Ingevolge de bepaling voor de kiesbe voegdheid werden een 7-tal namen van de kiezerslijst afgevoerd. DoorVoorz. werd nu medegedeeld, dat de kap der onderwijzerswoning in zulk een hoogst ongunstigen toestand verkeer de, dat herstelling dringend noodig was. Uit door den wethouder, den heer Hopmanpersoonlijk ingesteld onderzoek bleek, dat de herstelling van dat bedor ven werk nog al wat zal kosten. De ge- heele borstwering tot op de hoogte van het loodbeslag zal wel moeten worden afgebroken en opnieuw opgemetseld. De thans gebruikte zandsteen is gebleken zeer poreus te zijn, zoodat behangsel en tapijten binnenshuis door lekkage ver gaan en verrotten. Na breed debat, wordt op voorstel be noemd een commissie, welke in deze zaak advies zal uitbrengen en tevens zal aangeven, welke andere gemeentewerken dit jaar kunnen worden nagelaten, ten einde de begrooting niet te overschrij den. De heeren W. RoggeveenC. J. Plomp en C. Asjes werden tot leden der com missie benoemd, welke zoo mogelijk reeds a.s. Maandag haar rapport zal uitbren gen. Yan den opzichter der begraafplaats Roos, was mededeeling ontvangen, dat bij de vermeerderde werkzaamheden, ontstaaB door het wegnemen der graszoden der begraafplaats, waardoor nu den grond door den doodgraver zal moeten worden zwartgehouden,volgens zijne instructie niet behoeft te verrichten en daarvoor zijne jaarwedde nu met f 50 verhoogd wenscht. B. en W. erkennende het recht van den functionaris en ook de werkelijke ver- meerdeing derwerkzaamheden,stellen voor, den doodgraver f30.opslag te geven. De heer C. J. Plomper op wijzende, dat de doodgraver een met betrekking tot de door hem te verrichten werkzaam heden groot, zoo niet te groot tractement geniet dat verleden jaar ten zijnen behoeve nog is gebouwd een nieuwe woning en hem zelfs ook nog een schuurtje is gegeven, meent, dat het meer dan lijd is, paal en perk te stellen aan de .iischen van dien man. Het is best moge lijk, dat volgens den inhoud zijner in structie de man niet verplicht is, den grond zwart te houden,doch nu het grasveld is weggenomen, is hij ontslagen van het maaien en het in orde houden van het grasveld. Spr. gelooft dat als Roos naar aanleiding van dit verschil mocht be danken of bedankt worden, anderen gaarne voor deze betrekking in aanmer king zullen komen. De heer Jé. Hopmanverdedigt het standpunt van B. en W. en meent dat men met het oog op de instructie, den doodgraver eenige gratificatie moet geven voor die meerdere werkzaamheden. Het voorstel B. en W. wordt evenwel met 4 tegen 5 stemmen-verworpen. Yoor stemden, de heeren Govers, Stammes, Hopman en Hazeu; tegen de heeren Roggeveen, Smit, Asjes, Buis en Plomp. Met dezelfde stemmen verhouding werd daarop aangenomen het voorstel van den heer Plomp, om aan Roos te kennen te geven, dat hij de bedoelde werkzaamhe den heeft te verrichten, of dat anders de gemeente zich zal voorzien van een anderen doodgraver en opzichter der be- 1 graafplaats. Goedgekeurd werd, naar aanleiding der vacature van heer Bleekle klerk ter secretarie, het voorstel van B. enW., om de jaarwedde van den len klerk te stellen op f 250,en dat van den tweede op f75.—. Goedgekeurd werd verder, aan de kler ken ter secretarie, voor de meerdere werkzaamheden, verricht in de tien- jaarlijksche bijwerking van den Burger lijken Stand, eene gratificatie van f 15. toe te kennen. Het nu aangeboden gemeente-verslag over het jaar 1892 werd ter Secretarie ter visie gedeponeerd. Bij de rondvraag deelt de heer C. J. Plomp mede, dat hij in een volgende vergadering nu gaat dat niet, omdat 2 voorstemmers der vorige zitting nu afwezig waren naar aanleiding van de huurkwestie van het raadhuis, in de volgende vergadering zal voorstellen, voor het jaar 1894 den door den polder ge- ëischten huur ad. f 200.goed te keu ren, opdat B. en "W. tijd zullen hebben met het zoeken naar een voor raadhuis geschikt te huur of te koop zijnd ge bouw en kunnen behartigen de voor de gemeente belangrijke finantieele zijde dezer kwestie. Hierop ging de raad in Comité. Heropend zijnde, werd f 41.toege staan ter bekostiging van noodwendige reparatiën aan de doctorswoning. Hierna werd de vergadering gesloten. 8nelperadruk van J. WINKEL, Schags

Schager Courant | 1893 | | pagina 8