11 J. H. de Wit prikt ffeslMsi II i i, me wik A. KOS TER, Vervolg Gomeeiite-BfaÈatiDg. Wed. KI. Denijs, Verkrijgbaar bij Muisjes Rookvleesch. te SCHAGEN. Gebeele Enge scle gegoten sta-H^I len Vergadering- van den Raad PLAATSELIJK NIEUW s. Burgerlijke Stand, Gein. Anna Pauwlowiia* Marktberichten. A dverlentiën. klaas Stammes W z. Klaas Puike Rolhammen, West- faalsche, en Bankethammen, Rookvleesch en Boter- hanimenworst, Fijne Edam mer Graskaas, Leidsche, Friesche, en Goudsche- kaas, enz. enz. le SCHAGEN: Gras- en Hooibouw. Ruime keuze in Amerikaan- sche, Duitsche en Fngelsehe Graszeizen, almede: Zeizen, Haarhamers en Aam beelden, die op proef worden verkocht en geleverd; Zichten, Sikkels, Steenen, Strekels en Zeiskolven; Hooivorken en Harken;Schapenscharen, A merikaansche Stierenringen, Melkschotels, Petroleumkook- stellen, die nooit walmen en zonder brandgevaarKaas- k 1 e u r s e 1 en Stremsel, Keul- sche Lebben, Thermometers en Maatglazen, onmisbaar bij het maken van boter en kaas; Zuivelgereedschap, methode- Boekel; Kinder- en Poppen wagens; Boeren-, Bouw-, Keuken- en Timmermans gereedschappen. N.B. Die zijn gezondheid lief heeft, nieuwe patent Cheavin's Waterfilters. maakt, dat men de paardenboon als niet uitputtend beschouwt. Dit is in zoover waar indien men baar geen ziad laat dragen en dat meD baar maait, wanneer ze begint te bloeien of wanneer de eerste peulen zich beginnen te zetten. Het is zoo zeldzaam dat de paardenboonen geteeld worden om ze groen aan het vee te voederen, dat ee- nige eenvoudige raadgevingen misschien niet ongepast zijn voor hen, die geneigd moch ten zijn om deze teelt in hun vrucntenom- loop in te voeren. Wi* raden derhalve aar: 1. de boonen op rijen te zaaien, ten einde het wieden en hakken gemakkelijk te ma ker): 2. te maaien zoodra de eerste bloe sems zich openen, ten einde de zwarte luis te beletten de plant aan te vallen; 3. hoog te maaien, ten einde het ssp in den voet der plant te behouden en haar te noodza ken om nieuwe scheuten te maken, die bij eene eenigszins vochtige weergesteldheid eene uitmuntende tweede snede zullen opleveren; 4. met zeer verdunden vloeibaren mest te besproeien naar mate de eerste snede wegge nomen wordt. Laat ons hier bijvoegen, dat men de jonge toppen der paardenboonen op de wijze van spinazie kan eten, wat niet van belang ontbloot is, daar zij juist aan komen op een tijd dat er gebrek aan keu kengroenten bestaat. De Pruisische Regeering heeft een specialen inspecteur benoemd, die alle ziekenhuizen in het land moet bezoe ken om na te gaan of zij aan alle eischen voldoen, met het oog op een mogelijk uit breken van de cholera. De huiseigenaar Kastro- wizki te Wilna werd dezer dagen in een spoorwegwaggon beroofd. Hij had te Moskou zaken gedaan en reisde nu in een waggon tweede klasse terug. Hij bevond zich alleen in een der compartimenten; in de naaste aldeeling zaten twee niet jonge vrouwen. Onderwig sliep Kastrowizki in; plotse ling schrikte hij wakker en nu zag hij hoe de beide vrouwen bezig waren, zijn zakken te oBderzoeken. Hij greep een der vrouwen bij de hnnden, maar de tweede trok een dolk en wondde K. in de borst. Deze liet nu de eerste vrouw los, om zijn aauvalster te ontwapenen. Zij liet onmiddellijk den dolk vallen, die opgeraapt werd door baar gezellin, welke K. twee gevaarlijke wonden aan den hals toc- bracht.Het ar me slachtoffer stortte, badende in zijn bloed, op de bank en verloor het be wustzijn. De beide vrouwen verlieten op het eerstvolgende station den trein. Eerst een half uur na den aanval werd K. gevonden. Hij werd onmiddellijk door een in den trein aanwezigen geneesheer ver bonden, zijn toestand echter is zeer ernstig. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat de beide vrouwen behooren lot een roovers- bende, welke uitsluitend zich de berooving vaa spoorwegreizigers ten doel stelt. Mr. J. was klerk op een kan- toor en werd door zijn collega's nog al eens in 't ooitje genomen. Hij peinsde reeds lang op wraak. Op zekeren dag toen hij 's morgens plaats nam op zijn kruk, keek een van zijn makkers hem met innig mede lijden aan en zeide: „Wat scheelt er van daag aan? Ben je ziek? Je ziet er uit als een geest." Mr. J. luisterde gedurende eenige oogen- blikken. Toen stond hij op en begaf zich eensklaps tot aller verbazing naar het kan toor van den chef. Na eenigcu tijd kwam mijn heer, door mr. J. gevolgd, terug en zich tot de verbaasde klerken wendende zeide hij: »Daar mr. J. geheel en al van streek is, heb ik hem een p^ar dagen verlof gegeven. Gij zult wel zoo goed zijn, zijn werk onder u te verdeelen." -—Eenigen tijdgeleden was in Engeland in alle tijdschriften, couran ten, gezelschappen enz. de vraag aan de orde Is mariage a failure Is t' huwelijk een misslag Een bejaard echtgenoote, aan wien werd gevraagd: „Wat zou je ant woorden op de vraag: Of het trouwen eer: misslag is antwoorde: »Dat zou er van afhangen of mijn vrouw er bij! WSS) wanneer die vraag werd gedaan." Den 18e n Mei is te N e w- York het huwelijk voltrokken tusschen miss Nellie Virginie Sands, eeuige doch ter van wijlen James G. Sands, en kapi tein Joseph Raphael de la Mar, wiens ver mogen op twintig millioen dollars wordt geschat. Het opmerkelijke van dit huwe- lijk is dat de bruidegom, die thans een man van middelbaren leeftijd is, in Amsterdam, Nederland, v erd geboren. Op achtjaiigen leeftijd kwam hij na.r New-York en bracht zijne jeugd als matroos voor den mast op een koopvaardijschip door. Door oppassend heid en zuinigheid werd hij zelfs eigenaar van tenige schepen en later vestigde hij zich in Idaho, waar hij nu de eigenaar is van een rijke goudmijn. De bruid is nog geen 18 jaar oud en be hoort tot een der oudste en beste families van New-York. Tijdens het verblijf van den Czaar te Moskou is in het Chudow- klooster aldaar een diefstal gepleegd voor een waarde van twee millioen roebels. De dieven zijn door het dak ingebroken en hebben, behalve een groote som gelds, een aantal kerksieraden, die pas gebruikt wa ren bij de viering van den verjaardag der kro ning, medegenomen. Men vermoedt, dat do dieven medeplichtigen onder de pries ters hebben gehad, omdat alleen de kost bare stukken zijn gestolen en de sieraden m«"t nagemaakte edelgesteenten ouaange- geroerd werden gelaten. Te Valenceis het girni- zoeu door „pelade" aangetast, eeu ziel te, waarbij al het haar uitvalt. De ziekte heeft nu ook het ^collége* aldaar aangetast, zoo dat men de leerlingen naar huis heeft moe ten zenden. Groenten. Naar het Enge 1- sulie van doctor T. R. Allinson. Onder de verschillende sooiten van voedsel of hulp-voedsel spelen de groen ten een voorname rol. Uit een oogpunt vaa voedingswaarde beschouwd, schieten zij te kort, uit een gezoodheidsoogpunt zijn zij (chter onschatbaar. Zij kannen ruw weg in twee klassen verdeeld worden: die, welke gekookt, de andere, die rauw gegeten woiden. dommi ge kunnen or.der beide klassen gerang schikt worden, daar zij op beiderlei wijze ge bruikt kunnen worden. De groote waarde, welke ik aan dit shulpvoedsel" hecht, wil ik door eenige voorbeelden duidelijk maken. Groenten met bruin brood genut tigd, maken, dat men het gemakkelijker kan eten zij deelen natuurlijk vocht aan ons voedsel mede, waardoor wij het dik wijls nvdeelige drinken kunnen nalaten; zij vullen de maag, waardoor voorkomeu wordt, dat wij ons overvoeden zij bevor deren den dagelijkschen stoelgang, terwijl haar voortdurend gebruik ons voorziet van de voor ous gestel zoo noodige plantenzu ren en zouten, die op hunne beurt kalk enz. oplossen. Hierdoor worden rheumatiek, jicht en dergelijke ziekten voorkomen, ter wijl stramheid, anders dikwijls bij oude lieden voorkomend, bijna geheel achterwe ge blijft. Eet men bruin brood tot voeding van het lichaam en dagelijks eene voldoen de hoeveelheid groenten, eD neemt uien verder alle gezondheidsmaatregelen in acht (waartoe ik o. a. reken zich behoorlijk reinigen, baden, behoorlijke lichaamsoefe ning nemen, altijd voor versche lucht zor gen, geen alcoholische dranken gebruiken, enz.), dan zal men een gelukkig lang leven genieten, altijd opgewekt zijn en hoogst zelden door ziekten bezocht worden. In de eerste plaats komen de groenten, die rauw gegeten worden, zooalskropsla, kers, radijs, uien, selderij, komkommers, tomaten, enz. Zij dienen goed gewasschen te worden, alvorens men ze opdischt en moeten dan liefst zooals zij zijn, gegeten worden. Wel is waar geven daaraan toegevoegde azijn, peper, mosterd, olie enz. een pikan ten smaak, doch zij worden daardoor min of meer onverteerbaar. Komkommers enkel gegeten, zijn een gezond en goed voedsel, doch wanneer azijn daaraan wordt toegevoegd, maakt dit het weefsel hard en liggen zij zwaar in de maag. Alle zoo even genoem de groenten kannen, zooals zij zijn, genut tigd worden. Vele menschen kunnen er niet toe besluiten om dit voedsel in den natuurlijken staat te gebruiken, en ma ken het daarom als salade klaar, hoe een voudiger echter klaargemaakt hos beter, waarbij weinig azijn eneeu flinke hoeveelheid olie te bezigen. De groenten, welke zoowel rauw als ge kookt gegeten kunnen worden, zijn toma ten, selderij, kropsla, uien en een paar andere. Die, welke gekookt genuttigd worden, zijn zeer groot in getal, zooals doperwten, groene erwten, bloemkool, witte en roode kool, spruitjes, stelen, lof, snij boonen, prin- cesseboonen, spinazie, postelijn, peentjes, kroten, knollen, asperges enz. enz. Het is verkieselijker ze te stooomen, dan te koken, daar door het koken vele der zouten op gelost worden, waardoor veel van de waar de verloren gaat. Kroten, peentjes en uien zijn het voedzaamst. Een smakelijke schotel voor het avondeten kan men bereiden door de van het middagmaal overgebleven bloem kool, erwtjes, boonen en dergelijken met aardappelen dooréén te mengen, en met een weinig olie, azijn en fijngesneden uien klaar te maken. Rabarber kan op tweeërlei manier ge bruikt worden behalve door diegenen, wel ke aan steen in de blaas lijdende ziju. Meu snijdt de grootste aderen uit de bladen het groene gedeelte wordt dan ge kookt en klaargemaakt als spinazie. Die genen, welke met verstoppingen geplaagd zijn, zullen hierin een uitstekend middel daartegen vinden. De stelen worden fijn gesnedeB, gestoofd met suiker en daarna gegeteu. Nog beter is het, om ze met vijgen of dadels zoogenaamde «geconlijte dalen* te bereiden. Men koke een pond vijgen of dadels met drie pood rabarber- sfelen of in verhouding minder, in een geëmailleerde pan hetgeen een smakelijken schotel zal vormen. De verschillende soorten van groenten en saladen, mits eenvoudig toebereid, mo gen zoo goed als door een ieder gebruikt worden. der gemeente Schagen op Dinsdag de n 13 J u u i 1893 des vooriuiddags ten 10 ure, Punten van behandeling-. 1, Ingekomen stukken. 2 Adres G Weeter ea betrekke lijk de behandeling van een gedeelte des TOLKERDIJKS. 3. Benoeming Stembureau verkie zingsleden van den Gemeenteraad. 4. Reclames Hoofdelijken Omslag. Schagen 10 Juni 1893. De Burgemeester, C. H BEELS. Voordracht: voor hoofd der te openen 2e Burgerschool te Haar lem (alph.)G. Bersma, hoofd der school te Venendaal A. J. P. de Beste, id te DordrechtJoh. S. de Groot id te Buik sloot; WKloekeid. te Schagen K. Smit. id. te Beverwijk; H. Wuite id. te Zwolle Woensdagavond j. 1. ver gaderde in het lokaal van den heer J. P. Blauwalhier de liberale kiesveree niging „Schagen" ter behandeling van de voorstellen, die op de aanstaande Bonds vergadering aan de orde zullen worden gesteld. Vijf bestuursleden en vier leden woon den deze vergadering bij. I)e waarnemen de voorzitter, de heer Hatenopende de vergadering met den waarnemenden sec retaris, den heer De Heerte verzoeken, de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke notulen onveranderd wer den goedgekeurd. Van de afdeeling H aringcarspel was de volgende vraag ingekomen: I s(bij een verkiezing de minderheid verplicht, hare stem uit te brengen op den door de meerderheid van den Bond gestelden candidaat?" De heer W. Roggeveen gaf als zijne meening te kennen, dat dit als van zelve spreekt. Het doel van den Bond is toch tot éénstemmigheid omtrent het stellen van candidaten te geraken. Mocht nu eene minderheid haar candi daat stemmen en niet dien der meerder heid, dan zou de Bond feitelijk twee can didaten hebben en dat is het doel geens zins. 't Is misschien mogelijk, merkte spreker op, dat de steller der vraag haar op de eene of andere wijze bevredigend zou kunnen toelichten, maar die toelich ting ontbreekt. De heer Albada zegt, dat het eene aardige verbrokkeling van stemmen zou geven, als de minderheid zich niet had te houden aan den candi daat der meerderheid. In gelijken zin lieten zich ook anderen uit. Met alge- meene stemmen werd de vraag vanHa- ringcarspel dan ook met „ja" beantwoord. Van de afdeeling Barsingerhorn was ingekomen een voorstel van den heer JBreebaart Czluidende als volgt: „De Bond, gelet op 't feit, dat in vele ge meenten een groot deel van 't grondbe zit behoort aan buiten de gemeente wo nende eigenaren, acht 't wenschelijk, dat een wet wordt in 't leven geroepen, wel ke aan de gemeenten 't recht geeft om eigenaren, die buiten de gemeente wo nen, naar billijkheid te doen bijdragen in de gemeentelasten." Zulk een wet acht de heer Albada beslist noodzakelijk. Hoevelen toch verlaten de gemeente waar zij hunne eigendommen hebben om te gaan wonen op plaatsen, waar de hoofde lijke omslag hoegenaamd niets bedraagt. Hoeveel rijken zijn er niet, die buitens lands zich vestigen en zoodoende niet bij dragen aan de belastingen der gemeenten, waar hunne landerijen zich bevinden. De heer Verhoeff haalde eenige voorbeelden aan van Friesche grondeigenaars, die zich vestigden inGelderscheplaatsen, waar zeer weinig hoofdelijke omslag wordt ge heven. Een wet als door den heer Bree baart wordt'bedoeld, achtte hij dan ook zeer wenschelijk, maar met den heer De Heer was hij het eens, dat het voorstel van den beer Breebaart wel wat voorba rig mag genoemd worden. Het ligt im mers in de bedoeling onzer regeering de grond en gemeentebelasting te herzien? Waarom nu den tijd vooruitgeloopen en niet wat gewacht met het voorstel? Ook de beer Roggeveen liet zich in dien geest uit. In stemming gebracht, werd de wenschelijkheid van bedoelde wet algemeen uitgesproken. Punt 3 van de agenda: advies van 'tbestuur van den Bond om zich voor de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten niet aan te sluiten bij de bestaande „Centrale Liberale Kiesvereeniging", maar zich te houden aan art. 2 der statu ten," deed den heer Roggeveen vragen, welke aanleiding er tot het geven van dit advies bestond. Was er soms op aangedrongen, dat de Bond zich zou aan sluiten bij de Centrale Liberale Kiesver eeniging? De aanwezig zijnde bestuursle den vermoedden van wel. Voor een paar jaren was de liberale kiesvereeniging „Schagen" nog aangesloten bij boven genoemde vereeniging. Later had zij zich afgescheiden en het bestuur wenschte bij dat besluit te blij ven, ook in «oo verre het den Bond be treft. Met algemeene stemmen werd dan ook in den geest van het advies van het Bondsbestuur besloten. Het voorstel van den beer Plomp, luidende: De Bond,overtuigd van de wenschelijkheid der kiesrechtregeling, spreekt zijn vertrou wen uit, dat de kamers der Staten Generaal met de Iiegeering zullen medewerken tot afdoening dezer aangelegenheid", werd niet door den voorsteller toegelicht, daar deze verhinderd was de vergadering bij te wonen. In eene vorige vergadering had voorsteller echter de noodige toe lichting van zijn voorstel reeds gegeven, zoodat de aanwezige leden de bedoeling er van wisten; de Bond spreke den wensch uit, dat de nieuwe kieswet, tot stand kome en dat de kamers zooveel moge lijk in den geest der Regeering zullen medewerken tot afdoening dezer zaak." Met algemeene stemmen werd het voor stel Plomp aangenomen. Wijl niemand ver der het woord verlangde, sloot de voor zitter de vergadering. De eerste kermisschuiten zijn alhier aangekomen en de anders zoo stille Laan wemelt eiken dag van kinde ren, die met bewonderende oogen die schuiten en hare bewoners aanstaren. Nog een paar dagen en het opbouwen der kramen en teDten vangt aan, een werkje, waarbij de kinderen immer de behulpzame baud bieden tot verbazing van de ouders, die soms met geen moge-1 lijkheid hun kroost aan het werk kunnen krijgen! En dan met zoo'n ambitie! Onze kermis zal, naar we vernemen dit jaar weer bezocht worden door Vin ken met zijn „stoomdraaimolen". In on ze verbeelding hooren we al zijn g llen- de of lachende fluit, zie'n we al, welke wanhopige pogingen onervarenen aanwen den om toch met wat fatsoen op de hob belende paarden te blijven zitten. De heer Tinken kan er van verzekerd wezen, dat z'n molen een brandpunt onzer ker mis zal zijn! Behalve al de oude kennissen, die jaar op jaar mot hunne tenten en kra men onze plaats komen bezoeken, waar onder we vooral den heer Visser met zijn palingkraam, Bonnier met zijn fijne galanterieën, Gorter met zijn nieuw kijk spel, en zooveel anderen met genoegen wederzien, komen er ook „specialiteiten" voor den eersten keer alhier". Schaffler komt b. v. met eene groote manége met zestien ponny's. Dat de heer W. Hart met zijn welingerichte kermis tent dit jaar weer zijn oude plaats op de markt zal komen innemen, en de neef van bovengenoemde zijn paradetent weder zal opslaan behoeft het nog ge zegd te worden? Zonder Hart geen Schager kermis! Nog veel zouden we kunnen en moe ten opnoemen als dit voorloopig over zicht op eenige volledigheid aanspraak zou willen maken, maar het is voldoen de om onze lezers te overtuigen, dat de Schager kermis van 1893 een bezoek overwaard zal zijn. Een volgende keer hopen we te kunnen mededeelen, wat er in de verschillende localiteiten alhier zal te zien of te hooren zijn. Dit is al zeker, dat in het lokaal van den heer J. P Blauw Van Liers tooneel- gezelschap drie malen zal optreden. Opgevoerd zullen worden, Katharina llo- ward, Jane Shore of de koningin van één dag, twee zeer interessante drama's in welke de hoofdrol veivuld zal worden door de zoo gevierde actrice Julia Cuij- pers en de laatsten avondvan de kermis, „de tocht door Berlijn in 80 uren* De assurantie Maatschap- pij tegen Brandschade „de Nederlan den", gevestigd te Zutphen, waarvoor de heer C. N. Vlaming, alhier, agent is, zendt ons toe verslag harer op 8 April 1.1. gehouden algemeene vergadering. Het gezamenlijk bruto Brandschadebedrag over 1892 beliep fl.325.046.—Het jaar 1892 wordt daarin voor alle landen bij uitstek ongunstig voor de Brandverzekering-maat schappijen geheeten. Oorzaak daarvan zal wel in hooge mate zijn toe te schrij ven aan de algemeene malaise in zaken, welke in zoovele gevallen onverschillig heid en daarvoor grooter brandgevaar ten gevolge heeft. De winst- en verliesreke ning besomde f3.828.396.04. Gemeente Selnigen Ingeschreven van 7 j9 Juni 1893. Geboren en Ondertrouwd: Geeue. Getrouw: Cbristiasu Franciscus Kahlman en Brechtje Wit. OverledeD: Geene. Ingeschreven van 1 31 Mei 1893. Geboren: Clasina d.v. H. Jonker en J. Wilms. Anna Cornelia d. v. J. Komen en M. Stroop. Aait Anthoui z. v. J. Verburg en M. Smit. Hendrik z. v, H. v. Twuij- rer en N. Bijpost. Guurtje d. v. J. Kep- pel en A. C. de Smit. Nicolaas z. v. N. Nap en A. Kos. Trijntje d. v. C. F. Jon- gejan. Klaas z. v. J. Tijsen en A. Gij zen. Ondertrouwd3 paar. Gehuwd5 paar. OverledenAntje Houttuin eentgen. v. Hens Borst 34 j. Jan Kossen echtgen. v. Antje Sleutel 68 j. Arijaantje Jonker echt- gen. v. C. Bruin 34 j. Aafje Zeeman wed. v. L. Blom 43 j. Cornelia Braaf d. v. Cornelis Braaf en Grietje Bakker 5 maan den. Trijntje d. v. Cornelis Florii Jonge- jan en aaltje Jongejan. Ai ck a ff e n, 8 Juni 1893. 12 Paarden Oasen 1 Stieren 10 Qeldekoeien (magere) 15 Vette Koeien 20 Kallkoeien 6 Vaarzen 47 Nuchtere Kalveren 231 Schapen (magere) 150 Idem (vette) Overhouders 1024 Lammeren 3 Bokken en Geiten 38 Varkens (magere) 27 Biggen 25 Korijnen 25 Kippen Gan?en 575 Kilgr. Boter 104 Kaas 5000 Kip-Eieren 4000 Eend-eieren Aangeroerd f 50.— a 200.,— f a f 45.- a -.— f 80.— a 120— f 150.— a 230— f 80.— a 170— f 80.— a 110— f 5.— a f 6.— a f 13.— a 19— f a f 3.- a f 1.- a f 15.- a f 9.— a f —.25 a f —.75 a f a f .95 a 1.05 f 25 a —.35 f 3.— a 3.50 f 3.10 a 320 12— 12— 9— 5 18— 12— 1— 1. - ALKMAAR, 9 Juni 1893. Kleine Kaas f 30.Commissie f 27. Middelbare f 27.50, aangevoerd stapels wegende K.G. En khui»en, 7 Toni 1893. Heden werden alhier aangevoerd 32 sta pels, Graskaas f29 50, karweizaad f 15.75 16. 25 oud f a mosterdzaad f 26.a 27.Maanzaad f a grauwe erwten f 13.50 a 14.50. vale dito 9 a 12.Wgker Vale dito f a Groene dito a Bruine boonen f4.— a 7.Paardenboonen f a Gerst f 5.50 a 6,Haver f 3.25 a 3,50. Boter 62>/, a 65 cents per kop. Heden trof ons een zware slag door het overlijden van onzen hartelijk gelief den Zoon en Broeder, in den bloeienden leeftijd van 19 jaar en 5 maanden. Een noodlottig toeval maakte een einde aan zijn nog zoo jeugdig en voor ons allen dierbaar leven. Mede namens Broeder en Zusters W. STAMMES Kz. K. Stammes-SMIT. Schagen, 9 Juni 1893. Heden overleed tot onze diepe droefheid ons geliefd kind in den nog jeugdigen leeftijd van 11 maan den. KI. NIEUWLAND M. N1EUWLAND-IIoogland. Schagen, Nes, 10 Juni 1893. Gedurende de Kermis verkijgbaar, Aanbevelen, Rensgas F. 26 Piii te Kiod. Te bevragen, Bureau dezer Courant. u oor 8 Juni 1893. Aangevoerd Kleine Kaas, boogste prijs f 30 Com missie f 26.50, Middelbare f 26.aange voerd stapels, wegende Kilo. Zaandam, 8 Juni. Ter markt aan gevoerd 40 stapels kleine kaas prijs 1 28. Edatn 8 Juni 1893. Aangevoerd. 184 stukken boter, per half kilo f 0.55 0. 61 eitieii f 3,50 a f4.— per 100. te SCHAGEN.

Schager Courant | 1893 | | pagina 3