B IJ VOEGSEL SCHAGER COURANT Donderdag, 25 Maart 1895, \o. 2 i o. b. dat de heer Brands zijne benoe ming tot Armvoogd had aangenomen. d. dat de Rijks-ontvanger voortaan zijne zittingen te Wieringerwaard zal houden op den tweeden dinsdag van el ke maand, van des namiddags 1 3'/2 uur behoorende bjj de Tan Yerslag der Tergadering Tan den Raad der gemeente Wieringer- waard, gehouden op Dins dag 21 Maart 1893, des morgen 10 ure. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering en lezing en goedkeuring der notulen, werd door Yoorz. medegedeeld a. dat de huur van het perceel Blan ken met 1 Januari '93 door B. en W. als geëindigd was beschouwd. De gezond heidstoestand gaf geen aanleiding, die huur langer aan te houden. C. dat van H. H. Ged. Staten goed gekeurd was terug ontvangende be grooting, dienst 1893, Werd nu gelezen het jaarverslag om trent den toestand van het onderwijs in 1892. Hieruit bleek, dat de Openb. Lagere school was bezocht door 71 jongens 85 meisjes, waaronder 6 kinderen uit Anna Paulowna en I uit Barsingerhorn. Aan het Uitgebreid Onderwijs werd deelgenomen door 14 jongens en 4 meisjes, waaronder 3 uit Anna Paulowna en 1 uit Barsin gerhorn. Het Herhalingsonderwjs was bezocht door 18 jongens en 6 meisjes. Van dit onderwijs werd door 3 leerlingen uit den min-gegoeden stand kosteloos genoten. Het schoolgeld voor de Op. L School was geheven als volgt1 kind 50 ets. per maand, het tweede kind uit hetzelfde gezin 40 ets. per maand, meer dere kinderen 36 ets. per maand. Het totaal der schoolgelden bedroeg f368.64. De kosten van het onderwijs voor '92 zijn nog niet op te geven, doch waren geraamd op f3665.voor het Op. La ger en f 500.voor het Bijzonder on derwijs. In '91 hadden de uitgaven be dragen f 4294.42. Aan de onderwijzeres was f 50.ver hooging van tractement verleend, uithoof de meerdere werkzaamheden, ontstaan door de nieuwe regeling in het onderwij- zendpersoneel. Hierop ging de raad in comité, ter be handeling van den Hoofdelijken Om slag, welke bij heropenig werd bepaald en vastgesteld op f 3261.De honden belasting werd vastgesteld op f222.50. Bij de nu volgende rondvraag werd door den Voorz. op eene vraag van den heer Jb. Lijp, medegedeeld, dat bij het op nemen van het onderhoud aan de ge meente-gebouwen, ook was opgenomen en besloten tot: het maken van een in den gang uitkomende deur in de achterkamer der docterswoning. De heer D. Jz. Kooi meent, dat verleden jaar door den raad besloten was, dat de schooltijd vóór de maand Mei, dus in de wintermaanden, niet zou aanvangen vóór des morgens 9 uur. En nu was met 1 Fe bruari toch de schooltijd om half negen begonnen. Spr. meent dat het nu toch geen jaargetijde is, om van de kinderen, welke buiten de kom wonen, te vergen, dat zij reeds om half negen ter school komen. De heer V. Jz. Bakker is het volkomen met den heer Kooi eens en verklaart, dat dergelijk besluit ook is genomen en men er zich dus niet aan schijnt te hebben gehouden. Door den heer L. T. Groneman wordt medegedeeld dat uit wel niet officieele, doch toch zeer vertrouwbare bron hem de verzekering is gegeven, dat als door het gemeente-bestuur ter bevoeg- der plaatse pogingen aangewend worden ter verkrijging van eene tweede post bestelling voor de buitenwijken, men op welslagen mag rekenen. In de gemeente Winkel is eenzelfde maatregel met succes bekroond. Spr. geeft daarom in overwe ging dat het Dagelijksch Bestuur per soonlijk zich vervoege tot den inspecteur der posterijen. Wellicht is dan ook tevens te verkrij gen, dat op de snijpunten der kruiswegen Walingsweg, Barsingerweg en Dijk, brie venbussen worden geplaatst. Deze beide maatregelen zouden zeer zijn tot groot gerief der inwoners, buiten de kom der gemeente wonende. 't Is wel waar, dat er in de kom per dag 3 bestellingen zijn, doch zulks is van weinig nut, daar de kom zoo be perkt is. Nu wordt er voor de buitenwijken maar eenmaal besteld, en al wat er s' middags nog uit ander gemeenten op het postkantoor arriveert, moet blijven liggen tot den volgenden morgen. Op den vraag van den heer Zijp, op welk uur men die bestelling gewenscht zou achten, antwoordt de heer Groneman dienaangaande niet een bepaald uur te willen stellen. Z. i. kan dat door het Dag. Bestuur met den Inspecteur gere geld worden. Wellicht is de middagbestel ling het meest gewenscht. Komt die twee de bestelling en worden op de bedoelde kruispunten bussen geplaatst, welke door de bestellers dan kunnen worden geledigd, zulks zou voor de talrijke ingezete nen der gemeente welke buiten de kom wonen, en onder wie er zijn met vrij belangrijke correspondentie, een zeer groo- te verbetering geacht worden. De heer V. Jz. Bakker herinnert er aan, hoe onlangs aan den Walingsweg, hekken vernield en in sloot geworpen waren. Deze schending der publieke vei ligheid zou spr. gaarne gerechtelijk ge- vonnisd zien. Yoorz. deelt mede, dat te dier zake reeds procesverbaal is opgezonden aan den officier van Justitie; dat men den vermoedelijken dader ook kent en hem in het procesverbaal duidelijk heeft ge- tignaleerd dat evenwel bij gebrek aan getuigen, deze zaak misschien niet door den rechter verder behandeld zal kunnen worden. Ten slotte doet Yoorz, op verzoek van den heer Bakker toezegging, de publicatie aan te zullen plakken, vermeldende het tijdstip gedurende welke de honden niet in de gemeente los mogen loopen. Niets meer ter behandeling voorko mende, sluit de Yoorz. de vergadering. Snelpersdruk van J. WINKEL, Schatjen.

Schager Courant | 1893 | | pagina 5