Gemengd Nieuws. Buitenlandscli Overzicht. tegen 'den vrie nd, niet geheimden, en oogen eens goed den een sterke argwaan namelijk tegen den hij besloot toch zijn kost te geven. Bergen en dalen ontmoeten elkaar niet, maar menschen wel, en zoo liep de Yij- zelstrater gisteren-avond op de P. H. kade en daar ziet hij warempel, ten minste hij verbeeldde het zich sterk, den bewns- ten vriend. Eerst volgde hij hem langs de Marte laarsgracht, N. Z. Voorburgwal, Molsteeg tot op de torensluis en daar gekomen sprak hij hem flink aan en zoo, dat de, ander al spoedig en ook erg handig, bak zeil baalde. „Wel, wel, wat deed dat den vriend een pleizier, wat had hij al naar hem gezocht. De geheele Vijzelstraat had hij al rond gekeken, om hem te vinden, want" en hier kwam zijn vrienschappelijke gezindheid eerst recht uit „hij had uit vrees, dat het horloge door een of anderen zakkenroller zon worden gestolen, het zoo laDg bewaard." Hij was er juist mee op weg naar den commissaris, den heer Stork, een beele goeie kennis van hem, maar, nu behoefde dat niet, hij de Vijzelstrater moest ook niets niemendal voor het bewaren geven, als hij maar een rondje gaf, „dan was 't al lang goed, zoo was hij non." Wat moest de Vijzelstrater doen? Eer stens was hij blijde, dat hij zijn vrij kost baar klokje weer terug had en in de tweede plaats zou hij, om de zaak in on der zoek te doen stellen, moeten toelaten dat zijn eigen zondenregister ter sprake kwam. No weet je wat, laat de zaak, zooal» die is en de Vijzelstrater liet er twee in schenken door den kastelein op den hoek; kort daarna scheidden de vrienden, maar kneep de Vijzelstrater bij 't schcideu zijn uurwerk goed vast. Ondervinding maakt wijs. De Echo. Het emigatie-comilé in Nederland ont ving behalve een gift van de Koningin- BegeDtes, een som van f 18,000 op zijne circulaires. Honderd personen, meest werk- loozen, zullen op 1 April zich vereenigen in het koffiehuis De HoopDe Ruyterkade te AMSTERDAM, (waar de leden van het comité zullen aanwezig zijn om hen te ontvangen en uitgeleide te doen naar de Hull-boot), om voor geheele of gedeeltelij ke rekening van het comité naar Canada te verhuizen. Zij verbinden zich schriftelijk binnen drie jaren het geld terug te geven, waarvoor door het comité weder nieuwe emigranten worden geholpen. De heer Ross- male Nepveu, in Canada woonachtig, maar thans hier te lande vertoevende, heeft be reidwillig op zich genomen, op zijn terug reis de emigranten te begeleiden. Waar schijnlijk zullen nog dit jaar weder een 100-tal vertrekken. de woning vertoefd te haas op zekeren nacht den volgenden morgen werd opgemerkt. Er werd overal gezocht, doch de haas was en bleel weg; doch ziet, denzelfden middag wordt de haas, zittende voor zijn oude wo ning teruggevonden, liet zich zeer gemak kelijk vangen en weder opslaiten tot groot pleizer van den eigenaar. De nieuwe woning ligt ongeveer 500 meter van de oude verwijderd en de haas kon deze slechts bereiken over verschillende erven en een gedeelte straatweg. hebben breekt de I gepleegd. Toen werd een pistoolschot op los, hetgeen eerst hem gelost, de kogel stuitte af, maar ver oorzaakte een wond aan de onderzijde van het hart. Gisteren-nacht werd de heer Ferry aangetast door den eersten aanval, dien deze ziekte veroorzaakte. Terstond werd de lijder behandeld door zijn gewonen geneesheer dr. Worms en door dr. Hus- chard. -De minister van justitie heeft de procureursgeneraal bij de gerechts hoven verzocht, aan de ambtenaren van het openbaar ministerie in hun ressort op te dragen tegen hem, die faecaliën van leiders aan een besmettelijke ziekte, met name azi- atische cholera, werpt in openbare of ande re wateren, die openstaan voor de scheep vaart of wel voor andere doeleinden be nuttigd worden, een strafvervolging in te stellen op grond van art. 30, snb. 30., in verband met het slot van art. 8 der wet van 4 December 1872 Stblno. 134.) Een buitenkansje had een boertje te VLEUTEN. Hij vond in een weiland drie kievitseieren, die hij dadelijk verkocht voor drie gulden. Een snoek van 10 kilo werd door een visscher gevangen in een der vestinggrachten nabij BREDA. De man had heel wat moeite om den baas meester te blijven, want de sinjeur had er volstrekt geen zin in, zijn goed leventje te eindigen. Te DEVENTER deed zich bij de indeeling in het Klooster een zon derling geval voor. Een der lotelingen dier gemeente die wegeus gebreken redenen van vrijstelling had, verzuimde dit aan den militieraadjop te geven, tengevolge waarvan hij voor den dieust werd aangewezen. Dien morgen verscheen dan ook de loteliDg ter indeeling, doch slechts met één been, daar het ande re indertijd was geamputeerd. Natuurlijk verwekte zijne verschijning algemeene hi lariteit. Hij werd als ongeschikt voor den militairen dienst ontslagen. (Zutph. Crt.) De heer Y.O.Faber, kas sier en fabrikant te HARLINGEN, heeft aao de tien getrouwde werklieden, aan zijne steenfabriek „De Boterton' verbonden, elk eene uitgestrektheids gronds ter bebou wing afgestaan, voldoende voor de eigen behoefte van aardappelen en groente. De bedoeling is, wanneer de proef voldott, den maatregel uit te breiden. Het gebruik van den grond wordt natuurlijk alleen toege staan, zoolang de werklieden in dienst van den patroon blijven. Te Groningen is het ver- ■trekken van voedsel aan behoeftige school kinderen geëindigd. In het geheel zijn ge durende 7 weken 18,400 portiën erwten en rundersoep uitgereikt. De uitgaven be droegen f 1840, benevens f 200 voor wit tebrood en f125 subsidie aan Israëlieten. Iemand te ZWALUWE kreeg van een jager een haasje present, die in een kooi werd gezet om vet te mesten. De haas groeide uitstekend. De eigenaar gaat verhaizen en neemt zijn haas mede, doch wat gebeurt? Na reeds 4 dagen in Het bestuurder „veree- niging tot ontwikkeling van den Land bouw in Hollands Noorderkwartier" heeft de leden uitgenoodigd tot het bijwonen der voorjaarsvergadering welke zal ge houden worden op Woensdag, 29 Maart 1893, des voormiddags te elf uren pre cies, ten huize van Mej. de wed. C. J. Bos, te Oosthuizen. Onder de punten van beschrijving komen o. m. voor Mededeelingen omtrent de uitkomsten der proefvelden over 1892, door Dr. K H. M. v. d. Zande. Mededeelingen om trent de proefnemingen tegen het kalf- verwerpen der koeien, door den heer J. M. Billroth. Uitreiking van de toelagen aan de hoefsmeden uit Hollands Noorder kwartier, die op den cursus voor hoef beslag te Haarlem het diploma hebben verworven. Benoeming a. Yan een afgevaardigde voor het Landhuishoudkundig Congres; b. Yan een afgevaardigde voor de vergadering van het Nederl. Paarden stamboek c. Yan drie leden van het bestuur wegens de periodieke aftreding van de heeren G. Wonder en P. D. Schenk d. Yan een onder-voorzitter. Bepaling van de plaats waar de algemee ne vergadering in November 1893 zal wor den gehouden. Voordracht van het bestuur: Zaandam. Yoorloopige mededeelingen om trent het stremselonderzoek door Dr. K. H. M. van der Zande. Bespreking der wenschelijkheid van het oprichten eener Staats-Hypotheekbank, in te leiden door den heer J. Zijp Kzn. Voorstellen van het bestuur: a Omtrent het bevorderen der aan stelling van een zuivelconsulent, in te leiden door den heer J. L. T. Groneman. b. Om eene overeenkomst aan te gaan met de kaasfabriek te Hoogcarspel, in zake een onderzoek naar de uitvoerbaar heid van melkaankoop op volledig gehal te, in te leiden door den heer J. Koopman. c. Omtrent een onderzoek naar de mogelijkheid van het verhuren van sui kerbietenveld naar gehalte, in te leiden door den heer P. D. Schenk. d. Het bevorderen van het opleiden van hoefsmeden, in te leiden door den heer C. Wijdenes Ghzn. e Omtrent het beproeven van petro- leum-motoren, rechtstroo-en éénpaards- dorschmachines, windkafmolens enz., in te leiden door den heer K. Breebaart Jzn. f. Om de pi oefnemingen tegen het kalfverleggen voor te zetten, in te lei den door den heer G. Wonder. g. Om een adres tot ondersteuning van het kanaalplan Schagen-Stolpen te zenden aan de Tweede Kamer en aan de Staten van Noord-Holland, in te lei den door den heer P. Buis Jzn. De Rekening over 1892 sluit in Ont vangsten f 4711,30 en Uitgaven f 2086,62 met batig saldo f 2624,68. De begrooting 1893 wordt in ontv en uitgaaf voorgesteld op f 4348.18. De Duitscbe veeartsen ij- kundige Raad heeft ten opzichte van de inspuitingen met tuberculine en malleine Terklaard: 1. de toberculine is blijkens de tot heden verkregen onderbinding een bijna zeker en zeer te waardeeren diagnos- ticum der parelziekte; 2. de groote be- teekenis der parelziekte maakt het wen- schelijk, dat de onderzoekingen van over heidswege worden voortgezet; 3. de mal leine heeft zich do n kennen als een zeer belangrijk middel voor de diagnose van den kwaden droes en wordt daarop de aan dacht gevestigd der veeartsen en der auto riteiten. De lamme bedelaar en de doove heer. Een bedelaar sprak een heer aan en zueht- te; „Ik bea verlamd aan beide handen, mijn goede mijnheer, en ik kan niet wer ken want ik kan er niets mee uitvoereD Geet mij een kleinigheid, mijnheer." „Ik ben een beetje doof," antwoordde de heer, op zijn oooreu wijzende. „Schrijf maar op wat je hebben wil. Hier is eeu potlood en een stukje papier." „Doof," dacht de beielaar, „dan heeft hij niets gehoord van die lamheid,' en hij schreef: „Ik heb thnis een vroow en zes kinderen die van honger sterven. Reeds zes weken loop ik rood zonder werk en ik ben tol de uiterste vertwijfeling gekomen.' Dit papier reikte hij den heer over, die het las en zeide „Ik dacht dat je verlamd waart aan bei de handen en niet kon werken en nu kun je schrijven?" „Wel wat weerlicht/' stamelde de be delaar, die thans werkelijk bijna verlamd In het Panama-proces wegens omkoo- perij was gisteren de verdediger van Charles de Lesseps, de advocaat Barboux, aan het woord. Hij trachtte aan te too- nen dat er door de Lesseps geen omkoo- perij is gepleegd, maar wel afpersing door Baïhaut. Barboux stelde de houding van Teste, minister onder Louis Philippe, die zich zeiven trachtte te dooden en wei gerde te verschijnen tegenover die van Baihaut, die zijne slachtoffers is komen aanvallen. Barboux ontkende dat de Pana- ma-kanaal-Maatschappij een ieder en een iegelijk heeft willen omkoopen. Verder drong hij aan op mededeeling van de telegrammen van Herz en herinnerde er aan dat de Panama-maatschappij voor po litieke doeleinden geld heeft gestort. Ook viel Barboux Clemenceau en de radicale partij aan. In antwoord op de opmerkingen van den verdediger stelde de advocaat-gene raal ter beschikking van Barboux de door Arton uit het buitenland gezonden tele grammen. De voorzitter gelastte dat de ze stukken aan de verdediging zullen wor den medegedeeld. In de Fransche kamer vroeg de Boulangist Chiché waarom de minister van financiën berust had in het besluit van den senaat, om het ontwerp betrek kelijk de belasting op de dranken af te scheiden van de begrooting. De door de ministers Ribot en Tirard gevraagde eenvoudige motie van de orde werd met 282 tegen 245 stemmen aan genomen. De heer Tirard dreigde met zijn ontslag, indien de kamer deze motie niet aannam. PARIJS, 17 Maart. (R. O.) De heer Jules Ferry is hede n-a vond om 6 uur plotseling overle den. De heer Ferry leed aan een hartkwaal, werd van schrifc, „en je zei, dat je doof was.' «Dat was alleen, omdat ik je wilde ont maskeren, om bet bewijs te krijgen, datje een bedrieger bent.' «Nu, als het op bedriegen aankomt, dan ben jij me nog do ba3s,* riep de bedelaar woedend. „Zoo'n kerel houd zich doof om een armen man een stuk brood te kunneu onthouden!" En hij ging verder, werkelijk overtuigd, dat hij op hoogst onbehoorlijke wijze was behandeld. Welk een vader. Omstreeks dertig jaren geleden werd den schatrijken koopman Kendziora, te Schwer- sens, een zoon geboreD, wiens verstande lijke vermogens zoo zvak waren, dat hij tot een idi iot opgroeide. Verscheidene ja ren geleden verdween deze jonge man eens klaps en het gerucht werd verbreid, dat de vader hem naar een gesticht had gezonden. Een half jaar geleden echter begon men te mompelen, dat Kendziora zijn zoon in zijn woning gevangen hield. Langzamerhand kreeg dit gerucht meer waarschijnlijkheid en reeds was sprake van een onderzoek, toen een nieuwe burgmeester werd gekozen en de zaak in het vergeetboek geraakte. Enkele dagen geleden kwam thans een mededeeÜDg bij de politie, dat de jonge man op schandelijke wijze gevangen werd gehouden. De nieuwe burgemeester, een kordaat en doortastend man ging met twee politie—agenten naar de woning van K., die hem aanvankelijk niet binnen wilde laten, maar ten slotte wel moest toegeven. Huis zoeking werd gedaan en ten slotte vond men den armen simpelen jongen. Maar in welk een toestand! Hij lag onder de dakpannen, op een plek, waar regen en wind vrijen toegang hadden, op een hoop vuilnis, in lompen gebald en rillend van koude! De jonge M. was door de onmensche- lijke behandeling van zijn vader zoo men- schenschuw geworden, dat er geen woord uit hem was te krijgen. De burgemeester bracht den stumperd, niettegenstaande het protest van den onnatuurlijken vader, bij welwillende menschen ouder dak. De justitie die zich met de zaak bemoei de zorgde er voor, dat een voogd over den jongen man werd benoemd, die hem naar een gesticht stuurde- Tegen den vader is een vervolging ingesteld. Enkele woorden. Achter mijn kleinen tuin loopt een voet- Dikwijls, als ik mijn plaDten en bloe- Erostig3 les voor jonge menschen Het uiterlijk heeft zooveel, dat beslist bij de ceaze. Wat wordt vóór het huwelijk dik wijls weinig onderzocht, of men wel waar borg heeft voor de toekomstZoo volgt te leurstelling. Moge iedere jonge vrouw het zich tot heilige levensroeping stellen, om zóó voor man en kinderen te leven, dat haar echt genoot steeds den dag herdenkt, dat haar echtgenoot steeds den dag zegent, waarop hij haar voor het eerst ontmoette. En dat zal geschieden, wanneer zij als eene zorgen de gezellin hem terzijde staat. Dan runnen beiden aan het eind van het leven van ganscher harte zeggen „Gezegend de echt, die ons verbond! «Zijn banden zijn ons bloemen, en wij juichen, dal de hmden In onze jeugd door God zijn saamgelegd.' Nieuw Leven Een onaaangename dienst- bode was wel Katbarina Wittkowska, die in Berlijn bij de handelsagent R. diende. Den vorigen Zaterdag, 's middags om vijf uur, ging deze laatste in de keuken om Katbarina, die er aan het werk was naar een manchetknoop te vragen. De meid vatte denkelijk die vraag als krenkend voor haar op, want zij eischte op een toon van ge raaktheid, dat de heer R. de keuken zon verlaten en greep terstond eene bijl waar mee zij haren meester een slag toebracht op het voorhoofd. Vol bloed en half ver doofd door den slag, kon R. alleen nog een kreet om hulp uiten en zakte toen ineen. Op het hulpgeroep kwam mevrouw R. toesnellen, weldra gevolgd door eenige hu ren. In razende woede vloog het dienst meisje op de vrouw des huizes aan, kneep haar de keel dicht, zoodat zij bijna geworgd werd en slingerde haar toen op den grond, waarna zij, de ontzette getuigen van deze daad ter zijde stootend, op de vluch(ging, maar niet verder kwam dan tot in den gang. Want bij de voordeur vond zij verscheide ne personen, door het rumoer daarheen gelokt, die haar tegenhielden, en na een heftigen tegenstand eindelijk aan de poli tie konden overleveren. Zij werd eerst in het politiebureau en laler naar de gevangenis bracht. Oudertnsschen had men een dok ter laten komen en deze nam bij R. eene zware verwonding aau het voorhoofd, ver brijzeling van het neusbeen en eene hersen schudding waar. De toestand van de ge- wondde was bedenkelijk. Zijne vrouw kwam daarentegen spoedig weer bij. met drie dochters van 14 tot 23 jaren. Een talrijke menigte verdrong zich wel dra bij de plaats van den ramp. Opmerke lijk echter was het, dat in het brandende huis alles stil bleef, zoodat men begon te vreezen dat de inwoners wellicht gestikt zouden, zijn Men drong binnen. In de slaap kamer vond men stervende, bedekt met bloed, de weduwe Reitsbergen en hare 23 en 15 jarige dochters terwijl de 14 jarige doch ter achter in een kast verborgen werd ge vonden. Alle vier vrouwen waren op gru welijke wijze vermoord. De moordenaar of de moordenaars had den haar wreedaardig met een hamer of een haak de slapen verbrijzeld. Spoedig werden de nog ademende slachtoffers buiten het brandende huis gebracht. De brand zelf kon echter niet meer wotden tegengegaan het huis brandde tot op den grond af. Acht koeien konden nog worden geredt. De doodelijk gewonden vrouwen stierven weldra zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Vanhet jongste meisje dat waarschijn lijk getracht heeft te vlochten, was ook de borstkas ingedrukt; haar hoofd was gruwe lijk verminkt. Of root de drijfveer van den dader was is nog onbekend. Van den moordenaar is nog geen spoor ontdekt. De verwonden waren vlijtige brave men schen, zeer bescheiden en terughoudend. Dinsdag is in een herberg te Salmdorf een man gearresteerd die van den moord wordt verdacht. Volgens opgave van de bloedver wanten der vermoorden heeft de dader waarschijnlijk slechts den spaarpot, in houdende 50 mark, gevonden. men verzorg, hoor ik gedeelten van de ge sprekken der voorbijgangers. Meestal zijn die weinig belangwekkend voor mij, Toch vernam ik voor eenigen tijd woorden, die mij troffen. Twee jongelui keerden van hun dagwerk huiswaarts, en ik hoorde een van hen op heftigen toon zeggen: „Gij kunt goed praten, maar ik wenschte dat ik haar nooit gezien had Die woorden ontroerden mij, welke ge schiedenis van huiselijke ellende stond daar mede in verhand? Eindelijk kwam ik op het spoor van het joDge gezin. Een knap oppassend joug meDSch werd verlokt door een beeldschoon meisje, dat als dienstbode zich anvallig voordeed. Gehuwd, bleek ze te zijn eene snoepachtige, verkwistende, luie vrouw. Die gebreken voerden hen verder op den kwaden weg; zij werd eene trou- welooze echtgenoote, eene ontaarde moeder en de man, die bij zijn huwelijk de waar- welke zich openbaarde na den aanslag, I schuwing in den wind sloeg, slaakte nu die ia Januari 1888 op zijn leven werd] de bange kreet: „Had ik haar nooit gezien!' Een raadselachtige gebeur- teDis voor de betrokken personen zeer tragisch en waarvoor men nog geen goede oplos sing heeft gevonden, houdt de inwoners van Brixton bezig. Ongeveer een veertien dagen geleden, kwam een koopman, deze stad bewonende, na «en korte afwezigheid terug en vernam uit den mond zijner vronw dat zijn huis geplunderd was door bandieten. De mis daad was met zooveel beleid uitgevoerd, dat men geen enkele aanwijzing kon vinden; men bemerkte alleen dat er eeu groot aan tal kostbare voorwerpen verdwenen waren. Maar op een dag in de volgende week was ook zijn vrouw verdwenen. Een weinig later ontving de verlaten man een brief zonder datum met het postmerk Londen, waarin zijn vrouw hem medeelde, dat zij opgeslo- ren was in een donkere cel in een kloos ter; zij kon geen aanwijzingen geven noch over het klooster noch over de wijze, waarop zij er heen gebracht was, noch eindelek over de reden waarom men dat toch gedaan had. Zij drukt alleen haar sterk verlangen uit om haar vrijheid weer te krijgen en haar drie kinderen terug te zien. Tot nog toe doet de politie alle pogingen om licht in deze zaak te krijgen. Charlotte Vinesse, een achttienjarige naaister, wonende in het dorp Merouvel bij Laigle, is verleden Dinsdag door zekere Martiel Loche van den zelfden leeftijd vrijwilliger bij het 118e infanterie- regiinent in garnizoen te Mamers, vermoord. Sedert eenigen tijd was de soldaat met het jonge meisje verloofd; hij hield dolveel van haar en was buitengewoon jaloersch. Ver leden week ontving hij een anoniemen brief waardoor bij hem twijfel verrees omtrent de moraliteit van zijn bruid, hoewel die niets te wenschen overliet. Loche bedacht zich geen oogenblik; hij verliet de kazerne zonder permissie, legde een twintig mijl te voet af om aan een ander station in den trein te stappen en kwam spoedig in Laigle. Zondag en een gedeelte van den Maandag bracht hij in het gezel schap van Charlotte Vinesse door. Tegen zes uur loste hij een revolverschot op haar, dat haar juist boven het hart trof. Het lichaam van het ongelukkige meisje is geheel doorboord, Charlotte Vinesse is in een groote bloedplas neergevallen. De moor denaar wierp zich vervolgeus op zijn slachtoffer en vroeg haar om vergiffenis. Loche heeft verklaard dat hij met stel lig voornemen gekomen was om zijn bruid te dooden, omdat hij aan haar trouw twij felde. De moordenaar heeft het misdrijf gepleegd met een reiolver van zijn vader, een gepensi- onneerd gendi rme. Hij is dadelijk gevangen genomen. De toestand van het slachtoffer is hopeloos. Te Salmdorf bij München is een vreeselijke misdaad gepleegd. In den nacht van Zondag op Maandag hoorde men plotseling tegen 12 our ongeveer, den kreet „brand.* Een inwoner van het dorp had ontdekt dat in de op eenigen afstand van het plaatsje gelegen hoeve van de weduwe Anna Reitsbergcr, brand was uitgebroken. In dit huis woonde de ongeveer 56-jarige weduwe Aan het postkantoor te Frankfort kwam dezer dagen, omstreeks middernacht een brief met spoedbestelling aan, geadresseerd aan een zeer bekend amb tenaar. Het schrijven werd dadelijk ter bezorging aan een brievenbesteller gegeven. Deze man vond het huis van den gea dresseerde gesloten, en hij kon, hoe hard hij ook aanschelde en riep, de bewoners niet wakker krijgen. Hij ging daarom met den brief naar het postkantoor terug en kreeg toen de zeer bepaalde opdracht om het schrijven door alle middelen, die hem maar ten dienste zouden staan, aan het adres te gaan bezorgen. Onze besteller keerde terug, wist een lad der te leen te krijgen en klauterde met behulp daarvan naar de bovenste, door den geadresseerde bewoonde, verdieping, en trachtte den man door kloppen tegen de vensterruiten wakker te krijgen. Man en vrouw schrikten doodelijk onsteld, uit de zoete rust op. Met een revolver in de handi deed de man het raam open. „Wat moet. je?" bulderde hij den brievenbesteller toe,, die welbehaagelijk grijnzende op de boven ste sport van de ladder stond. De zaak was thans natuurlijk in een ommezientje afgeloopea. De met zooveel moeite bezorg de brief bevatte werkelijk zeer gewichtige mededeelingen. Een waar Vaderder stad. In de Dnitsche plaats Sommerfeld begaf de burgemeester zich Woensdag naar het raadhuis, toen hij, de brug over de Lubis passeerende, zag, dat een klein kind in het water viel. De Lubis is een klein, in. sommige jaargetijden deels uitgedroogd ri viertje, maar op het oogenblik zeer gezwol len en snelstroomend. Onze burgemeester sprong het kind onmiddellijk na en slaagde er in het te grijpen en behouden aan wal te brengen. Terwijl de kleine aan de ouders werd terugegeven, ging de wakkere burger vader thuis een droog pak kleeren aantrek ken en ging toen, alsof er niets gebeurd was, kalm aan zijn werk. Middel tegen rimpels. Het volgende recept ter verwijdering van rimpels in het gelaat is onleend aan de „Scientific American,' en zal velen lezer essen belang inboezemen. Men neme gelijke hoeveelheden boonen en gerstemeel en vermenge dit met een rauw ei. Als deze massa volkomen hard en droog is, male men ze tot poeder en roe re die; met gesmolten talk en honing tot een zalfje- Een dikke laag zalf 'snachts zal lang zamerhand alle rimpels verwijderen en dm huid wordt zoo zacht, als die van een kiudl Een heeft Woensdag vreeselijke m o df in een der bosschen van Oostpruisen plaats gehad. Een koopman nit Insterburg was op de weg naar huis, toen hij, hongerig geworden, bij drie hout hakkers aanklopte om te eteu. Aardappe len en haring werden hem voorgezet en hij betaalde royaal, doch niet genoeg naar den zin van de houthakkers, die den ongeluk kige vermoordden, en zijn lijk verborgen onder takkebosschen, door den jachtopziener drie schurken zijn in recht. waaronder 't later werd gevonden. De handen van het ge- iu een gerechts- te Annécs znet zijne vrouw. eetV verzoek tot echt- ge woest, maar zij zou- Misdaad gebouw. In het paleis van justitie, kwam Dinsdag zekere Henri Tusscheü beiden was scheiding hangende den zich thans in tegenwoordigheid van den voorzitter van het gerechtshot verzoe- r: ^nsklapg en vdor iemand er op be dacht had kunnen zijn, haalde Henri een revolver te voorschijn en loste een schot op zijne vrouw, die aan den hals gewond werd. De ongelukkige zocht een toevlucht bij den president, toen een tweede schot knalde en haar in de zijde verwondde. Radeloos van schrik snelde de vrouw het vertrek rondeerst nadat nog twee schoten waren gevallen, slaagde zij er in de deur te bereiken en een schuilplaats te f au uv- m«j5v ■m' "-mm m nu wv». iwiMVRVI

Schager Courant | 1893 | | pagina 2