I PLAATSELIJK NIEUWS. onze gemeente een put geboord of een regenwaterbak gemaakt worde. Burgerlijke Stand, Gemeente %ijpc. Gemeente Heer lluwowaanl. Gem Harding eiiiorn. Gemeente Callantsoog. 342ste STAATSLOTERIJ. G e 11'K k e tl P r ij z e n. M arktberichten. deze 20.6 pCt. mineraalzouten bevatten, terwijl die van een normaal kind voor 64 pCt. uit dergelijke sto.' bestaan. Vreemde stoffen kwamen in de beenderen van liet zieke kind niet voor, daarom kan er geen twijfel bestaan, ot de ziekte is alleen te voorschijn geroepen, wegens onvoldoenden toevoer van phosphorzure kalk en andere zouten. Van alle stoffen, die tot voeding der natiën dienen, is geene zoo verbreid en wordt in zulke groote qnautiteiten gebruikt als meel en toch zijn in weinige voedings stoffen zoo weinig mieeraalzouten aanwe zig als jnist daarin. Het fijnste Hongaarsche meel bevat on geveer 1 pCt. albumine (eiwitstof) meer dan een in Glasgow veel gebruikt meng sel van Schotsen, Amerikaansch en B»l- tisch meel. Daarentegen wordt in het laatste mengsel 0,2 pCt. meer minerale stoffen en asch gevonden. In Hongaarsch of Oostenrijksch meel zijn beel wat minder roineraalzooten aan- j wezig dan in rijst, die slechts 5 pCt. daar van bevat en zich dan ook onder de ve getarische voedingsmiddelen onderscheidt door haar gering gehalte aan mineraal- stoffen. Dr. Wallace dringt er op aan, htt verder gebruik van het fijne, en dure meel te beletten of tegen te gaan, daar anders de volken wat hun gezondsheidstoestand be treft, nog meer zullen achteruit gaan, dan nu reeds het geval is. Hij betreurt, dat de arbeidersbevolking in Schotland, na melijk in de groote steden van dit land, steeds minder havermeel consumeert en dat de nationale havermeelpap nit het huishonden verdwijnt. Deze pap gaf het Schotsche volk zijn eigenaardige kracht, terwijl het witte meel de gezondheid der bevolking meer en meer ondermijnt. De aanwezige doctoren waren het geheel met den spreker eens. De moderne meelfabrieken trachten er zooveel mogelijk naar, uit het koren meel te voorschijn te brengen, geheel vrij van zemelen en geheel vrij van meel. Dit is kenschetsend voor den oppervlak- kigen geest, die onzen tijd beheerscht, en waarbij uiterlijke schoonheid meer geldt dan innerlijke waarde. De molenaar uioet trachten, uit het ke ren een meel te voorschijn te brengen, hetwelk hetzelfde voedingsgehalte als het koren zelf bezit, voldoende kleefstof bevat, smakelijk eu goed verteerbaar is en ten laatste met deze eigenschappen 'aet oog bevredigt. Daar een menscb, die het mooist ge kleed is, niet altijd de beste is, zoo is ook het witte meel niet altijd het beste, d. w. z. het voedzaamste en gezondste. Den ver schillenden volken is aan te raden, in hun eigen belang, het werk van den molenaar in den hier aangeduideu geest te verlich ten en hun smaak te regelen uaar de hooge plaats, die het brood in de voeding inneemt. Alcohol en de koude. Ka- rel XI1 verloor in Rusland 3 a 4000 man door bevriezen, wijl de soldaten ver keerdelijk zich hadden ingebeeld, dat zjj hun verstijfden ledematen door het genot van veel brandewijn warmte en kracht verleenen zouden en daardoor des te ze kerder een spoedigen dood veroorzaak ten. Wie zal de Fransche soldaten van Napoleon's leger tellen, die na den on- gelukkigenveldtocht in Rusland door brande wijn den dood vonden! In het Russische leger is dan ook op marschen in koude sterk het gebruik van geestrijke dran ken verboden. Krachtige vette spijzen, goede koffie met veel suiker zijn de bette middelen om te verwarmen. Alle deskundigen, zegt Dr. Parker, verwenschen het gebruik van spiritualia, zelfs van wijn en bier tegen de koude. De alchohol is in de kou de te verafschuwen, als het te doen is om zwaren arbeid of groote marschen. De Wereldstrijd. In een dorp bij Bordeaux heeft de 70jarige Bernard de 69jarige wed. Bord vermoord omdat zij niet met hem wilde trouwen. Levende juweelen. De ge- heele natuur moet den mensch tol beta len, opdat hij den lust, om zijn lichaam op te schikken, zou kunnen bevredigen. Al naar de trap van beschaving of de gril der heerschende mode zijn de eischen verschillend. De wilde stelt zich tevreden met de beenderen, tanden en koppen der dieren, welke hij doodt, met vischgraten schelpen, slakkenhuizen en veeren, om zich het hoofd, de ooren, den neus, den hals de armen of de enkels mede te versieren bij de vrouwen der beschaafde wereld staan bizonder de prachtig gekleurde vogels in de hoogste gunst. Geheele paradijsvogels, colibri's, zoomede de veeren van marabouts, stru'svogels, pau wen eu meer andere vogels dienen naar tot hoofdversiersel. Maar minder bekend is het waarschijnlijk, dat de Mexikaansche schoonen zelfs levende dieren bij het ele gantst toilet op bals en soirées tot opschik bezigen, 't Zijn de kleine sierlijke kevers die in de duisternis een sterk rood gloei end licht verspreideo. Zij bthooreu tot de meikevers en worden door de Spaojaarden icucujo* geheeten. Om deze kevers te vaDgen, zwaaien de Indianen s'avonds ten gloeiende kool, op een stok gehtcht, heen en weer in de lucht. De cucujo houdt deze lichtpuntjes voor indringers en valt ze toornig aan; maar dan is het met hare vrijheid gedaaD. Met zijne gezellen wordt de gevangene naar de markt gebracht en daar door voorname dames niet twee realeu het dozijn betaald. Te huis worden de ke vers in eigenaardige kleine korven bewaard en door de dames zelf of door de ksme- niers met schijfjes suikerriet gevoederd zoo mede tweemaal daags gebaad. Des avonds moeten zij het loon voor deze teedere ver pleging betalen. Zij worden dan in kleine zakjes van de fijnste tule gestoken en d-zs in den vorm van rozen aan de robes der dames bevestigd. Deze kevertjes vervangen de kostbaarste edelsteeuen, wai.t het rood gloeiend licht overtreft aan schoonheid z lts de prachtigste briljanten. Het dage- lijksch badf-n der kever» is noodzakelijk anders glinsteren de beestjes des avonds niet. Het licht, dat uit hen straalt, is sterk genoeg, om er in den nacht bij te kunnen lezen. Een tragisch einde van een liefhebber van tragedieën. Een zeven tienjarige banketbakkersknecht, Henri Che val lier, te Parij", was een aartsliefheb ber van drama's en treurspelen, waaruit hij met veel zwier gedeelten plag voor te- draden, tot ontzetting van zijne kameraden en zijn baas, zwaaiende met messen en wat hem maar voorde hand kwam. Woensdag ochtend heeft hij in het vuur zijner voor dracht zichzelven met een scherpgeslepen driesnedigen priem zulk eensteek toegebracht, dat hij dood neerviel. Op den avond van 20 April kwam aan een der politiebureanx der stad Napels een tachtigjarige grijsaard en deel de den dienstdoenden inspecteur mede d t hij hem gewichtige zaker. had te vertellen. De inspecteur, die zag dat de man doods bleek was en zijn oogen met bloed waren dooiloopen, gaf hem dadelijk een stoel. Met trillende stem zeide de oude toen, dat bij graaf Michel Gallo was, en dat hij kwam, om tegen zijn eigen zoon Filips de bescherming der overheid in te roepen. Snikkend vertelde de oude man de mis handelingen, waaraan hij was blootgesteld en hij smeekte den inspecteur, hem be hulpzaam te zijn opdat hij zijn laatste le vensdagen in kalmte en rust zou kunnen slijteD. Zijn zoon had gedreigd, hem te zullen verworgen, als bij het waagde nog eens een voet over den drempel van zijn eigen huis te zetten. Terwijl de ambtenaar het gehoorde op schreef, liet de grijsaard het hoofd lang zaam op de tafel zakken en sloot de oogen alsof hij eensklaps door slaap werd overval len. De inspecteur schudde hem zachtjes heen en weder, maar fe vergeefs. Graaf Gal lo was aan een beroerte gestorven, een uur later werd de ontaarde zoon baron Filips Gallo, een wijd en zijd bekende fat van eenentwintig jaar, gearresteerd en naar de gevangenis overgebracht. In Oostenrijk en Honge- rije heelt het sterk gesneeuwd; in Opper- Galicië heerscht streng winterweer. Slachtoffers der ij delheid Twee jonge meisjes uit Rogowo, bij Posen, kwamen deze week op den zonder- linseu inval, ieder eeu halt kilogram krijt op te eten, teneinde haar teint te ver beteren. Een half uur later waren beiden dood. Het waren zusters, dochters van een schoen makersbaas. In een dezer dagen te Lon den verschenen werk The life and Work of John Ruskin worden de volgende anec- dote over dezen ongetemde kunstcriticus verhaald. Bij zijn critieken ging Ruskin steeds zonder aanzien des persoons te werk en het minst spaarde hij zijne vrienden. Zoo nam hij eens de tentoongestelde stukken van een met hem bevriend sehilder ge ducht onderhanden en betuigden dezen daarna in een brief zijn leedwezen, dat hij □iet gunstiger-over zijn schilderijen had kunnen oordeelen, maar hoopte dat dit geen verschil in vriendschap zou maken. J „Den eersten keer dat ik u ontmoet schreel de schilder terug „zal ik u bont en blauw slaan, maar ik hoop dat het geen verschil in onze vriendschap zal maken." Dezer dagen deed de Fran sche geneesheer dr. Ricard eeu merkwaar dige operatie. Bij eene vrouw moest, om een kwaadaardig gezwel te verwijderen, een gedeelte uit de hersenpan worden gt- nomen. Dit geschiedde en daar nu de her senen bloot lagen, plaatste dr. Ricard in de opening een stuk van den schedel van een houd. Dit is de eerste maal dat die overplanting van een been met goed ge volg bekroond werd. Eenjaloersche vrouw van 42 jaren heeft Zondag onder een familie maaltijd haar man met een tafelmes dood gestoken, omdat hij te vriendelijk was je gens haar zuster. De moordenares werd onmiddellijk in verzekerde bewaring ge bracht. Zij deed geen poging om haar mis daad te ontkennen. E enmuziektabrikant. Voor weinig geld kan men thans niet enkel een doctorsbul van de een ol andere denk beeldige Amertkaansche univeisiteit krijgen, ot eeu ridderlintje bemachtigen, doch ook componist worden. Herr August Oetel te Hannover biedt nl. aan muziekdirecteuren, die genoodzaakt zijn composities van hun hand te doen uit voeren en componeeren te tijdroovend ach ten Instrumentalwerke jeden Genres in vornehmrn Stil te leveren.» Duur is hij nietgroote ouvertures tn dergelijke wer- keu kosten 150 naik, een pikant salou- stuk geeft men voor 75 mark, marschen en gavottes 30 mark, baldanseu voor klein orkest slechts 15 mark enz. Eeu klavier uittreksel kost de helft van hel bedrag, in de prijscourant genoemd. Heelt men nu zulk een stuk maakwerk besteld, dan kan men het een tiental da gen ter inzage behouden en behoeft het bestelde eerst daarna te betalen, om dan het recht te hebben het stuk niet alleen met een mooien naam te doopen, maar ook zijn eigen naam als componist aan het hoofd er van te zetten. Volste Discretion ist selbst.erstandlich, schrijft de heer Oertel in de circulaire, waarin hij zijn diensten aanbiedt. Als men daarop ook niet rekenen kon! Om van te walgen. Zekere mevrouw Clerk, te Chicago, heeft een Ja- pansch hondje dat „Ootak* heet. Om haar lieveling plezier te doen, noodigde zij on langs een aantal Japansche honden uit om haar woning een gastmaal te komen bij wonen. De uitnoodigingen waren in de En- gelsche en Japansche talen gesteld. Twin tig keffers, begeleid door in Japansch cos- tuum gekleede oppasseressen, daagden op en werden in een zaal gebracht die geheel op Japansche manier was ingericht. De gas ten werden vier bij vier aan tafeltjes ge plaatst. Was een van de mormels wat weer spannig, dsn werd hij door zoete woorden en kusjes tot bedaren gebracht. Het maal bestond uit gebraden kippen, japansche taart, vleesch en vruchten-spijs. 5/a aflloop van het feest werden de gisten in doeken en dekens gewikkeld en in vigelantes naar huis gebracht. En zoo iets zegt het blad, waaraan dit weerzinwekkend bericht is ontleend gebeurt in de groott stad aan de ri vier de Hudsou, waar, eveuals in Londen elk jaar een aantal menschen van honger sterven en waar duizenden arme naaisters iederen dag 12 tot 14 uur werken en zich de tering op den hals halen om een scha mel dagloon van drie kwartjes te verdie nen. In de staten Ohio, In dia na Illinois en Arkansas zijn teugevolge der hevige regens de rivieren huiten hare oe vers getreden, zoodat groote gedeelten van het land onder water staan. De oogst heeft vee! schade geleden. Bij St. Louis stijgt de Mississippi op onrustbarende wijze; van Alton tot East St. Louis is het land over stroomd en richt de rivier groote verwoes tingen aan. Da spoorwegen zijn op vele punten weggeslagen. Het groote waterbekken hij Lewistone in ühio is gesprongen, en het uitstroomeu- de water heeft den geheelen omtrek ver woest. Naar men zegt, hebben hierbij 20 personen het leven verloren. Ten overvloede werd Alton (Ilinois) nog geteisterd door een hevigen hagelslag. De liagelsteenen hadden gemiddeld de grootte van een kippenei. Door den heer B. van der Kaa, oud-élève van het Blinden-In- stituut te Amsterdam, zal op Vrijdag 19 Mei e. k. in het Kerkgebouw der Hervormde Gemeente alhierdes avonds ten 7 ure, eene orgelbespeling worden gehouden. De blind-geboren artist, die alleen door het geven van muziek uitvoerin gen in zijn onderhoud moet voorzien, hoopt ook nu bij die gelegenheid op een talrijk bezoek te mogen rekenen. De entreé is gesteld op f 0.50. De inteeken- lijst zal Zaterdag a. s. den ingezetenen ter deelneming worden aangeboden. Dinsdagavond reed S. S, zoon van den Heer C. S. van Barsin- gerhorn te paard te Schagen toen door het plotseling zwenken het paard strui kelde en de ruiter er met een been on der geraakte, zoodat hij met zwaar ge- kneusden voet moest worden thuis ge bracht. De voorstellingen door den Russischen berentemmer Chr. Cho- daschewitz j.1. Zaterdag, Zondag, Maan dag alhier ten lokale van den heer Blauw gegeven, hebben zeker aan de bezoekers een kijkje gegund in de dressuur van beren, die, vooral het soort dat hier werd voorgesteld, de bruine beer, ofschoon nu juist geen mens'chen-verseheurende dieren toch met een enkelen slag hunner klau wen of een harde kennismaking met hun gebit, een mensch levensgevaarlijk kun nen toetakelen. Het beren—temmen is dan ook niet zulk een zoetsappig werkje als dat wel lijkt. Het spijt ons voor den heer Choda- schewitz, dat hij van de zijde van het pu bliek niet op een talrijker bezoek heeft mogen rekenen. Is wellicht vrees voor gevaar hieraan niet vreemd Nu, gaarne erkennen wij, dat er voor het publiek bij deze beren-voorstellingen volstrekt geen gevaar bestaat, en wenschen wij den heer Chodaschewitz toe, dat zijne voorstellin gen op andere plaatsen een talrijker be zoek mogen genieten. M ethetoog op hetgroot en algemeen gebrek aan drinkwater, ook in onze gemeente, raden wij ieder, die zijne gezoudheid en die zijner huisgenooten lief heeft aan, al het water hetwelk moet dienen voor drinkwater of huishoudelijk gebruik, vooraf te koken. Er zijn maar al te veel gezinnen, waar deze voorzorgs maatregel zeer ver waarloosd wordt en dat in deze dagen van gebrek aan drinkwater. Men heeft ons gevraagd, of wij niet een beweging op het getouw wilden zit ten, teneinde er van gemeentewege in Wij vragen evenwel, wat zal zoo'n be weging baten De raad onzer gemeente, die maar al te goed weet, hoe in de gemeentekas het gebrek aan geld even groot is als het tegenwoordig watergebrek, zit voor het onoplosbaar raadsel, van waar moeten de dubbeltjes komen, ter bekostiging van een dergelijke onderneming? Maar al besloot de Raad, over te gaan tot puttenboren en regenwaterbakmaken, dat is dan wel een mogeljjk voordeel in de toekomst, doch voor het heden baat zulks immers toch niet. Zou het niet wenschelijker zijn, dat in dezen nood van particuliere zijde de handen uit den mouw werden gestoken Al meermalen hebben wij bij vroegere gelegenheden gedacht: waarom maken de architecten, de aannemers, toch meestal zulke kleine, nietige waterbakken bij de huizen? Er valt regenwater genoeg, de men schen daarentegen hebben zich niet in staat gesteld, het in voldoende mate te verga ren. Wij kennen toch allen de voor twee en meer gezinnen bewoonde gebouwen, die den inhoud van de bij zoo'n ge bouw behoorenden bak met elkaar moeten deelen. Dat is immers een averechtsche toe stand? Enkelen zijn nog in het bezit van een goed gevulden waterbak, maar heel de huurt doet nu bij den eigenaar van zoo'n bak een beroep op de humaniteit. Maar nu vragen wij, is dat billijk Zou niet in gemeenschappelijk overleg eiken dag frisch water zijn te bekomen uit een naastbijzijnd duinval In ieder geval herhalen wij nogmaals den raadkookt vooral uw water, benoo- digd voor huishoudelijk gebruik. De dieren hebben wel geen last van sloot- en putwater, maar de magen en ingewanden der menschen kunnen er nu eenmaal niet tegen, en daar waar nu de aangeweze voorzorgsmaatregel ver zuimd wordt, is alle gevaar te duchten voor het uitbreken eener gevaarlijke ziekte. Ingeschreven van 28 April 5 Mei 1893. Geboren: Simon, z. v Klaas de Beurs en Grietje Witsen. Willem, z. v. Pieter Rampen en Geertje Delver. Christina Agatha. d v. Jacob Middelkamp en Maartje Schoorl. Ondertrouwd Gerardus Wilhelmus Kruijer jm. Wijnhandelaar. 23 jr. en Catharina Johan- na do Wit, jd. zonder beroep, 19 jr beiden te Zy'pe. Getrouwd Jan Huisman, jm. arbeider, 26 jr. en Catharina Briefjes zonder beroep 25 jr. beiden te Zijpe. Arie Zeeman, jm. Koorn- molenaar, 21 jr. te Zijpe en Antje Dissel, jd. zonder beroep, 21 jr. te Helder. Arie Bult jm. slachter, 23 jte Egmond binnen en Maria Swaerts, jd. zonder beroep 23j.te Zijpe. Ja- cobus Stadegaard, jm. Winkelier, 28 jr. te Helder en Klaasje Meereboer jd. zonder be roep, 21 fr. te Züpe. Cornelis Kraakman, jm. Landman, 23 j. en Trijntje Louwe, jd. zon der beroep, 24 jr. beiden te Zijpe. Pieter Del ver, jm. Arbeider 29 jr. en Mietje Kuiper, jd. zonder beroep 20'jr. beiden te Zijpe- Jacob Witsen, jm. Landman, 28 jr. en Aafje Brèed, jd. zonder beroep, 25 jr. beiden te Zijpe. Jan Brak jm. Landman, 23 jr. en Aagje Schrieken jd. zonder beroep, 22'jr. beiden te Zijpe. Jan Eriks, jm. Landman, 221 jr. en Cat harina Maria Bruin, jd. zonder beroep, 19 jr. te Schagen. Overleden: Cornelia Watertor 63 jr. echt- van Jan Bos. Gcbu. RToord-Scliarwoucle. Ingeschreven van 1—30 April 1893. Geboren: Anna, d. v. Klaas Bakker en Neel- tje Groot op 1 April. Petrus, z. v. Cornelis Bet en Petronella van Dikendei op 11 April. An tje d. v. Jan Duin en Aaltje Klingeier op 12 dito. Anna d v. Pieter de Geus Gz. en Geer tje Berkhouwer op 21 dito Cornelis z. v. Teu- nis Keesman en Elizabeth Kroon op 26 dito, Ondertrouwd en Getrouwd: Paulus de Goe de jm. 36 jr. en Klasina Bruggemann jd. 22 jr. Johannes Nagten jm. 23 jr. en Geertje kaan jd. 24 jr. Ondertrouwd: Andries Winder jm. 24 jr. en Maartje Bommer jd. 22 jr. OverledenMaartje Deugd weduwe van Arie Ootjers Cz. oud 65 jr. op 29 April. Ingeschreven van 1—30 April 1893. Geboren: Theodorus z. v. C. Groot en M, Nanne. Hendrik z. v. F. den Engelsen enG. de Ruiter. Johannes Petrus z. v. J. Zuurbier en G. Trompetter. Cornelis Nicolaas z. v. J. Venneker en A. Ophem. Bragitta d. v. B. Ramp en G. Schouten. Pieter z. v. P. Beers en T. Stammes. Jozeph Franciscus z. v. P. Bood en M. F. Humejjer. Simon z. v. J. Mee reboer en M. Duinmeijer. Ondertrouwd: Jacobus Ursem en Cathari na Klein wed. v. Nicolaas Oudeman. Klaas Mekken en Trijntje Tamis. Johannes Blokker en Trijntje Dirkmaat. Jacob Termaat en Geer tje Brouwer Hedde Hartog en Antje Boon. Jan Groen en Bregtje Vlaar. Joris Koning en Aagtje Jongerling. Getrouwd: Jacob Stam en Grietje de Graaf Jan Pankras en Gerritje Bleeker. Jan Gootjes en Trjjntje Swager. Johannes Antpnus Aloy- suis van Mill en Jannetje van der Oord. Dirk Pijper en Marijtje Helder. Jan Does en Anna Zijp. Cornelis Appelman en Bragitta Hooi- boer. Willem Dekker en Sebilla Klaver. Rjjn- dert van Lieshout en Maria Anna Theodora üebije. Johannes Blokker en Trijntje Dirkmaat Klaas Mekken en Trijntje Tamis. Jacob Ter- maat en Geertje Brouwer. Hedde Hartog en Antje Boon. Overleden: Pieter Mol wedr. van Antje Ho venier 64 jr. Antje d. v, R Zwart en N. Mul der 14 jr._ Jan Brouwer wedr. van Geertje Bjj waart 73 jr Ingeschreven van 1 30 April 1893. Geboren: Trijntje, d. v. Cornelis Herman en Maartje Hlejjblok. Kaatje, d. v. Arien Ploeger en Lena Tak. Jannetje, d. v. Jan Keizer en Grietje Bruin. Jannetje, d. v. Jacob K ossen en Klaasje Zwak man. Pieter, z. v. Jacobus Kaspers en Antje Appel. OndertrouwdHendrik Smit en Antje Smit. Cornelis Floris Jongejan en Aaltje Jongejan. Harm Liefhebber en Antje Kooi). Cornelis Kistemaker en Antje Rijkes. Arie Engel en Trijntje van Stipriaan. Klaas Ljjen en Antje Koster. Pieter van der Oord en lefje Eriks. GetrouwdHendrik Smit en Antje Smit. Cornelis Floris Jongejan en Aaltje Jongejan. Harm liefhebber en Antje Kooij. Arie Engel en Trijntje van Stipriaan. Cornelis Kistemaker en Antje Rijkes. Overleden: Dirk de Jongh, oud68j.wedn. van Dieuwertje Meuleveld. Antje Kok, oud 92 jr. wed. van Jacob Keizer. Kaatje Ploeger oud 2 dagen, d. v. Arien Ploeger en Lena Tak. Ingeschreven van 1—30 April 1893. GeborenDirk, z. v. Gerrit Schoorl en Eli zabeth Kossen. Dieuwertje, d. v. Maarten Mooij en Dieuwertje Vader. Cornelis, z. v. Pieter de Boer en Jantje Hoveling. Ondertrouwd en GetrouwdSimon Bier steker, jm. van beroep landman, oud 22 jaren en Guurtje Kruisveld, jd. zonder beroep oud 18 iaren, beiden te Callantsoog. Getrouwd: Arie Koojj, jm. van beroep, arbeider, oud 31 jaren te Helder en Neeltje Schouten, jd. zonder beroep, oud 23 jaren te Callantsoog. Overleden: Maartje de Boer, oud 36 jaren d. v. wijlen Jacob de Boer en van wijlen Elizabeth Baken. 5de Klasse. Trekking van 8 Mei. Prijs van f 1000: No. 7452 400: 3814 5153 9781 11378 16206 200: 4241 12887 13258 19105 16313 17449 19983 i, 100: 8655 14399 14611 14951 18460 5de Klasse. Trekking van Mei. Prijs van f 1000; No. 4017 13778 18157 n 400: 12058 13304 20773 200 668 8558 12415 17535 100 6751 8225 10549 16113 17172 S ch fi if f ra, 4 Mei 1893. 3 Paarden 10 Stieren 93 Geldekoeien (magere) 10 Vette Koeien 70 Kal (koeien 30 Vaarzen 75 Nuchtere Kalveren 8g Schapen (magere) Idem (vette) 209 Overhouders 179 Lammeren 5 Bokken en Geiten 32 Varkens (magere) 25 Biggen 20 Konijnen Kippen 3 Ganzen 540 Kilgr. Boter 70 Kaas 6000 Kip-Eieren 3000 E nd-eieren Aangevoerd f 40.— a f 50.- a f 80.- a f 160.— a f 110.— a f 60— a f 4.— a 8— a a 8— a 4. a .75 a f 16— a f 10— a f —.10 a f a f 1.50 a f -.85 a f —.20 a f 2.50 a f 3.10 a 90— 150,— 170— 240— 230— 140— 16— 14— 20— 10— 7— 22— 14— 1— 2.50 -.95 —.30 2.90 3.25 Boom, 6 Mei 1893. Aangevoerd. H. L. Rogge t a 6 Tarwe 6— a 8— 9 Garst 3.75 a 4.2 4 Haver 3.25 a 4.55 WittoErwten 10— a 12. Groene dito V.I.UO..V 10.50 a 12— Grauwe dito 14— a 20— Vale dito 7.50 a 14. 1 Bruineboonen, 5— a 12. .„I Geeleboonen a j Witteboonen 10.50 a 12. Paardenb. 5— a 5 50 Karwijzaad 9.25 a 10.25 Mosterdzaad 26— a 27.50 2 Paarden 70— a 150— 136 Koeien 125— a 200— 68 Kalveren 6.a 12. 460 Schapen 11.a 23. 1701 Lammeren 3.a 8. 70 magere Varkens 14.a 26. Zeugen a 108 Biggen 8— a 13— Kip-Eieren per 100, 3.a 2325 koppen boter 50 a 52= ct per kop Alkmaar 6 Mei 1893. Aa ngevoerd: 10 Paarden f 40— a 180. 59 Koeien 70— a 190— 90 nucht. Kalveren 5.a 10— 1580 magere Schapen 8— a 22. 1332 lammeren 3.a 8. 147 magere Varkens 18— s 23. 223 Biggen 10— a 14— 15 Bekken en Geiten 3.a 7. 2 Kleine Bokjes .40 a 1.00 Boter per P. .50 a .57* Kipeieren 2.50 a 3— Eendeieren 3.25 a .ilknrAitr, 8 Mei 1893. Aangevoerd. 10 Kooien en Ossen f 1.60 a 2.30 158 vette Kalveren f 40 a 100. (per kilo t 0.80 —.90) 61 Nuchtere Kalveren 5.a 10. 82 vette Varkens per P f 0.46 a 0.5 64 magere dito 18— .a 24— 1 mager schaap f 10— a £du »a, 29 April 1893. Aangevoerd 39 stapels kaas, wegende 7137 P, Hoa^ste prijs f29.r. JPttrsnerentl, 2 Mei 1893. Aangevoerd 214 stapels. 'Hoogste prijs kleine kaas f 30.50 stapel middelbare f 2770 K.G. Boter f 0.90 a 1.00, per K.GL 15 Paarden. 865 Runderen. 167 Vette Kalveren f 0.70 a f 1 per KG., 289 Nucbteie dito, f 5—a 12— per stuk 105 Vette Varkens per Kilo f 0.44 a 0.54 handel vlug. 222 Magere idem per stuk f 15— a 36— handel matig. 306 Biggen, f 8— a 14— handel stug. i 2247 Schapen overhouders, handel vlug. 507L^mo.tren, handel maiig Kipeit ren per 100 stuks f 3— a 3.50 Ekiideiereii p. 10O stuks 13— a3.25 i

Schager Courant | 1893 | | pagina 3