B IJ V O E G S E L SCHAGÊR COURANT Donderdag, 20 April 1803, ÜTo. 2 7 S 8. behoorende bij de van Verslag der vergadering van den Raad der gemeente S C H A G E N, gehouden op Dinsdag, 18 April 1893, des morgens ten 10 ure. Afwezig waren de heerenW. Kooi en J. v. d. Maaten. Na opening der vergadering en lezing en goedkeuring der notulen van de vorige, werd mededeeling gedaan van a. Missive van Ged. Staten, waarbij goedkeuring Kohieren Hoofdelijken Om slag en Belasting op de Honden. b. Brief van de Maatschappij voor Gemeente-Crediet, meldende dat het aandeel-dividend voor de gemeente over 1892 bedraagt f 188.50. C. Kas-verificatie d.d. 22 Maart 1.1. De ontvangsten bedroegen f 32630,79, de uitgaven f 31217.92, het batig saldo f 1412.87. d. Schrijven van Dr. Melchiorhou dende kennisgeving aanvaarding zijner benoeming. e. Brief van de tijdelijke Commissie voor werkverschaffing, o. m. mededeelende dat het aandeel voor de gemeente in de kosten der aan het gemeenteriool ver richte schoonmaak f 192.69y2 bedraagt. t. Missive van Ged. Staten, welke mededeeling bevat, dat de Staten zich niet kunnen vereenigen met het in de vorige vergadering genomen besluit, de jaarwedde van den heer Roep, naar aan leiding zijner 12 ^-jarige ambtsvervul ling met f 50.te verhoogen. De verhooging der jaarwedde toch mag niet geschieden uit aanmerking voor de persoon eener ambtelijke betrekking en als zoodanig is de bovenbedoelde tractementsverhooging te beschouwen maar wel met het oog op den aard der betrekking zelve. Ten opzichte van den heer Roep kan derhalve alleen sprake zijn van eene jaarlijksche gratificatie. Yoorz. herinnerende aan het groot verschil in meening, hetwelk in de vorige vergadering ten opzichte dezer verhooging van jaarwedde bij de leden had bestaan, spreekt den wensch uit, dat daar, waar trots dat meeningsverschil de raadsleden bij stemming toch zich vereenigden met het voorstel van B. en W., ook nu de leden zullen goedkeuren, dat bedoeld bedrag (f 50.in den vorm eener jaar lijksche gratificatie aan den heer Roep worde toegelegd. Aangezien de heer Roep ten opzichte van de voor hem in de vorige vergade ring zoo gunstig gevallen beslissing noch officieel, noch officieus van zijne ingeno menheid heeft doen blijken, verwacht de Yoorz. ook dat de heer Roep met de zelfde stilzwijgendheid zijne ingenomen heid zal doen kennen met het tegenwoor dig raadsbesluit. g. Missive van den districts-veearts, den Heer Hengeveldinzake de bestrij ding van Mond- en Klauwzeer, aan het slot van welke missive werd te kennen gegeven, dat, indien door de gemeente alle afdoende maatregelen worden geno men, zulks ZEd. zou weerhouden aan ZExc. den Minister een voorstel te doen tot verbod van de markt. Ten einde dien slag voor onze gemeen te af te weren, hadden B- en W. in overleg met den plaatselijken veearts, den heer 6. AI u ijs, alle mogelijke pogin gen gedaan, om aan het verlangen van den heer Hengeveld uitvoering te geven. Behalve de door de publicatien reeds bekende maatregelen, is door B. en W. besloten, dat des Donderdags, om 2 uur in den morgen, door de gemeenteveld wachters en den nachtwacht de observa tieposten zullen worden betrokken, ten einde het ter markt aangevoerd worden de vee op de aangewezen punten aan te houden, tot om 4 uur het vee door de heeren veeartsen liaoen (Noord), Schrie- ken (Loet) en G. Muijs (Stationsweg en Station) zullen worden gekeurd en ge stempeld. Merkijzers, menie, carbol en zakken zijn aangeschaft. Door de ingezetenen, de heerenvan [lam, K. Aleurs en P. Dekker is op de aangeduide plaatsen kosteloos terrein afgestaan voor tijdelijke aanhoudings plaats van het vee. g. Adres van den opzichter van het Rietbosch, K. Ilopman, verzoekende, het bij zijne woning liggende stuk gemeen tegrond in erfpacht te mogen verkrijgen voor een door de gemeente te bepa len bedrag. Adressant, huurder van de door hem bewoonde en aan de gemeen te behoorende woning, had op dien grond reeds een boet gebouwd, zonder daartoe toestemming te vragen, omdat hij niet had geweten, dat zulks verplichting was. B. en \V. adviseeren, bedoelden grond in erfpacht af te staan tegen f 1.per jaar. De heer C. J. Plomp wenscht rekening te houden met de ten opzichte van die boet verschuldigde grondbelasting, en ook met het mogelijke geval, dat, zoo de erf pacht voor een zeker tijdsbestek aan adressant verleend wordt, bij toch altijd mogelijk binnentijdsch ontslag voor de ge meente dan de moeielijkheid wordt ver oorzaakt, den eventueelen opvolger be doeld terrein niet ten gebruike te kunnen afstaan. Spr. zou daarom beter oordeelen, aan Hopman, als huurder der woning met aangrenzend stukje grond, het recht te geven de boet daarop te houden, mits de grondlasten der boet voor zijne rekening nemende. Wordt besloten bedoeld adres te revoyeeren aan B. en W. ter fine van advies. Door Yoorz. wordt nu ter sprake ge bracht het eertijds ingediende adres G. Wester c. inzake beharding van een deel (50 Mvan den Tolkerdijk. Door Yoorz. was te dier zake gecon fereerd met de besturen der betrokken collegesPolder en Hervormde Kerk. Het polderbestuur scheen volgens mede deeling van den heer Jb. Stammes, bereid, puin te willen verstrekken voor 30 a 40 strekkende Meter. Yolgens den voor zitter des polders, den "neer C. Smit, was er slechts sprake van de levering van één wagen puin, zoo ongeveer dienende voor 10 a 11 Meter. Bij monde van den heer Hopman, voorz. van het kerkbestuur, gaf dit col lege te kennen, nog tot geen besluit ge komen te zijn, als willende eerst af wachten, wat er besloten zou worden door Polder en gemeente. De heer C. Asjespleit voor de inwil liging van het adres, daar z. i. de bewo ners van den Tolkerdijk zeer veel last en onaangenaamheid ondervinden van den ongelukkigen toestand van dat deel van den dijk, hetwelk in het najaar gelijkt op een modderpoel, zoodat die bewoners dan niet eens op hun land kunnen komen. Niet vergeten dient, dat die bewoners toch ook bijdragen in de kosten van verlichting bijv., waarvan wel een deel der ingezetenen, doch zij zeker niets ge nieten. Op voorstel van den heer Plomp wor den B. en W. gemachtigd aan Polder en Kerkbestuur voor te stellen, elk 1js der kosten van aanleg en onderhoud van de beharding dier 50 Meter dijk voor zijne rekening te nemen. Ter zake van het in de vorige ver gadering behandelde adres der M. v. Landbouw „Afdeeling Schagen," houdende verzoek bij eventueele vacature in het onderwijzend personeel, bij respectieve lijke oproeping het bezit eener landbouw- acte voor sollicitanten verplichtend te stellen, wordt medegedeeld, dat, om ad vies gevraagd zijnde, het Hoofd der School, de heer W. Kloekeen de Plaatselijke School-Commissie, van oordeel waren, dat zulk eene bepaling niet kan geacht worden te zijn in het belang van de Lagere School dezer gemeente, als zijnde oorzaak dat onderwijzers, die, niet in het bezit dier acte, doch overigens zeer dege lijke onderwijzers zijn, niet zouden solliciteeren, terwijl minder goede onder wijzers, doch wel in het bezit eener landbouwacte, wel in aanmerking zouden moeten komen. Wel vond de PI. Schoolcommissie, dat ingeval van vacature, bij benoeming wel gelet kon worden op het bezit der land bouwacte, wanneer men te doen had met een voordracht, bij welke personen men als onderwijzers dezelfde bekwaamheid mocht kunnen veronderstellen. Wordt besloten op bedoeld adres af wijzend te beschikken, met vermelding der redenen waarom. Yoorts werd besloten de jaarlijksche kermis te doen plaats hebben van Zondag 18 tot en met 25 Juni. Machtiging werd verleend tot af- en overschrijvingen en kwijting uit de post onvoorziene uitgaven op de begrooting dienst 1892, tot een gezamenlijk bedrag van f 1600.ruim. Ten behoeve der regeling daarvan werd vastgesteld een suppletoire begrooting ad. f 186 26'/2. Het bedrag hetwelk uit de post on voorziene uitgaven moet worden gekwe ten, beliep f 148.18 en wel voor legi- stratierechten f 16.50, Roggeveen te s' Hage voor teekenen kaart kanaalplan f 12.vergoeding reiskosten Hoofd der School, bezoek sollicitanten f 4.68, gra tificatie K. de Beurs f 50.gratif. Hoofd der School voor meerder onderwijs f 15. en bijdrage schoonhouden botermarkt Cérès f 50.

Schager Courant | 1893 | | pagina 5