er voor te stemmen; de wijzigingen worden daarna met algemeene stem men goedgekeurd. Bij de rondvraag geeft de voorzitter te kennen dat hij een buitengewone vergadering zal oproepen indien de sol licitanten voldoende stukken inleveren, en gaat daarna over tot sluiting. - De heer Th. Roep, Gymnastiek- onderwijzer te Schagen, zal op Zondag 11 Juni a. s. in het lokaal van den heer A. Slotemaker te BAR3INGERHORN, met de.leerlingen van den cursus aldaar eene openbare les geven. Het afwisselend programma, voornamelijk in de vrije- en orde-oefeningen of combinatie daar van bestaande, waarborgt den voorstan ders van geregelde lichaams-oefeningen, een aangenamen avond. Gemened Nieuws. Vergadering van den Raad der Gemeente Xijpe, gehouden op Dins dag 6 Juni. Afwezig de heeren Fan BeuseJeom en Zeemande eerste met kennisgeving. Na opening werden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedge keurd. De Voorzitter deelde mede dat Mej. Oavalje voor de benoeming tot onderwij zeres aan de Burgerbrug heelt bedankt, dat na nieuwe oproeping zich twee sol licitanten hebben aangemeld, wier stuk ken nog gedeeltelijk ontbreken. Verder deelde hij mede, dat bij den heer H. Delcet nabij Oudesluis een goe de nortonput is, en daar waarschijnlijk goed water is te verkrijgen. Aan de orde komen nu eenige af - en overschrijvingen uit de post onvoorziene uitgaven, welke met algemeene stem men werden goedgekeurd. Daarna een voorstel, om art. 2 der verordening op het Lager onderwijs te wijzigen, de vrij6 en orde oefeningen te laten vervallen de lesuren te verminde ren van 30 op 28 uren en enkele wij zigingen meer, noodzakelijk om de ver ordening met het opgemaakte leerplan in overeenstemming te maken. Op de vraag van den Voorzitter of iemand hierover het woord verlangt zegt de heer Nobeldat hij legen de verlang de wijzigingen geen het minste bezwaar heeft, maar dat bij het nog beter zou vinden, het geheele art. 2 te laten ver vallen de regeling toch der, schooltijden en der vacantiën wordt door de Hoof den der scholen in overleg met B. W. en Distriks-Schoolopziener geregeld en dus de raad daaromtrent geen beschik king heeft te maken. Hierop wordt door den secr. met goedvinden der vergadering medegedeeld, dat de beschouwing Nobel ook vroeger de zijne was, maar dat de Schoolopziener de bepalingen in de veror dening gewensebt had en dat zij hun steun vinden in Art. 19 der Wet op het Lager onderwijs, waarbij aan den raad is opgedragen den omvang van het on derwijs te bepalen, aan dien wensch is toen gevolg gegeven. De heer Nobel merkt nog op, dat als de raad bepalingen maakt in overeenstem ming met het door de Hoofden van scholen in hun leerplan bepaalde het dan niets beteeken t; maakt daarentegen de raad bepalingen met het leerplan enz in strijd, dan zouden de hoofden van scholen zich daarnaar moeten regelen, wat hij in strijd, acht met de bepaling van Art. 2 der onderwijswet, en bovendien niet wenschelijk is omdat de hoofden van scholen de meest-bevcegde beoor deelaars zijn doch daar hier nu overeen- Toen hij namelijk kort daarna een si- Philantroop* ten zeerste toe en hopen, dat water begoten. renwinkel hinnenmnn Ku:: x Ook boven Goor ontlMte zij er spoedig in moge shgen hier ter plaatse een geschikten Agent te vinden en dat vele ingezetenen, het nut beseffende, in hun eigen belang tot deze Maatschap pij zullen toetreden. Za- van garenwinkel binnenging, bemerkte hij met schrik, dat zijn nogal goed voorziene portemonnaie was verdwenen en kwam hij tevens tot de overtuiging, dat het joflertje comedie had gespeeld en een behendige zakkenrolster was. Onnoodig le zeggen, dat van de jonge dame geen spoor meer was te vinden en deze zich zoo ganw mogelijk met haar buit uit de voeten had gemaakt U C. Een baas. Ten bewijze, dat er op vaderlandschen bodem nog krachtige zonen gevonden worden, diene het volgende: Een landbouwerszoon van 14 (veertien) jaar, „erder dan Joure, struikelde het bijdehand- grog de weddenschap aan, met drie (zegge j sche pMrd Dd0r dflIJ „fa* töimelJe de koetsier van den bok en viel tusschen de zich Maandag vergezeld van Een droevig ongeval, terdag-middag had in de nabijheid Huisterheide een treurig nood'oltig otige- ochtend een zwaar onweder, eene hagel- en regenbui. Maandag voormiddag omstreeks 11 uur ontlastte zich te Lit een zwaar onweer, verge zeld van slagregenen hagel. Het onweer van Maandag. Te AFFERDEN is gisteren een schaap- luk plaats. He koetsier H. Jongbloed, reed herder, die in het vlakke veld was met voor den logementhouder H. Jorissen, te zijne kudde, door den bliksem getroffen en HEEREXVÈEN, in een landauer met twee I gédood. paarden bespannen, den heer Eijsinga. Bij Huisterheide, Boelens van half een nar te drie) hectoliter graan veertig trappen beklimmen. Hij nam onder eiken arm een hectoliter en liet er zich een op den rag plaatsen. En om te laten zien, dat het hem geen moeite kostte, stond hij (lmreuboven nog toe, dat een jongmensch van 19 jaar, wegende 151 ponden, op den mg, zich neerzette. Zonder veel moeite beklom de knaap de trappen, liet zijn levenden last bedaard afdalen en leirde toen de zakken graan doodleuk op den graanzolder neer alsof er niets gebeurd ware. Het verhaal vnnd plaats te SLIKGAT hij ZEVENBERGEN, en de held van 't vcihaal is de zoon van den bekende vee- bonder M. Van Aken. Onder de velenuttige en voor een ieder bereikbare instellingen die ons Vaderland telt, durven wij te noemen eene te BOLSWARD gevestigde verzeke ring-maatschappij, genaamd „de Philan troop", die zich o. m. ten doel stelt het verzekeren van wekelijk»che nitkeeringen vin f 10, 115, f20, f30, f50 en f75 ingeval de verzekerde is aangetast door eene besmettelijke liekte, tegen de gerin ge jaarlijksche premie van f 0.42 f0.63 10.84 f 1.26 f2,10 en f3,15 per lid. Nuttig is deze Maatschappij om haar goed doel, want de verzekering tegen de geldelijke schade, die eene besmettelijke ziekte noodwendig met zich medebrengt, achten wij voor ieder plicht, vooral waar de hierboven genoemde premie, die nie- mands krachten te boven gaat, zoo laag is gesteld. Schade toch brengt elke besmettelijke ziekte mede, de lijdenden moeten goed ge neeskundig behandeld worden, medicijnen en versterkende middelen mag men hen niet onthouden en door de uitkeering van de Maatschappij de* Philantroop* kannen deze extra-kosten bestreden worden. Meer schade nog lijdt de man van zaken, de winkelier, de koffiehuishouder, enz. want als van gemeentewege het kenmerk „Be- smettelijke ziekte, Roodvonk, Cholera, Diph- therilis, enz." aan zijne woning wordt gehecht, dan zal hij de koopers zijne deur voorbij zien gaan om zich elders te ver voegen. En hoe treurig dit voor der. win kelier of koffiehuishouder ook is, kan men het van de klanten zeer goed billijken, want zij wagen zich niet in besmette wo ningen nit vrees zelf aangetast te worden of de besmetting op hunne huisgenooten over te breDgen. De neringdoende lijdt dus schade en slechts door de verzekering in „de Philan troop' kan deze vergoed worden. Door eene premiebetaling van nog niet 1 cent per week in de laagste klasse (we- kelijksche uitkeering 110) en 6 cent per week in de hoogste klasse (uitkeering f75) is men gevrijwaard tegen de onvermijde lijke schade, die eene besmettelijke ziekte met zich medevoert; men kan behoorlijk geneeskundige hulp inroepen en kan de zieken van medicijnen en Lter van ver sterkende middelen voorzien. Wij juichen daarom bet doel van „de paarden in. Het aodere paard viel op den koetsier, en deze bekwam daarbij een slag van een der paarden tegen het achterhoofd tenge volge waarvan hij een schedelbreuk bekwam en bewusteloos bleef liggen. De heer v. E sprong uit het rijtuig en trok den koetsier tusschen de paarden weg. Hij riep om hulp die spoedig kwam opdageu. Toevallig was een der dokters van Joure in de nabijheid die, toen de koetsier in het uaaslbijstaan- de huis was gedragen, hem verbond en last gaf om hem in geen geval te vervoer en. De man verkeert in een hoogst be— denkelijken toestand. Men vreest voor het behoud van zijn leven. jegens mij gehandeld, als een verraderlijke duivel." „Trof bij u riep Franke lachend nit, maar dat lachen klouk o, zoo treurig. Maar het was voor Schreiner alsof bij een zweepslag had ondervonden; bij tandenknar*:- te van woede, terwijl Franke voortging „Lichtzinnigheid, hartstocht! Wee over voor wien deze woorden eene erontschuldi- ging moeten vormen voor de slechte daad, voor wien deze woorden het slaapmiddel zijn voor zijn laf geweten. En gij wildet het goed maken Geef aan de dooden het leven terug 1 Geef mij het verloreD levens geluk terug voor die tien jaren van naam loos wee I* „Dan hadt gij mij moeten dooden" riep Schreiner uit. .gelijk gij het indertijd wildet doen, on gij rou it u edel gewroken hebben." „Edel spreek dat woord niet uit. In uw mond is het eene bespotting!" Sehreiner's woede steeg du ten toppuDt; „Ellendiger werk is de wraak uit het ver borgene, uit een sluipmooidenaarshoek," riep hij uit, en zijn toorn nam nog toe, teen bij zag, dat Franke bij rijno woorden glim- gedrukt. Gered. Yr ij dag- middag is te IJMUIDEN, bij het graven van een put, een der arbeiders op aanmerkelijke diepte plotseling geheel door het zand bedolveD. Onmiddellijk toog men san het werk, en ieder die slechts een spade machtig kon worden, ging aan het graven. Inmiddels hadden eenige opzichters van de water staatswerken de' leiding van het reddings werk op zich genomen. Dezen lieteD met veel spoed dadelijk een grooten koker ma ken, en zoodra men het hoofd van den in nood verkeerende slechts eenigszins ontbloot had, werd de koker er over heen gezet teneinde 't te beveiligen vcor eene mogelijke tweede instorting. Na een inspannenden arbeid van twee uren gelukte 't den man, door dan koker heen nit zijn hachelijke positie te voorschijn te brengen. Donderdag heeftin de ge- meer.te HEM, ten huize van den heer R. een eigenaardige diefstal plaats gehad. De dief heeft, nadat hij in het achterste gedeelte vin het huis was binnengedrongeu een vuurtje gemaakt, en daarop zicheenige pannekoeken gebakken van meel, dat hij daar vond en zich toeëigende, en na zich voldoende te hebben verzadigd, eeuige rijks daalders uit den broekzak van den knecht ontvreemd eu zich daarna uit de voeten gemaakt. UTRECHT, 5Juni, Die ar me Juffrouw! Het was acht uur namid dag, dus schemeravond! Het gebeurde op en in dan Singel tegenover de Zonstraat. Twee groote trekhonden namen voor het slapen gaan een verkoelend bad en appor teerden op commando van hun baas en ten aanschouwe van een talrijk kunstlie vend publiek, een knuppel nit het water. Een deftige oude juffrouw kwam aanwan delen met Azortje voor zich uit aan een rood scbilderijkoord. De trekhonden kwamen juist uit het bad en stormden luidruchtig tegen den groenen oever op. Speelsch van natuur als die beestjes zijn, toonden zij niet het minile respect voor de oude juffrouw met haar Azortje, maar sprongen met hun natte lichaamen over het goede mensch heen en rolden Azortje door het slof der wegen, zoodat de juffrouw het schilderij- koord losliet, en gedroegen zich, ondanks de waarschuwingen van hun baas, als echte schooljongens. Azortje scheen een ganschande- re levensopvatting te hebben, dan welke hem in de nabijheid der oude juffrouw en aan een schilderijkoord steeds opgedrongen werd; althans, nauwelijks voelde hij den band losgelaten, of hij werd losbandig als de uitgelatenste trekhond en hij holde met zijn beide nieuwe makkers mede, tot blijd schap van allen, die het aanschouwden, behalve van de oude juffrouw, die schreiend om haar Azortje riep en middelerwijl de stof en de waterdruppels met haar witten zakdoek van hasr zwarte japon wreef. Haar hondje was intusschen met zijn slechte vrienden den breeden weg des verder fs op gegaan en zwom lustig keffend in den Singel, maar nauwelijks had het weer vasten voeten op den wal of de magere vingers van de oude juffrouw omklemde zijn hals, hij zweefde een oogenblik in de lucht en werd daarna hartstochtelijk tegen haar ang stig kloppenden strijkplankarigen boezem Te Buirien sloeg Je bliksem in het woon huis van L. Wever, roet het gevolg dat het huis afbrandde. Van den inboette! werd slechts een gedeelte gered. Huis en inboe del waren verzekerd. Ook in den Zuid—Oosthoek van Fries land woedden gisteren ouweders, vergezeld van zware hagelsteenen; daarop volgde een verkwikkende regen op de uitgedroogde velden. Bij een zwaar onweder, dat zich gister enmiddag boven Maastricht outlastt-, en waarbij een weldadige regen der. kurkdro- gen grond overvloedig drenkt», sleeg de bliksem op het gesticht Calvariënberg en van daarop den schoorsteen der ijzergiete rij van den heer Van O zonder echter brand of erge schade te veroorzaken. Te Znidlaren trof gisteren de bliksem den toren der Ned. herv. kerk, in welks nabijheid de schooi met een 200lal leer- i lingen staat. Hevig ocsteld ontvluchtten de kinderen het schoolgebouw. Intusschen had de blikksem de wijzerplaat vernield, pannen lalteD en plinten stuk geslagen en zich eenen weg gebaand door het turfhok der school en eenen éénsteensmuur naar buiten, zonder evenwel brand te veroorza ken. In de nabijheid werd ééne koe ge dood. Te de Wilp sloeg de bliksem in het huis van heer J. Tienstra, dat in omme zien uitgebrand aan den grond lag. Niets kon gered worden. Alleen het huis was verzekerd. Uit Surhuisterveen meldt men Voornamelijk boven de heide alhier woedde heden een zoo hevig onweder, lan gen tijd aaneen, dat drie woningen in de heide er door in brand geraakten eD eene koe werd gedood. SLOTEN (N. H.)5 Juni. Op eene tweede hofstede in de Sloterdijkermeer die van den veehouder Mulder is milt vuur geconstateerd. Dond erda g-m orgen kwam te LUTTEN(Overijsel) een werkman van zijn arbeid thuis, heviglijdende aan diarrhee, vergezeld van braking. Spoedig werd ge neeskundige hulp gehaald. De dokter constateerde cholera nostias. Vrijdag-morgen is de man overleden. Overal zijn in de gemeente waarschu wingen aangeplakt om geen kond en on zuiver water te drinken. laebte „Maar ik zeg u," schreeuwde hg het uit, „gij hebt toch niet het recht, mijn uaam te vernietigen. Geef mij mijoe schilderijen we der en neem uw judasgeld terug. Verstaat gij mij niet „Ik luister." „Antwoord mij dan! Weet gij mij niets te zeggen? „Toch wel, dit eene, dat de man, die met zulk eecne aware schold is beladen, zonder eenig berouw dergelijke woorden kan spre ken een bartelooze, erbarmelijke schurk is." Schreiner slaakte een kreet en wierp zich op Franke. Deze slingerde den aanvaller met een enkele beweging van zijn arm Ter van zich, en als een getuchtigd roofdier nit zijn hoek, wierp Schreiner fonkelende blikken op Franke en zeide: „Gü zult van mij booren Ga!" „Eindeljjk:* juichte Franke. Daarna wierp hjj zijn naamkaartje op tafel en verliet het atelier. WOEDT VERVOLGD. Niet achtende den modder, die langs haar Zondagsche japon droop, noch de wil de sprongen die de druipende trekhonden naar Azottje in haar arm deden, snelde de juffrouw naar den overweg van den Oos terspoorweg en stootte haar hoofd tegen den sluitboom die juist neergelaten werd. De voorbijgaande locomotief floot haar uit, het meedoogwwlooze publiek lachte, Azor spartel de om los te komen en de trekhonden blaf ten aanmoedigend! De juffrouw zei: God dank! toen de sluitboom giug eu zij met hare lieveling zich uit de voeten kon maken. Er waren nog andere oude juffrouwen die het er over eens waren „dat zoo iets niet moest magge!' „Ja,zeker niet' zei een student; en dat nog wel zoo dicht bij een gemeente raadslid!" U.D. le REEN EN vielen erha- gelsteenen zoo groot als knikkersen daarop werd de droge grond met stroomen regen- Nu zullen de *1 ie gen wel nit de winkel» blijven! Te Ochsenfort, in Duitscbland, is dezer dagen bij politie-yer- ordening voorgeschreven: Om het bin nendringen van vliegen en andere insecten in winkels te voorkomen, moeten venster openingen en die van toestellen tot lucht— tanvoer, van zeer fijn ijzergaas worden voor zien." „Ziezoo,* merkt de courant van den Duit- schen slagers-bond op, „na zijn de slagers winkels voor die booze vliegen beveiligd, want het is niet aan te nemen, dat de lam me vliegen zoo verregaand onbeschaamd zullen zijn, om door de deuren in de win kels binnen te komen. Wij hopen, dat de vliegen te Ochsenfurt eerbied zullen toonen te hebben voor de verordeningen der gestel de machten.' TeMaubeuge heeft j.LZon dag een zangwedstrijd een treurig einde genomen. Elk der mededingende vereeni- gingen had een opgegeven nummer voor te dragen. De beurt wa* aan de liedertafel uit Bavai (Noord Frankrijk;) de directeur Renard hief zijn stok op maar een der zangers zette verkeerd in. Dit »cbeen Re nard zich zoo aan te trekken, dat hij plot seling iu elkaar zakte eu onmiddellijk den geest gaf. Een nieuwe roos trekt te- genwoordig in Londen opde bloemententoon stelling de aandacht. Zij is door een tuin man in Slough „ontdekt" De tentoonge stelde exemplaren moeten een waarde hebben van 5000 poud sterling. De kleur is karmozijn rood. Zij groeit op hagen en tuinen en draagt deu naam van „the Ram bier" (de Zwerver). Goed waargenomen. Men kan verschillende dingen niet op tellen, zei onlangs een onderwijzer. Een koe en een schaap samengeteld geeft noch 2 koeien, noch 2 schapen. Dat kan bij koeien en schapen 't geval zijn, antwoordde de zoon van een melkverkooper, maar niet bij de melk. Een kan melk en een kan water geeft twee kan melk. Onlangs verzond een on dernemend bedienaar der begrafenissen aan een zeer ziek persoon 't volgend briefje. WelEdele Heer! Ik heb met zekerheid vernomen dat u met rassche schreden de poorten van het graf nadert en ik heb 't dus niet onraad zaam geacht, uwe aandacht te vestigen op de bijliggende voorwaarden, waarop ik begrafenissen aanneem, zonder dat men zich met iets heeft te bemoeien dan met de betaling. Ik verzoek u beleefdelijk, aan uwe familie dan te kennen te geven om uwe begrafenis aan mij toe te vertrouwen. Ik twijfel niet of u zult over mijn werk zeer voldaan zijn. UEds. dw. dr: JAN KAAI. Vrouw: „Ik heb een beetje meer geld noodig." Man: „Twee dagen geleden heb ik pas Vrouw: „Wel nou komaan 1 Ik hoop dat je begrijpt,dat ik niet om geld zal vragen als ik het niet noodig heb en dat ik er niet van houd om er aan herinnerd te worden dat ik pas twee dagen geleden geld gekre gen heb. Ik ben geen kind meer en geen dienstbode en geen slavin om op zoo'n on verantwoordelijke manier te worden behan deld en ik verzoek je te bedenken dat ik het niet meer zal verdragen, ik heb even wel recht op jou geld als je zelf'—(adem scheppende). Man: „Bedaar, vrouwlief. Ik wilde je al leen zeggen, dat ik pas twee dagen geleden mijn tractement ontvangen heb en dat je zooveel JruDt krijgen als je noodig hebt." Een socialist in de Middel eeuwen: Een bedelaar zeide eens tot keizer Maximiliaan: „Wij zijn allen kinderen van een en denzelfden vader,* en hij vroeg hem om een aalmoes. De keizer gaf hem een kleiQ muntstukje „Dat is niet veel voor een keizer,* zei de de bedelaar. „Daar heb je gelijk in,» luidde het antwoord, „maar als ieder van je broeders en zusters je evenveel geeft, ben je rijker dan ik.* wen; als hij ze ziet naderen, neemt hij nit zijn zak nu eens een stalen haarnaald, dan een zeer sterke en lange machinenaald, en in minder dan geen tijd steekt hij haar, die hij aanvalt, deze in de borst of de zij, zóó, dat meestal de punt er in blijft steken. Tot nog toe zijn alle pogingen, om dit gevaarlijk meoscb te grijpen, zon der gevolg geweest, ondanks de zeer dui delijke aanwijzigingen van de dochter van kolonel WikinsoD, die zoo gelukkig was, na een oogenblik van angst, den aanval ler door slagen met baar parasol op de vlucht te jagen. Een rapport over don kin- der-arbeid ii de Vereenigde Staten toont aan, dat het aantal kindereu, werkzaam in winkels en labrieken, sedert tien jaren in de verhouding van 66 pCt. is vermeerderd. In de staten Ulnois, Mnine Maryland, Iowa en Ohio bedraagt die vermeerdering zelts 100 pCt. De kinderen zijn in de sta ten voornamelijk in katoen- en sigarenfa brieken werkzaam. Alleen in New-York gebruikt deze laalste industrie 24,000 kin deren. In de weefindustrie in Pennsylvanië arbeiden 5,300 jongens eu 4,300 kleine meisjes; in die in Nieuw-Yersey 10,000 kinderen van beide geslachten. De leeftijd, waarop kinderen tot den ar beid worden toegelaten, verschilt voor versehillende staten; hij is het hoogste in New-Yory (14 jaren), het laagtste in New-Hampshire, Rhode-Island en Vermont (10 jaren). In de staten, waar reglementen van krachten zijn, is de toestand eenigszins bemoedigend. Zoo is b. v. iu Massachusetts van 1882 tot 1890 bet getal kindertn van minder dan 14 jaren, werkzaam in fabrieken, verminderd met 70 pCt. Voor het meerendeel wi rden de regle menten op het verplicht onderwijs niet of zwak toegepast, want negen van de tien malen heeft de kinderarbeid op onwettige wijze plaats. Velemenschen hebbenon der hun kamerplanten een palmpje. Zij zorgen er vcor, dat deze plant niet in do zon staat, geven het steeds voldoende wa ter, zonder echter te veel te geven. Als meststof is een weinig beendermeel goed te gebruiken. Zijn gevatheid redde hem. In den tijd der slavernij miste een slavenhouder een vetten kalkoen. Hij ver dacht een slimmen neger, hem gestolen te hebben en liet hem voor zich brengen. Jij hebt mijn kalkoen gestolen en opgegeten! zeide de vertoornde meester. Het past me niet te zeggen, dat ik het niet deed, als massa zegt, dat ik het wel deed. Ik zal je dat afleeren. Heb je iets tot je verontschuldiging te zeggen? Wel, massa, ge hebt volstrekt niets verloren. Ge hebt wat minder kalkoen, maar heel wat meer neger. Hij ontkwam aan zijn straf. Heeft Jack the Rippereen leerling gevonden? Men weet het niet, msar sedert eenige dagen is Birming- ham vol angst door een reeks van vreem de aanvallen, gepleegd tegen de leden van het schoone geslacht, bedreven door een nog onbekenden misdadiger. Dit nieuwe monster is nut zijn aanslagen deu 4 Mei daar begonnen en heeft ze sedert verme nigvuldigd Hij .kiest als zijn slachtoffers u«f,uiuieu uij .&ic9i ais zijn sia< bten,nnng be&taat heeft hij geen bezwaar j n den regel de meest fatsoenlijk e vrou- In een dorpsschool. Onderwijzer: „Ik zal ulieden morgen de geschiedenis vertellen van het ei van Cc- lumbus. Ieder kind moet zorgen een ei mede te brengen. Als er geen eieren zijn, is een klontje boter ook goed." Een practische weduwe. Toen de burgemeester van Bucharest be graven werd, was de lijkkist bedolven on der een schat van de kostbaarste bloemen en kransen, o. a. van het Hof. De weduwe liet dat alles ni de begravenis verkoopen en zond de opbrengst aan het comité voor de noodlijdenden door de overstroomingen in Rumenië. Naar den oorsprong van het spreekwoord: „De man leeft op een grooten voet," heeft men vaak gegist. Het moet echter afkomen uit het vol gende: Toen de graaf van Aujou, Geoffroy Plantagenet, aan een voetzweer leed, liet hij zich groote schoenen met lange pun ten maken. Voorname personen volgden dit met zulke overdrijving na, dat de voorschoenen soms 2 voet lang waren, waardoor de ge noemde spreekwijze ontstond. -De d r a n k d ui ve 1 in B el gië. Iu België zijn 150.000 herbergen en tapperijen tegenover 5000 scholen. Er is één herberg of tapperij op 39, één school op 1176 inwoners. Wanneer men aanneemt, dat vrouwen en kinderen niet drinken, dan zijn 15 volwassen Belgen voldoende om zulk eeu inrichting in stand te houden. In Duitschland, Holland, Frankrijk komt éen herberg op 250 inwoners. In 1891 bedroeg de waarde van den in België ge bruikten alcohol niet minder dan 450 mill. frs, dat is ongeveer 't derde deel van de gemiddelde loonen der arbeiders. Om de peren van lampen, waarin de olie wordt gedaan, van vlekken te zuiveren, giete men twee lepels van een weinig verwarmde potasch-oplossing er in, bevochtigt daarmede de geheele oppervlak te en wrijve de vlekken met een fijn, linnen lapje af. Hierna spoele men de peer met water uit en droge haar zorg vuldig met een lijnen, zachten doek. Eeu goedkoope barometer. Men vult een kop met vochtig zanden steekt daarin een pijnappel. Wanneer goed weer in aantocht is, schabben; waDneer men regen verwachten. De aardbeien moeten, i n- dien men er een grooten oogst van ver wacht, van tjjd tot tijd getorst worden. Hiervoor kan men zeer goed, koemest, doch zeer verdund, gebiuiken. Men moet echter ophouden met gieren, wanneer de dan openen zich de zij zich sluiten, kan

Schager Courant | 1893 | | pagina 2