den heer Gerritsenvan wien we ver wachten kunnen, dat hij voor Tak's voorstel pal zal staan. te Leeuwarden heeft de uitkomsten »an zijn streven, en uit lou ter liefde voor de kunst toe te zeggen na mens zijn firma een subsidie van duizend gulden voor tien achtereenvolgende, jaren De heer De Groot nam met hartelijken handdruk dit geschenk aan, de eerste par ticuliere subsidie aan de Nederlandsche opera na die van H. M. de Koniningin— Regentes. De heer Westerhoven namens het opera- nog grooter beteekenis gekregen in ver- personel en de heer Harms namens de band tot de lakenswaardige politieke „Vereenigde tooneelisten" brachten daarna halfheid, aan welke de Rotterdamsehe den heer De Groot hun hulde met aan- Conservatief-Plutocratische-Liberalen zich Deze verkiezing bieding van groote bloemkransen, hartelijke handdrukken en fanfares. H O L E R A. lezen in de Haagsche Een loter ij gezelschap, bestaande uit een vijftigtal onder-officiereu van het eerste regiment veld-artiilerie le te UTRECHT, had de vorige week bij de trekking van de laatste honderd nommers der Staats—loterij het geluk op gesplitst een lot een prijs van f 1000 met de daaraan ver bonden premie van f 30,000 te trekken, terwijl eenige onder-officieren van het korps genietroej eu op het {elfde Dommer mede prijs en premie trokken. Men schrijft uit ZEVENVOLDEN: Teqgevolge van het verbod van invoer van vee naar Duitschland en België (we gens het mond- en klauwzeer) wa de han del in rundvee in den laatsten tijd zeer stil. Nu begint er weer handel te komeD, ofschoon van opheffing van het verbod nog geen sprake is. Echter, de boeren moesten vee verkoopen, want wel 80 pet. hunner heeft geen hooi genoeg om al het gestalde vee tot het voorjaar te voeden. De koop lieden koopen nu naturlijk tegen uiterst lage prijzen, zij profiteeren van het oogen- blik. Koeien die een waarde hebben van f 200, gaan tegen f 140 weg. Een boer wuens vee als uitstekend bekend staat, bood beden eene vette koe ten verkoop aan, wegende ongeveer 800 pond. Eeu slager kwam, die - Wij Courant. „Hoewel elke statistiek „abundeert van ongerechtigheid*, zooals wij eens uit bur gemeesterlijken mond vernamen, hebben we toch geen reden om te twijfelen aan de juistheid der maandelijksche statistieken over geboorte eu sterfte, opgenomen in de Staatscourant. vDiis statistiek over November nu leert ons, dat in die maand alleen 4 personen hier ter stede aan „cholera asiati- ca' overleden, en in 't geheele rijk 78, terwijl er slechts 3 stertgevallen aan „n os tras* werden vermeld. Dit klopt niet met diverse berichten uit verschillende plaatsen over „oostras* „cholera-achtige" ziekte enz. „Ook verdere cijfers uit die statistiek zijn leerzaam. ,/Ain diarrhée en dysenterie stierven 62 menschen san acute ziek ten der spijsverteringswerk- tuigen 407. vin Rusland herleeft de cholera-epide- ime op onruslbare wijze, te Altona had men Maandag 4 nieuwe gevallen, 2 doodc- lijk; rondom Halle woedt de ziekte voort; te Marseille heeft men een „cholera-achtige„ epidemie en te Amsterdam lijden Java nen op een Indische boot aan kram pen. „In de Eerste Kamer kreeg men verleden week den indruk dat de Regeering op 't stuk van cholera nog al gerust is. „Ook voorbereid en gereed?" Zoo vroegen ook wij in ons hoofdartikel van gisteren en wij herhalen die vraag bij deze. De minister zeide onlangs in de Tweede Kamer dat hij over de tegen de cholera te nemen maatregelen half Janu ari met het Geneeskundig Staatstoezicht zou confereereu. Zou het ter geruststelling van het pu bliek niet gtwenscht zijn, wanneer men eens iets vernam omtrent het op die conferen tie verhandelde en de conclusiën waartoe men is gekomen? Be Amst. Een wreed besluit. De soep- en boterhammencommissie te Appingedam heeft besloten de socia listen niet langer te bedeelen. Als grond, die de Commissie tot dit besluit leidde, vinden wij in de N. Prov. Gron. Ct. vermeld, dat, waar zooveel mogelijk alles in het werk wordt gesteld, den behoeftige te hulp te komen, waar zoovelen voor dat doel, zich noch tijd, noch opofferinges ontzien, en waar de ingezetenen, tot welke godsdienstige rich ting ook behoorende, ruimschoots voor de goede zaak offeren, daar behooren zij, die meenen zelfstandig te kunnen of te moeten optreden tegen hen, die de arbei dende klasse of onvermogenden willen helpen, afgezonderd te worden van de goedgezinden." Volkomen terecht brandmerkt de N. Prov. Gron. Ct: dit besluit met de vol gende woorden „Wij kunnen niet nalaten onze be vreemding en onze afkeuring over dat besluit met die overweging uit te spreken. Om armen met honger te straffen, omdat zij socialisten zijn, is wreed. En waar het geld door „ingezetenen van allerlei richting" is bijeen gebracht, dienen ook de „armen van allerlei richting" van de daarvoor gekookte soep te kunnen eten." Inderdaad het besluit is wreed en wij voegen er bij (zoo schrijft de Amster dammer) hoogst onverstandig boven dien. Of zou de commissie soms meenen, schuldig maakten, met een hoogst ver dienstelijk man als de heer vail Gilse over boord te werpen, omdat men met de verkiezing van den heer Plate een afkeurendvotumwW&s geven jegens minister Tak's kiesrechtuitbreiding. Wat Rotterdam bedierf, heeft Leeuwarden hersteld. dat men de menschen vaa het „socialis- En dat men te Leeu warden van weer zijden gevoelde dat hier op politiek ter rein een zeer belangrijke en voor de toekomst invloed uitoefenende veldslag plaats had, blijkt uit de berichten dien aangaande. Van de verkiezingsdrukte meldde men o. a. aan de N. Bolt. Ct.: „Na eene beweging gedurende ruim drie weken wegens de verkiezing van een lid der Tweede Kamer, zooals die hier nog nooit bij vorige verkiezingen was waargenomen, volgde heden, den dag van de opening der stembriefjes, eene spanning, die tot alle klassen der maat schappij was doorgedrongen. Op straat en in huis, overal was de herstemming het onderwerp der gesprekken. Aan be rekeningen omtrent den uitslag geen gebrek. Reeds om 9 uur, bij de opening van de zitting van het stembureau, dron gen de menschen naar de raadszaal, waar het stembureau was gezeten. Gaandeweg was niet alleen de publieke tribune ge heel vol geworden, maar was het ook op de trappen, die naar de zaal leidden en in de ruime vestibule stampvol ge worden, zoodat er geen doorkomen was. Talrijke groepen van menschen wachtten daarom het bekend worden van den uit slag voor en bij het stadhuis af. Door de Leeuwarder Ct. wareu van 101/Il uur af, van uur tot uur bulletins van den stand van zaken verspreid. Toen de ope ning der stembriefjes was afgeloopen en de voor den heer Gerritsen gunstige uit slag bekend was geworden, ging er van den kant der radicalen een luid gejuich op eu toen was het een stormloop uaar het telegraafkantoor, dat, naar wij ver namen, een paar honderd telegrammen betreffende den uitslag wijd en zijd had over te brengen. „Zooals door ons reeds per telegraaf is gemeld, kwamen van de 3286 kiezers 2644 op. Rekent men van het eerstge noemd cijfer af, die welke sedert de laatste vaststelling der kiezorslijsten ver trokken en overleden zijn en hen, die door ziekte, ouderdom en enkele oor zaken waren verhinderd op te komen, dan zullen er niet veel meer dan 3200 kiezers zijn overgeblevenen dan komt men tot de slotsom, dat ruim 85 pet. der kiezers van hun stemrecht hebben gebruik gemaakt." In een ander bericht lezen wij „Op uitnoodiging van het verkiezings comité kwamen gisterenavond de heer Gerritsen en eenige vrienden te Leeu warden, waar zij aan het station ver welkomd werden door den heer Zeilmaker, voorzitter van het verkiezingscomité en den heer Bulier, voorzitter van de afdee- ling Leeuwarden van het Nederl. Berk- Heden Verbondbenevens door eene groote schare die geen plaats hadden kunnen vinden in de groote zalen van \an der Wielen, waar circa 1000 personen, waar onder vele dames, bijeen waren. „Onder levendige toejuichingen bereik ten de heeren met moeite hunne rijtuigen. „Toen de heer Gerritsen de smaakvol versierde zalen binnentrad, stond de ver gadering als één man op, en ontstond er een gejuich dat geen einde scheen te nemen en de fanfares overstemde. „De geestdrift was onbeschrijfelijk. „Blijkbaar aangedaan, dankte de heer Gerritsen de kiezers voor het in hem gestelde vertrouwen, dat hij trachten zou zich waardig te maken, en onder warme „De vergadering van gisterenavond zal ongetwijfeld eenen onvergetelijken indruk nalaten op den den heer Gerritsen en op allen, die haar konden bijwonen." Natuurljjk lokt de uitslag der verkiez. te Leeuwarden in de groote en kleine pers een belangrijke polemiek uit. Wel licht intereseert het onze Lezers, met eenige citaten daaruit kennis te maken. De Standaard zegt: Het delven van het onderspit door den liberalen candidaat ook bij de herstem ming, zal niet nalaten indruk te maken." In Leeuwarden achten de liberalisten zich zeker van hui zaak. Was Leeuwarden niet in Friesland hun eenig va>te, zekere district? Bovendien, hun candidaat was een Fries en men heett niet nagelaten deze provin ciale voorkeur te luid te laten weerklinken. Waar dan nog bij kwam, dat de Room- schen zich ditmaal buiten den strijd hielden, En toch, het heeft alles niets mogen baten. Leeuwarden is voor de liberalisten ver loren gegaan en hiermee tevens een krach tige uiting gegeven aan den volkswensch, om hoe eer hoe beter de kiesrechtuit breiding tet een voldongen feit te ma ken en dat wel in finalen zin. Het Handelsblad schrijft: De uitslag der verkiezing te Leeuw arden is eene groote teleurstelling voor de liberale partij. Het verschil in stern- mental, waarmede de heer Gerritsen ze gevierde, was geringslechts 53. Er wer den 443 geldige stemmen meer uitgebracht dan op 24 Januari, en daarvan vereenig- den zich 1383 op den heer Troelstra, 60 op den heer Gerritsen, plus 20, die 24 Jan. op andere candidaten waren uitge bracht. Er is dus ijverig van liberale zijde ge werkt maar ongelukkig niet zooveel kracht getoond als in 1888 en '91, to n dr. Z a a y e r terstond werd gekozen met 1444 en 1350 [stemmen, dus meer dan de heer Gerritsen thans ver kreeg, en toen de vereenigde tegenpar tijen slechts 1018 en 1075 uitbrachten. Ook nu zouden do liberalen hebben over wonnen, als zij even aaneengesloten als de beide vorige keeren reeds bij de eer ste stemming waren opgetreden. Er bestonden echter blijkbaar redenen die een betrekkelijk klein deel van hen tot afscheiding of onthouding hebben ge dreven. Was het de minder gelukkigen keus van een candidaat? Of de ontevre denheid wegens de „slechte tijden"? Of de vooruitgang, welke de radica le denkbeelden hebben gemaakt?" liet antwoord kan alleen door degenen die met de toestanden van het district Leeuwarden grondig bekend zijn, worden gegeven. Vermoedelijk echter heeft de houding der antirevolutionairen den doorslag ge geven en is de heer Gerritsen zijn verkiezing vooral verschuldigd aan den steun van Be Standaarddie zijn partij genoten thans in rdicale richting drijft, „om mee op te trekken met de nieuwe groepen der toekomst", zooals zij gisteren schreef. Be Standaard riep toen haar aanhan gers ten strijde tegen die richting der democratie, die uw Christelijk volkskarak ter, uwe staatsinstellidgen, ten leste zelfs het Huis van Oranje in gevaar brengt". Is het niet een bespotting dier eigen woorden dat een radicale candidatuur werd gesteund Ducht Be Standaard met name voor wTat zij Christelijk Volkska rakter11 noemt, minder gevaar van de radicalen dan van de liberalen Het Centrum herinnert dat „reeds bij partij, die eigenlijk niet bestaat. Men zal voortaan met haar rekening moeten houden. Be Tjd schrijft aan de verkiezing van den heer Gerritsen „een groote beteeke nis" toe, waarvan de gevolgen zullen nawerken ook bij volgende verkiezingen, niet alleen in Friesland, maar ook in de meeste provinciën des lands, niet om den persoon van den gekozene, maar omdat zoo duidelijk is gebleken, dat de liberale partij in Friesland afgedaan heeft. Het liberalisme verloor telkens meer en meer terrein omdat het geen gehoor gaf aan d?n eisch van „maatschappelijke hervorming." De liberale partij is onder die omstan digheden in Friesland bepaald een con servatieve partij geworden, doch op haar past het verwijt, dat zij een conservatis me voorstaat, hetwelk niet conserveert. Zij oogst de vruchten van haar eigen werk en is nog voortdurend bezig zich dieperen val voor te bereiden. Dit een en ander is bij de verkiezing te Leeuwarden, de hoofdstad met haar vele aanzienlijke, invloedrijke ingezetenen, afstammelingen van voorname Friesche familien, talrijke liberale ambtenaren, enz, kon zeker beschouwd worden als het district waarvan de verovering aan de radicale en democratische elemen ten het moeielijkst moest vallen. Toch is die verovering,dank zij de krach tige hulp der anti-revolutionairen, gelukt. Het liberalisme werd te Leeuwarden geslagen de meerderheid der kiezers gaf de voorkeur aan den vreemden radicaal beven den liberaal van Frieschen stam. Blijft de samenwerking tusschen radicale en anti-revolutionnairen voortduren, dan lijdt het, zegt de Tijdgeen twijfel, of in zeer korten tijd moet geheel Friesland voor het liberalisme verloren gaan, moe ten de partijen van maatschappelijke her vorming, hetzij langs wettelijken hetzij langs onwettelijken weg, geheel en al de overhand verkrijgen. De Amst. heft natuurlijk een juichtoon aan. Toch meenen wij haar te voorbarig, als zij de Liberale Partij heeft geplaatst op de lijst der stervenden. Integendeel hopen wij, dat de les, te Leeuwarden gegeven, voor de Liberale partij niet nutteloos voorbij ga. De Amst. beweert wel, dat „zal het liberalisme zich nog een weinig staande houden, het dan allerlei radicale denkbeelden moet leenen, zich zelfs den schijn geven van een bezadigd radicalis me te zijn" doch dan vergeet de Amst., dat de radicale, door zoo te bluf fen, hun afkomst verloochenen, en een kind dat zijn ouders verloochent, is een ontaard kind. En in de groote mate van vreugde vergeet de Amsterdammer evenzeer, dat de Liberale Partij nog groote levens kracht bezit en dat diezelfde kiesrecht- uitbreiding van Tak's voorstel, een Liberale vrucht is. Als de Amst. zegt, dat de Lib. Partij, op sterven ligt, dan gelooven wij wel, dat zij daarmede haar hartgrondige wenseh uitspreekt, doch wenschen en werkelijkheid zijn er twee. Zeker, de uitslag te Leeuwarden is een les geweest. Doch getuigt niet van het sterven der Liberale partij maar predikt op zelfs voor de slapers hoorbaren toonLiberale Partijmaakt u los van de Conservatieve-elementen, die, evenals de parasietische klimop den fraaisten eik in zijn levenskracht onder mijnt, het verderf der Liberale Partij te worden. De Liberale Beginselen behoeven waar de verkiezingen van 1888 de opmerking lijk niet voor de Radicalen op zijde te gaan. werd gemaakt, dat het Noorden voor de liberalen dreigde verloren te gaan. De „clerikalen" hadden merkbaar veld ge wonnen na de uitbreiding van het kies recht en in Friesland vielen voor het liberalisme zware slagen. „Thans blijkt op evidente, op onweer sprekelijke wijze dat ook de radicalen hun meer achterlijke geestverwanten verdringen." Zij wijzen nog even beslist naar her vorming van staat en maatschappij in ordelievenden geest, gelijk zij dat bij het onstaan der Liberale Partij deden. Doch met den loop der jaren, heeft de Conservatieve klimop, die op zich zelf niet kan blijven leven, zich gehecht aan den Liberalen eik. En van dat klimop moet de Liberale eik bevrijd worden. En de Een geheel bijzondere beteekenis ver-1 ^ezerf mo,eLten de tuinman zl>> die iirt deze verkiezing wanneer men let dlt werk ™lbrengt. krijgt deze verkiezing wanneer men let op de tijdsomstandigheden. De liberale partij is verdeeld door de indiening van het ontwerp-T a k. Een deel men mag gerust zeggen een zeer aanzienlijk deel dier partij is van de nieuwe kieswet geenszins ge diend. De oppositie tegen het ontwerp-T a k is dus in liberale kringen zeer sterk en uit zich achter de coulissen misschien nog veel krachtiger dan op het tooneel. Maar deze oppositie krijgt door de nederlaag van Leeuwarden een gevoeli- gen tik. De liberale partij kan niet meer ach teruit, al aarzelt zij ook vooruit te gaan. De verkiezing te Leeuwarden, herin nert haar op de onaangenaamste wijze aan het pijnlijke dilemma waarvoor zij is geplaatst. Wordt de kieswet verwor- toejuichingen betuigde hij verder zijn j pen of merkbaar gesnoeid, dan gaat zeer Wanneer er in FRANKRIJK een man aan het roer van het staatsschip gevonden wordt die een krachtigen vin gergreep heeft, kan die man zeker zijn, dat hij het een eind ver zal brengen. Nu schijnt de tegenwoordige minister van justitie zoo'n mau te zijn. Bourgeois is nog jong, hij heeft buitengewone gaven en bezit ook de gave, om ferm van zich af te kunnen bijten. Dat heeft hij Maandag middag in de Kamer van Afgevaardigden weer getoond. 't Was half drie, toen de boulangist Millevoye opstond en tot den minister van justitie een vraag richtte betreffende Van de bijgekomen vereemgmgen «era

Schager Courant | 1893 | | pagina 8