D. Geel Pz., Gemengd Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. b. Van de afdeeling Barsingerhorn, voorgesteld door den Heer J. Breebaart Cz „De Bond, gelet op 't feit, dat in vele gemeenten een groot deel van 't grond bezit behoort aan buiten de gemeente wo nende eigenaren, acht 't wenschelijk dat een wet worde in 't leven geroepen, wel ke aan de gemeenten 't recht geeft om eigenaren, die buiten de gemeente wo nen, naar billijkheid te doen bijdragen in de gemeentelasten." d. Voorstel van den Heer Plomp-, „De Bond, overtuigd van de wensche- lijkheid der kiesrechtregeling, spreekt zijn vertrouwen uit, dat de kamers der Staten- Generaal met de Regeering zullen mede werken tot afdoening dezer aangelegen heid." Burgerlijke iStand. Gemeente Seliagen. Gei». lleerhugowaarri. Gemeente Warmenlinfzen. Gemeente Itarsingertiorn. Gem. Broek op Lan»edijk. 342ste STAATSLOTERIJ. Getrokken Pr ij zen. Marktberichten, Advertentiën. Klaas Plevier F. Koster R. de Wilde. W.-Waard, 1 Juni 1893. SCHIPPER. Met zoo een aanhoudende droogte is het zeer aanbevelingswaardig, ook die planten, die zonder pot in den grond zijn geplant, eiken middag een weinig te begie ten. Op lichte grondtn is het voor som mige planten, als rhododendrons, zelfs goed, dat zij eiken dag begoten worden. Populus. Blijkes het bulletin van het Kais. Gesundheitsamt tan Zater dag, zijn in Mei noch in Duitschland, noch in Oostenrijk-Hongarije gevallen van cholera geconsateerd en bleek uit bacterio logisch onderzoek het verdaehte geval te Schiffbeck geen cholera te zijn, Daarentegen Vaam in Frankrijk in Mei wederom op verschillende plaatsen cholera voor, zoo in elf gemeenten van het depar tement Morbihan 28 geTallen (12 over leden), in het krankzinnigengesticht te Saint Athanase 6 gevallen (4 overleden), departement Finistère, in Quimper 11 ge vallen (4 overleden), in de VeDdée 18 gevallen (13 overleden). Ook kwam te Pa rijs een sterfgeval voor en schijnt de ziek te te Sables d'Obnne te heerschen. In Rusland komt nog in 11 gouverne menten cholera voor. In de eerste berichts- week van Mei stierven daar 147 personen asn cholera, 132 in Podolië. In Amerika hebben e e n i- ge geneesheeren een beweging op het ge touw gezet tegen het gebruik bij den kerkdienst, om een beker te laten rond gaan. Een geneeskundige geestelijke heeft door zijn kerkeraad een besluit doen aan nemen, dat de kerk 400 kleine wijnglazen zal koopen, zoodat ieder der deelnemers aan het avondmaal een schoon glas zal kunnen gebruiken, terwijl tevens het brood op de schotels niet door den voor ganger zal zijn aangeraakt. De Italia verzekert, dat de geschenken in geld, die de Paus gedu rende het eerste tijdperk van zijn jubileum feesten heeft ontvangen, ongeveer 12,000,000 franken hebben bedragen. Bij een benaderende berekening zon de waarde aan kostbaarheden en geschenken, die den Paus bovendien zijn aangeboden, nog groo- ter zijn dan genoemde som. Een pas geworven recruut is in zoo verre afgeëxerceerd, dat hij voor het eerst zal meedoen aan het schijfschie ten. Zijn beurt komt hij schiet in het hart. Bloot toeval zeker. Maar zijn beurt komt weer en hij schiet weer in het hart. En zooveel patronen als de man te verschieten heeft gekregen, niet een heeft minder resulaat. Nu is het geen bloot toeval, maar tooverij. Kerel, heb jij al meer gediend? Neen, luitenant! Wat ben jij dan geweest? Van jongs sf met mijn vader strooper, luite nant. Het wonder was verklaard en men kan hem van het schijfschieten wel vrijstellen. Een oude zonderling had aan drie jonge verre bloedverwanten groo- te legaten vermaakt, onder bepa'ing, dat ieder van hen 100 gulden in de kist moest leggen. Toen zij elkander eenige da gen later spraken, werd natuurlijk mede gedeeld op welke wijze ieder van hen zich van deze voorwaarde had gekweten, „Ik heb eeuvoudig een bankbiljat van 100 gulden in de kist gelegd," zei de eerste. „En ik 10 gouden tientjes," zeide de an der. „Ik bad toevallig geen geld bij mij," sprak de derde, „en toen heb ik er maar een cheque van 300 gulden op d9 Bank ingelegd, en natuurlijk de 200 gulden op gestoken." Het testament van den onlangs overleden lord Derby geeft eenig denkbeeld van de onmetelijke fortuinen, welke in Engelind worden gevonden. Het bedrag der roerende goederen is 45 mili- oen frcs. Van deze som erft de echtge- noote van den overledene 1 */j millioen. Zij heeft bovendien tot aan haar dood het recht hel kasteel Holdwood Park te bewo nen met een inkomen van 25.000 frcs voor onderhoud. Een som van 17y2 millioen komt aan lord Stanley, neef van wijlen lord Derby en zoon van den tegenwoordigen lord Der by. Lord Stanley erit bovendien alle on roerende goederen, waartoe o. a. een ge deelte van de stad Liverpool behoort. Vlekken in zilver tafelge reedschap kannen met azijn en beenderen- meel zoolang ingewreven worden, tot zij verdwijoen. Zilver wordt zwart gekleurd door zwavel en zwavelhoudende stoffen. De zwarte vlekken, door gekookte eieren ont staan, worden verwijderd door een weinig roet, zwartsel of vochtige asch. Een dertigjarig man, die eerst kort geleden uit het verbeteriugs- huis te Hoogstraten ontslagen was, beging laatstl. Donderdagavond op het de Moir- plein te Antwerpen,de allerschandelijkste bui tensporigheden. Zonder eenige aauleiding loste hij twee revolverschoten in de open staande deur van een koffiehuis en toen de eigenaar met zijn bedienden naar buiten snelde, werd hij door een derde schot be groet: de kogel floot den man langs het oor. Hierop snelde de revolverman naar een ander koffiehuis en vuurde in het met nienschen gevulde lokaal, zonder dat echter iemand werd gttroffen. Ten slotte begaf de woesteling zich naar den hoek van de Twaalfmsandenstrsat, joeg een kogel door een glasruit van een siga renwinkel, en leste toen in de blinde het laatste schot op de menschen die zich op- de straat bevonden. Thans werd eindelijk de onverlaat door voorbijgangers aangegre pen naar het politie-bureau gebracht, waar hij tegenover den commissaris verklaarde dat hij zijn wandaad enkel bad verricht, om weder een onderdak in de gevangenis t-3 vinden. Toen de commissaris hem onder het oug bracht, dat hij toch at heel licht ren mensch had kunnen dood en of verwon den, gaf de rawe kerel hem ten antwoord dat hem dit volmaakt onverschillig was. Op een mensch meer of minder kwam het bij zoo'n gelegenheid volstrekt niet aan. Zitr vermoedelijk heeft de sterke drank weder een hoofdrol in deze ergerlijke zaak gespeeld. Iets over Bloemen. De nar cis zou de lievelingsbloem van Mohammed zijn geweest. Die bewering grondt men op de volgen de woorden, door hem zelf gesproken: Hebt ge twee brooden, geef er dan een voor ean narcisbloem; het brood is voedsel voor het lichaam, de narcisbloem voor de ziel. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de groo- te gele, trompetvormige narcis, die in ge heel West-Azië in grooten getale groeit, als zijn lievelingsbloem moet worden aange merkt. Volgens de Grieksche mythologie, was Narcis een schoon jongeling, die op zich zelf verliefd geraakte en die door de goden in de bekende bloem veranderd werd. Ook de hyacinth komt in de Grieksche mvthologie voor. Ajax werd door Achilles overwonnen, stortte zich echter in zijn ei gen zwaard en veranderde in een hyacinth. De Tulp is uit den Levant tot ons ge komen en dankt haar naam aan Turban, een Turksch woord. In Azië komt, de tulp veel voor. Eerst in 1573 zou zij naar Weenen zijn over gebracht door Carl Clusius. Welk een groote rol de tnlp in ons land in de 17e eeuw heeft gespeeld, behoeft hier niet herhaald te worden. Nog heden ten dage staat Haarlem bekend om zijn uitgestrekte tulpen- en hy icintenvelden. Het viooltje, het zinnebeeld van deemoed en bescheidenheid, dankt haar naam aan de nvmphe Jo, die Apollo op oneerbiedi ge wijze bejegende en daarom in dit bloem pje veranderd werd. Geen bloem heeft meer vereerders en vereesters dan het viooltje. Zij was de lievelingsbloem van keizer Fre- derik. In het jaar 1815 diende zij als ver- eenigingsteeken voor de Bonapartisten. Zeer veel bloemisten hebben zich toe gelegd op de cultuur van het viooltje, om dat men het geheele jaar door naar dit bloempje vraagt. De meidoorn werd door de Grieken aan den God van het huwelijk, Hymen, gewijd. Bij bruiloften droegen jonge meisjes, ter eere van de bruid, kransen van meidoorn, en de fakkels, die het huwelijksaltaar ver lichtten, bestonden uit het hout van deze struik. In den laatsten tijd heeft de cultuur prachtig bloeiende soorten van den oorspron- kelijken meidoorn weten te vormen. De kleinere vogels nestelen bij voorkeur in den meidoorn, om zijne natuurlijke be scherming, en op zijn takken zitteude, laat de nachtegaal zijn schoonste melodieën klin ken. Het smokkelen behoort tot een van die wetsovertredingen, waaraan ook de eerlijkste mensch geneigd is zich schul dig te maken, als hij slechts eenigszins kans ziet, niet gesnapt te worden. In den re gel geven dergelijke liefhebberijproelnemin- gen weinig genot en vreugde, zooals ook uit de volgende geschiedenis blijkt, die een Berlijner tot zijn niet geringe spijt onlangs beleven moest. Hij kwam van Gardone en had zich op het Garda-ineer naar Riva ingescheept. De Italiaansche grens had men achter zich en de Monte Gumela wenkte den reiziger toe. Riva is een bekoorlijke plaats, en men zou zich in het vooruitzicht van de aan staande verrukkelijkheden ongestoord kan nen verheugen, w»rehet niet, dat de vroolij- ke verwachting verstoord wordt door de we tenschap, dat de lieflijke Tyroler stad ook een douanenkantoor heeft. Onza Beriiner dacht daaraan en ook aan het kistje met vijftig geïmporteerden, dat hij hij zich had, en zag met tamelijk ge mengde gevoelens, de aankomst te Riva te gemoet. Hij begon er mede met zijn kost baren schat over de verschillende zakken van zijn j»s en broek te verdoelen. Dit viel een man op, die naar hem toeging en hem vertrouwelijk toefluisterde: «Slechts acht stuks zijn vrij, de overige moet gij mij geven, ik als beambte van de stoomboot, zal ze wel veilig binnenloodsen. Na de visitatie geef ik ze u weder terug. Een goed soort nietwaar?" Onze tourist bevestigde dit laatste, en drukt den vrienddijkeu man, nadat hij hem de geïmporteerden had toevertrouwd, een geldstuk in de hand dat deze aannam en in zijn zak stak. Het schip kwam binnen, de visitatie was afgeloopen, maar de man met de sigaren liet op zich wachten. Onze Beriiner moest het schip verlaten en stond aan den kant tegen den vriende lijken scheepsbeambte te wenken, die op zijn beurt terug begon te wenken, terwijl hij op de douane beambte wees en te ken nen gaf dat hij niet van het schip af mocht. Onze reiziger gaf echter den moed niet verloren en riep van den oever met gedempte stem«Kom aan het sfation!" om den helper in den nood den weg te wijzen, waardoor hij de vreemde sigaren wederom kwijt kou raken. Deze bleef ech ter kalm op de boot, terwijl de ge kwelde Berlijmr onrustig het perron open af liep. Eerst toen hij in den trein za», zag hij in, dat de geïmporteerden benevens zijn fooi verloren waren. Daarmede echter had de smokkellief heb ber nog niet genoeg. In Salo had hij zes en twintig meter dure zijde gekocht, die hij, in zijn reisdeken verborgen, goed eo wel over het Italiaansche gebied tot Kus- stein gebracht had, w iar wederom de dou- anebeamten met het vlammende zwaard en den opsn buidel sto tden. Iu den trein had hij toevallig kennis gemaakt met een aller- aardigdste dame, die zich vriendelijk san- bood, de reisdeken met de smokkelwaar te bewaken en zoonoodig te verbergen, tot dat zij veilig hot Beijersche gebied bereikt zonden hebben. Een eerbaar uitziende dame mag men toch wel vertrouwen schenkeo en zoo had onze toerist geen bezwaar om van den aangeboden dienst gebruik te ma ken en te Kasstein een oogenblik de cou pé tc verlaten. Bij zijn terugkomst is de dame zoek, hij gelooft zich in de coupé vergist te hebben en loopt don trein langszijn medereizigers maken er hem opmerkzaam op, dat er van vergissing geen sprake kon zijn want de reisdeken ligt nog op dezelfde plaats waar hij haar (gelaten heeft. Terwijl de trein zich in beweging zet, valt het hem in, dat zijn lieve buurvrouw nog niet ingestapt is. Een verschrikkelijk voorgevoel maakt zich van hem meester, hij rolt de reisde ken uit, en, o schrik! de kostbare stof is weg! Nu komt hij tot het bewustzijn, dat hij voor de tweede mail op de heiligen Tyroler bodem het slachtoffer van zijn goed vertrouwen is geworden en van zijn liefc hebberij in het smokkelen. Drie Rijmpjes. Dat het vroeger dikwijls de gewoonte was, toepasselijke rijmpjes te maken op dicht bij elkaar liggende steden of dorpen, is bekend. Van de Hollandsche steden rijmde men het volgende Amsterdam is machtigh, Den Haegh is prachtigh. Dordtrecht is oudt, Naerden is kondt, Leyden is wys, Haerlem een paradys Delft is statigh Utrecht prelatigh Rotterdam rust ter zee, Enckhuysen mee. Schoonhoven is kleyn. Alcmaer reyn, Edam is vet, Munntckendam net, Mede m bliek is goet, Hoorn vol overvloet, etc. Van de Friesche steden heet het: Leeuwarden is 't Hof, Dockum legt ter zijde of. Franeker de school houdt, Mackura dat is heel koudt, Sneek legt in 't land, Workum aan den strandt, Bolswardt voedt het vee Harlingen rust ter zee Stavoren is out, Molquwerum is qualyk gebouwt. Van de stat Groningen Seveu Poorten die te Landwaert gaan, Seven Straten die aan de vischmerckt staen, Seven Diepen die ter stadt uytkomen Seven Pijp-bruggen, op de water-stromen En vijf deuren aan Sint Martens kereke Dat zijn vijf Groninger Mercken. Friesche Ct. De afdeeling Noor d-H o l- land van het Nederlandseh Paarden stamboek vergaderde j.1. Donderdag ten lokale van den heer Blauw. Tegenwoordig waren 17 leden, bene vens 4 gasten. Nadat door den voorzitter, den heer J. Breebaart Kz de vergadering was ge opend en door den heer ff. TeengsSe cretaris, de notulen der vorige vergade ring waren gelezen, welke onder dankzeg ging voor hare accuraatheid werden ge arresteerd, werd medegedeeld, dat de hoe ren C. Buis en Schaapbenoemd tot le den der Commissie tot naziening der rek. en verantw. verhinderd waren ge worden deze vergad. bij te wonen. In hunne plaats waren gekozen, de heeren: F. Bakker Jz. en D. Rezelman Cz. Bij monde van den heer R. D. Kaan verklaarde deComm. tot naziening der rek. en verantw. over 1892 en der rek. Prov. Subsidie over 1892, deze in volkomen orde bevonden te hebben. De Rekening der Afd. over 1892 sloot met een nadee- lig saldo ad. f 147.12l/2; de rek. over Prov. Subsidie in ontv. en uitg. op f7150. Ingevolge voorstel van den heer P. Zijl mans te Haarlemmermeer, werd besloten de laatste alinea van art. 7 van het huis houdelijk reglement te laten vervallen. Deze alinea bepaalde, dat aftredende leden niet herkiesbaar zijn. Nadat door den heer Bultman als toe lichting was medegedeeld, dat de groote moeielijkheid bestaat voor Midden- en Zui- derdeel geschikte bestuursleden te vinden, meende het bestuur, dat het niet herkies baar zijn van de aftredende bestuursle den beletsel zou zijn voor de ontwikke ling der vereeniging. Met algemeene stemmen werd dan ook besloten tot het laten vervallen der be doelde alinea. Ingevolge voorstel van het bestuur werd besloten tot de grensregeling van het Midden- en Zuiderdeel der provincie, en art 5 al. 3 en 4 van het huishou delijk reglement te lezen als volgt: „drie leden in het Middendeel, omvat tende het gedeelte begrensd door het Noordelijk deel en het Noordzee-kanaal, vanaf de Noordzee tot de rij brug over dat Kanaal te Yelsen en verder ten noorden van den rijksstraatweg tot den onden Spaarndammer Zeedijk te Santpoort, vervolgende dien dijk lot het open havenfront te Amsterdam, be nevens al de plaatsen gelegen benoorden het voormalig IJ, tot de noordelijk ge noemde grens; „drie leden in het Zuidelijk deel omvat tende het geheele gedeelte ten Zuiden van de hiervorengenoemde grens." Hierna werden de aftredende bestuursle den de heeren: P. B. J. FerfJb. Zjp Hz. en A'. Del Court tol Krimpenals zoodanig her kozen. Door den heer Jb Zjp Hz. werd nu voorgesteld, met het oog op de, uithoofde de Rijks- Provinciale subsidies, voor den secretaris, den heer lf Teengs, in zoo groote mate vermeerderde werkzaamheden, verbonden aan de toekenning dier premiën, diens honorarium, thansf 60.- bedragende, met f 100. - te verhoogen. Nadat door de leden bedoeld voorstel in deze vergadering werd aan de orde gesteld, werd na breede discussie, erken nende, de gegrondheid van den heer Zijp's motieven, doch rekening houdende met het nadeelig saldo der rek. besloten, voor- loopig bedoeld salaris te verhoogen met f 40. en vast te stellen op f 100. Door den heer Del Court werd daarop voorgesteld aan den afgevaardigde der afd. ter algemeene vergadering op te dragen, in die vergadering voor te stellen dat de algemeene secretaris voortaan gesalari eerd wordt. Besloten werd dat de afgevaardigde zal voorstellen dat aan den algemeenen secretaris, den heer Buitman, een vast bedrag voor bureau- en schrijfbehoeften zal worden toegekend. Nog werd medegedeeld, dat weder twee premies ad. f1000. waren vastgesteld voor de houders van een in het najaar ingevoerden buitenlandschen hengst. Be doelde keuring stelt het bestuur zich voor te houden in Sept. ofOct.. a. s. Voorts werd nog besloten 3 premien ad f100 toe te kennen voor ingevoerde buitenlandsche één-jarige hengsten. Ten slotte werd door den voorz. er aan her innerd, dat de keuring voor het toekennen van de provinciale aanhou- dings-premiën aan hengsten geboren in 1892 en aan merriën geboren in 1887 1888, 1889, 1890 zullen plaats hebben: te „KOLHORN", op Dinslag, 27 Juni e.k., bij D. Kist, des voormiddags 10 ure; te „BEVERWIJK", op Woensdag 28 Juni e.k., bij het logement „de Zon" des voormiddags 11 ure; te „HOOFD DORP", op Donderdag, 29 Juni, e.k op de „Markt", des voormiddags 10 ure. Er zal tevens eene keuring worden gehouden van merriën, geboren in 1886 of vroeger, met hare veulens geboren in 1893, waarvoor 10 premiën van f60 en 10 premiën van f40 uit de Rijksbijdra ge beschikbaar zijn. D - Liberale Kies vereeniging „Scha gen", zal op Woensdag 7 Juni 1893, des avonds ten 71/,, ure, in het lokaal van den heer J. P. Blauw vergaderen ter behandeling der volgende punten: a. Van de afdeeling IJaringcarspel „Is bij een verkiezing de minderheid ver plicht, hare stem uit te brengen op den door de meerderheid van den Bond ge stelden candidaat C. Advies van 't bestuur van den Bond om zich voor de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten niet aan te sluiten bij de bestaande „Centrale Li berale Kiesvereeniging", maar zich te houden aan Art. 2 der Statuten. Ingeschreven van 31 Mei 2 Juni 1893, Geboren Geene. Ondertrouwd: Jacob Kuiper, weduwnaar van Dieuwertje Smit, oud 55 jr. wonende te Schagen, en Aagje Sluis, weduwe van Cornelis Hart, oud 42 jr. wonende te Alk maar, Frouke Koster, jm. oud 30 jr. en Rempje de Wilde, jd. oud 21 jr. beide wonende te Schagen. Getrouwd Klaas Zon en Trijntje Os9en. OverledenGeene. Ingeschreven van 1—31 Mei 1893. Geboren: Nicolaas z, v. J. Weel en N. de Boer Johannes z. v. J. Rood en B. Groot Helena Elizabeth d. v. K. Schut en P. M, den Engelsen, Cornelis z. v. C Berkhout en P. Borst, Hilletje d. v. P. Borst en T. Knol, Gerrit z r. P. Raven en A. de Jong, Dirk z. v- K. Konjjn en A. Koemeester Alida d. v. J. de Best en M. van der Bent, Ondertrouwden Getrouwd Jacob Smit en Maart je Groot. Getiouwd: Jan Groen en Bregtje Vlaar Joris Koning en Aagtje Jongerling. OverledenJan z. v. A. Beers en G. Kla ver 9 wk. Cornelia Egmond echtgen. van P. Mienis 49 jr. Trijntje Hoogzaad echtgen. van P. Molenaar 66 jr, Johannes Klaver 42 jr. Jan Molenaar echtgen. v. A. Volkers 72 jr. Frederik Smit echtgen. van A. Koopman 69 jr. Hendrik z. v. F den Engelsen en G.do Ruiter 7 weken. ingeschreven van 1—31 Mei 1893, Geboren1 Mei Catharina d. v. C. Kwant en M. Besteman 4 dito Klaas z. v, K. Blank man en G. Molenaar, 6 dito Adrianus z. v K. Mekken en G. Broersen. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd. 21 Mei H. Dekker 27 jaar alhier en E. Vos 22 jaar te Zjjpe, 26 dito J. Boekei 24 jaar wonende te Haringcarspel en S. Tes- selaar 25 jaar alhier. 28 dito J. Vlam 23 jaar en G. Nieuwland 22 jaar alhier. Overleden 9 Mei Catharina Kwant 9 dagen d. v. C. Kwant en M. Besteman, 11 dito Mar- tinus Blankendaal 3 weken z. v. J. Blanken- daal en T. Ligthart, 14 dito Lourentius Cor nelia Berger 3 weken z. v. G. J. Berger en G. Blankendaal. Ingeschreven van 1 31 Mei 1893, Geboren Cornelis z. v. Klaas Bood en van IJsje Singer Simon Jan z. v. CornetsSchoorl en van Cornelia Spaans Dirk z. v. Dikgenman Dubbelman en van Antje Portegqs. Dieuwer tje Geerarda d. v. Pieter Vader en van Elisa- beth Deutekom, Antje d. v. Klaas Stammes en van Antje Borst. Ondertrouwd: Aart Klos en Trijntje Krap Klaas Kaper on Trijntje Wagemaker Pieter Horst en Aaltje van Stipriaan Cornelis Swaag en Elisabeth Swaan. Getrouwd: Klaas Lejjen en Antje Koster Pieter van der Oord en lefje Eriks Aart Klos en Trflntje Krap Klaas Kaper en Trijntje Wagemaker. Pieter Horst en Aaltje vanSti' priaan Cornelis Swaag en Elizabeth Swaan- OverledenGeene. Ingeschreven van 1—31 Mei 1893, Bevallen Jac. Goudsblom geb- Oom Z. A. Borsten geb. Blokker Z. Tr. Moeyes geb- Duits Z. El. v. d. Molen geb. Kwak Z. Ondertrouwd Jan Balder en Antje de Geus. GehuwdRijn Bezaan van Alkmaar 31 jr. en Adriana Blom 22 jaren. OverledenGr. Kreijger 9 maanden 5de Klasse. Trekking van 31 Mei. Prijs van f 1600: No. 10314 1000: 2698 3463 7844 12049 13963 400: 1797 2601 15480 200: 7081 10190 10492 12898 13700 14575 20796 100: 630 4667 5903 6031 13190 13441 14589 14595 14875 18266 S ch (x f) v? n, 1 Juni 1893. Aangevoerd 4 Paarden f 50.— a 150.,— 4 Ossen f 65.— a 250— 6 Stieren f 25.— a 80— 55 Geldekoeien (magere) f 70.— a 130— 8 Vette Koeien f 140.a 210. 20 Kal (koeien f 70.a 160. 10 Vaarzen f 55.- a 145— 20 Nuchtere Kalveren 1 4— 12— 387 Schapen (magere) f 8— 18— 20 Idem (vette) f 15— a 22— Overbouders f a 721 Lammeren f 3. - a 10— 2 Bokken en Geiten f 2.- a 8— 43 Varkens (magere) f 16— a 19— 46 Biggen f 9— a 13— Konijnen f a 25 Kippen f —.75 a 140 Ganzen f .- a 517 Kilgr. Boter f -.95 a 1.15 59 Kaas f —.25 a —.35 5000 Kip-Eieren f 3— a 3.50 4500 Eend-eieren f 3.10 a 320 Hoorn, 1 Juni 1893. Aangevoerd: Kleine Kaas, boogste prijs f 29. 50, Com missie f 26.—, Middelbare f aauge voerd 117 stapels, wegende 51155 Kilo. Zaanilant, l Juni. Ter markt aan gevoerd 28 stapels kleine kaas prijs f 27.50 Edam 1 Juni 1893. Aangevoerd. 243 stukken boter, per half kilo f 0.50 0. 57j eieren 1 3,50 a f 4.50 per 100. ALKMAAR, 2 Juni 1893. Kleine Kaas f 29. Commissie f 26.— Middelbare f 27.50, aangevoerd 400 stapels wegende 125000 K.G. En U hu i e n 31 Mei 1893. Heden werden albier aangevoerd sta pels, Graskaas fkarweizaad f 13.75 14.oud f a mosterdzaad f 26.a 27.—, Maanzaad f a grauwe erwten f 13.— a 14.—. vale dito 8 a 12.—, Wjjker Vale dito f a Groene dito a Bruine boonen f 6.— a 11.Paardenboonen f a Gerst f 5.25 a 6,Haver f 3.50 a 3,75. Boter 62'/« a 65 cents per kop. Heden overleed na een langdu rig doch geduldig lijden, onze geliefde zoon in den ouderdom van bijna 12 jaar. Dirkshor n, 2 Juni 1893. H. BERKHOUWER Pz. A. BERKHOUWER-DE MOOR. Ondertrouwd: en Schagen, 2 Juni 1893. Naar aanleiding van het ingezonden stnk in 't blad van 19 Mei jlbetuigt ondergeteekende zijn innigen dank aan de geachte inzenders en ook aan verdere cliëntèle, voor de goede gezindheid jegens hem betoond. Tevens blijf ik zoo vrij ntij in ieders gunst tan te bevelen, belovende door getrouwd plichtsbetrachting bij ds Wieringerwaarder burgerij zooveel mogelijk mij hun vertrou wen waardig te maken.

Schager Courant | 1893 | | pagina 3