Buitenlandsch Overzicht. Wij sterven dagelijks. Hoofdgracht Nieuwediep. Gemengd Nieuws. er maar oog op üe ïedactie van het w e e k- blad De Clown heeft een wedstrijd uitge schreven in het Grieksch-Romeinsch wor stelen van liefhebbers voor het kampioen schap van Nederland over het jaar 1893. Als commissie- en juryleden hebben zich bereid verklaard op te treden de heeren C. A. A. Daaok de Wit en Ant. Abspoel te AMSTERDAM en Msyer te 's-Graven- hage. De wedstrijd heeft plaats einde dezer maand in een nader aan te duiden groot lokaal. De burgemeester van het B1LDT (Friesland^ bezocht de ge meente Maissluis, met het doel plaats te vinden op de loggers of vischschepsn voor eenige zijuer gemeentenaren, welke zonder werk zijn. In overleg met eenige reeders mocht bij zijne pogingen reeds met eenigszins gun- stigen uitslag bekroond zien. Je moet hebben. Zaterdagochtend kon men te AMSTER DAM op de Prinsengracht bij de Beeren- straat een handig stukje zien uitvoeren. Uit een der huizen aldaar, kwam een reeds be jaarde ietwat zenuwichtige dame met eeo dito, ietwat langere, elk beladen met een pak kleedeu en loopers, die ze wilden uit kloppen op een bij politie-verordening ver boden unr. Eerst werd op de gracht eens door de jongste van de twee rondgekeken, en nadat een geruststellend: Juffrouw, er is geen agent," geklonken had, begon het tweetal lustig te kloppen. Daar staat, in 't volle bewustzijn van zijn positie als man der wet, een agent in de Beerenstraat, zooals een agent behoort te staan, met de handen op den rug en hoort het kloppen van de onverlaten. Met onheilspellende stappen (als een diender hard loopt zeggen de jongens is het erg) en nog meer onheilspellend gelaat, verschijnt do man om den hoek, en ver schrikt door zijn verschijning, roept een der beide dames-overtreedsters jnf, daar komt ie", waarop geen heeren in huis te hebben, die zich ver zetten tegen den schoonmaak. Er bleef mijnheer niets anders over dan een groote meubelwagen te laten komen en den geheelen boel op te doen laden en tij delijk ergens anders onder dak te gaan. Hij heeft wel onder hartelijke uitdruk kingen beloofd de zoo overhaast verlaten gelegenheid bij anderen aan te bevelen. Na, dat laat zich hooren Echo. in verwarring in den en loopers in ze kuis vluchten den steek *0 gut, alle twee en de klee- laten. De jongste echter komt het eerst tot bezinning en, bemerkende, dat de achtergelaten klee- den weldra als corpora delieti in 's vijands handen zullen vallen, wil zij een uitval doen om de buit te heroveren. Nu komt de handige op 't tooneel. Een opgeschoten jongen van ongeveer 20 jaar, grijpt in minder lijd dan noodig is om het neêr te schrijven, het geheele pak kleeden en zegt tegen de in angst verkeerende g't is niks juffie, ik zal net doen of ik ze bezorgen moet, zegt u maar dat ik van Sinkel ben, uwes weet van niks." Op het zelfde oogenblik heeft hij met een jhandige beweging het pak op een der schouders gewipt en de juffies naar binnen gedrukt daarna volgt een zeer officieel gesprek tus- schen den agent en de juffrouw. Het ge volg van dat gesprek is dat de agent het voor dezen keer nog eens over z'n kant zal laten gaan maaren na een zeer ge- heirezinnigen blik, gaan de handen weer Op den rug en wordt zijn loop, nu min der onheilspellend, hervat. Na volgt de ontknooping. Een kruijer die met de handen in de zakken het geheele geval heeft gezien, be gint zeer gewiohtig te wenken; pst. pst., juffrouw, juffrouw, roept hij en als de da mes weer buiten komen, zegt hij met kwa lijk verborgen lach„ik geloof, dat hij er vandoor is gegaan met uw kleedjes." De uitkomst bewees dat de kruier gelijk heeft gehad, want tot heden is de gedien stige nog niet teruggekeerd. De Echo. Naar het R.blad verneemt, heeft dr. Mezger het voornemen opgevat zich weder als Nederlander te laten naturalisee- ren. Een jongmensch, woonach tig in de Reguliersdwarstraat te AMSTER DAM, heeft Zondag toen zijne ouders naar de kerk waren, de linnenkast opengebroken en het daarin aanwezige geld, bedragende de som van f 200, alsmede eenige gouden voorwerpen, ontvreemd. Bij het hoofdbestuur der Noordhollandsche Yereeniging Het Witte Krui3 is in ernstige overweging een plan tot het oprichten van ontsmettingsovens, ten dienste der afdeelingen. In de a. s. al- gemeene vergadering zal dit punt aan de orde komen. Yoorjaarspret.In het hart van menige huisvrouw komt zoo langzamer hand het jaarlijks wederkeerend gevoel,dat de ganzen beheerscht als ze water zien. In dat gevoel speelt water vooral een hoofdrol, hoewel menig van rust houdend huisvader, ook door den geest van opred deren en onderste boven gooien minder pleizierig wordt aangedaan, en.... zich schikt omdat hij weet, dat het goed is, dat die vrouwelijke kwaal „de schoonmaakwoede' uitraast. Niet alzoo een bewoner van de Stadhou derskade te AMS1ERDAM. Hij had zijn huisvrouw kort en goed verklaard, dat zijn kantoor niet maakt. Arme man. dag tehuis van de Beurs, nadert zijn woning en wat ziet hij Alles wat op zijn kantoor nog was, hij bet verliet, zoowel meubelen, als bedienden, stonden gedeeltelijk voor perceel en gedeeltelijk waren er een kruiers bezig de laatste stukken in gang te plaatsen. Of mijheer al op achterste pooten ging staan, er was niets Zooals wellicht velen on bekend is ligt te MEDEMBLIK, het kasteel Radboud, welk oud kasteel inder tijd door de gemeente werd overdragen aan het Rijk der Nederlanden, onder ver plichting het te doen inrichten tot kan tongerecht en griffie, onder voorbehoud van het gebruik der groote of ridderzaal ten behoeve der gemeente. Onlangs is die verbouwisg voor het grootste gedeelte ge reed gekomen. Het schijnt echter, dat de noodige gelden nog ontbreken voor het bouwen van een toren, welk den ingang zou moeten vormen, en werkelijk vroeger aanwezig was. De nieuwe fundamenten zijn reeds ge metseld, zoodat alle hoop bestaat, dat het geheele gebouw tot zijn recht zal komeu. In Augustus of September a. s. zd het door Binnenlandsche Zaken aan Justitie worden overgedragen. Men meldt uit Midwoud: De bewaarschool alhier, die tal van jaren, onder de uitstekende leiding van mej. Magendans, de liefde van zooveleu gewonnen had, wordt met Augustus op geheven. De armvoogdij, te wier laste het onderhoud van het gebouw en de bezoldi ging der directrice kwam, moest, meende zij, daar zij dit jaar voor een tekort stond, tot hare opheffing besluiten en gaf hiervan der directrice kennis. Eenige ingezetenen, benevens het departement der Maatschappij tot nut van 't Algemeen aldaar, besloten daarop zich met een adres te wenden tot het gemeentebestuur met het verzoek het daarheen te leiden, dat het dreigend onheil werd afgewend en de zoo nattige inrichting voor de gemeeute gespaard bleef. In de gemeenleraads-vergadering van Woensdag, waain genoemde adressen ter tafel gebracht en besproken werden, werd besloten adressanten te kennen te geven, dat op hun verzoek niet kon worden ingegaan; daar hel verleenen van eenige subsidie de draagkracht der gemeentenaren te bo ven ging Omtrent den moord, jl.'Vrij dag te Zuudert bij Breda gepleegd, den de volgende bijzonderheden deeld. Sedert eenigen tijd leefde het echt paar J. aldaar in onmin, en wel in die mate, dat de vrouw de echtelijke woning verliet en naar het oudeihjke huis terug keerde. Vrijdag kwam J. ten huize van zijn schoon vader G. v d.B., om zijne vrouw te spreken; dit werd geweigerd, waarna J. een pa»r ruiten insloeg. Hierop werd v. d. B. zéé driftig, dat hij een schot op zijn schoonzoon loste en hem in het been boven de knie trof, tengevolge waarvan J. spoedig bezweek. De familie Loos te WIL DER VANK zag dezer dagen vreemd op, toen de melkboer haar eene rekening aanbood groot ongeveer f 60, voor gele verde melk. lederen dag toch had men de meid het geld gegeven om den melkboer te betalen. Het bleek nu echter dat de meid de centen voor zich zelve had gehouden en den melkboer maar had laten opschrij ven. in, met het gevolg, dat een der arbeiders tot aan de armen in het zand bedolven werd. Met groote moeite mocht het den vrij gebleven arbeider gelukken, nadat zijn kameraad wel ongeveer 15 minuten in doodsangst in het zand vast had ge zeten, te bevrijden. Naar men meldt be- staan er plannen, om de duinen in de omgeving van ALKMAAR met dennen te beplanten. De leiding van die beplan ting is door den minister van W ater- staat opgedragen aan de Nederlandsche Heide—Maatschappij. Ten einde een plaats te bepalen waar met de aanplanting een begin kan worden gemaakt, is in de vo rige week reeds door den voorzitter der Maatschappij, den heer A. J. Blijdenstein en den directeur eene opneming van het terrein gedaan. 1 d t uit BELLING- Men me WOLDE Sedert eenige weken reeds werden hier tal van aanzienlijke woningen op de ellendigste wijze verontreinigd door groote hoeveelheden drekstof er in te werpen. Bij herhaling geschiedde het bij de zelf de huizen. Nachten achtereen werd er ge waakt door politie, nachtwachts en mare- chausées, doch te vergeefs. Eindelijk had in den afgeloopen nacht een man der nachtpolitie het geluk den dader op hee- terdaad te betrappen, in den vroegen morgen en na eene korte worsteling hem te binden. De man, een gepensioneerd ambtenaar, is sedert jaren niet al te goed bij het hoofd. Hij is gevan kelijk naar Winschoten gebracht. Bij de bespreking der sociale toestan den onder de arbeidende klasse, deelde de heer Grimard den koning enkele bij zonderheden mede omtrent den ellendi- gen toestand, waarin de werklieden ver- keeren. „Is hun loon zoo klein vroeg de koning. B De arbeids-enquette heeft het aan getoond," antwoorde Grimard. De koning gaf zijn bezoeker de verze kering dat hij veel ophad met den werk mansstand. „Reds langen tijd leef ik met de werklieden mede, en bij de werk zaamheden te Laeken heb ik ruimschoots gelegenheid gehad hen van naderbij te leeren kennen." Ook sprak de vorst er zijn verbazing over uit, dat terwijl het benoodigde geld voor de verfraaiing van Brussel zoo moei- elijk bijeen te brengen is, de fondsen tot dekking der onkosten van het re ferendum dadelijk verkregen waren. En bij het afscheid nemen herhaalde de ko ning, dat de mededeclingen en beoordee lingen van den heer Grimard hem het hoogste belang hadden ingeboezemd. een deputatie ontvangen,vertegenwoordig de de voornaamste takken van den Ierschen koophandel. De president en twee directeuren van de Bank van Ier land, directeuren van spoorwegen en meer andere personen van gewicht waren daar bij. Ze betoogden dat de steeds toenemende welvaart van Ierland door de aanne ming van het ontwerp belemmerd zou worden, eene bewering welke de directeur van den Great-Northern-spoorweg in Ier land, illustreerde, door de mededee- ling, dat de aandeelen der maatschappij in de laatste weken in waarde wel een half millioen achteruit waren gegaan. Lord Salisbury antwoordde, dat de depu tatie zijne volkomen sympathie had, maar dat het steeds toenemende verzet in En geland reden genoeg gaf om niet ont moedigd te worden. It K C L A II K. medege- gaf daarna een breedvoerig van het referendum van 26 Fe- Omtrent de te WINDSCHO- TEN gerezen vermoedens van een kin dermoord wordt aan de N. G. C. gemeld Aan het kanaalpand de Buitenvenne in de genoemde gemeente woont sedert jaren de ongehuwde schuitevaarder P. W. en sedert een vijftal jaren met hem in hetzelfde perceel eene dienstbode, T. B. van Napels, gemeente Scheemda, af komstig. Eenige weken geleden werden geruch ten vernomen over huwelijksplannen van den eerste met zijne ondergeschikte en van groote ontevredenheid daarover bij de eenige mede aldaar wonende zuster, die De koning van België heeft dezer da gen een bizondere audiëntie verleend aan den heer Grim .rd, den voorzitter van het comité tot organisatie van het referendun over de kieswet-voorstellen. De Réforme deelt aangaande het gesprek tusschen den koning en den heer Grimard eenige bi- zonderheden mede, waaraan het volgende ontleend is: Nadat de vorst zijn bezoeker gewezen had op artikel 21 der belgische grondwet, dat hem verbiedt een verzoekschrift aan te nemen, uit naam van een aantal ver zoekers door eenige personen geteekend, tenzij die personen het bestuur van een wettig erkend lichaam vormen, vervolgde koning Leopold„Gij staat als burger van België, tegenover een burgerge kunt vrijmoedig tot mij spreken, en mij alles zeggen, wat gij meent dat noodig is." Grimard overzicht bruarihij toonde de zuiverheid der stem ming aan, en wees op het groote belang van deze manifestatie, waaraan zelfs door hooggeplaatste personenwerd deelgenomen, en overhandigde den koning de processen- verbaal der stemopnemers. Toen de ko ning deze had ingezien, zeide hij, dat hij met zeer veel belanstelling de beweging had gevolgdhij leest geregeld de dag bladen, en vooral in dezen tijd van crisis, acht hij zich verplicht om op de hoogte te blijven. De koning noemde de mede- deelingen van den heer Grimard volledi ger en belangwekkender, dan die uit de bladen en hij beloofde ze zorgvuldig te zullen nagaan. Grimard wees er vervolgens den koning op, dat de geheele pers, zoowel in België als in het buitenland, met aandacht het verloop dezer vrije volksstemming had ge volgd, en dat de Engelsche regeering op verzoek van een der conservatieve af gevaardigden, een onderzoek liet instellen naar den loop van het referendum. Ook dat was den koning blijkens zijn antwoord bekenden hij kon zijn bezoeker nog mededeelen, dat men in Engeland een referendum wil houden over de voorge stelde drankwet. Vervolgens wees Grimard den koning op de strooming voor algemeen kiesrecht die door het geheele land merkbaar is; op de tallooze meetings, die gehouden zoo door woorden als door handtastelijk- zlJn',en wafia mannen van naam als heden haren spijt over de haar dreigen- optraden; op de betoogingen, de nadeelige fiuancieele gevolgen, ten die aUerwege gehouden werden, en op huize van W. lucht gaf. Van de door den vaak uitgesproken wensch, voortge- die zuster gevreesde verbintenis kwam 'omen "lt en oezera es volks, om tot nu toe niets, maar wel moet Donder- de g00** mogelijke uitbreiding aan de dag of Vrijdag der vorige week de dienst- ^kundige rechten te geven. Hg betoog- bode ten huize van haren meester hei- de df?rblJ de,. noodzakelijkheid, dat de werklieden direct in het wetgevend lichaam vertegenwoordigd zijn, opdat hun belangen daar kunnen worden verdedigd bemoeide zich de justitie met hetgeen I doort m,anne.n' die ^kend zijn met de j„„toestanden in de arbeiderskringen. „Zeer juistzeide de koning. Maar hij merkte tevens op dat het algemeen stemrecht niet de oplossing van de sociale nomen en de tijdelijk aldaar vertoevende zal brengen, zooals men den ar- ouders der dienstbode voor den rechter- beider! vaa* voorhoudt, commissaris in verhoor genomen, waar- f ee* Grimard protesteerde tegen moeder, in ha- die bewering. Nog is de Fransche republiek niet aan het einde gekomen harer beproevingen, haar door de Panama-schandalen op de schouders gelegd, en zeker schijnt zij niet afgedaan te hebben, met de politieke verrassingen, welke de Panamazaak haar telkens bereidt. Een nieuwe ministerieele crisis is ontstaan. Ten gevolge van de getuigenverklaringen. Zaterdag doormw Cottu en door den heer Soinoury, chef van den veiligheidsdienst, voor het hof van assisses in het Panama-proces afge legd, heeft de minister van justitie, Bour geois, gemeend zijn ontslag te moeten vragen om geheele vrijheid van handelen te hernemen. Hij doet dit in den vorm van een brief aan den minister-presi dent, waarin hij verklaart zich met alle hem geboden middelen te willen zuive ren van elke verdenking, welke tenge volge van Soinoury's getuigenis op hem als minister van justitie is geworpen als zou hij ooit direct of indirect iemand aangespoord hebben eenigen stap bij mw. Cottu te doen. Eerst Zaterdag is het verzoek om ontslag van den minister Bourgeois te Parijs bekend geworden. De beschuldi ging tegen hem in de rechtszaal openlijk uitgebracht, dat hij zou beproefd hebben het Panama-schandaal te smoren, heeft algemeen een pijnlijken indruk gemaakt. Wanneer zal de republiek eindelijk met haar vuile wasch gereed komen De heer Bourgeois, voor het hof ver schenen, merkte op, dat men het heeft doen voorkomen als ware hij als minis ter van Justitie bereid geweest om zekere diensten aan te nemen of zekere gerech telijke beslissingen te beloven. Nooit heeft hij echter iemand gemachtigd om in zijn naam stappen te doen en met verontwaardiging protesteert hij. Alleen had hij mevr. Cottu toegestaan, wat vrijer met haren echtgenoot in aanra king te komen. Goliard, de agent die tot tusschenper- soon diende voor het onderhoud van mevr. Cottu met den chef der Atdeeling algemeene Yeiligheid, zegt, dat hij geheel zelfstandig gehandeld heeft, zonder iemands bevelen. De advocaat-generaal zeide, dat ware de persoon des ministers hier beschuldigd, hij zijn zetel zou hebben verlaten. De heer Bourgeois herhaalde, dat hier niets dan manoeuvres in het spel waren, waarvan hij echter niet wist, wie ze uit gedacht had. De advokaat Barboux merkte op, dat niemand de waarheidsliefde van mevrouw Cottu in twijfel trok. Charles de Lesseps zeide: de minister heeft mij beschuldigd; welnu, mijnheer de minister, hier sta ik voor u, wat hebt gij nu te zeggen? Goliard en mevrouw Cottu werden opnieuw gehoord en deze laatste hand haafde in alle opzichten hare verklarin gen. Goliard gaf eene nadere toelichting van de zijne en erkende, dat hij niet ge machtigd was geweest door te handelen gelijk hij deed. Soinoury bevestigde dat de heer Bourgeois geen kennis droeg van zijn onderhoud met mevr. Cottu. In 5 a 7 jaar wordt het geheele lichaam hernieuwd en van nieuwe grond stoffen voorzien. lederen dag verdwijnt er een klein gedeelte en dientengevolge heeft liet lichaam op ieder tijdstip voort durend nieuwen aanvoer noodig. Sequah's geneesmiddelen vergemakkelijken dit ver nieuwingsproces en voorkomen een vroeg tijdig geval. Zij zijn voor ieder gestel geschikt en kunnen op eiken leeftijd veilig gebruikt worden, daar zij niets bevatten wat nadeelig op het gestel zoude kunnen werken. Het zijn de beste en veiligste van alle huismiddelen. Verkrijgbaar bij J. fSanke te Ichagcn, li. O. Schilling-, Of 'teen binnenbrandmet uitslaanden vlam was melijk bij den burgerlijken stand is daarvan althans niets bekend zijn be vallen van twee kinderen. Jl. Zondag daaromtrent uitlekte; de kinderlijkjes die geborgen in een ijzeren turfvat met een wollen schort gedekt, zijn gevonden, werden ten huize van W. in beslag ge- na een hunner, n.1. de moeder, in be waring gebracht, doch denzelfden dag op vrije voeten werd gesteld. Ook de schui- goe ver aar a op ^evaar(jer zejf werj onder bewaking ge- m<Daar TomT hijZat er" s^d' herhaaldelijk in verhoor genomen, doch vervolgens in vrijheid gelaten. Bij de door doctoren gehouden lijk schouwing moet geconstateerd zijn dat een van de tweelingen levend ter wereld is gekomen. Terwijl twee arbeiders den te NUNSPEET bezig waren in het ge- zijn meenteheideveld met graven van grint toen zijn het paar an te doen, mevrouw de hoepita verkoos in een kuil, die ongeveer 5 meters diep was, stortte eensklaps een stuk grond Den arbeiders werd niet verteld, dat het algemeen stemrecht de sociale nooden zal opheffen, maar wel, dat een parlement, door hunne medewer king gekozen, meer zal doen in hun be lang, dan elke andere regeering. En hij deelde den koning tevens zijn wensch me de, dat de wetten beter zullen worden geëerbiedigd wanneer allen aan de samen stelling ervan hebben medegewerkt. Toen hij melding maakte van het aandeel, dat de heeren Janson en Feron in het ge houden referendum hadden, zeide de ko ning: „Ik breng hulde aan hun moed en hun talent." De commissie uit den rijksdag die be last was met het onderzoek van de nieuwe legerwet, heeft dt ze op de hoofdpunten met eene groote meerderheid verworpen. Donderdag volgt de tweede lezing vau het ontwerp. De regeering zal tegen dien tijd nog trachten een vergelijk tot stand te brengen. Daar ze zelve echter reeds heeft verklaard dat ze niets van hare eischen zal laten vallen, bestaat er alle kans, dat ervan zoodanig vergelijk niet veel komt.De stem ming tegenover het legerontwerp geeft wel een duidelijk bewijs dat de toestanden in het Duitsche rijk allesbehalve rooskleu rig zijn. Immers men weet zeer goed, dat Rusland indien het maar over geld te be schikken krijgt waarop kans schijnt te be sta n zijne legeruitbreiding met kracht zal doorzetten en eveneens dat die uitbrei ding een aanvallend karakter hceft.Dat men in Duitschland nu niet gelijken tred met den oostelijken buurman wil houden, wijst duidelijk op financiëele zwakheid. Het wordt hoe langer hoe meer duidelijk dat Gladstone vrij wat moeite zal hebben om zijn Home-Rule-ontwerper door te krij gen. Niet alleen dat de Orangisten zijn aan geschreven om zich desnoods met de wapens in de hand tegen het ontwerp te verzetten, maar Vrijdag is er ook door Lord-Salisbury 't Was zoo koud, guur weer en 't regen de d:»t 't goot. In de Nieuwe Leliestraat, te Amsterdam zat een man op een stoep. Hij zag er zoo treurig eD bedroefd uit, dat hij de oprechte belangstelling van een daar ge posteerd poltie-agent had opgewekt. Geruimen tijd staarde de rustbewaarder hem aan en hij zag hoe de man rilde en met droeven blik naar de ramen der boven verdieping keek. Eindelijk besloot hij hem san te spreken. „Mijn vriend! waarom zit je daarop die koude, natte stoep zoo treurig te kijken?' ,/Wel, ik hoor hier, want ik woon hier,' is 't antwoord. „Ga dan naar boven, 'tls daar toch gezel liger dan hier." „O, gezellig genoeg! Maar er is daar een binnenbrand met een uitslaanden vlam en daarom blijf ik hier." En de man schudde treurig het hoofd, terwijl de agent 't op een loopen zette, de trapop. Een binnenbrand die moest hij hel pen blusschen; natuurlijk, waar was hij an ders politie-agent voor? Hij liep als een haas drie hoog de trap op en draaide maar zonder Hoppen da deur open. #Is hier Maar hij had geen tijd meer om nog iets anders te zeggen, want nauwelijks had hij zijn hoofd om de deur gestoken of hij kreeg een klap op zijn wang, dat zijn helm afvloog en een vrouwtje, dat nog al goed van de ton griem gesneden bleek te zijn, riep uit: „Kom maar eens op de kamer, luiaard, dagdief. Heb je weer den heelen dag geluierd?" «En ik was nog al zoo blij dat ik mis schien wat helpen kon,' mompelde de agent „maar wacht, laat ik eerst mijn helm opra pen.' En hij ging in vredesnaams maar weer naar beneden, zijn wang wrijvend. „Yondt ge 't niet erg gezellig boven?' vroeg de man, voor wien de echtelijke begroe ting eigenlijk bestemd was ik heb 't je wel gezegd een binnenbrand met uitslaanden vlam.' Een grafmonument van kaas. In Cahawba (Alabama) stierf onlangs de schatrijke celibatair William Person. Bij opening van het testament sloeg den ge- zamenlijken vijftien erfgenamen de schrik om het hart, toen zij de volgende clausule hoorden voorlezen: „Ik verlang, dat in de familiekape), naast het marmeren monu ment van mijn vader, eveneens een mo- nament voor mij geplaatst worde, maar dit moet geheel en al van kaas ver vaardigd worden. Aan mijn dierbare erf genamen is de zorg opgedragen er voor te waken, dat het kaasmonument niet door maden, muizen en ander ongedierte aangetast wordt. Ingeval mijn erfgenamen opzettelijk een zoo slechte kaassoort kiezen, dat de kaas nogmaals in gisting geraakt, dan is de magistraat dezer stad gerechtigd, de erfenis als vervallen te verklaren en mijn ver mogen als eigendom der stad te beschou wen.* De arme erfgenamen hebben natuurlijk tegen deze dwaze clausule in het testa ment protest aangeteekend. Een noodlottige Biljart- stoot. Ik zal u vertellen, waarom mijn vriend Bartholoraeus Dingeloo zoo'n innigen af keer heeft van al wat groen is. Wij waren met ons beiden op de hoo- gere burgerschool, in de 8e klasse. Ik was een vlijtige vreesachtige jongen. Bartholo- meus was een haantje de voorste. Ik hield mij bij alle standjes en vechtpartijen be scheiden op den achtergrond, hij was al tijd een der voornaamste deelnemers en V t»U ug U' O-O 1

Schager Courant | 1893 | | pagina 2